Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak rozjet GPS na P350

Brejn_ce4you (0)|4.11.2006 14:44
Dnes jsem si koupil Mio P350 nahral jsem na nej TomTom6.
Kdyz pusitm TomToma tak mi to pise "Cekani na platny signal GPS..."
Mam v nem nastaveno JINA NMEA GPS- Baudova rychlost GPS 57600-GPS_COM.
Ale stale nemuze najit nejaky satelit.. a to cekam nekolik minut. A jeste jsem se hrabal v NASTAVENI-GPS a je tam Port pro programy GPS a nevim co tam mam mit a jeste tam je Hardwarpvy port GPS a taky nevim co tam nastavit. Tak moc prosim o radu co jak nastavit aby mi slo GPS.
Surgical (2364)|4.11.2006 16:11
Pro zacatek zkus nezadavat softwarovy port, hardwarovy port zadat napr. COM6 (ten pak zadas pri vyberu GPS v TomTomovi) a nakonec nezaskrtavat polozku Spravovat GPS automaticky. Pokud hodlas simultanne pouzivat jedinou aplikaci, bude ti tohle nastaveni cinit nejmensi problemy.
Kocir (836)|4.11.2006 16:12
Nastavit port 2
Baud 4800
Brejn_ce4you (0)|4.11.2006 19:06
Diky za rady, nakonec jsem to rozjel tak, ze jsem zkombinoval oba tipy. Fakt jeste jednou diky.:yes:

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
lukash (24)|22.12.2006 22:32
Poridil jsem dnes P350 pro znameho, hlavne pro navigaci. Mam TomTom6 na Variu a bezi bez problemu. Jenze mam stejny problem jako mel Brejn. Nastavil jsem to co radite, ale v tomtom dalsi porty jako napr. COM6 nevidim. Mam tam COM3 na ktery vubec nereaguje a nebo GPS_COM (kde se porad pise "Cekani na platny signal GPS..."). Jak je to se silou signalu? Staci kdyz mam P350 polozeny na parapetu, pro vyzkouseni?
Brejn_ce4you (0)|23.12.2006 01:36
Ja kdyz pustim TomToma tak mi to chvili pise ze "Chyby zarizeni GPS". Po chvilince, par sekund napise CEKAM na platny signal GPS a za chvilku.. tak 30-60 s se najde kde jsem. Nejhorsi to bylo napoprve.-- ale tedka to jede dobre. Nezli na parapetu bych sel ven. I kdyz ten parapet by mel stacit...
Kocir (836)|26.12.2006 12:15
Na MIO zadat PORT2.

SW port ani TT ani IGO nevidi, jedina moznost je pouzit GPSgate, ten to simuluje asi korektneji.

To ze po zapnuti par sekund TT hlasi ze neni nalezeno GPS je normalni chovani TT na vsech OS.

Parapet nemusi byt zcela idelani umisteni pro prijem GPS, resp. pro rychle zafixovani 3D pozice.
lukash (24)|26.12.2006 20:22
Tak po pouziti v aute, uz vse funguje.
Mrkolouch (44)|7.1.2007 13:18
hoj lidi,já mám p350 a chtěl jsem ho hlavně na navigaci.Stáhl jsem si pár programů(free-protože se mi nechce kupovat drahej soft,když mi nefungujou ani dema a free)jak třeba GPS Compass-na něm sem udělal největší pokrok,rozchodil jsem vše,až na to nejdůležitější-rychlost;dále jsem zkusil GPS Tuner v5.0-na něm sem nerozchodil vůbec nic.Máte s tim taky takový problémy?podařilo se vám je už vyřešit?Mohli byste ,mi doporučit nějaký free nebo demo GPS soft,který zaručeně funguje?předem děkuji za odpovědi
Kocir (836)|7.1.2007 16:16
GPS Tuner nebo BeeLine GPS.
Ten Compass jsem nezkoušel, takže nevím.
Amigaman (15)|17.1.2007 10:43
[QUOTE="Brejn"]Diky za rady, nakonec jsem to rozjel tak, ze jsem zkombinoval oba tipy. Fakt jeste jednou diky.:yes:

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft[/QUOTE]


jak to mas teda nastaveny ? v PDA gps a pak v TT6

diky