Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: problem s Infraportem resp. IR klavesnici na MDAc II ,zna nekdo,pomuze nekdo?

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Asi pred dvema mesici sem si pro svuj MDA Compact II koupil indracervenou skladaci klavesnicku. Noa za ziveho boha ji nemohl prinutit fungovat . Ovladace + obsluzny program se nainstalovaly , spustily ale nedostal sem z toho ani pismenko.
    Pak o tu klavesnicku projevil zajem jeden clovek co mel Compacta I , byl sem skepticky , o co vetsi byl muj sok , kdyz JEMU na jednicce FUNGOVALA hned a bez problemu.
    No tak sem si rikal divny , divny. Ted sem si sehnal neco podobneho a scenar opet stejny : ovladace jdou nainstalovat , obsluzny program se spusti a zda se funkcni a - ani pismenko.

Takze co mi kdo poradi ?
    Bud mam vadny infraport. Lze nejak jednodusse zjistit jestli je plne funkcni ? Lze po Ir treba prenest nejaka data do notebooku ?
    Nebo je mozne ze tyhle vecicky (IR klavesnice apod.) budou fungovat s Compactem I a ne s Compactem II ? Vzdyt po HW strance je mezi nimi minimalne rozdil a po strance softwarove snad taky temer zadny.

Kdo mi pomuze ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pres vnejsi temer totozny vzhled se jedna o naprosto odlisna zarizeni, uz pocinaje tim, ze Compact I (HTC Magician) ma 416MHz Intel ARM procesor a WM2003SE operacni system a Compact II (HTC Charmer) 195MHz OMAP (Texas Instrument) procesor a system WM 5.
    Mimochodem ze specifikaci Charmera (Compact II) mi ani nevyplyva, zdali vubec ma infra port!!!!

Strucne shrnuto. Compact II je takovy maly bastard, ktereho krom T-Mobile nenabizi vubec nikdo v zadnem jinem brandu....a asi vi proc.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

No tak ten CII infraport ma. A kdyz se napriklad v Total Commanderu snazim odeslat soubro prez IR - dostanu chybovou hlasku : Chyba funkce! 'socket' : Prenos prerusen ( kod 10009)

???

Jinak ze je rozdil v processorech vim , ale copak to muze ovlivnovat jestli zarizeni zvlada komunikovat prez IR s nejakou periferii ?

A navic - ovladace sou i pro WM5 , takze opet by me udivilo ze by to bylo jen operacnim systemem

Nováček
    Registrace
    May 2006

No, zalezi take na tom, zda ma dana periferie ovladace pro dany operacni system....a tady jsou rozdilne.
    Mas ten infraport btw. vubec pusteny? Je to v Connections, Beam, zanajkovat Receive all incoming beams....jak je to v pocestenych WM nevim....

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Tak treba ta minula skladaci klaveska mela ovladac rpo WM5 a ten clovek co sem mu to nakonec prodal to rozchodil na Compactu I tusim s WM5 a timhle ovladacem.

Stejne jako u toho minuleho ovladace vyzaduje i tenhle aby nebylo zaskrtnuto "prijmat prichozi IR spojeni" , jinak je IR port blokovan.

Jak rikam - pri pokusu o poslani souboru prez IR v Total Commanderu dostanu chybovou hlasku . Snazil sem se poslat si prez IR vizitku z nokie - taky nic. Kdyz podrzim Compacta II proti IR cidlu na notebooku nedeje se vubec nic - u ty nokie me vzdycky upozornoval na IR zarizeni v dosahu ...

buuubuuu ja tak nemam rad cokoliv bezdratovyho

Nováček
    Registrace
    May 2006

Taky muze byt prepalena IR dioda...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Ahoj Karliku ;-). Byl jsem to ja, kdo tu klavesnici od tebe kupoval a musim vzdat hold.. Zvykl jsem si na ni a uz jsem napsal tolik stranek, ze... aaale, darmo mluvit.. fakt super..

Ted k Tvemu problemu. Pro beh IR klavesnice musi byt ODSKRTNUTO v nastaveni Beam "Receive all incoming beams". Kdyz to je zaskrtly, klavka nekdy jde, nekdy nejde, kdyz to neni zaskrtly, klavka jde na 100%.

Dale... Pro zjisteni funkcnosti IR portu nainstaluj si nejakou aplikaci na ovladani TV ktera ma learn mode (napis SZ, neco poslu). Kdyz das learn, tak ppc naucis signaly z dalkoveho ovladani.. Pokud prijme, je to ok, pokud ne, mas KO irdu. Mno, ten totalcmd je docela spatnej... Nevim co s tim, zkus pouzit tusim vitoo osciloscope, nebo jak se ta kravinka jmenuje. Zkousel jsi uz hardreset? Zkus to...
    Hodne zdaru!

P.S. compact I ma WM2003 se.. Jiny wokna pro to nebyly udelany.
    P.P.S Tva historka o zalepenem compactu II mela uspech. :-D

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

ahoj Doktore
    Tak jak to vypada tak problem bude asi v tech WM5 , protoze nakonec se mi podarilo ze notebook detekoval IR pripojeni , takze diodou to nebude. Muzu za/odskrtavat co chci a je to uplne jedno , nechytne se to. Vsadim se ze ty bys ten IR adapter na tom svym urcite zase rozchodil.
    No jinak zaplatpanbuh ze to ten CII tu pryskirici prezil , ono to neni moc videt , v servisu to taky nezkoumali ...Ale to sem nepatri.

Takze resume je - nefunkcnost kvuli WM5 ???? :?:

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

No asi to tak vypada...
    Hele, co to je za adapter? :-D

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Krabicka napajena 3-ma AAA baterkama s dvema PS2 kabelama in/out , pro pripojeni normalni PS2 klavesnice . Kdyby fungovala tak genialni vec.
    Link1
    link2
    Akorat ze tohle vyrabela HAMA

Podobná témata

1. HP ipaq 914 BM CD s lokalizacii pomuze my nekdo?
    Od nrgpostsk v sekci iPAQ 9xx
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 06-05-2009, 21:54
  2. email od iol.cz (02)...pomuze mi nekdo s nastavenim?
    Od sokoban v sekci Online služby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-01-2009, 13:19
  3. Příšel jsem o češtinu na Tytn II pomuze nekdo???
    Od B@st@rRRd v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-11-2007, 20:01
  4. pomuze mi nekdo?zacinam s loox(em)600 a tak mam hromadu dotazu
    Od davcas v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 01-08-2004, 20:36