Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS na 636N

kubš (4)|2.11.2006 20:08
Zdravím
POradte jednomu PDA rookiemu co s GPSskou, nefachá mi ani na primitivních utilitkách (kompas, nadm. výška apod.) natož v TomTomu, projel sem zdejší diskuze a zkoušel nastavovat COM podle rady
programovej na COM9
Hardware na COM5
a nechal jsem přiřazovaní (či jak se to nazývá) na WM5

a pořád nic zkoušel sem i jiný COM ale kdo s těma všema možnostma nastavení má mít trpělivost :-/
Nevím jeslti jsem něco nezanedbal na začátku, původně sem myslel že se něco kouše v TomTomu ale ono to nefachá ani na těch pidiutilitkách.
Takže pokud by mi někdo byl schopnej poradit jak na to jít od začátku....
Možná poslední možnost problému je že sedím v paneláku(ale u okna na celkem širou krajinu :) )...Mám PDA čerstvě takže sem to v terénu nezkoušel ale tuhle možnost bych spíš vyloučil protože se to fakt ani nechytí.....
dík za odpovědi....
Chiquita_CZ (28)|4.11.2006 19:17
Mám stejné PDA a všude kde používám GPS nastavuji COM5. 9 sem nikde nepoužil a běhá to vph, akorát vetšinou chvíli trvá než se chytí. Např v TOMTOMovi kdyz sem doma tak třeba i pět minut a někdy se to nechytne vůbec. Chce to bejt venku a nejlepe se s tim pohybovat.
kubš (4)|5.11.2006 10:55
už je to v pořádku GPS funguje děkuji za radu
kevin19_ce4you (136)|19.12.2006 09:38
ako si to vyriesil? ja som tiez moje PDA skusal tak ze som stal na mieste

MUSIM SA S NIM HYBAT, alebo ako?.....


vkuse stojim na mieste a cakam ze co... GPS nepojde bez toho, zeby som sa hybal?

teda musim byt a v aute alebo ako?
kevin19_ce4you (136)|19.12.2006 09:55
Možná poslední možnost problému je že sedím v paneláku(ale u okna na celkem širou krajinu )...Mám PDA čerstvě takže sem to v terénu nezkoušel ale tuhle možnost bych spíš vyloučil protože se to fakt ani nechytí.....
dík za odpovědi....


:))) toto sedi aj na mna presne :D doma v panelaku, nikde nepise ze chod von a behaj s tym :D abo sadni do auta. hm
kkarol (4)|19.12.2006 18:33
[QUOTE="kevin19"]ako si to vyriesil? ja som tiez moje PDA skusal tak ze som stal na mieste

MUSIM SA S NIM HYBAT, alebo ako?.....


vkuse stojim na mieste a cakam ze co... GPS nepojde bez toho, zeby som sa hybal?

teda musim byt a v aute alebo ako?[/QUOTE]
Nemusíš sa vôbec hýbať, polohu Ti určí aj keď stojíš. Ale základ je BYŤ VONKU A MAŤ VÝHĽAD NA OBLOHU. Aj v úzkej uličke medzi domami nemusíš mať dostatočný signál na zistenie polohy. Pri prvom zameraní polohy to trvá aj niekoľko minút, takže trpezlivosť.
kevin19_ce4you (136)|19.12.2006 20:08
uz som to vyriesil ide mi to a je to super,, ide o vyhlad na oblohu.. o com som netusil