Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Knihy pro PDA

Rumcajs_ce4you (15)|8.1.2004 08:19
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda neví někdo o nějakém větším zdroji elektronických knih, znám akorát www.palmknihy.cz

Díky, R.
johny_ce4you (57)|8.1.2004 09:02
Zkuste se pozeptat na www.mageo.cz -> auditoria -> literatura -> elektronicke knihy
váňa (242)|8.1.2004 11:46
Zkuste PalmBookZ, je tam slušný výběr :yes:
Paullus_ce4you (400)|8.1.2004 20:47
.. a ještě:

www.cuni.cz/cte/
citanka.cz
www.volny.cz/akatolicky/ebook_zdroje1.htm
www.klic.cz/atheneum/
psaci.misto.cz/
www.geocities.com/Athens/Rhodes/8895/index.htm
www.ceskaliteratura.cz/texty.htm
www.neknihy.cz/user/index.asp?app=0105144702
cebooks.blogspot.com/archives/2001_01_01_cebooks_archive.html
www.robov.knihy.szm.sk/
www.vltava.cz/default.asp?nDepartmentID=345&nShopID=1&nLanguageID=169
Rumcajs_ce4you (15)|20.1.2004 08:17
Ooops, dnes je 20.1.2004 a zdá se, že server http://palmbookz.maya.cz je nedostupný! Doufám, že je to jen dočasně, bylo tam moc pěkných knížek.
R.


viz.:

Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
--------------------------------------------------------------------------------
Apache/1.3.26 Server at palmbookz.maya.cz Port 80
Jaroslav Kalenda (37)|23.1.2004 14:08
http://palmbookz.maya.cz opravdu v provozu nebyl, nadával jsem si, ze jsem nestáhl víc knížek abych se při cestách autobusem nemusel nudit. Dnes jsem stránku zkušebně otevřel a ejhle...
Takže, tato výborná stránka s knížkama ( nejen pro Palmy ) je znovu v provozu a přibyly tam i nějaké novinky ( např. Carles Bukowski ).

Kdo na této stránce ještě netapl ( nebo na velkém PC neklikl :) ) na odkaz Knihy pro Palm ve formátu PalmDOC, určitě to udělejte, protože teprve potom objevíte pravé žně.

Také informace o IV. pražském srazu příznivců PDA zní docela zajímavě...

Hezký den přeje
havran_ce4you (0)|5.3.2004 13:52
Jako nový náruživý uživatel PDA má stále nové potíže. Chci si stáhnout nějaké e-knihy, zdroje mám, výběr je slušný. V mém Asusu 620 mám MS Reader a free HandStory. Stáhnu si knížku na desktop většinou zazipovanou a nedostanu ji do žádného z obou programu ke čtení. Můžete někdo popsat postup step by step jako pro blbý?:sarcastic: Kdo mne to naučí, získá můj nehynoucí obdiv:D
Pavlucha (1496)|5.3.2004 14:40
.... MobiPocket Reader ... myslím, že je dokonce FREE ... ;)
No, a je dobrý si k tomu stáhnout a nainstalovat pár českejch fontů, prostože jinak jsi bez háčků a čárek.
Vše je docela podrobně popsáno (vč. odkazů) TADYHLENC :D
johny_ce4you (57)|5.3.2004 15:30
[QUOTE="havran"]Jako nový náruživý uživatel PDA má stále nové potíže. Chci si stáhnout nějaké e-knihy, zdroje mám, výběr je slušný. V mém Asusu 620 mám MS Reader a free HandStory. Stáhnu si knížku na desktop většinou zazipovanou a nedostanu ji do žádného z obou programu ke čtení. Můžete někdo popsat postup step by step jako pro blbý?:sarcastic: Kdo mne to naučí, získá můj nehynoucí obdiv:D [/QUOTE]

Pravdepodobne mate knihy ve formatu pdb. Ja v takovem pripade postupuji nasledujicim zpusobem:
1. pdb knihu otevru v programu Doc Reader na PC (program je freeware)
2. cely text oznacim a zkopiruji do txt souboru
3. txt soubor otevru v MS Wordu, text se pri tom prekoduje (pdb soubory pouzivaji nejake divne kodovani)
4. (optional:) ) zformatuji text, vyhazim prazdne radky, zvyraznim nazvy kapitol, vytvorim obsah apod.
5. doc dokument prevedu na lit knihu pomoci WordRMR (ke stazeni na MS webu)

Ke cteni pouzivam MS Reader.
Uznavam, ze tento zpusob je o neco slozitejsi nez nainstalovat Mobi Pocket, ale zkousel jsem oboji a MSR mi prijde lepsi. Navic nepotrebuji zadne exoticke fonty (obvykle si na PPC dam jen frutiger fonty (4) z desktop verze Readeru kvuli italic a bold diakritice).
CarlosL (126)|6.3.2004 19:20
> Johny

Tak, tak. A postup vypadá složitě, ale převod jedné knížky je během chviličky. MS Reader se mi taky zamlouvá víc než ostatní.

CarlosL
VILIAM_ce4you (156)|7.3.2004 11:27
Použijte µBook a je to bez převádění. Myslím že čtení je v něm lepší i manipulůace s textem. Posladní verze je vychytaná a je to stále freeware. Nemám problémy se soubory HTML, TXT, RTF, PDB .Zobrazí to bez problémů i obrázky a jede to i se zazipovanými soubory. Doporučuji vyzkoušet poslední verzi a to je domnívám se 0.8M.
rony_ce4you (28)|10.3.2004 01:37
mne sa pre PPC javi ako najkvalitnejsia citacka Haali Reader.
V podstate instalacia spociva iba v nakopirovani binarky do pda.
ak nefandite lokalizaciam, postacia vam TTF CE pisma, ktore sa tiez vselikde povaluju. Oblubil som si na citanie Georgia CE.
Rogner (49)|10.3.2004 10:38
Potřeboval jsem něco na čtení .PDB. nainstaloval jsem si uBook a kdyz jsem chtěl otevřít nějaký soubor, ukázalo se tohle:

(E2: Encrypted/secure PDB Format not supported): Can´t open "nazev souboru.pdb"

Pak sjem si nainstaloval Haalireader a zkusil jsem otevřít stejný soubor - ukázaly se stránky nesmyslné změti kostiček, čísel a písmen.

Kde dělám chybu?

rony_ce4you (28)|10.3.2004 19:05
[QUOTE="Rogner"]Potřeboval jsem něco na čtení .PDB. nainstaloval jsem si uBook a kdyz jsem chtěl otevřít nějaký soubor, ukázalo se tohle:

(E2: Encrypted/secure PDB Format not supported): Can´t open "nazev souboru.pdb"

Pak sjem si nainstaloval Haalireader a zkusil jsem otevřít stejný soubor - ukázaly se stránky nesmyslné změti kostiček, čísel a písmen.

Kde dělám chybu?

[/QUOTE]

nemusi byt podporovany dotycny format: ved to aj pise: je to kryptovany subor.

skuste testovat na zarucene funkcnych knizkach - www.palmknihy.cz

Haali podporuje vela kodovani diakritiky. samozrejme treba mu nastavit aky typ pisma ma pouzivat a urcite musi ten font mat diakritiku - pouzivane su tie co maju v nazve CE.
Rogner (49)|10.3.2004 22:18
Ale co to znamená, že je to kryptovaný formát? Formát .pdb by měl podporovat, tzn. že existuje několik variant formátu .pdb?

A čím se tedy dá otevřít ten kryptovaný?

děkuju
rony_ce4you (28)|11.3.2004 01:38
[QUOTE="Rogner"]Ale co to znamená, že je to kryptovaný formát? Formát .pdb by měl podporovat, tzn. že existuje několik variant formátu .pdb?

A čím se tedy dá otevřít ten kryptovaný?

děkuju[/QUOTE]

cim otvorit? predsa heslom. kryptovane je to _asi_ preto, lebo je to kniha _na_predaj_ a tym padom _zaplatenim_ ziskas heslo. neviem o aky dokument ide. opakujem, skus si stiahnut nejaku knizku z www.palmknihy.cz a skus si otvorit tu.

strojvudce (390)|16.3.2004 16:27
Tak mi zase nejde už asi čtvrtý den http://palmbookz.maya.cz. Jste na tom stejně?:((
johny_ce4you (57)|16.3.2004 16:32
[QUOTE="strojvudce"]Tak mi zase nejde už asi čtvrtý den http://palmbookz.maya.cz. Jste na tom stejně?:(( [/QUOTE]

Vcera nebo v patek jsem tam byl, ale zavedli tam prihlasovani a neni mozne nic stahnout a navic jsem nenasel zpusob, jak se "zaregistrovat". Nevite o tom nekdo neco?
Chuck (284)|17.3.2004 08:06
Omlouvám se za změnu tématu ale já používám Mobipocket a je to super. Ale nevím jak odinstalovat Microsoft ReaDER. nĚJAK HO NEMŮŽU NAJÍT CO UMAZAT. Poradí někdo? Předem díky
rony_ce4you (28)|17.3.2004 20:09
[QUOTE="Chuck"]Omlouvám se za změnu tématu ale já používám Mobipocket a je to super. Ale nevím jak odinstalovat Microsoft ReaDER. nĚJAK HO NEMŮŽU NAJÍT CO UMAZAT. Poradí někdo? Předem díky[/QUOTE]

MS Reader je predsa v ROM, ten neodmazes, presun si jeho ikonku kamsi prec a zi v pohode veselo dalej ;-) btw: aj tak je Haali Reader najlepsi ;-)
strojvudce (390)|18.3.2004 07:11
Před týdnem jsem přešel na HaaliReader a je fakt super. Lepší než MobiPocket.

PalmBookZ je na http://www.palmbookz.tk. A je nutno požádat o registraci v klubu.

....
7.3.2004

Pøechod na neveøejný klub Ètenáøù elektronických knih. Kdo ke konci roku požádal o èlenství a prošel sítem, ten heslo dostal emailem. Kdo nedostal, mùže zkusit požádat znovu a doufat, že mu bude vyhovìno. Na èlenství není žádný nárok.
....

Email je tam někde na stránce.
miktt (189)|26.10.2005 08:56
Já přihlášení vlastnil, ale zapoměl (teď vím o čem to je: za blbost se platí)
ale ten meil už nefunguje. Potřebuji nakopnout pomóóóc