Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

připojení k netu přes wifi

mnehyba_ce4you (26)|1.11.2006 19:13
Ahojte. tak jsem strávil tři dny hledáním po diskusích (když jsou někteří na opakování odpovědí alergičtí), ale nenašel jsem pomoc pro vyřešení mého problému. Mám v domácí síti připojené na net i vlastní AP (Asus WL-HDD) a rád bych se přes něj variem připojil na net (přes kabel a ActiveSync to taky jaksi nejde). V bezdrátové síti se mi ukazuje, že jsem k síti připojený s kvalitou signálu skoro na max, ale jak určit Internet Exploreru, aby se na net připojoval přes wifi, to nevím. Vždycky se chce připojovat přes GPRS. Nevím, jestli se tam nějak moce to připojení Internet nebo Zaměstnání, ale ani na jedno to nejede. Může mi nějaká dobrá duše pomoci, než mi to někdo zase vymaže? Děkuji všem ochotným a zkušeným. Ale potřebuji to popsat srozumitelně a jasně krok po kroku. Díky
Toppo (10)|2.11.2006 10:53
No musíš si to zmeniť v nastaveniach aby ťa nepripájalo na GPRS a to takto.Pôjdeš do Nastavení dáš connections tab. Tam máš zložky ako Beam,Bluetooth.Pôjdeš do Connections > Advanced > Select Networks a zmeníš si z GPRS na My ISP. Včera som to skúšal kedže mám nové Vario a šlapalo to takže by nemal byť problém. Ja chodím cez Net Front 3.3 ale to už by malo byť asi jedno či ideš cez IE alebo Operu alebo Net Front.
mnehyba_ce4you (26)|2.11.2006 11:16
Dík. Zkusím to doma. Tady mi to zahlásilo, že se přes toto připojení nedá připojit. Uvidíme...
Toppo (10)|2.11.2006 11:58
A vyskúšaj aký más dosah na rooter lebo mne to išlo dosť chabo tak neviem či je chyba v mojom MDA alebo v rooteri....
mnehyba_ce4you (26)|2.11.2006 12:30
Napadlo mě ještě, jak má být ono My ISP nastaveno... třeba i tam je něco...
Toppo (10)|2.11.2006 12:49
Nie to som už nechal tak.Som tam nič nemenil a šlapalo to.
mnehyba_ce4you (26)|2.11.2006 12:50
Ahojte všichni. Ještě jinak podaný můj problém. Nedaří se mi provozovat prohlížeč Opera, abych využil tarifní zvýhodnění Surf+, kdy můžu netovat bez omezení, ale jen přes operu. Ta se sama ukončí a nic… přitom Exlorer jede, jenže přes něj to všechno platím i s chlupama. Taky mám problém se doma připojit přes wifi ke svému Asusu WL HDD, nakonfigurovanému jako AP, bez šifrování. Ani Vario nezahlásí, že jsem připojený, nebo jestli se mám připojit. Ale v bezdrátových sítích AP vidím a když dám připojit, tak po chvíli se ukáže “k dispozici”. Ale jak se přes to dostat třeba k souborům v té síti,nebo na internet, to je mi nejasné. Explorer se totiž vždy snaší připojit přes GPRS. Kromě toho jsem tu kdesi četl, že pokud mám Vario připojené k PC přes ActiveSync, tak není nutno nic nastavovat a na net se dá dostat bez dalších nastavení, ale mi se v Exploreru ukazuje zpráva, že “stránku nelze najít v důsledku neznámé chyby 0×80072f78″, tak tedy nevím, co dělám špatně. Kde a co nastavit - nevím. Připadá mi to trošku nelogické. Pomůžete mi prosím někdo? Díky moc předem.

99rk_ce4you (164)|2.11.2006 15:55
tady se to řešilo taky jsem měl problem
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=15197
mnehyba_ce4you (26)|2.11.2006 16:51
diky za pomoc. pro me nepochopitelnym zpusobem jsem to doma na Asusu wl hdd rozjel a prave pres tohle wifi pripojeni odpovidam. Ale muzu rict, ze ta Opera,co ji nuti T-mobile svym zakaznikum nestoji za nic. verze 2.0 mi oproti predchozi nejede vubec. Tedy tim myslim aby se vyuzilo volne surfovani pres GPRS v ramci Surf+. Tak nic,preji vsem hezky den
mnehyba_ce4you (26)|15.11.2006 16:40
Zdravím všechny zkušené v oblasti wifi a varia. Můžete mi někdo poradit, jak se přes wifi připojovat ke dvěma (a více) bezdrátovým sítím s rozdílným nastavením? Jedná se o to, že se připojuji do domácí wifi sítě, kde musím mít zadánu IP adresu, DNS... ale pokud se chci někde "venku" připojit na free wifi, musím toto mé domácí nastavení v podstatě vymazat a nastavit automatické přiřazování adres. Tedy jde nějak nastavit, abych přepínal nebo si volil tyto dvě různé nastavení? Díky moc...
Tissi (210)|7.9.2007 20:43
Ahojte,
tak si hraju dneska celý odpoledne s variem a připojením přes wifi na net a nic :(. Máme doma router D-link DI-724GU a jediné co se mi podařilo je připojit se k síti, signál plný, ale když spustím IE, tak se stránky nenačtou. Přitom když připojím USB, tak jde net normálně :( ... nevíte někdo, co dělám špatně? Už jsem udělala i HR a pořad to nejde :( ... někde jsem četla, že vario je B. Router je 108G, mohl by být problém v tomto? Moc tomu nerozumím :( ...
PetrB01 (30)|8.9.2007 00:52
Ahoj,
jak máš nastavený profil na tuto svoji síť? Mě to nefungovalo, když jsem měl nastaveno "práce" místo "internet"
zdenpok (207)|8.9.2007 10:19
Doporučuji program Boingo mobile. Já s domácí sítí problémy neměl, ale jak tu někdo psal, na free wi - fi už jsem se připojit nemohl. V tomhle mi Boingo pomohlo, tak třeba tu službu někomu taky udělá.
SPM (182)|8.9.2007 10:20
[QUOTE="Tissi"]Ahojte,
tak si hraju dneska celý odpoledne s variem a připojením přes wifi na net a nic :(. Máme doma router D-link DI-724GU a jediné co se mi podařilo je připojit se k síti, signál plný, ale když spustím IE, tak se stránky nenačtou. Přitom když připojím USB, tak jde net normálně :( ... nevíte někdo, co dělám špatně? Už jsem udělala i HR a pořad to nejde :( ... někde jsem četla, že vario je B. Router je 108G, mohl by být problém v tomto? Moc tomu nerozumím :( ... [/QUOTE]

Mno a seš si jistej, že ten tvuj router rozdává IP adresy po DHCP, resp. jestli PDA si v tomto případě z DHCP adresy načítá? Bych tipnul problém v tomto, pač wireless část jede, nejde jenom něco z tohohle nastavení :) routerem to nebude - veškerá G zařízení uměla zpětně i b mód, takže ho máš určitě nastaven v módu b nebo mixed, protože jinak by se ti to ani nepřipojilo :)