Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Záloha na CF a SD karty

Jerry Salcer (197)|9.1.2004 18:22
Jelikož vlastním oba typy, byl jsem překvapen, že na CF kartu zálohuji celý system 1 minutu 50 sec. a na SD kartu , která by měla být rychlejší to trvá 2 min a 30 sec. Není to pohroma, ale zajímalo by mne proč je tomu tak a v čem a proč se liší tyto zálohy časově. K záloze používám vestavěný iPAQ backup a záloha má velikost 30 MB.:))
PavelR. (2184)|9.1.2004 18:40
[QUOTE="Jerry Salcer"]Jelikož vlastním oba typy, byl jsem překvapen, že na CF kartu zálohuji celý system 1 minutu 50 sec. a na SD kartu , která by měla být rychlejší to trvá 2 min a 30 sec. Není to pohroma, ale zajímalo by mne proč je tomu tak a v čem a proč se liší tyto zálohy časově. [/QUOTE]


... napriklad by to mohlo byt tim, ze CF a SD karty maji ruznou rychlost zapisu :)

PavelR.
m.sachl (153)|9.1.2004 20:42
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="Jerry Salcer"]Jelikož vlastním oba typy, byl jsem překvapen, že na CF kartu zálohuji celý system 1 minutu 50 sec. a na SD kartu , která by měla být rychlejší to trvá 2 min a 30 sec. Není to pohroma, ale zajímalo by mne proč je tomu tak a v čem a proč se liší tyto zálohy časově. [/QUOTE]


... napriklad by to mohlo byt tim, ze CF a SD karty maji ruznou rychlost zapisu :)

PavelR.[/QUOTE]

:D

no jo, ale teoreticky by to melo byt opacne... ?
leda ze by na SD bylo vyuzito sifrovani?

Martin S.
Paullus_ce4you (400)|10.1.2004 00:21
Ne, že bych byl odborník, ale někde jsem četl, že obecně nejrychlejší jsou karty CF II (IBM Microdrive), pak CF typu I a SD karty jsou nejpomalejší. Z této zásady jsem dosud vycházel při nákupu externích pamětí ke svému PDA.

Samozřejmě je nutno vzít v úvahu, že dneska jednotliví výrobci přicházejí s různými variantami jednotlivých médií, takže tuto kategorizaci nelze brát absolutně. Např. jsem viděl CF karty I označované jako CD, tj. 48x a pod.

P.
m.sachl (153)|10.1.2004 07:01
[QUOTE="Paullus"]Ne, že bych byl odborník, ale někde jsem četl, že obecně nejrychlejší jsou karty CF II (IBM Microdrive), pak CF typu I a SD karty jsou nejpomalejší. Z této zásady jsem dosud vycházel při nákupu externích pamětí ke svému PDA.

P.[/QUOTE]


aha, ano mas pravdu! je tak jak rikas... je to pochopitelne - cf komunikuje paralelne...
nechal jsem se zmast prvnim prispevkem...

Martin S.
PavelR. (2184)|10.1.2004 08:48
[QUOTE="m.sachl"]no jo, ale teoreticky by to melo byt opacne... ?
leda ze by na SD bylo vyuzito sifrovani?

Martin S.[/QUOTE]

... nemelo, CF karty jsou samozrejme rychlejs nez SDcka. Uzitecne srovnani najdete napr. zde.

PavelR.
PavelR. (2184)|10.1.2004 09:19
[QUOTE="m.sachl"]

JASNE! ;) vsak uz jsem se opravil... excuse me! ;)

Martin S.[/QUOTE]

Ooops, omlouvam se ... nevsiml jsem si ... alespon jsem pridal ten link ... :-)

PavelR.
m.sachl (153)|10.1.2004 09:30
[QUOTE="PavelR."]
Ooops, omlouvam se ... nevsiml jsem si ... alespon jsem pridal ten link ... :-)
PavelR.[/QUOTE]

...jasne, vpohode :D :D to ja jen na obhajobu sve 'blbosti' :)

kdyz jsme uz u tech CF - mate nekdo praktickou zkusenost, jak moc se zvedne spotreba (resp. jak moc se snizi vydr) pri pouzivani CF Microdrive karet?

Martin S.