Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problem s Infraportem resp. IR klavesnici na MDAc II ,zna nekdo,pomuze nekdo?

karlitos_ce4you (43)|6.11.2006 23:40
Asi pred dvema mesici sem si pro svuj MDA Compact II koupil indracervenou skladaci klavesnicku. Noa za ziveho boha ji nemohl prinutit fungovat . Ovladace + obsluzny program se nainstalovaly , spustily ale nedostal sem z toho ani pismenko.
Pak o tu klavesnicku projevil zajem jeden clovek co mel Compacta I , byl sem skepticky , o co vetsi byl muj sok , kdyz JEMU na jednicce FUNGOVALA hned a bez problemu.
No tak sem si rikal divny , divny. Ted sem si sehnal neco podobneho a scenar opet stejny : ovladace jdou nainstalovat , obsluzny program se spusti a zda se funkcni a - ani pismenko.

Takze co mi kdo poradi ?
Bud mam vadny infraport. Lze nejak jednodusse zjistit jestli je plne funkcni ? Lze po Ir treba prenest nejaka data do notebooku ?
Nebo je mozne ze tyhle vecicky (IR klavesnice apod.) budou fungovat s Compactem I a ne s Compactem II ? Vzdyt po HW strance je mezi nimi minimalne rozdil a po strance softwarove snad taky temer zadny.

Kdo mi pomuze ?
Surgical (2364)|7.11.2006 08:07
Pres vnejsi temer totozny vzhled se jedna o naprosto odlisna zarizeni, uz pocinaje tim, ze Compact I (HTC Magician) ma 416MHz Intel ARM procesor a WM2003SE operacni system a Compact II (HTC Charmer) 195MHz OMAP (Texas Instrument) procesor a system WM 5.
Mimochodem ze specifikaci Charmera (Compact II) mi ani nevyplyva, zdali vubec ma infra port!!!!

Strucne shrnuto. Compact II je takovy maly bastard, ktereho krom T-Mobile nenabizi vubec nikdo v zadnem jinem brandu....a asi vi proc.
karlitos_ce4you (43)|7.11.2006 10:01
No tak ten CII infraport ma. A kdyz se napriklad v Total Commanderu snazim odeslat soubro prez IR - dostanu chybovou hlasku : Chyba funkce! 'socket' : Prenos prerusen ( kod 10009)

???

Jinak ze je rozdil v processorech vim , ale copak to muze ovlivnovat jestli zarizeni zvlada komunikovat prez IR s nejakou periferii ?

A navic - ovladace sou i pro WM5 , takze opet by me udivilo ze by to bylo jen operacnim systemem
Surgical (2364)|7.11.2006 12:40
No, zalezi take na tom, zda ma dana periferie ovladace pro dany operacni system....a tady jsou rozdilne.
Mas ten infraport btw. vubec pusteny? Je to v Connections, Beam, zanajkovat Receive all incoming beams....jak je to v pocestenych WM nevim....
karlitos_ce4you (43)|7.11.2006 13:59
Tak treba ta minula skladaci klaveska mela ovladac rpo WM5 a ten clovek co sem mu to nakonec prodal to rozchodil na Compactu I tusim s WM5 a timhle ovladacem.

Stejne jako u toho minuleho ovladace vyzaduje i tenhle aby nebylo zaskrtnuto "prijmat prichozi IR spojeni" , jinak je IR port blokovan.

Jak rikam - pri pokusu o poslani souboru prez IR v Total Commanderu dostanu chybovou hlasku . Snazil sem se poslat si prez IR vizitku z nokie - taky nic. Kdyz podrzim Compacta II proti IR cidlu na notebooku nedeje se vubec nic - u ty nokie me vzdycky upozornoval na IR zarizeni v dosahu ...

:( :( :( buuubuuu ja tak nemam rad cokoliv bezdratovyho :mad:
Surgical (2364)|7.11.2006 14:02
Taky muze byt prepalena IR dioda...
sejra (115)|7.11.2006 20:57
Ahoj Karliku ;-). Byl jsem to ja, kdo tu klavesnici od tebe kupoval a musim vzdat hold.. Zvykl jsem si na ni a uz jsem napsal tolik stranek, ze... aaale, darmo mluvit.. fakt super..

Ted k Tvemu problemu. Pro beh IR klavesnice musi byt ODSKRTNUTO v nastaveni Beam "Receive all incoming beams". Kdyz to je zaskrtly, klavka nekdy jde, nekdy nejde, kdyz to neni zaskrtly, klavka jde na 100%.

Dale... Pro zjisteni funkcnosti IR portu nainstaluj si nejakou aplikaci na ovladani TV ktera ma learn mode (napis SZ, neco poslu). Kdyz das learn, tak ppc naucis signaly z dalkoveho ovladani.. Pokud prijme, je to ok, pokud ne, mas KO irdu. Mno, ten totalcmd je docela spatnej... Nevim co s tim, zkus pouzit tusim vitoo osciloscope, nebo jak se ta kravinka jmenuje. Zkousel jsi uz hardreset? Zkus to...
Hodne zdaru!

P.S. compact I ma WM2003 se.. Jiny wokna pro to nebyly udelany.
P.P.S Tva historka o zalepenem compactu II mela uspech. :-D
karlitos_ce4you (43)|8.11.2006 09:23
ahoj Doktore
Tak jak to vypada tak problem bude asi v tech WM5 , protoze nakonec se mi podarilo ze notebook detekoval IR pripojeni , takze diodou to nebude. Muzu za/odskrtavat co chci a je to uplne jedno , nechytne se to. Vsadim se ze ty bys ten IR adapter na tom svym urcite zase rozchodil.
No jinak zaplatpanbuh ze to ten CII tu pryskirici prezil , ono to neni moc videt , v servisu to taky nezkoumali ...Ale to sem nepatri.

Takze resume je - nefunkcnost kvuli WM5 ???? :?:
sejra (115)|9.11.2006 06:56
No asi to tak vypada...
Hele, co to je za adapter? :-D
karlitos_ce4you (43)|9.11.2006 11:05
Krabicka napajena 3-ma AAA baterkama s dvema PS2 kabelama in/out , pro pripojeni normalni PS2 klavesnice . Kdyby fungovala tak genialni vec.
Link1
link2
Akorat ze tohle vyrabela HAMA