Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario 2 aneb zmutovaný HTC TyTN

Falco_ce4you (311)|4.11.2006 19:12
Na slovenské Mobilmanii (odkaz i z mobilmania.cz) se objevilo několik málo informací o nové nabídce slovenského T-Mobile, která zařadila do své "ponuky" i inovovaný TyTN pod názvem T-Mobile MDA Vario II.
Podrobnosti o nabídce T-Mobile jsou zde, na stránkách T-Mobile.sk.
Na stránkách našeho pink operátora jsou stále jen obstarožní modely "MDA ček". Dočkáme se i u nás, dle mého názoru, hezčího a, dle mínění mobilmania.sk, i "použitelnějšího" TyTN?

JanHavlicek (635)|5.11.2006 13:06
Musím říct, že TyTN v podání T-Mobilu vypadá hodně dobře, daleko lépe, než originál od HTC

Bohužel z našich operátorů prodává TyTN pouze O2 (jako jediný HTC model). T-Mobile ne a asi nemá důvod, nemá UMTS (ne takové, jaké bysme chtěli), nemá HSDPA,... a Vario se prodává zřejmě stále velmi dobře
space_cowboy (336)|5.11.2006 14:05
Mal som možnosť vidieť práve tento recenzovaný model a áno, je veľmi pekný. Na slovensku ho ponúka vo svojom šate aj Orange pod označením SPV M3100.
Ich dodávka podobne ako v T-Mobile trošku viazne, no dúfam, že onedlho sa to zmení. Obaja operátori ich totiž ponúkajú za veľmi príjemné ceny.. ;)
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 14:27
space_cowboy: No, u vás alespoň "viazne", u nás není vůbec. :((

Jsem překvapen, že alespoň ErrorTel má TyTN v nabídce a celkem rychle po uvedení. A těch necelých 13tis. za které v nabídce je, je, si myslím, hodně slušných.
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 14:34
JanHavlicek: Taak nevím jestli srovnávat Vario a TyTN je vůbec vhodné. Ano, na první pohled asi ano (vždyť vypadají téměř identicky), ale jinak mi Vario připadá jako TyTN Light. :D

Jen škoda, že se do TyTN, Varia II nevešla GPSka. V tom případě by tento komunikátor asi nestíhali vyrábět.
:)
Miroslav Nezbeda (163)|5.11.2006 17:09
Jen pro pořádek O2 ho prodává za 18145,-Kč.S měsíčním plněním 2000,-Kč je to těch necelých 13000,-Kč.
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 17:20
[QUOTE="Miroslav Nezbeda"]Jen pro pořádek O2 ho prodává za 18145,-Kč.S měsíčním plněním 2000,-Kč je to těch necelých 13000,-Kč.[/QUOTE]
Pravda, vypadlo mi u ceny slůvko "od".
JanHavlicek (635)|5.11.2006 20:32
[QUOTE="Falco"]JanHavlicek: Taak nevím jestli srovnávat Vario a TyTN je vůbec vhodné...[/QUOTE]

Jistěže to je vhodné, TyTN je vlastně vylepšený Wizard a tolik rozdílů mezi nimi zase není

Konstrukce je stejná, TyTN má navíc rychlejší data (v ČR téměr nevyužitelné, pokud nejste v Praze nebo v Brně), lepší procesor (zásadní změna) a lepší fotoaparát. Samozřejmě dá se i napsat že má lepší klávesku, ale to už je věc individuální
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 21:56
Myslel jsem to právě tak. Je to v podstatě jedno a to samé, ale jak jsem již napsal - Vario mi přijde jako očesaná verze TyTN.
Docela by mne zajímalo nějaké pořádné srovnání TyTN a Varia II.
Co Pavle - nemáš nějaké páky ve slovenském T-Mobilu? :D

Zdenek Malinsky (9781)|5.11.2006 22:04
[QUOTE="Falco"]...nemáš nějaké páky ve slovenském T-Mobilu?[/QUOTE]A to jako proč?
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 22:54
Zdenek: Tak ještě jednou:

"Docela by mne zajímalo nějaké pořádné srovnání TyTN a Varia II.
Co Pavle - nemáš nějaké páky ve slovenském T-Mobilu? :D "

Už je Vám to jasné, pane kolego? :D
Zdenek Malinsky (9781)|5.11.2006 23:26
Aha, takže by měl Pavel porovnat, jaký vliv má změna podsvícení z modré na červenou, změna tvaru klávesnic a jiné kosmetické pitomůstky na rychlost zařízení a jeho stabilitu. :D :D
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 23:48
No, tak nějak.
Ty už ho máš??? Já jen, že o těch změnách tak zasvěceně mluvíš. :D :D :D

Vzhledem k tomu, že tam míchali s tlačítkama, měnili celkový design (nejen barvičky) a dle krátkého představení na mobilmanii je prý "použitelnější" ve srovnání s TyTN, nebylo by od věci, kdyby Pavel spolu s chystanou recenzí TyTN, vyrobil nějaké srovnání. Jestli je to opravdu jen o blbinkách, nebo si to nové označení opravdu zaslouží. Třeba je mi divné už to, proč název je Vario II (tzn. vychází ze staršího, technologicky slabšího modelu) a ne TyTN II, nebo něco, co by zkrátka evokovalo spojitost s novější mašinkou od HTC. Vzhledem k tomu, že cenově je to nastejno s TyTN, mohlo by se pak rentovat koupit si raději na SK Vario II, než jít do (možná) horšího TyTN.
Zdenek Malinsky (9781)|6.11.2006 00:11
Bude to stejný případ jako u ostatních modelů např. HTC Universal, I-Mate Jas-Jar, MDA Pro atd.atd. Každý operátor si tam dá svoje "barvičky" svoje "prográmky" svoje "tlačítka" a dost bych se divil, kdyby se to jinak výrazně odlišovalo.
Pokud by se P.K. dostaly do ruky i jiné varianty určitě by o nich napsal. Neměj strach, že ne. ;)
Falco_ce4you (311)|6.11.2006 00:25
No to doufám! :D :D :D
Proto ta řečnická otázka. ;)

No, uvidíme čeho se nadějeme a jak dlouhé prsty má Pavel. :)
Spíš to ale vidím na to, že to sfoukne slovenská Mobilmania, když už to nakousli.

Ono těch změn nakonec může být poměrně dost a dokonce i zásadních. Myslím, že jsem to někde četl v souvislosti s HTC Artemis vs. O2 XDA Orbit, kde u jednoho z nich, tuším, chybělo WiFi. Otázka je, nakolik to je věc FW a nakolik základní desky. Kdyby tam bylo jen ve FW něco vypnuté, objevilo by se určitě dost těch, kteří by si koupili levnější mašinku a flešli ji na lepší. :D
radekhulan (315)|6.11.2006 01:05
Na T-Mobile CZ jsem 14 dní dozadu posílal email, zda uvažují o zařazení TyTN do své nabídky, když jej má třeba T-Mobile DE, odpověď byla, že bohužel ne. Také mě to mrzelo, mám u nich mraky nevyužitých bodů..
Zdenek Malinsky (9781)|6.11.2006 05:15
Já mám u T-Mo tedy jen mráček bodů, ale musíme si uvědomit, že by český T-Mo byl sám proti sobě, kdyby měl v nabídce zařízení, které umí využít služby UMTS a HSDPA a on (T-Mo) je zatím neposkytuje. To by byl jaksi taxi gól do vlastní branky. Ale třeba se to brzy nebo v dohledné době změní. :?
stary_pes_ce4you (252)|6.11.2006 11:43
Nieco malo o porovnani TyTN a MDA Vario je na mobilmania.sk. Osobne sa mi Vario 2 paci viac, ako Vario 1 (myslim fyzicky).

space_cowboy - ani tu nepis, za kolko som ho kupil... Este vyriesit ten SIM lock. Snazim sa dokopat T-Mobile nech mi to ulocknu, ale nejako to stagnuje. Inak som uz nasiel "no name mobil shop", kde to spravia za 500. Ale trva to 7 dni a neviem preco, ale k chlapovi s 20 piercingami (dufam, ze to spravne pisem) a tetovanou castou lebky Vario 2 asi nezverim.
stary_pes_ce4you (252)|6.11.2006 11:50
[QUOTE="Falco"]
Spíš to ale vidím na to, že to sfoukne slovenská Mobilmania, když už to nakousli.
[/QUOTE]

No neviem, pisat o tom viac sa mi nezda rentabilne. Pokusim sa pozhanat SPV M3100 a potom sa da nieco vyriesit. Vacsina zmien je iba o kozmetike, ale podla poslednych pokusov, je T-Mob ROM prekvapujuco najrychlejsia. Dnes, alebo zajtra bude na www.smartmania.cz recenzia Etenu X500 a tam bude porovnanie grafickeho vykonu. Pozrite sa na to - oproti TyTN je to pripastny rozdiel. Vario 2 dokonca porazilo i Uniho.
space_cowboy (336)|6.11.2006 12:13
[QUOTE="stary_pes"]
1.space_cowboy - ani tu nepis, za kolko som ho kupil...
2.K chlapovi s 20 piercingami (dufam, ze to spravne pisem) a tetovanou castou lebky Vario 2 asi nezverim..
3.Pokusim sa pozhanat SPV M3100 a potom sa da nieco vyriesit.[/QUOTE]
1.Radšej nie.. :)
2.Leda ak by si chcel nieco doň vygravirovať. Napríklad lebku do displaya.. :cool:
3.Je dúfam na ceste.. Konečne ti niečo pošlem cez bluetooth :D Dúfam..:oops:
Matrix44 (134)|6.11.2006 13:45
[QUOTE="stary_pes"]
Pozrite sa na to - oproti TyTN je to pripastny rozdiel. Vario 2 dokonca porazilo i Uniho. [/QUOTE]
kde sa na to vieme pozriet ?
Inac podla vzhladu (porovnania fotografii), je brandovanie dizajnu identicke pre Orange SPV M3100 a aj MDA Vario 2. Akurat Orange SPV M3100 som nenasiel ziadnu fotografiu z zadnej strany. Na zaver musim uznat, ze tato zmena dizajnu mu prospela, a teraz sa mi paci ovela viac.

Matrix44
cujos (36)|6.11.2006 15:23
[QUOTE="stary_pes"]... Este vyriesit ten SIM lock. ... [/QUOTE]
neco o free HTC Hermes unlocker
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_SimUnlock