Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ochranné fólie na dotykové displeje

jimmyjames_ce4you (199)|2.11.2006 08:49
Pokud chcete uchránit displej Vašeho kapesního počítače proti poškrábání nebo se zbavit nežádoucího lesknutí displeje, je tento článek právě pro Vás. Dozvíte se, jaké existují typy ochranných fólií a které jsou nejlepší pro Váš displej. Zaměříme se na fólie, které dokáží eliminovat lesknutí displeje, a tím zlepšit jeho čitelnost na silném světle. Poznáte, že ochranná fólie není jen obyčejné spotřební zboží, ale nepostradatelné příslušenství pro Vaše zařízení.

Přečtěte si celý článek

P.S. Jen pro info - tento clanek vysel i na Smartmanii, tak at v tom nikdo nehleda neco spatneho:)
PatrikL (383)|2.11.2006 08:51
Bez fólie ani sekundu :D Keď si kúpim novú tak odfotím tú moju za 100Sk - vydržala 2 mesiace ;)
//a do ankety by som pridal používam, ale vôbec neviem akú :D
Jerry Salcer (197)|2.11.2006 09:59
Hele nevím co s nima děláte, teda s těma foliema, ale používám Brando matnou už druhým rokem a teprve nyní při vypnutým PDA začíná být vidět, kde nejvíc tapu po softwarové klávesnici. Předtím jsem měl matnou InnoPocket, byla dražší, ale kvalita stejná jako Brando, ne-li úplně stejný výrobce. Jinak ani škrábaneček, takže nechápu jak může někdo odvařit za 2 měsíce folii Pozor, PDA mám v ruce dobře 4h denně, takže ne že to mám jen jako adresníček.:D
jimmyjames_ce4you (199)|2.11.2006 10:13
Ano, také u Branda uvádím výdrž 6-12měsíců bez poškrábání, i déle. Toto je údaj, který uvádí výrobce. Platí i pro matnou fólii. Výdrž 2 měsíce píšu u levných fólií za pár korun, kde skutečně je takto nízká.
Způsob používání neznamená jen, kolik času denně ho používáš, ale také jak. Je hodně velký rozdíl mezi psaním poznámek etc... a zuřivým hraním her...
Kritika k Brando matné je hlavně k tomu, jak degraduje zobrazení displeje. Pokud používáš fólii již 2 roky, tak už to vůbec nevnímáš, ale pokud bys teď fólii sundal, tak určitě musíš poznat rozdíl.
Spawncz (206)|2.11.2006 10:18
Zajimalo by me kde se u nas da sehnat folie BoxWave ClearTouch Anti-Glare?
jimmyjames_ce4you (199)|2.11.2006 10:20
Dozvíte se v mém dalším článku, kde tuto fólie také velmi detailně popíšu ;)
pavelbures (73)|2.11.2006 10:24
[QUOTE="Jerry Salcer"]Hele nevím co s nima děláte, teda s těma foliema, ale používám Brando matnou už druhým rokem a teprve nyní při vypnutým PDA začíná být vidět, kde nejvíc tapu po softwarové klávesnici. Předtím jsem měl matnou InnoPocket, byla dražší, ale kvalita stejná jako Brando, ne-li úplně stejný výrobce. Jinak ani škrábaneček, takže nechápu jak může někdo odvařit za 2 měsíce folii Pozor, PDA mám v ruce dobře 4h denně, takže ne že to mám jen jako adresníček.:D [/QUOTE]
klasika - buď špatný stylus nebo svinčík na folii. Kdysi jsem si u Palmu T3 při resetování "seřízl" kus špičky stylusu a za týden bylo folie úplně zničená,
jimmyjames_ce4you (199)|2.11.2006 10:30
Nebo třeba žádný stylus ;) Pokud máš kvalitní fólii a "správný nehet", můžeš své PDA pohodlně ovládat jen nehtem, aniž bys musel vytahovat stylus. Když potřebuju jen napsat poznámku nebo vybrat playlist, je velmi otrvané vždy kvůli tomu vytahovat stylus. Já už teď stylus nepoužívám skoro vůbec a velmi mi to vyhovuje. Jen pro nějakou delší práci vytáhnu stylus..
Spawncz (206)|2.11.2006 10:36
[QUOTE="jimmyjames"]Dozvíte se v mém dalším článku, kde tuto fólie také velmi detailně popíšu ;)[/QUOTE]

Bylo by mozne ten obchod kde se da sehnat napsat uz ted, mam nove Vario a folie k nemu dodavana je desna a tak bych rad co nejdriv koupil (objednal) jinou folii a cekat na Vas dalsi clanek se mi moc nechce (nemysleno nijak ve zlem);)

Dekuji

P.S.: Staci napsat obchod i do SZ:yes:
jimmyjames_ce4you (199)|2.11.2006 10:53
V ČR se tyto fólie bohužel neprodávají :( Ovšem dají se objednat z uvedených stránek. Včetně poštovného výjde na 360Kč. To je v porovnání s fóliemi prodávanými v ČR, které však zdaleka nedosahují takové kvality, velmi dobrá cena :)

Pokud chce opravdu kvalitní antireflexní fólie, tak v ČR opravdu bohužel nepořídíte.. Objednání přes inet ze zahraničí se nemusíte obávat, je to velmi jednoduché a pohodlné. Detaily k objednání budou taktéž v příštím článku.

Jinak článek už mám napsaný, takže ho zveřejním brzy :) Chtěl jsem mít pouze nějaký časový rozestup mezi oběma články
krabicka3 (361)|2.11.2006 11:30
Ja uz prostridal nekolik tech folii, ale vzdycky to byly Innopocket nebo Brando. Asi nejlepsi byla matna Innopocket. Brando Ultra Clear Byla ve dne temer nepouzitelna a ted mam Brando Protector Plus, ktera mi prijde dobra az na to, ze mi invertuje barvy, kdyz na display koukam ze sikma. On to mozna dela uz X51v sama o sobe.
Spiider (56)|2.11.2006 11:57
Pls poradte. Mam PDA Acer N311 a kupil som znackovu foliu za 450 Sk "Acer n300 PDA screen protector SP-1400001" (cez BGS) a z kazdej strany je asi o 1 mm mensia takze pod okraje sa zalozit neda. Je tvrda, hruba, matna. Asi by to mala byt elektrostaticka ale vobec sa na displeji nedrzi. V baleni bola iba 1 folia a to je vsetko.
Jerry Salcer (197)|2.11.2006 13:29
Kupoval jsem zde Folie , ale to už je asi rok.
Majkl7 (29)|2.11.2006 13:35
Moc se těšíme na další článek.

Děkujeme ti za informace, které na webu tolik chyběji.

S pozdravem Majkl
Majkl7 (29)|2.11.2006 13:42
Jen mě tak právě napadlo, že by nebylo od věci udělat menší test univerzálních styliusů.. To jsem na webu taky nenašel, takže pokud bude mít autor recenze chut se do toho pustit, věřím že nebudu jediný, kdo to ocení.

BTW: Fólii BoxWave si objednám. Dle reakcí na recenzi rovněž nejsem jediný a tak dávám autorovi článku tip na kontaktování výrobce a dohodnutí menší provize... :))

Zdravím.
PatrikL (383)|2.11.2006 13:58
ako sa rozlíšia lacné fólie od kvalitných? :cool:


//fotené sda-čkom:D ;)
VoDo (87)|2.11.2006 14:19
[QUOTE="jimmyjames"]Nebo třeba žádný stylus Pokud máš kvalitní fólii a "správný nehet", můžeš své PDA pohodlně ovládat jen nehtem, aniž bys musel vytahovat stylus. Když potřebuju jen napsat poznámku nebo vybrat playlist, je velmi otrvané vždy kvůli tomu vytahovat stylus. Já už teď stylus nepoužívám skoro vůbec a velmi mi to vyhovuje. Jen pro nějakou delší práci vytáhnu stylus..[/QUOTE]

Chci vidět foto toho nehtu, dobrej nápad, že bych si ho nechal trochu narůst a pak vypiloval do tvaru stylusu ? :)
zivan (615)|2.11.2006 15:32
Nema nekdo zajem o folii BoxWave ClearTouch Anti-Glare na Looxe 4x0 ? Matne folie uz delsi dobu nejsou v CR k dostani, tak by se dal objednat levnejsi 3-pack a rozdelit se o postu.
Kuntakinte_ce4you (7)|2.11.2006 18:22
Měl bych zájem o fólii BoxWave ClearTouch Anti-Glare na Looxe 4x0. Momentálně používám Brando Clear lesklou a až na ty odlesky není špatná.
filipko_ce4you (115)|4.11.2006 00:54
Pokial clovek nepouziva nejaky ten rozoznavac znakov, alebo inak vyrazne nezatazuje povrch na jednom mieste, tak je folia akurat tak na ostaru. Bez folie je displej citlivejsi, netreba do neho tak ryt a kym sa doskriabe, tak vam vase PDAcko aj tak spadne na zem, do WC, do rieky, zabudnete ho v krcme alebo v taxiku alebo vam ho niekto ukradne. V tom najlepsom pripade sa dozije 2-3 rokov a aj tak si kupite novu hracku, tu staru posuniete frajerke, milenke, manzelke, alebo detom.
okno (115)|4.11.2006 09:17
[QUOTE="Spawncz"]Zajimalo by me kde se u nas da sehnat folie BoxWave ClearTouch Anti-Glare?[/QUOTE]

daji se objednat primo u nich na www.
doprava do cr je cca 6dni.

Mam je doma, koupil jsem si na x50v, vyhodnou nabidku s dvema balenima a vysledek?

po roce tam mam stale jeste tu prvni, vubec zadne opotrebeni a dalsich 5 novych mi lezi v krabici :-)
radekhulan (315)|4.11.2006 21:43
Objednal jsem si ClearTouch Anti-Glare (3-Pack), HTC TyTN, pokud někdo chce, 2 ks budou na prodej (za pár dní, až to přijde), cena 300 Kč, osobní odběr Praha.
duff2 (32)|5.11.2006 21:38
Neplánuje někdo nákup ClearTouch Anti-Glare nebo jiného produktu OpenVawe? Potřeboval bych tuto folii na Asus 730W, ale mou kreditkou nelze platit přes net...Jako odměnu bych uhradil poštovné, připadně jiná domluva..
jimmyjames_ce4you (199)|6.11.2006 14:56
Recenzi na fólii BoxWave ClearTouch Anti-Glare najdete zde ;)
kubš (4)|6.11.2006 17:18
[QUOTE="filipko"]Pokial clovek nepouziva nejaky ten rozoznavac znakov, alebo inak vyrazne nezatazuje povrch na jednom mieste, tak je folia akurat tak na ostaru. Bez folie je displej citlivejsi, netreba do neho tak ryt a kym sa doskriabe, tak vam vase PDAcko aj tak spadne na zem, do WC, do rieky, zabudnete ho v krcme alebo v taxiku alebo vam ho niekto ukradne. V tom najlepsom pripade sa dozije 2-3 rokov a aj tak si kupite novu hracku, tu staru posuniete frajerke, milenke, manzelke, alebo detom.[/QUOTE]
tak to ti řeknu já to bez folie nelajsnu sem student a tak 10k není zanedbatelná položka abych PDA neochránil na nejcitlivější části.....
od tý chvíle co sem nasadil folii ( skoro 2h boj s ostřiháváním a odbuliblonováním :D) Innopocket tak se cejtim tak nějak jistěj asi jako když si v autě připnu pás na sedadle smrti....
xhladi07 (525)|7.11.2006 09:05
[QUOTE="rADo2"]Objednal jsem si ClearTouch Anti-Glare (3-Pack), HTC TyTN, pokud někdo chce, 2 ks budou na prodej (za pár dní, až to přijde), cena 300 Kč, osobní odběr Praha.[/QUOTE]

Ja bych ju vzal, ale Brno.. :-(
Jimmbo_ce4you (9)|7.11.2006 22:19
Má cenu kupovat folii když mám kožený obal ?
ElSoft (1244)|7.11.2006 22:29
Pokud budeš šmudlat stylusem po display přes ten kožený obal tak ne :)
Surgical (2364)|7.11.2006 22:31
Na co stylusem? Ten je drahej....vypsanou propiskou nejlepe....
Jimmbo_ce4you (9)|7.11.2006 22:45
[QUOTE="ElSoft"]Pokud budeš šmudlat stylusem po display přes ten kožený obal tak ne :)
[/QUOTE]
Tak jasně ale já mám své PDA tak půl roku a nějak extra není dodranej ...
RomanL (10)|8.11.2006 10:10
Používám lesklou folii pro potisk v laserových tiskárnách - vydrží tak cca 6 měsíců průměrného užívání. Nemá lepící vrstvu, mám ji na svém Loxxikovi 410 zastrčenou za okraje. Funguje to docela dobře...
filipko_ce4you (115)|10.11.2006 00:11
[QUOTE="kubš"]tak to ti řeknu já to bez folie nelajsnu sem student a tak 10k není zanedbatelná položka abych PDA neochránil na nejcitlivější části.....
od tý chvíle co sem nasadil folii ( skoro 2h boj s ostřiháváním a odbuliblonováním :D) Innopocket tak se cejtim tak nějak jistěj asi jako když si v autě připnu pás na sedadle smrti....[/QUOTE]To je vsetko OK. Je to uplne normalny vyvoj zdraveho majitela PDA. :sarcastic:
Antikrist88_ce4you (3)|13.11.2006 14:35
Ja jsem zkousel mokrou metodu naneseni folie na i-mate JASJAR, folie sedla nadherne, bez bublin, ovsem vysledek... displey prestal reagovat na dotyk. Myslel jsem ze zarizeni navlhlo a tak sem vyckaval. Ted obcas po nekolika pokusech tukat na displej zacne reagovat a dokud je zaple (sviti display), na dotyky reaguje. Necham ho 30minut vyple a je to tu znova. Napada vas cim by to mohlo byt? Mam jeste pockat nebo mazat do servisu za vcas?
Pavelb_ce4you (1)|14.11.2006 08:37
Zdravím,
znáte někdo tyto folie? http://www.screenprotector.cz/?p=productsList&iCategory+...+ScreenprotectorJá mám zkušenosti s jejich folií na mobil a ty jsou super kvalitní, proto by mne zajímalo jaké jsou tyto na PDA.

papik.i (171)|14.11.2006 23:49
Já jsem si koupil asi před dvěma měsíci levnou fólii asi za 170,- a začíná se mi smrskávat, levý horní roh mi sjíždí a stahuje se dovnitř, já ho ale vždycky větším tlakem prstama vrátím na původní místo :o) Vůbec tomu nerozumím, ale vypadá to, že to je asi nějaká kontrolka toho, že je čas ji vyměnit ono totiž to místo na klávesnici, kde píšu pomocí rozpoznávání vlastního písma už taky není moc pěkné...Takže se rozhoduji o koupi nějaké kvalitní fólie klidně i z dovozu či Tuzexu:D
jimmyjames_ce4you (199)|15.11.2006 17:23
To je jen známka nekvalitní fólie :D
PatrikL (383)|5.12.2006 16:18
Dnes som si kúpil 10 nových fólií :D Tieto sú tenšie a tvrdšie - celkovo sú to úplne super fólie - citlivosť displaya je omnhoho vyššia ako u staršej (a drahšej). Už len ako dlho vydržia - na obale píšu že by som ich mal meniť po mesiaci alebo keď sa začnú objavovať ryhy. Tento týždeň mi prídu ešte 2 - značkové a za 500Sk (tieto stály 600 :cool: )
Bongoman (69)|6.12.2006 21:23
musím zaslat svůj názor na fólii Brando Protector Plus Ultra Clear.......... dnes jsem si jí zakoupil u Sunnysoftu za 249 Kč

a to co teď vidim na svym Variu je otřesnot............. tato fólie nejen že nepřilne pořádně k ploše displeje, ale vydtváří i neuvěřitelné bubliny......... jakmile se dotknu tužkou někde po stranách a v rozích, tak se fólie ihned odlepuje a vůbec nedrží.............její přilnavost je prakticky nulová

navíc lepící štítek k ní přilepený pro odlišení krycí fólie od obalu je tak pevně přilepen, že i po odstanění a omytí zůstává lepidlo stále na fólii.

jsem skutenčě znechucen.............. celou fólii budu samozřejmě reklamovat
jimmyjames_ce4you (199)|6.3.2007 10:39
Koncem tydne odesilam objednavku folii BoxWave. Pokud by nekdo chtel objednat folii BoxWave (velmi kvalitni folie, viz clanek a recenzi), nebo i jine zbozi z www.boxwave.com, necht mi napise co nejdrive SZ ;)
Maximus-CZ (3)|13.3.2007 20:18
Takovéhle fórum by měli být všude a na všechny témata, protože teďka přesně vím, co si na mého budoucího HTC Heralda mám koupit za fólii, děkuju;)
japonec_ce4you (18)|13.3.2007 23:26
To Bongoman: ja jsem s folii velice spokojen. Po minule zkusenosti s folii, byla aplikace snova. Zadne bubliny, ostrost, barvy a pruhlednost spickova.
jimmyjames_ce4you (199)|13.3.2007 23:49
japonec:
V tom případě si ještě neviděl fólie od BoxWave... ;) Jinak bys totiž už musel Brandko rvát z displeje dolů a nikdy více bys ho tam nedal... :D
pagino (160)|28.4.2007 23:34
[QUOTE="Pavelb"]Zdravím,
znáte někdo tyto folie? http://www.screenprotector.cz/?p=productsList&iCategory+...+ScreenprotectorJá mám zkušenosti s jejich folií na mobil a ty jsou super kvalitní, proto by mne zajímalo jaké jsou tyto na PDA.

[/QUOTE]

zdravim, dnes som ju kupil, vystrihol a aplikoval na pda a je skvela, je to velka folia 125 x 80 mm a z nej si vyrezes rozmer aky potrebujes, mne vysli z toho 2ks. Stylus pekne klze a aj na slnku je vidiet rozdiel.
oltcit (1098)|29.4.2007 11:05
To bongoman: zrejme si dostal foliu "bez folie":D
stalo sa to aj mne,snazil som sa nalepit vlastne ochrannú vrstvu a nie samotnú foliu,po zaslaní predajcovi sa to vyriešilo;)
to japonec: áno, Brando Ultrascreen Protector je veľmi kvalitná folia(mne prvá vydržala vyše jedného roka) jej jediná nevýhoda je zlá čitateľnosť na slnku,je určená skôr do polotiena.
to jimmyjames: nič proti tebe nemám,ani proti tvojim aktivitám ohľadom sprostredkovania nákupu folii,ale niekedy to s názormi na Brando trošku,uhm prehaňaš;) Tiež som si na základe tvojich doporučení zakúpil Boxwave foliu,žiaľ,jednoducho bola malá,mám taký blbý pocit,že ich robia na veľkosť zobrazenej plochy a nie na fyzickú,viditeľnú plochu displeja.Tiež by som mohol povedať,že keby si videl Brando,"rval by si Boxwave dolu":D ale neurobím to.Znovu si skúsim zakúpiť Boxwave,ale tentoraz,už poučený to bude na typ Dell Axim 51V,alebo HX4700 a radšej ju pristrihnem,pretože tá pôvodná určená na Looxa720 bpla jednoduch malá a ako som zistil,nebol som sám,kto bol nemilo prekvapený (ne)veľkosťou Boxwave.Čiže,ked už chceš propagovať tieto možno skvelé folie,možno by bolo z tvojej strany(ked už ich toľko prejde cez ruky) uverejniť tu zoznam folii s ich skutočnými rozmermi a uvedením pre ktory typ zariadenia je určený podľa Boxwave,pretože oni na svojej stránke,tie rozmery jednoduch neuvádzajú a dokonca ked mi došla zásielka,ani na obaloch nebolo uvedené,pre ktorý typ zaréadenia je určená,tak som mohol len tipovať,či sa pomýlili a poslali mi inú,alebo je špatná originál.Až po reakciach od ostatných užívateľov vysvitlo to,čo som spomínal s ich veľkosťou.Čiže asi tak a prajem peknú nedeľu a foliam zdar! :)
jimmyjames_ce4you (199)|7.5.2007 16:34
Ne všichni mají problémy s velikostí fólie. Jde o to, na jaké je zařízení. Pro některá jsou opravdu menší, než by bylo dobré. Nicméně třeba na Vario, a zařízení se stejným displejem (Hermes, Artemis..), mám vyzkoušené, že jsou naprosto přesné. Nevím, pro která konkrétní zařízení jsou menší.

Jestli sis všimnul, tak píšu především o ClearTouch Antiglare (tzn.antireflexní - tu si také zatím všichni lidé objednávali). Ta se opravdu nedá s Brando fóliemi vůbec srovnávat! Jak se můžeš dočíst v druhé diskuzi (k recenzi ClearTouch Antiglare), tak několik uživatelů moji tvrzení jen potvrzují.

Co se týče neoznačování fólií v objednávkách od BoxWave. Máš pravdu, mám stejnou nemilou zkušenost. Nicméně vždycky jsem měl fólie označené alespoň nějakým jejich značením, takže stačilo napsat maila, aby mi napsali, co které označení znamená. Potom jsem jim přímo k objednávce napsal, aby mi označili fólie názvama zařízení. Prvně to asi nějak nepochopili, ale v další objednávce už jsem to měl v pořádku :)

Změřit skutečné rozměry fólií je dobrý nápad :) Už jsem také tuhle myšlenku jednou měl, ale nějak se mi to pak něchtělo měřit... :oops: Bylo by to však hodnotné i pro ostatní uživatele, takže se do toho pustím.
oldomakac (1)|22.12.2007 03:10
Fóliu BoxWave som si objednal na môjho Qteka 2020i (HTC Alpine), bola to matná fólia a bol som s ňou maximálne spokojný (sedela ako "riť na šerbel"). Po predchádzajúcich skúsenostiach s lacnými fóliami, keď po pár týždňoch sa objavili škrabance na fólii, už nekúpim inú !! Teraz som si objednal číru na môj novučičký HTC TyTN II alias Kaiser a už sa neviem dočkať až mi príde... Je to špičková fólia, môžem jedine doporučiť. Bez fólie BoxWave už ani ťuk !!! :)