Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

icon.lnk - ikony pro složky

radekhulan (315)|3.11.2006 12:10
Pokud chcete trošku lépe strukturovat ikony programů do složek, jde jim snadno přiřadit ikona pomocí souboru icon.lnk v dané složce.

Zde je popis, jak na to:
http://radekhulan.cz/item/ikony-pro-slozky-programu-na-wm5

raven13 (14)|17.2.2007 12:17
Zdravim, tohle považuji za super návod, nikde jinde jsem to nenašel. Bohužel mi to ale nefunguje. Pokud jsem to dobře pochopil, mám vše provádět ve složce windows/start menu/programs ? Tam si normálně vytvořím složky(kategorie) pro programy, abych je měl logicky roztříděny a do nich přidám zmíněný soubor .ink, v kterém definuji cestu k ikonám. Vše v pohodě - v totalcommanderu mi to tu ikonu na složce i zobrazí, ale první problém je v tom, že když pak kliknu na start - programy, tak tam se mi složky nezobrazí. Druhý problém je, že když chci v té složce(již zmíněné cesty) rozdělit programy do těch dalších složek, nezobrazují se mi tam všechny - např. internet explorer, hitchhiker, skype...ty tam nenajdu.

Sice je to už starší příspěvek, přesto doufám, že mi někdo odpoví :)

Díky moc.

osch (1330)|17.2.2007 12:25
Je nutný SR. Aby si systém ty nové složky načetl. I ty ikony k nim.
raven13 (14)|17.2.2007 12:53
promin - jsem zacatecnik, ale pokud tím myslíš, že mda vypnu(jako uplně) a zase zapnu, tak to nepomohlo. A podle toho co píšu v minulém příspěvku - dělám to dobře? díky.
ElSoft (1244)|17.2.2007 13:00
SR provedeš pošťouráním stylusem v té malé dírce na pravém boku přístroje ;)
Zdenek Malinsky (9781)|17.2.2007 13:26
to raven13
Výrobce nepřikládá návod použití jen z nějaké své poťouchlé rozmařilosti, proto občas nezaškodí, hlavně pokud je člověk začátečník, se do něj podívat.
raven13 (14)|17.2.2007 15:06
Tak jsem provedl SR, ale bohužel žádný výsledek. Proto se chci ujistit, zda úpravy provádím opravdu ve správné složce (windows/start menu/programs)???
opravdu už nevím čím to může jiným být.
Díky za ochotu :)
osch (1330)|17.2.2007 15:13
Pokud tam máš nějakou lokalizaci. Tak ty pak pro překlad vytvářejí novou Start_Menu složku. To podtržítko, nebo jiný podobný znak je potom to rozlišení mezi přeloženou a původní. Ale stejně ty nové složky a ikony musíš vytvořit v té původní - anglické Star Menu.
raven13 (14)|17.2.2007 15:30
No, pro upřesnění, mám tam romku z ppctuning.org. jak je vidět na tomto obrázku: - ikona u složky kancelář se mi normálně zobrazí, vytvořil jsem tam jeste jednu slozku(oznacená - internet), ale viz tento obrázek: se mi v tech programech nezobrazí ani ty slozky, natoz aby byly s jinýma ikonama.
osch (1330)|17.2.2007 15:42
No tak jestli se po tom co je videt na prvním screenu a následném SR nic nezmění, pak bych to asi zkusil narvat do tý lokalizovaný Start Menu. Ještě předtím bych zkontroloval parametry. Jinak nevím. :?:
raven13 (14)|17.2.2007 16:35
Nakonec se to podařilo, musel jsem to nahrát do lokalizovaný složky, takže pokud by to potřeboval někdo další tak je to: windows/nabídka start/programy

Díky za pomoc.:yes:
Sidon_ce4you (142)|20.2.2007 08:38
V prvním příspěvku je odkaz na článek Radka Hulana, ve kterém je mimo jiné odkaz na stažení EXE souboru - ikon do PDA, nemáte někdo odkazy na nějaké další ikony do PDA? Na netu jsem hledal, ale marně.
jaguarik_ce4you (98)|9.3.2007 12:24
Dobrý ľudkovia poradte. Ako na stolnom PC vytvoriť súbor icon.lnk? Tiež pri šachovaní sa mi podarilo viacero týchto súborov vymazať priamo v PPC. Je niekde kôš aby sa dali obnoviť? Je nejaky free programcok aby som si mohol pozrieet tieto ikony ako vyzeraju?

Big Dik
jaguarik_ce4you (98)|9.3.2007 12:45
Ako dostanem ikonu nainstalovaneho programu do toho spravneho mnou vytvoreneho adresara, keď sa zobrazi v adresari programy? Ide to len cez total komandera, vo windows, start menu, programy? Či nejako jednoduchsie?
Dík
Pilot747 (35)|21.3.2007 13:04
2jaguarik:
soubor icon.lnk si vytvoris treba v poznamkovem bloku, napises ho a pri ukladani ho nazves icon.lnk, jednoduse:) a presunes to stejne jako kdybys presouval kterejkoliv jinej soubor

BTW me se podarila podobne vec:D akorat jsem si "jen" vymazal .lnk na iGO :( takze tedka to spoustim pres Program Files:evil:
raven13 (14)|21.3.2007 20:02
to PILOT: ten soubor .lnk, který jsi si smazal ale prece neni problem vytvorit...ne? je to skoro uplne stejne jako s odkazem na ty ikony...;)
Pilot747 (35)|22.3.2007 11:52
taky jsem si to myslel, a po vytvoreni 5 souboru (pokusu) me to prestalo bavit:evil: jsem proste lama :(

tak mi bylo doporuceno odzkouset tam presunout .exe soubor...o ono to facha...
Carpenter_ce4you (166)|29.3.2007 16:37
Hmm, složky s hezkými ikonami jsem si vytvořil, ale řada shortcutů mi nejde přesunout, asi je to někde blokované. Co s tím? :?:
Carpenter_ce4you (166)|29.3.2007 23:07
Tak jsem si všechny zástupce z Programů hezky utřídil do nově vytvořených složek s líbivými ikonami, ale cosi se asi zvrtlo, protože mám problém s nabídkou Start.

Při každém kliknutí na Start se ve spodní sekci nad "Programs" a "Settings" objeví "Phone" a "Calendar", přičemž jejich počet vzrůstá po každém dalším kliknutí na Start. Asi po třetím kliknutí se u všech zástupců v nabídce Start ztratí popisky a pozadí, zůstane pouze sloupec ikon.

Kromě toho se někteří zástupci do Programů tvrdohlavě po restartu vracejí, asi je to tak někde natvrdo v registrech.
radekhulan (315)|2.10.2007 18:07
Udělal jsem takový balíček ke stažení se sadou třech verzí Start Menu ikon:
http://radekhulan.cz/item/windows-mobile-jak-na-hezci-ikony-adresaru

LOGeR (38)|16.11.2007 17:10
PLS nejdou zmenit ikony i u WM3 ?
soko.ban (71)|2.4.2008 09:49
Pls, jaxe snadno podívat do souboru shellres.dll jaký v něm jsou ikony? Do PC mi překopírovat nejde a v čem se do něj mrknout v PPC nevím.

edit: vyreseno. stahnul jsem si ho z webu a kouknul do nej ResHack-em. Ale obsah me zklamal.