Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 108

Téma: iGO 2006 - Recenze navigačního software

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od oltcit
    Tak si zadaj adresy,hodim ti screeny ''slovaku''
    Tak jestli můžu teda poprosit (tohle všechno jsou problémy, které jsem viděl v TT)...

- Jak vypadá slavný sjezd z dálnice na trase Brno-Olomouc (u Vyškova)
    - Jak vypadá sjezd ze silnice 480 (křížení se železniční tratí) na trase Olomouc-Kopřivnice, ulice Pod Morávií
    - Má ulice Brněnská ve Starém Městě u Uherského Hradiště čísla popisná?
    - Má ulice Havlíčkova v Otrokovicích čísla popisná?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

To mem:
    1/priloha
    2/nenasiel som co si myslel
    3,4/nemaju
    To na čo sa pýtaš,je otázka mapových podkladov a nie nav.softu ako takého,ale to ty dobre vieš,tak čo ma skúšaš,háá?

PS zopakujem znovu svoj názor :? Považujem iGO za veľmi dobrú a spoľahlivú navigáciu,ktorá má v sebe od základu obsiahnuté všetky potrebné funkcie,niektoré dokonca jedinečné v svete navigácii,jeho koncepcia all in card je pre bežných užívateľov určite prínosom(pokročilejší zasa toto obmedzenie dokážu obísť ) zoberte si aký bordel vám narobí TT na karte,pri iGO to máte v jednom adresári,možnosti tunovania sú veľmi dobré,atd.atd. popísalo sa tu o ňom už dosť,i ked stále je čo objavovať,napr.až teraz na základe tunajšieho príspevku som objavil možnosť meniť zoom na mierkovej lište :O .....Nikomu svoj názor nevnucujem,prešiel som od PK,Navteq,NAVnGO,TT k súčastnému iGO a nikdy späť Firma prišla s produktom potichúčko,bez halasného vytrubovania do sveta,neustále sa vyvíja,zdarma update,znižovanie cien,spolupráca užívateľov na vývoji atd. Chyby v podkladoch budú vždy,ale navigácia ma vodičovi uľahčiť jazdu a nie ho nahradiť a la Minority report) iGO a jeho tvorcovia majú môj obdiv a úctu.Ale ani GPS Auto nieje zlé
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00180889_vyskov_YdM.jpg 
Zobrazení: 37 
Velikost: 24.2 KB 
ID: 5549  

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

To na čo sa pýtaš,je otázka mapových podkladov a nie nav.softu ako takého,ale to ty dobre vieš,tak čo ma skúšaš,háá?
    Jj, ale kolikrát už jsme zažili, že dodavatel podkladů byl papírově stejný, ale co z toho dokázali dostat do navigace už byla druhá věc, a pokud uvažuju nad koupí TT nebo alternativy, tak mě zajímá současný reálný stav, to je celé. Každopádně díky za veškeré info

P.S.: Hehe, GPSAuto Tak konkrétní dotaz jak je to s upozorňováním na překročení rychlosti, umí to iGO u nás nějak rozumně (opět mě zajímá především Morava )? Četl jsem v diskuzi o TT6, že tam mají v obcích naflákané natvrdo většinou 60 km/h a nejde to nijak změnit nebo nastavit toleranci upozornění

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

Jak už jsem psal v jiném článku, program opravdu dobrý, ale ten nosič ( miniSD + adapter) stojí za....! Adapter v háji a co teď, nechci kupovat další miniSD kvůli adapteru a samotný adapter není k sehnání. takže navigace stojí.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

navi: No právě proto to chce vykašlat se na výrobce a mírně mimo zákon si data nakopírovat na svou kartu a neřešit. Jinak ten adaptér je standardní miniSD do SD? Mám jeden volný Transcend, tak se kdyžtak ozvi na PM

P.S.: A zdá se, že na netu se dá taky v pohodě sehnat, viz třeba
    http://www.1m.cz/detail/3121/minisd-adapter/
    http://merkur.agora.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=10852
    ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od Mem_
    P.S.: Hehe, GPSAuto Tak konkrétní dotaz jak je to s upozorňováním na překročení rychlosti, umí to iGO u nás nějak rozumně (opět mě zajímá především Morava )? Četl jsem v diskuzi o TT6, že tam mají v obcích naflákané natvrdo většinou 60 km/h a nejde to nijak změnit nebo nastavit toleranci upozornění
    Zial absolútne nie,je to nastavené na tvrdo a vobec sa toho nedá držať,nastaviť je možné upozornenie pri prekročení bud o pevnú hodnotu,alebo percentuálne,osobne to beriem ako kvetinku na torte,je to krajšie,ale jesť sa nedá vid obrazok,u nas je štandartne 60,ukazuje 50 :sarcastic: možno už vedelii,že sa plánuje od Nového roku u nás znížiť povolenú rýchlosť na 50-tku
    edit: to kde je aka povolena rychlost je dane mapou,ale kedy ,pri akom prekroceni to ma indikovat,to je nastavitelne v tzv. Alternativnom prekroceni(obdoba tvojho programu,akurat to nejde tak priamocaro nastavit.Pouzivam to na dialnici ako "tchyne@tempomat"
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00180907_IGOspeed_8G7.jpg 
Zobrazení: 36 
Velikost: 58.1 KB 
ID: 5550  

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od kokoskokos
    2 chaska:

Pro změnu měřítka mapy se taky dá táhnout prstem za měřítko na spodním okraji (Drag & Drop).
    Dobrej tip.Díky. ...a potom že to nepůjde....chce si to jen ošahat. Já jsem s IGo spokojenej, nechtělo se mi věřit, že je tak blbá...to jenom já...kluci, ještě jednou díky

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Pár poznámek z provozu k i-Go:
    - vypnut zoom při změnách směru, dost to mate, když zrovna nesleduji pořád navigaci
    - upravena hlasová navigace, teď už je to po update mnohem lepší
    - nahrazeny ikonky POI vlastními, konečně rozumný vzhled POI v navigaci
    - škoda, že nedokáže upozornit na POI na trase (jako u TT - radary)
    - po příhráni POI z poi.cz do i-Go databáze je to konečně použitelná navigace
    - škoda že i-Go zamlžuje obzor, u TT se dá jezdit v noci podle navigace naprosto parádně, je vidět, kudy povede silnice, u i-Go je to značně zkreslené
    - příjemná grafika a ovládání, rozhodně obrovské plus pro plánování trasy doma na gauči, bez spuštěné GPS
    - horší odhad příjezdu do cíle
    - mnohem lepší výpošet trasy (ekonomická) než TT
    - parádní je možnost si do i-Go připojit jen potřebné mapy, mnohem menší spotřeba místa na kartě, libovolná kombinace map

A teď pár poznámek k upozorňování na překročení rychlosti. Nechápu, proč o to všichni tolik stojíte, dá se jezdit i bez toho a hlavně, kdy pak stíháte sledovat provoz, když pořád čumíte na navigaci?

Díky chybám v mapových podkladech je to v ČR prakticky nepoužitelné. Příklad - Bohdalecká ulice v Praze - maximálku tady má navigace klidně 90 i když je to ve městě, naopak mimo něsto klidně ukazuje i jen 50, protože se silnicí sousedí "červená" zóna obydlené oblasti, a to přesto, že tam není omezená rychlost. Kde to ale funguje parádně, je např. A a nebo DE, tady to upozornění na překročení rychlsoti na 99% odpovídá skutečnsoti, skoro na metr přesně :-)

Jinak, po pár měsících používání i-Go u mě vyhrává nad léta používaným TT (i přestože nedokáže upozornit na radary a zamlžuje obzor), zkrátka mi přijde příjemnější, dá se pohodlně nastavit snad naprosto cokoliv v programu (grafika) a upravit si ho tak k obrazu svému a... zvykl jsem si na něj - a i na Zuzanu

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Scatman
    a... zvykl jsem si na něj - a i na Zuzanu
    OK, Miloslav asi půjde k šípku

K tomu upozorňování na překročení rychlosti - to, že to má TT (a iGo počítám taky) řešeno jen debilně graficky bez hlasového upozornění je jedna věc, ale kdyby se ta funkce udělala pořádně a hlásila slovně i hodnotu aktuálního rychlostního limitu, tak to nebude potřeba vizuálně sledovat. A pokud mají rychlosti už v A a DE mapách vychytané, tak se snad dočkáme časem i tady

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od Mem_
    .........
    K tomu upozorňování na překročení rychlosti - to, že to má TT (a iGo počítám taky) řešeno jen debilně graficky bez hlasového upozornění je jedna věc, ale ..............
    ne,ne,ne milý pane,on to zahlasi pekne hlasom,že prekračujete povolenú,resp. predvolenú rýchlosť

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

ne,ne,ne milý pane,on to zahlasi pekne hlasom,že prekračujete povolenú,resp. predvolenú rýchlosť
    Výborne, ale keby ešte povedal aj aká ta povolená rýchlosť podla neho je

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

už teraz sa množia sťažnosti na "ukecanosť" a čo potom,keby furt hlásilrekročili ste povolenú rýchlosť,ktorá momentálne je 60 kilometrov za hodinu,v prípade že nedodržíte pokyn na zníženie vašej rýchlosti riskujete bodovú penalizáciu zo strany orgánov štátnej moci a preto okamžite dajte nohu z plynu dole,lebo prevezmem riadenie do svojej réžie"

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Jednoznačne sa užitočnosť programu iGo zvýši pridaním softwaru iGo POI Explorer pre PC. Možnosti ako import a export POI, vytiahnutie zaznamenaných trás nie sú na zahodenie.

iGo má iba jednu väčšiu chybu: neumožní mi trasu naplánovať a uložiť na neskôr. Nemôžem teda v kľude naplánovať viacero trás a medzitým jazdiť iné.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od rony

iGo má iba jednu väčšiu chybu: neumožní mi trasu naplánovať a uložiť na neskôr. Nemôžem teda v kľude naplánovať viacero trás a medzitým jazdiť iné.
    teoreticky nie(zatiaľ)ale prakticky sa to dá obísť

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

- škoda že i-Go zamlžuje obzor, u TT se dá jezdit v noci podle navigace naprosto parádně, je vidět, kudy povede silnice, u i-Go je to značně zkreslené
    ... a hlavně, kdy pak stíháte sledovat provoz, když pořád čumíte na navigaci?
    to Scatman: Tak to mi prosím vysvětli :O

Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Best Software Awards 2006
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 19-10-2006, 06:47
  2. be-on-road - recenze navigačního software
    Od aladar_ce4you v sekci Be-On-Road
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-06-2006, 20:14