Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FSC LOOX C550 - jak to hraje a jaký je obraz?

Faraday (0)|5.11.2006 21:24
Zdravím všechny,

přemýšlím o koupi tohoto PDAčka. Dost času trávím na cestě do a ze zaměstnání a proto bych ho chtěl používat i na poslech hudby a sledování videa.

Proto bych se chtěl zeptat uživatelů tohoho PDA, jak hodnotíte kvalitu zvuku do připojených sluchátek? Nešumí to? Hraje to basy, středy, výšky čistě a nezkresleně? A co stereo dojem?

A u videa, jak stíhá překreslovat displej při rychlých změnám? A není to moc háklivé na změnu úhlu pohledu na displej?

Díky za informace.
Bobanovicz (511)|5.11.2006 23:23
Video v pohodě, ale zvukově průměr...je pravda, že jsem na audio trošku náročnější takže někomu to naopak může bohatě stačit.
bobo.4150.sk (176)|6.11.2006 08:32
Zdravím, keďže som zhruba pred mesiacom prešiel z HP h4150 na FSC C550 najmä z titulu zvukových kvalít popísaných v Pavlovej recenzii a USB hostu, veľmi som sa na toto zariadenie tešil. Pravdu povediac som veľké rozdiely pri kvalite zvuku nenašiel, ale video... to je úplná paráda: skúšal som pozerať optimalizované video z USB kľúča aj s titulkami (cez Beta player) a bol som nadmieru spokojný. čo do kvality zvuku aj do kvality obrazu. S QVGA sa to proste nedá porovnávať. Keď som sa ja rozhodoval o kúpe, myslel som aj na Acer n311, ale našťastie som sa nakoniec rozhodol správne :yes: Moje výhrady však smerujú na Windows Media Player 10, ktorý sa na predchídzajúcu verziu vôbec nechytá. Najmä podpora hardwarových tlačítiek je otrasná :dead: A podpora playlistov. Preto som si nainštaloval Playlist Editor, niekde tu v sekcii freeware ho nájdeš.
yndor (222)|6.11.2006 10:18
Video je uplne bezproblemove... Filmy kvuli PDA ani nijak nezmensuju - jen hodim na kartu cely 700MB DivX/XviDy a poustim v TCPMP, kterej umi s pluginem zobrazovat i titulky. Na VGA displeji jsou renderovane titulky krasne citelne.
Zvuk je taky celkem v poradku.. sice se musi trochu postelovat basy/vysky a nektere opravdu kvalitni prehravace hrajou lip.. ale zase je to lepsi nez treba ipod. :))
dewx_ce4you (23)|6.11.2006 14:55
Zvuk je podle mě výborný,záleží na sluchátkách a softu že.Například Beta player(neboli TCPMP) se na přehrávání muziky nehodí,na video je naopak nejlepší.Používám sluchátka Koss porta pro v kombinaci s přehrávačem Pocket player a zvuk je bez šumu.Video je taky v pohodě doporučuju mírně zkomprimovat v pocket divx encoderu,to jen aby bylo místo na kartě.
ymir (42)|6.11.2006 16:06
Zvuk:
je v poho - ak sa pohras s nastaveniami, osobne pouzivam Mort player na MP3, je to pecka a ma to aj opakovany budik (MP3), samozrejmostou su kvalitne sluchatka Sennheiser alebo Koss (vyssie rady) :yes:

Vadi mi trocha, ze integrovany reproduktor hra trocha slabsie ako som cakal :no: (ked to porovnam napriklad s mobilnymi telefonmi a niektorymi PDAckami), v hlucnejsom prostredi to ide niekedy na nervy...

Video:
Bez komentara, spokojnost... kedze mam 4GB kartu filmy vobec nekonvertujem, konvertujem jedine titulky aby mi ich TCPMP player prehral :yes:
Faraday (0)|6.11.2006 21:23
Díky všem za informace.

Můžete mi ještě napsat, jak je to s pozorovacími úhly? Měl jsem v ruce Asus 636 a u něj byly pozorovací úhly do třech stran docela v pohodě, ale na tu čtvrtou stranu stačilo z kolmého pohledu jenom malinko a obraz byl skoro inverzní, což hlavně vadilo, když jsem měl displej na šířku. Je to u C550 v pohodě?

Bobanovicz
Ohledně toho zvuku, hraje to alespoň bez zkreslení? Co se Ti na zvuku nelíbí? Můžeš to trochu upřesnit?

Díky.
yndor (222)|6.11.2006 22:36
Co se tyce pozorovacich uhlu a prijemnosti displeje je c550/n560 asi nejlepsi pda, jaky muzes mit. Jen by mohl bejt (podle me) trochu vetsi.
Bobanovicz (511)|6.11.2006 23:00
Pokud zvuk neupravíš ekvalizerem tak je to ploché, pokud upravíš tak se často dostaneš do skreslení, jak na vysokých tak na nízkých frekvencích, zvuku celkove schází dynamika a prokreslenost.
Sluchátek jsem zkoušel několik a dost kvalitních, přehrávačů taky,omezení je ve zvukovém výstupu.
Ale jak říkám, tohle je velmi subjektivní záležitost, musíš si to poslechnout a rozhodnout sám, určitě spoustě lidí takováto kvalita stačí.
Faraday (0)|7.11.2006 19:43
Bobanovicz
Dík za doplňující informace ohledně zvuku. Nejlepší opravdu bude, když si to někde poslechnu a pak uvidíme.
dewx_ce4you (23)|7.11.2006 20:19
Bobanovicz je hifista,neříkám že by byl zvuk 100pro ale špatný není,takže jestli máš uši jako rys pořiď si hifi soupravu třeba od maranze a k tomu slucchátka za 6000kč :-P Ale chlape tohle je pda,neni to jen o zvuku a já jako hluchoun sem spokojen.Zkoušel sem několik normál mp3 přehrávačů (drahý moc nebyly jo,asi 4000kč) a všechny byly oproti tomuhle zvukově nanic,jo MDA1 hrálo o kapánek líp.No a ten integrovanej reproduktor mě hodně zklamal,naplno chrastí tak stačí jen na pípání připomínek a kupodivu u filmů je to v poho.U navigace je to taky good.Vybral sem ho protože je celkem bezproblémovej,nadupanej a vypadá dobře ne.K displayi nemůže mít nikdo připomínek.Zdarec
zuzkys (356)|19.1.2007 03:32
[QUOTE="yndor"]Video je uplne bezproblemove... Filmy kvuli PDA ani nijak nezmensuju - jen hodim na kartu cely 700MB DivX/XviDy a poustim v TCPMP, kterej umi s pluginem zobrazovat i titulky. Na VGA displeji jsou renderovane titulky krasne citelne.
Zvuk je taky celkem v poradku.. sice se musi trochu postelovat basy/vysky a nektere opravdu kvalitni prehravace hrajou lip.. ale zase je to lepsi nez treba ipod. :)) [/QUOTE]

Pls jaký plugin si použil, abys mohl mít titulky?
zuzkys (356)|19.1.2007 15:06
Díky.
milos797 (259)|20.1.2007 15:36
No sice nemam moc skusenosti, ale tak napriklad - vstavany repro sluzi naozaj len na gps a pripomineky. ked som v buse, tak si dam sluchatka. A ja si myslim ,ze sa ohladom tohto nemusis vobec strachovat. je to uplne v pohode. Napriklad som to porovnaval s bratovym iPodom (inak bracho je pekne nasrany, ma iPod ten novy a ked videl looxika, tak bol mimo) a zvuk sa moc neodlisuje. teda aspon moje laicke ucho to nepostrehlo. A to mam doma tiez kvalitne hifi za niekolko 10-tok tisic. proste na to ze je to vrackovy pocitac, multimedialnu stranku splna na vybornu. a co sa tyka displaya, skuste sa pozerat na looxika a potom tak zrazu sa pozrite na tu istu vec napriklad na asuse a636. sok. normalne na infarkt. VGA je proste neporovnatelne lepsia, ja by som si dovolil tvrdit ze viac ako dvojnasobne, co by v podstate malo byt. Je to jednoznacne lepsie a uz nechcem vidiet QVGA display. A ak, tak len aby som bol hrdy :D
casher (35)|11.2.2007 18:40
Vim ze je to trochu opozdeny dotaz, ale preci....ma smysl prechazet z MDA Compactu na toto PDA?...
poznamka: multimedia jsou u me na prednim miste co se tyce vyuziti telefonu
stegi_ce4you (7)|11.2.2007 23:18
poznamka k milosovi, technicky je to 4krat lepsi ;-)
pavel227 (8)|13.2.2007 15:57
Ahoj ja mam n560 asi týden a když jsem ho poprvé poslechl tak hrúza (mám nejaky levný špunty koss) před tím jsem s nima poslouchal Mm3 player Watson za pár korun a ten má mnohem lepší zvuk zdá se mě to šíleně zkreslený . Nicméně jinak jsem z tohoto PDA nadšen a už bych ho nedal obraz je paráda.No po vyzkoušení pár druhů přehrávačů a nastavení zvuku evalizérem už to vydržím poslouchat (možná sem si zvyknul) pokud ale chcete poslouchat převážně hudbu doporučuju poslechnout v prodejně.Další možnost je koupit si levný mp3 přehrávač s malou kapacitou a z PDA si tam přes usb-host natáhnout muziku a je to.