Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Budik ktery umi prehravat MP3

Banana_ce4you (58)|8.1.2004 16:48
Uz dlouho shanim budik do Pocket Pc, ktery by umel prehravat jako alarm zvolenou MP3 (probouzet me pisnickou). Nepouzivate nekdo nejaky pekny budik????
Morte_ce4you (261)|8.1.2004 20:35
to ne ale predelavam si mp3ky jako vyzvaneni a tim padem to pak funguje i jako budik.
Magua (98)|9.1.2004 10:17
Jo souhlasím s Mortem, osobně dělám to samé,jen je škoda že zvolený wav soubor se musí ukládat do adresáře win systému, nevíte někdo kde v registru by se dala zvolit cesta pro rings a reminder tóny?
Morte_ce4you (261)|9.1.2004 10:26
No pry nova verze tohoto programku- JGUI MY|PROFILES by mela umet prehravat vyzvaneni z pametove karty jeste jsem to netestoval.
Magua (98)|9.1.2004 10:33
Co to je za program? máš nějaký link?
Morte_ce4you (261)|9.1.2004 11:40
http://www.jgui.net/today/
Banana_ce4you (58)|9.1.2004 12:02
Jenze to ten soubor bude desne velky, kdyz bude ulozeny ve wavu.

[QUOTE="Morte"]to ne ale predelavam si mp3ky jako vyzvaneni a tim pade
me to pak funguje i jako budik.[/QUOTE]
Magua (98)|9.1.2004 12:23
není velkej, záleží v jakém bitratu ho uděláš a taky klíďo může být mono na ten jeden speaker to snad stačí ne? :-) a ještě ho vosekáš a jeto kdyť tě to nebude přece budit tři minuty ne? :-)
Milan Švec (938)|30.1.2004 22:31
Hledaný budík na .mp3 atd. najdete tady.
Můžete si zvolit na př. Windows Media Player (WMP) ( \windows\wmplayer.exe ) i všechno ostatní. Čas, datum, melodii (ve zvoleném adresáři) a opakování (jednou, určený počet dnů, týdnů, určený den v každém měsíci nebo roce, v prac. dnech nebo jen o víkendu). A těch nastavení si můžete naplánovat kolik chcete a podle potřeby je použít. Taky je můžete kdykoliv editovat.
Naplánované termíny se nastaví do řady a na displeji se zobrazují vždy dva po sobě následující.
Můžete tak vstávat se svojí oblíbenou melodií a to i při vypnutém programu i PDA. Vše se v nastaveném čase zapne samo a spustí.
Tlačítko SNOOZE umožní vstávání protahovat podle chuti a nastavených minut (1 - 59) pauzy před opakovaným buzením.
Klik na Alarm 1 ho vypne a řada buzení se posune o 1 krok.
Trial před spuštěním melodie upozorňuje na registraci za 8,99 USD.

kopec_ce4you (236)|18.9.2005 08:50
nebo kdyz si koupis ( :D ) original verzi PocketMusic i s FeaturePack, je tam moznost "Start playing at: [xx:xx:xx]", kdyz k tomu jeste zacskrtnete v Load ze se ma automaticky nacitat pri spusteni treba "Storage Card\Muzika\" tak to zacne v uvedeny cas samo hrat :-D

Jinak nevite nekdo o budiku, naprosto jednoduchym(muze umet i mp3), aby umel aspon dva budiky (v patek musim vstavat v pet) a aby proste v uvedeny cas !!! zacal zvonit !!! a ukazal na obrazovce jenom dve obrovsky tlacitka, jedno maly OFF a jedno velky SNOOZE.
Kavy (374)|18.9.2005 09:09
Pocket music ,už si mě předběhl:)
A návod,jak přesunout vytzvánění na pam.kartu sem dávám asi po stý;)
http://www.krugi.umimto.com/view.php?cisloclanku=2005012601
vonDra (54)|18.9.2005 21:57
asi nejlepsi budik co jsem videl je spb time, zvoni i z mp3, nemusi bejt zaplej, jedno velky OFF a jedno velky SNOOZE, spousta kombinaci nastaveni dnu a tak, proste super. jedina chyba co sem nasel - je placenej :(
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/time/?en
Lukas.Manak (169)|18.9.2005 22:15
[QUOTE="von.Dra"]asi nejlepsi budik co jsem videl je spb time, zvoni i z mp3, nemusi bejt zaplej, jedno velky OFF a jedno velky SNOOZE, spousta kombinaci nastaveni dnu a tak, proste super. jedina chyba co sem nasel - je placenej :(
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/time/?en
[/QUOTE]

jak se nastavuje ten budik???
beecher (9270)|19.9.2005 05:25
Na hodinach podrzet stylus na miste, kdy chci vstavat... ;)
vonDra (54)|19.9.2005 08:18
[QUOTE="MaNi"]jak se nastavuje ten budik???[/QUOTE]

vlevo dole OPTIONS, zalozka ALARMS, vlevo dole NEW
a muzes jich nastavit vic a ruzne kombinovat
markjag (386)|19.9.2005 11:46
ten budik ma zasadnu obrovsku chybu
ono ked mam vypnuty hlas na PDA on si ho sam envie zvysit i ked v options som dal volume 10
vonDra (54)|19.9.2005 12:07
:( tak toho jsem si nevsiml
Žulda_ce4you (244)|19.9.2005 14:14
[QUOTE="kopec"]Jinak nevite nekdo o budiku, naprosto jednoduchym(muze umet i mp3), aby umel aspon dva budiky (v patek musim vstavat v pet) a aby proste v uvedeny cas !!! zacal zvonit !!! a ukazal na obrazovce jenom dve obrovsky tlacitka, jedno maly OFF a jedno velky SNOOZE.[/QUOTE]

StopTime 2.0 (freeware), neumí mp3, budí mě každý den už skoro rok a ani jednou nezapoměl, narozdíl od SPBTime.
macula_ce4you (691)|19.9.2005 14:32
[QUOTE="kopec"]
Jinak nevite nekdo o budiku, naprosto jednoduchym(muze umet i mp3), aby umel aspon dva budiky (v patek musim vstavat v pet) a aby proste v uvedeny cas !!! zacal zvonit !!! a ukazal na obrazovce jenom dve obrovsky tlacitka, jedno maly OFF a jedno velky SNOOZE.[/QUOTE]

HMM, tak to je Pocket WakeUp 1.1 Budí naprosto spolehlivě, umí MP3, budíků můžeš i více. Lokalizace je jen ve francoužtině, ale rozhraní je celkem jasný i bez češtiny. Nedoporučuji instalovat na paměťovou kartu.

Zdenek Malinsky (9781)|19.9.2005 15:46
A co třeba budík Červené Karkulky? Přehrává MP3/WAV/OGG/MOD soubory, plně konfigurovatelný (barvy, fonty, obrázky).
kopec_ce4you (236)|19.9.2005 19:12
[QUOTE="Žulda"]
StopTime 2.0 (freeware), neumí mp3, budí mě každý den už skoro rok a ani jednou nezapoměl, narozdíl od SPBTime.[/QUOTE]

JO, ten je super i ty stopky, ale von mi milasek rano zacne zvonit a chudak je celej zhasnutej, proste se pri budiku nerozsviti display :(
markjag (386)|19.9.2005 21:19
[QUOTE="kopec"][QUOTE="Žulda"]
StopTime 2.0 (freeware), neumí mp3, budí mě každý den už skoro rok a ani jednou nezapoměl, narozdíl od SPBTime.[/QUOTE]

JO, ten je super i ty stopky, ale von mi milasek rano zacne zvonit a chudak je celej zhasnutej, proste se pri budiku nerozsviti display :( [/QUOTE]

a mne se ties nerozvitit a problem je ze je to onicom cele
totiz ani sa nerozvieti
a hra len troska :>>>>>>>>>>>>>>>
aj ke mam nastevene 60 sekund
ovsem ak si pred vecero hlasitost budika nevypnem tak ide all v pohode

bbly system :>

NEEXISTUEJ FUNKCNY BUDIK?

ATIME ci co to je je pekne ale nevie si sam zapnut hlasitost

wofltime je nejaky pocudny

nic ine nie je?
Žulda_ce4you (244)|20.9.2005 09:50
[QUOTE="kopec"][QUOTE="Žulda"]
StopTime 2.0 (freeware), neumí mp3, budí mě každý den už skoro rok a ani jednou nezapoměl, narozdíl od SPBTime.[/QUOTE]

JO, ten je super i ty stopky, ale von mi milasek rano zacne zvonit a chudak je celej zhasnutej, proste se pri budiku nerozsviti display :( [/QUOTE]

Mě taky ne, ale stisknu libovolné tlačítko a rozsvítí se a na displeji je malé Off a velké Snooze... Jsem s ním spokojený, mp3 mi nechybí, mám jako zvuk nastaveno štěbetání brabců :D
kopec_ce4you (236)|21.9.2005 07:01
Jeste jedna vec ke StopTime, kdyby se vam nahodou stalo ze stoptime zvoni jen par vterin a pak prestane, tak si nastavte v Power aby se PDAcko samo vypinalo po vice nez minute, protoze Stoptime se probouzi vzdy minutu pred tim nez ma zvonit a NEUMI si zaridit aby behem zvoneni zustal zapnuty, proste se vypne... :(
neooo666 (243)|30.9.2005 10:30
Používám Chronos a nic lepšího jsem zatím neobjevil, netrpí žádným z popisovaných neduhů, při buzení zapne PDA screen, dvě tlačítka OFF/SNOOZE (přednastavitelné), zvládá hudební formáty (MP3), nezávislý na nastavení hlasitosti pocket zařízení, postupné zvyšování hlasitosti, vysoce konfigurovatelný, neomezený počet budíků, časové odpočty, atd. doporučuju!
markjag (386)|30.9.2005 11:10
SPB Time my skvele vyhovuje. Ma mp3 a je jediny funkcny ktory sa my zapne ajked je PDA vypnute a ma vypnutu hlasitost.
Žulda_ce4you (244)|30.9.2005 12:19
[QUOTE="markjag"]SPB Time my skvele vyhovuje. Ma mp3 a je jediny funkcny ktory sa my zapne ajked je PDA vypnute a ma vypnutu hlasitost.[/QUOTE]

A mě právě zase nebudilo, jinak se mi taky líbí.
neooo666 (243)|30.9.2005 13:31
[QUOTE="Žulda"][QUOTE="markjag"]SPB Time my skvele vyhovuje. Ma mp3 a je jediny funkcny ktory sa my zapne ajked je PDA vypnute a ma vypnutu hlasitost.[/QUOTE]

A mě právě zase nebudilo, jinak se mi taky líbí.[/QUOTE]

SPB Time mi taky Yakumo nezapinalo pokud bylo vypnute :(
Stag_ce4you (59)|30.9.2005 16:21
Taky mám stejný problémy, ještě bych uvítal aby to bylo free...
Milan 3ax (4)|8.10.2005 16:55
Zdravim,
nejsem si jistý, ale zdá se mi, že tedy asi neexistuje jediný budík, který by splňoval tyto požadavky:
1) zapne PDA (pokud je vypnuté)
2) přehrává tón (i pokud je hlasitost vypnutá)
3) umí přehrávat MP3 (to ale asi není podmínka, pokud to jde převést...)

Červená karkulka neumí zapnout PDA, ale hraje i při vypnuté hlasitosti, Chronos zase umí zapnout PDA, ale nehraje, pokud je hlasitost vypnutá, Spb Time neumí zapnout PDA. Divné je,že Chronos nehraje i pokud je hlasitost vypnutá, jelikož v nastavení je zaškrtávací políčko ve smyslu, že by neml brát ohled na nastavení software... tak nevím :? Pokud něco takového znáte, tak to sem napište. Díky Milan
markjag (386)|8.10.2005 17:06
[QUOTE="Milan 3ax"]Zdravim,
nejsem si jistý, ale zdá se mi, že tedy asi neexistuje jediný budík, který by splňoval tyto požadavky:
1) zapne PDA (pokud je vypnuté)
2) přehrává tón (i pokud je hlasitost vypnutá)
3) umí přehrávat MP3 (to ale asi není podmínka, pokud to jde převést...)

Červená karkulka neumí zapnout PDA, ale hraje i při vypnuté hlasitosti, Chronos zase umí zapnout PDA, ale nehraje, pokud je hlasitost vypnutá, Spb Time neumí zapnout PDA. Divné je,že Chronos nehraje i pokud je hlasitost vypnutá, jelikož v nastavení je zaškrtávací políčko ve smyslu, že by neml brát ohled na nastavení software... tak nevím :? Pokud něco takového znáte, tak to sem napište. Díky Milan[/QUOTE]

Opakujem mne SPB time nastastie PDA zapne a zapne aj hlasitost.
romix (134)|8.10.2005 17:22
precti si toto
me ze zacatku SpbTime take nebudil po nastaveni registru je jiz buzeni spolehlive
markjag (386)|8.10.2005 17:29
no ja som si to pozrel je pravda ze ja mam PDA aj po polnoci zapnute ked som hore takze to moze byt dovod preco sa mne to stihne spravit cele.
Takze som sa rozhodol si ten REG subor dat lenze v navode je pisane toto a ja neviem co z toho ma v tom reg suboru byt
je tu nejaky znalec co sa v tom vyzna? Registre nie su moja silna stranka.
Dik


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetControlPowerTimeouts]
"BattResumingSuspendTimeout"=dword:000000AF

Přičemž časové úseky se zaznamenávají následovně:

0000000F = 15 seconds
0000001E = 30 seconds
0000002D = 45 seconds
0000003C = 60 seconds
0000005A = 90 seconds
00000078 = 120 seconds
00000096 = 150 seconds
000000B4 = 180 seconds
000000AF = 175 seconds
Milan 3ax (4)|8.10.2005 17:36
No já si nemohu pomoct, ale i když ten budík přidám nově, třeba aby to zvonilo za pár minut, vypnu PDA a čekám a čekám... (a zbytečně). Prostě se to nezapne a ani nezazvoní. Když ale PDA zapnu, tak to začne zvonit. Což je ale k ničemu :sarcastic: Proto mi přijde zbytečné měnit registry, když jde o akci, která se děje ten den a ne až příští (jestli jsem dobře pochopil ten článek...)
Milan 3ax (4)|8.10.2005 17:44
[QUOTE="romix"]precti si toto
me ze zacatku SpbTime take nebudil po nastaveni registru je jiz buzeni spolehlive[/QUOTE]
A zkoušel jsi i dříve nastavit budík, vypnout PDA a zapnulo se? Nebo až po změně těch registrů? Protože já y toho článku pochopil to, že jde o nastavování na následující den a nějak mi nedošlo, jaký by to mělo mít vliv na nastavení toho budíku v ten samý den... (nainstaloval jsem StopTime o kterém zde taky byla zmínka, tam to jakš takš chodí, ale nejdou mp3 :no: Takže pokud nic jiného nezprovozním, tak pak zbývá najít nějaký sw na převod mp3 do wav)
Saman_ce4you (1451)|4.11.2005 13:24
Za ucelem nalezeni kvalitniho budiku jsem si precet tuto diskuzi a otestoval SPB Time a Chronos. Oba se zapnuly ve stanoveny cas spolehlive. Chronos mi ale nedokazal zapnout vypnute volume, SPB ano.
K vami zminovanemu zapominani buzeni, ze jeden jo, druhy ne. V realu je toto vec systemu, a ne aplikace. Kazda aplikace co chce by ve stanoveny cas spustena se zaregistruje do sys. notifikacni databaze. Delajit vsechny budiky, jak interni Clock, tak obe zminovane aplikace. To ze se to nepusti, muze byt dano bud tim, ze to "zapomnel" system" coz se mi moc nezda, ale treba muze by notifikacni db pretizena (ciste hypotetcky, kdyz mate kalendar a tasky plny nejakych pripominek), nebo ze ta aplikace nejde spustit (je na karte, ktera jeste neni inicializovana).
oltcit (1098)|4.11.2005 20:41
Uz som to spominal v inej diskusii,skuste Alarmtoday z www.pocketmax.net a zabudnete na vsetky tzv. Budiky ;-( tento dokaze prehrat cokolvek,co prehra vase PPC,wav,mp3,midi,mp4,3gp.... a to v nastavenej hlasitosti bez ohladu ci mate,alebo nemate zapnutu hlasitost,a omnoho viac.Vyskusajte a zahodite tie tzv. budiky :-P
kopec_ce4you (236)|4.11.2005 21:35
Jenze my chceme budik, ne multifunkcni monstrum ktere navic musi byt na today aby fungovalo :( Potrebuju neco co me rano prijemne a vcas vzbudi..
Milan 3ax (4)|4.11.2005 21:44
No právě, mě osobně by stačil obyč budík, kdyby jen přehrával MP3. Nyní používám STOP TIME. Sice umí víc věcí, než jen budík, což je pro mě zbytečné, ale na druhou stranu, jsem budík nastavil jednou a od té doby mě budí automaticky. Akorát jsem chtěl převést MP3 do wav a když mi z 3MB najednou vylezlo 50MB, tak to jsem celkem koukal. Takže ještě by to chtělo nějak zkrátit. Pravda je ta, že STOP TIME mě vzbudil zatím vždy, takže doporučuju.
kopec_ce4you (236)|4.11.2005 21:54
ten zatim pouzivam taky, i kdyz me parkrat nevzbudil (extremni situace jkako treba ze jsem rano ani nemohl zapnout PDA - zaseklo se).
Ja bych chtel "budik" kterej nebude jedbnoduchej, ale bude to jenom budik a to propracovanej budik, abych si tam proste nastavil budik jednou a vic se nestaral abych si mohl nastavit jako zvoneni wav/mid/mp3 abych si treba mohl nastavit slozku a z ni prehraj nahodnou pisnicku (pokud v ni je, jinak prehraj melodii jinou) , abych az mi budik zazvoni a budu rano ospalej tak aby se sam rozsvitil displej a na displeji byly dve velky citelny tlacitka SNOOZE a DISMISS (velky snooze a maly dismiss) TAK!

BTW, ted zkousim SPB Time a neprehrava mi mp3.... :-(
Saman_ce4you (1451)|4.11.2005 22:45
Zajimavy, me na iPAQu to prehrava, mlady na MDAcu ne. Ale stejny MP3 jsem nezkousel, takze to muze by i teba typem MP3, treba nezvlada VBR, ci tak nejak..
djkmito (30)|9.2.2007 13:15
poradte mi co je lepsie: ATAlarm alebo SPB Time?!?
libor_m (1026)|9.2.2007 13:36
Já používám SKSchema a od té doby, co jsem si ho pořídil, mám klid.
SpeedyTuning (240)|19.3.2007 00:06
spb time teda nic moc spokojenost. a to mam nejnovejsi verzi ale zvoni si nejak divne, a neumi zapnout zvuk...a mp3 neumi plynule zesilit....

ze zacatku mi teda nekolikrat nezvonil, zkousel jsme nastavovat po minute, a nic a ted to jde, ale nevim jak je to se spolehlivosti.

uz ma nekdo normalni funkcni budik na mp3? a ty ruzne budiíkove tweaky jsou asi k nicemu kdyz s novou rom uz davno nemam problem ze by origo budik zaspaval
markjag (386)|19.3.2007 05:05
spb time je to najlepsie co som skusal, ale spolahlivost nie je 100%
mne islo normalne aj plynule zosilovanie hlasitosti a aj zaonutie zvuku.
aky mas wm?
tak ci tak spolahlivo dokonaly budik na pda asi nenajdes :) . Najlepsie je sa stale poistit niecim inym aj.
SpeedyTuning (240)|19.3.2007 07:04
wm6

ale jinak je to vcelku komicke:-) zarizeni za 15tisic a stejne te lepe vzbudi digitalni budik za 200kc od vietnamcu :)
Surgical (2364)|19.3.2007 07:13
Jeste bych poznamenal, ze hrebik s tim jde zatlouct taky (aspon jednou), ale kladivo je lepsi....
SpeedyTuning (240)|19.3.2007 07:17
jo to mas pravdu, ale ja v tomhle pripade nemam kladivo :) nebudu si kupovat naky budiky jeste joo navic. a tenhle pristup ja rad nemam, takze budu hold testovat, klasickej budik co je v pda neni spatnej, ale nevim kdo ho resil...1.ty zvuky trvajici jednu sekundu s prestavkama asi 20-25sekund, tomu rikam rychlost opakovani. MP3 ve Wawu ma zase 10x vetsi velikost a proto resim budik kterej umi budit kdyz uz MP3kou nebo nakej fix kterej do originalniho budiku pripise vyber cesty k souboru MP3.


neooo666 (243)|19.3.2007 09:04
A zkouseli jste PocketAlarm? Momentalne asi nejlepsi aplikace pro buzeni:

- Unlimited number of alarms.
- Set an alarm on any date.
- Set a monthly alarm.
- Set a weekly alarm.
- Set a daily alarm (choose by weekdays).
- Support for MP3, OGG, WAV.
- Can play files stored on your storage card.
- Can randomly play files stored in the same directory.
- Quick handwritten alarm notes.
- Today plug-in.
- Female voice telling current time (only in the version with MP3 support).

Umi toho opravdu hodne, je 100% spolehlivy, a nastavit lze prakticky cokoliv (krome standardnich a vyse vypsanych funkci pak i namapovani tlacitek na HW buttons, casove znameni, prehrani aktualniho casu, buzeni v urcitych dnech v tydnu, cyklus pracovnich / volnych dni (lze napr. nastavit ze tri dny budi a dalsi tri ne atd.) sude/liche tydny, definovatelne casy pro uspani budiku, inteligentni vypnuti budiku (trefenim uhybajiciho okna, vypocitanim matematickeho prikladu), atd.vice na strankach vyvojare
Carpenter_ce4you (166)|19.3.2007 09:20
Super, jen mi prozraď, kde tam mám to buzení nastavit. :sarcastic:

UPDATE: aha, už chápu. Je to jiný pockeAlarm, než mám já...:o)