Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fólie BoxWave ClearTouch Anti-Glare

jimmyjames_ce4you (199)|6.11.2006 14:42
V předchozím článku jsem vám objasnil, jaké existují typy ochranných fólií, jejich výhody a nevýhody a jak potlačit lesknutí dotykových displejů. Nyní se podrobně podíváme na špičkovou antireflexní fólii BoxWave ClearTouch Anti-Glare. Důkladně vás seznámím s jejími přednostmi, osobními zkušenostmi a způsobu objednání. Popíši zde také postup aplikace fólie na displej, na co si dát pozor a co dělat, pokud se nepovede fólii aplikovat na první pokus.

Přečtěte si celou recenzi.
kubš (4)|6.11.2006 17:40
já sem při první aplikaci taky nachytal prachu že sem omýval ale obyč vodou to člověk dolů z folie nedostane (pokud se folie lepí) tak sem narazi na radu použit jarovou vodu a opravdu všechen přilepený prach zmizel a folie pořád lepila (to byla moje obava že nebude lepit....takže nebojte se omývat, a myslím že lehce vlhká folie nevadí naopak léoe se aplikuje
jimmyjames_ce4you (199)|6.11.2006 18:46
To je právě ta tzv.Windmasterova mokrá metoda, kterou zmiňuji na konci článku ;)
flashman (1366)|6.11.2006 18:55
ta fólie vypadá fakt dobře. Neuděláme hromadnou obědnávku ?
P.S. Jako bych už někde recenzi na tuhle fólii viděl :? ...
jimmyjames_ce4you (199)|6.11.2006 19:41
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]
P.S. Jako bych už někde recenzi na tuhle fólii viděl :? ...[/QUOTE]
Mohl si ji vidět na SmartManii, kde jsem ji zveřejnil v pátek..

V diskuzi k mému předchozímu článku už se pár lidí dohadovalo na hromadnou objednávku. Fólie pak výjde o dost výhodněji.
Jinak chystám se napsat do AH mobile, jestli by tuto fólii nezařadili do své nabídky.
tatovic (24)|6.11.2006 20:08
Take bych se pripojil k nejake hromadne objednavce /potrebuji 2 kusy/,pokud by to slo ...
Moznost platit kartou v zahranici bohuzel nemam :(
flashman (1366)|6.11.2006 20:12
výborně.. takže to máme zatím 3 kusy + Jimmy říkal, že jí taky chce
pekro (346)|6.11.2006 20:22
ja se taky pridam.
Ivo Pokorný (400)|6.11.2006 20:38
No nevim, ale nejsou ruzne velke pro ruzne typy pristroju? ;) Pokud jsem se dobre dival, tak se da usetrit na sade tri (pro jeden typ). A jestli toho objednate moc, celnici vam to procli, jako me obal na PDA s pilot perem... :evil:
jimmyjames_ce4you (199)|6.11.2006 20:48
Ano, fólie jsou nařezané přesně na míru pro dané zařízení. Není však samozřejmě problém vložit do objednávky několik fólií na různá zařízení ;)

Nevím teď přesně, jestli proclení je v tomto případě to samé jako zdanění... V diskuzích jsem četl, že když si někdo objednával 2x balení po třech, tak musel zaplatit ještě 19% DPH z ceny zboží (ne z dopravy). Zřejmě proto, že jsem si objednával jen jednu fólii, tak jsem daně platit nemusel :D
Tady by chtělo, kdyby se vyjádřil někdo, kdo má větší zkušenosti s objednáváním zboží ze zahraničí. Nejspíše bude existovat nějaké limit, pod který se neplatí daň státu, do které se zboží posílá. Nevím...tuhle problematiku bohužel moc neznám :(

Hromadná objednávka se každopádně vyplatí, i přes případné zdanění :yes:
Nargul (8)|6.11.2006 21:49
Pokud si dobře pamatuji, tak limit od kdy se zásilka daní je asi 20-30 Euro. Jinými slovy pro jakékoliv serióznější objednávání něčeho z internetu většinou budete platit (clo i DPH).

Já bych se taky možná k objednávce připojil, ale potřebovall bych si objednat i stylus na looxe..
Yankee.106 (231)|6.11.2006 22:03
Bych se taky přidal s objednávkou dvou kusůch, na Qtek9000 a N560, plosím.
lubos8 (33)|7.11.2006 08:04
Platí se DPH od 30 EUR, tj. + 19%.
space_cowboy (336)|7.11.2006 10:40
Ja sa síce k hromadnej objednávke nepripájam, no všetkým vám túto fóliu vrelo odporúčam. Svoje zariadenie používam už takmer 2 roky a za ten čas som fóliu BoxWave musel meniť len raz.. ;)
Marwyn_ce4you (59)|7.11.2006 12:32
dle vlastni zkusenosti clo se vetsinou plati pouze u spedicnich spolecnosti typu UPS, DHL ... ale pokud se posle standartni postou (ano, je to levnejsi a zdlouhavejsi) tak sem jeste clo neplatil ani jednou. Objednaval sem vetsinou prez 100$ a platil sem opravdu pouze u spedicnich firem a to jeste podle toho jak se vyspaly :P Co se tyka DPH, tak tu sem neplatil nikdy, krome pripadu ze uz primo v objednavce se aplikovala dan podle zvoleneho statu (zkusil sem jednou dat nejakej nesmysl kde nebylo zdaneni, ale potom se to sprajclo v overovani karty :))
lubos8 (33)|7.11.2006 15:50
Je to smíšené. Objednávám přes net dost často a u asi 1/3 zásilek nad 30 EUR platím DPH. Myslím tím zásilky posílané obyčejnou poštou. Občas projde i něco za víc než 100 USD. Asi jak kdo to vyřizuje... A samozrejme dulezita vec: DPH se plati u dodavek ze statu mimo EU (teda i USA).
Aucoin.J (19)|7.11.2006 17:05
Dobry den,

ja bych se take pridal se zadosti o objednani.

1ks na FSC N560

Dekuji moc,
Aucoin (cell 606 763 664)

Komu to mohu zaplatit ?
radekhulan (315)|7.11.2006 17:20
Jen bych podotknout, že jsem si objednal v pátek 3ks AntiGlare fólie na TyTN a v pondělí mi přišlo, že není a (asi nějaký čas nebude) skladem, zda chci kreditovat platební kartu nebo čekat... :(
zivan (615)|7.11.2006 18:10
Me dneska prisel email, ze folie na Looxe 4x0 uz jsou na ceste.
MOrder_ce4you (10)|9.11.2006 14:04
Rad bych se taky pridal.

1x MDA Vario

Dekuji!

PS: komu mam zaplatit

Edit: Ruším, koupil jsem nakonec Brando
vitek_ce4you (40)|13.11.2006 12:23
Zdravim vsechny. Tento tyden si budu objednavat veci ze stranek http://www.aximcases.com (resp. http://www.cases.com ). Objednavka bude ke znamemu do USA, ktery prileti do CR 24.11. Tudiz neplati se zadne postovne, clo ani dan, pouze cena zbozi. Pokud toho nebude moc, tak jsem ochotny neco priobjednat i pro nekoho dalsiho. Zajemci hlaste se (nejlepe soukromou zpravou tady v diskusi). :yes:
Tato nabidka uz neplati.Kdo vcas napsal,tomu jsem zbozi objednal. Ppokud bych jeste ted neco objednaval, tak by to uz nespis nestacilo prijit.
flashman (1366)|13.11.2006 12:49
1x matná na Vario - Praha :) by bylo super třeba na sraz přinýst.
Stanleyy (7)|13.11.2006 23:42
ta folia je nutnost ak pouzivate ( ako ja ) dell x51v na navigaciu.. ten displej je tak strasne leskly, ze to bez toho nejde.. folia je absolutne fantasticka, balenie profesionalne a s tym prislusenstvom, co k nej dostanete, to dokaze kazdy pohodlne zalozit. super!
Sauron (1)|14.11.2006 23:48
Zdravím. Rád bych si objednal fólii, ale mám problém s placením. Mám embosovanou kartu Master Card od Komerční banky. Nedaří se mi provést platbu. Někde jsem se dočetl, že je potřeba kartu aktivovat, abych mohl provádět platby přes internet. Nemáte s tím někdo zkušenost. Za každou radu díky.

Honza

markjag (386)|15.11.2006 09:41
Mal moznost niekto porovnat tuto foliu s Brando Ultra Clear Protector a povedat cim sa lisia?
Lebo ak sa pozrete na toto http://www.boxwave.com/products/armorcase/armor-case-fujitsu-pocket-loox-720_387.htm a http://shop.brando.com.hk/bwmetalcase_details.php?i=33 tak je videt ze su si strasne podobne / rovnake , a ci to nie je tak aj s foliami. Podla clanku co som cital, tak tie folie by rovnake nemali byt (pretoze ta od branda otlacky zanechava a ma aj slusne odlesky). Ale zaujimal by ma nazor autora clanku, ci videl niekedy na vlastne oci tu foliu od Branda (nie tu matnu).
Dakujem.
jimmyjames_ce4you (199)|15.11.2006 17:19
Přiznám se, na vlastní oči jsem je vedle sebe neviděl.
Lesklá fólie Brando a lesklá BoxWave jsou si velice podobné. Avšak nemyslím si, že by byli od stejného výrobce. Odlesky jsou vidět na obou...pořád to jsou lesklé fólie.
Výrazný rozdíl je však mezi BoxWave Anti-Glare (antireflexní) a Brando ScreenProtector (antireflexní). Tady byste rozdíl na první pohled určitě poznal.
flashman (1366)|15.11.2006 17:31
takže pokud lesklou, tak je to jedno a pokud matnou, tak
Anti-glare?
markjag (386)|15.11.2006 21:56
Tak sa spytam takto.
Takto isto sa mi leskne aj od Branda UltraClearProtector a zanehava otlacky:
https://www.ce4you.cz/img/articles/cz/large/0000000291_cXKh65366200611310828.jpg

A tento obrazok je tej ultraclear/cleartouch od BoxWave?
https://www.ce4you.cz/img/articles/cz/large/0000000291_UPB61132200611310833.jpg

Lebo ak je to od BoxWave matnej, tak fakt rozdiel medzi brando foliami a od Boxwave nie je rozdiel, pretoze totalne tak isto vyzeraju Brandacke a ani od Brando matna nezanehava na displeji otlacky.
Preto sa este chcem spytat ci ta od BoxWave ultraclear zanechava otlacky, totiz ak ano tak to bude ta ista co Brando, pretoze ta zanechava takisto. Ak ta ultrapriehladna od BoxWave otlacky nezanechava, tak je jednoznacne BoxWave lepsie.
Marek71 (91)|16.11.2006 16:38
Predpokladám, že na Fujitsu-Siemens C550 bude rovnaká fólia ako napr. na N560... pretože v ponuke na webe práve majú fólie na N500, N520, N560 ale nie C550. Na Sunnysofte zase majú pre FS Nxx, predpokladám teda, že všetky displeje sú rovnaké, čo do veľkosti. Je to tak ? Vďaka.
Jirka_j (186)|16.11.2006 22:05
Měla mi přijít podle e-mailu dneska a nepřišla :(
edit: tak mi přišla v čera (20.11.) je super :)
radekhulan (315)|20.11.2006 13:15
Tak mi dnes došla poštou ClearTouch Anti-Glare (3ks), a je to paráda, ve srovnání s matnou Brando doslova "nebe a dudy". Navíc to Boxwave posílá jako obyčejnou obálku, takže to neprocházelo ani celnicí / clem. Jsem nadšen...
markjag (386)|20.11.2006 13:44
Mna by hlavne zaujimalo jak moc nehava ta od BoxWave ClearTouch (crystal {doplnene}) otisky. Lebo u tejto Brando (UltraClear {doplnene}) su dost viditelne tie otisky...
jimmyjames_ce4you (199)|20.11.2006 14:55
Porovnáváš antireflexní BoxWave a antireflexní Brando? Připadá mi, že to tady matláš všechno dohromady...

Jak píšu i v předchozím článku, tak na antireflexních fóliích nejsou tolik vidět nečistoty, tzn i otisky prstů, narozdíl od lesklých fólií, které můžete čistit každou hodinu a stejně se hned zase upatlají. Na BoxWave ClearTouch Anti-Glare (antireflexní) nejsou otisky prstů vidět prakticky vůbec. Fólii otřu mikrovláknem tak jednou za týden, když si zrovna vzpomenu... Jinak ani po tom týdnu na ni není nějak moc viditelně znát, že je zašpiněná. Lesklou fólii jsem otíral opravdu každou chvíli...pak stačilo jednou ťapnout prstem a mohl jsem začít čistit znovu.
radekhulan (315)|20.11.2006 15:13
Přesně, otisky prstů nejsou vidět ani na matné (antireflex) Brando, ani na ClearTouch, nicméně, přes Brando antireflex není ve srovnání s ClearTouch téměř vidět na displej..
markjag (386)|20.11.2006 18:00
to jimmyjames:
Ospravedlnujem sa, ze som nedoplnal presne nazvy. Ale mne neslo o anti-glare model. Ten ma nejak nezaujima, pretoze ta nadhera displeja cez Brando UltraClear foliu je super. I ked tu vsetci pisete, ze od BoxWave anti-glare, je lepsia od Brando matnej, tak ma to az tak nelaka, pretoze na ciru foliu to mat nebude urcite...
Mna najviac zaujima rozdiel medzi
http://www.boxwave.com/products/cleartouchcrystal/index.htm
a medzi tou cirou od branda
http://shop.brando.com.hk/ultraclearscreenprotector.php
jimmyjames_ce4you (199)|20.11.2006 18:27
To si nemohl napsat rovnou, že tě zajímají jen lesklé fólie?!
Proč asi myslíš, že tady všichni píšeme o antireflexní verzi?! Třeba proto, že tohle je diskuze k článku o antireflexní fólii BoxWave ClearTouch Anti-Glare! Máš to napsané i v titulku diskuze. :((
Pár dní předtím jsem vydal článek na téma Ochranné fólie na dotykové displeje. Kdybys obětoval pár vteřin hledání, tak ho ihned najdeš a napíšeš svůj dotaz tam. Já tady marně přemýšlím, na co se to vlastně ptáš a ty pak napíšeš, že tě antireflexní fólie nezajímají a chceš jen lesklé :mad:

Omlouvám se za svůj tón, ale tohle mě teda fatk dostalo...
jimmyjames_ce4you (199)|20.11.2006 18:38
Jinak ještě k těm fotkám... Na první fotce (kde se displej leskne) je, jak je snad dost jasné z článku, samotný displej bez fólie. Druhá fotka tedy zobrazuje displej s aplikovanou ANTIREFLEXNÍ fólií BoxWave ClearTouch Anti-Glare.
Ivanm_ce4you (466)|20.11.2006 18:59
ja mel Brando ultra ... lesklou a musel to sundat, protoze zrcadlo. Koukat se dalo snad jen v pritmi.
radekhulan (315)|20.11.2006 19:02
Obyčejná (neAnti) fólie má smysl jen pokud člověk nechce poškodit displej, ale do auta na navigaci, či jen ven na světlo, to je děs a hrůza. Problém Brando je ovšem v tom, že se sice opravdu neleskne, ale zároveň je málo průhledná. ClearTouch, která Brando na TyTN v mém případě nahradila, se rovněž neleskne, ale průhlednost snižuje jen velice minimálně (odhadoval bych to na 10% vs 30-40%).
markjag (386)|20.11.2006 20:30
to jimmyjames:
No sorry :) .
Ak myslis ten clanok kde boli popisi k roznym foliam, tak ano, mas pravdu, mal som to dat snad tam, ale v konecnom dosledku som tuto diskusiu zacal tym ci sa fakt vobec tie BoxWave folie od Brandovych lisia. Dovodom o tieto nejasnosti boli moje linky trebars k tym napadne podobnym ArmorCase-om a aj k samotnym foliam. (do ze sa lisia MATNE folie uz viem)
(btw to ze som si folie mylil vtedy sa da vidiet este v prispevku kde som dal linky na obrazky odleskov (k boxwave folii som totiz napisal UltraClear/ClearTouch), takze som si myslel ze to znamena ze je cira a to ANTI-GLARE som si zial nevsimol, a to je ta chyba a moja slepota sory ;) a tam nejasnosti zacali :> )

Potom som az presiel k tejto veci... Co sa fotiek tyka, tak ked som pokladal tu otazku sa priznam ze som mal z clanku precitanu len cast (zvysok som docital vcera), a som si myslel ze ClearTouch od BoxWave znamena ze folia je cira a nie jak uz som pisal nevedel som za sa to u nich deli na Crystal a Anti-Glare, takze sory som v tomto spravil chybu.
Nicmene som v diskusii uz rovno pokracoval tu, ale ak si admin v pohode to presun, ale odpoved marne hladam stale :) .

Cize skratene povedane, to ze na fotke je matna a leskla folia som uz pochopil (povodne som myslel ze je to rozdiel NEJAKEJ 'NEZNACKOVEJ' lesklej a lesklej od BoxWave (lebo ak by to bolo tak, tak by som bol rozdielom ohureny). A teraz ma zaujima rozdiel (ak chces presun), len prosim kto mate skusenost odpovedzte, aky je rozdiel medzi tymi poslednymi linkami co som dal.

Alebo este lepsie aby tento prispevok nebol OT:
Planujes niekedy recensiu aj na tie vysie uvedene folie tak ako si recenzoval tuto Anti-Glare?

btw: nechcem ta znervoznovat, tak prosim radsej odpovedz zajtra :) , vdaka
markjag (386)|20.11.2006 20:39
[QUOTE="rADo2"](odhadoval bych to na 10% vs 30-40%).[/QUOTE]

Uf. No musel by som to videt osobne... Takze vzhladom na vase odporucania si kupim tuto antiglare od boxwave nabuduce ked budem menit foliu a uvidim. O svoj nazor sa podelim, mozno koli mne sa prekeca dalsi zaryty UltraClearista.
Ale to znzenie viditelnosti o 30%-40% verzus 1% (co udavaju Crystal a UltraClear folie) je dost velke, preto vravim, musim videt.
A ja s tym vo vlaku problem nemam a ta nadhera toho displeja je videt v plnej krase.
tatovic (24)|20.11.2006 23:35
Jen maly dotaz,jelikoz se hromadna objednavka nezdarila,je nejaka sance zminovanou folii sehnat jinak nez platbou a objednavkou ze zahranici ?Hlavne mne zajima,zda nekdo /firma/ u nas planuje do budoucna dovoz tohoto zbozi?Ma soucasna folie ma za sebou sice uz 2 roky,ale jeste snad nejaky cas vydrzi i kdyz novou by to chtelo jako sul :? Pokud bude jedina varianta objednavky - USA,budu se hald muset poohlednout po adekvatni nahrade :(
cujos (36)|21.11.2006 12:17
Tak nevim jak vy, ale ja jsem si folii objednal, penize z uctu mi vzali 12.11. a od te doby se nikdo neozval a ani me neodpovedeli na mail. Tak nevim........stale pevne verim a cekam na folii...........
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 12:32
Počítej tak 10-14 dní na cestu.
Hlavně, zda jsi napsal správně adresu. ;)
jimmyjames_ce4you (199)|21.11.2006 15:10
Já sem s dodávkou fólie neměl jediný problém...druhý den od objednání mi přišlo potvrzení a za 5 pracovnách dnů jsem ji měl doma :) Peníze mi z účtu nestrhli hned. Tuším, že až někdy před doručením.

Ta adresa se hlavně musí psát bez diakritiky! Zapomněl jsem to poznamenat v článku, ale snad to každého napadne...:sarcastic:

Pokud máte problémy s dodáním, určitě jim napište mail! Vyčkáváním ničeho nedosáhnete.. :( Taky nemusí být chyba na jejich straně, ale u České pošty...
zivan (615)|21.11.2006 15:31
Me prisly folie asi za tyden na zadanou adresu.
cujos (36)|21.11.2006 15:35
Tak ja jsem tam v adrese napsal "á" ve dvou slovech jinak nikde zadny cesky znak, ale podle me by to podle psc melo prijit. No kazdopadne, mail jsem jim psal a jeste neodpovedeli, ani mi neprisel zadny potvrzovaci mail, tak fakt nevim.......
markjag (386)|21.11.2006 16:58
S piesmenom á by nemal byt ziadny problem. Ja som raz objednaval (sice z honkongu ale to je jedno) aj s diakritiou a a aj bez a stale doslo.
Pravdou je ze moja posledna objednavka (pred 3 tyzdnami) trvala najdlhsie... Snad dorucovanie bolo 20 dni, co je dost.
radekhulan (315)|21.11.2006 17:02
Moje dodávka byla na jméno "Radek Hul?" a došlo to :-) Ono totiž "á" existuje i v ISO-8859-1, takže jsem nepředpokládal, že s tím bude problém.
cujos (36)|22.11.2006 21:52
Takze mi dnes prisel od firmy boxwave mail ve kterem je napsane ze zbozi bylo 15.11. poslane na adresu ve ktere je misto á ? tak to snad v brzke dobe najdu ve schrance..........