Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

který navigační sw tedy vlastně zvolit - a701

gomolka (2)|1.11.2006 18:48
Tak nevím,
mám nově a701 a za boha tam nemůžu nainstalovat tomtom 5.1(2), co tedy doporučujete a funguje? Díky za radu ...;)
prokji (199)|1.11.2006 19:17
[QUOTE="gomolka"]Tak nevím,
mám nově a701 a za boha tam nemůžu nainstalovat tomtom 5.1(2), co tedy doporučujete a funguje? Díky za radu ...;) [/QUOTE]
TomTom6....
hawkens (90)|2.11.2006 07:27
iGO 2006 funguje bez problemov na A701. Aj ten zozenies v obchode.
M66 (116)|2.11.2006 09:02
iGO je docela dobré. Jsem spokojený i s Dynavixem, ale ten teď nějak skomírá a je otázka zda přežije.
TT je etalon, ale zdá se mi, že zde na fóru se hodně řeší problém s instalací a rozchozením TT. Dynavix i iGO (možná jsem bílá vrána, ale obojí jsem koupil) byly naprosto bez problémů: nainstaloval jsem, resp. u iGO vložil SD, a za chvíli už to jelo. Startují během okamžiku, bez čekání.
Samozřejmě jde i o to, jaké funkce chce kdo využít a jaké potřebuje. Žádný SW není dokonalý, u Dynavixu mi vadí, že neumí navigaci přes hranice, že musím měnit mapy.
oltcit (1098)|2.11.2006 09:36
Hm niečo mi uniká:sarcastic: prečo tam nedáš originál Miomaps,čo je modifikované iGO s podporou TMC?
gnat (46)|2.11.2006 09:50
Tohle je hodně subjektivní, přidám svůj názor. Zkoušel jsem TomToma 5, pak iGo, SmartMaps a Dynavix. Napíšu u každého pár postřehů:

V TT5 byl trochu problém zprovoznit GPS, nemá automatické přepínání na denní a noční režim podle času (lze řešit pluginem), neuměl navigovat na souřadnice (opět plugin, TT6 umí), při volbě nejkratší trasy tě klidně požene polní cestou a při volbě nejrychlejší trasy je schopnej z 50 km udělat 70 km kvůli tomu, že tu cestu spočítá o 1 minutu kratší.

S ovládáním iGo jsem se neskamarádil. Design dostal přednost před funkcionalitou.

SmartMaps mělo problém udržet se při životě, během cesty po dálnici do Brna 2 pády. Na mapě chybí vodstvo a další info.

Dynavix měl jednoznačně nejlepší seznam čísel popisných včetně orientačních. Oproti TT výrazně inteligentněji vybíral trasu. Pomalý přepočet trasy při sjetí/přejetí křižovatky společně s fixní vzdáleností upozorňování (TT hlásí křižovatky s předstihem dle aktuální rychlosti) neuvěřitelně komplikuje navigaci ve městě (nestíhá přepočítat trasu než člověk dojede na další křižovatku, TT to většinou stihne). Neumí navigovat přes hranice, takže člověk musí vybírat pracně nad papírocou mapou studovat kterej hraniční přechod použít. Ale nejvíce mě vadilo ovládání, oproti TT má ovládací tlačítka neuvěřitelně malá a skoro všechna stejná, mojí rukou neovladatelná a vizuálně za jízdy nerozlišitelná.

Rozhodování bylo nakonec mezi TT a Dynavixem. Nakonec jsem koupil TT6 kvůli výrazně lepší ergonomii ovládání, která je při manipulaci za jízdy přeci jen asi nejdůležitější.

Takže hurá objednat demoverze a zkoušet.
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 13:16
Uvažuji o koupi A701, ale nefunkčnost TT 5.xx na tomto zařízení mne docela vyděsila, protože jsem na TT hodně moc zvyklý a ačkoli jsem vyzkoušel i ostatní dostupné navigace, vždy se k němu nakonec vrátím. Ergonomie ovládání a spolehlivost sw jako celku je neoddiskutovatelná a pro mne rozhodující.
Ale zpět k funkčnosti TT 5.xx - funguje vám někomu na A701? Jestli ano, jaká verze? A vše OK, nebo je nějaké "ale"?

Díky.
levis_ce4you (0)|5.11.2006 13:58
Mám Mio a701 + TT 6.010 a žádný problém, respektive maximální spokojenost, může jen doporučit...:yes:
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 14:43
O TT6 jsem slyšel dost rozporuplné informace. Někdo ho vychvaluje, někdo zase zatracuje.
Momentálně mám v 5.21 a nechce se mi kvůli pár drobnostem zbytečně upgradovat nahoru. Už kvůli tomu, že komplet Evropa mi u v. 5 zabere nějakých 450MB, u v. 6 1.5 GB. To gigo umím využít lépe. :disgusted:

Proč máš TT6 - verze 5 nefungovala?
levis_ce4you (0)|5.11.2006 15:16
Verze 5 mi fungoval take bez problemu, ale kdyz vysla 6, chtel jsem ji zkusit a zustal jsem u ni, ja mam 2gb SD kartu (premyslim o 4gb), tak ze neresim jestli ma 50mb nebo 1.6gb, ale pouzivam mapu 660.1212 Central Europe plus major roads of WE a ta ma 444mb, jeste je k mani 6.52 PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE ta ma 144mb a 6.52 PL_CZ_HU_SK 50mb a ty jsou pravdepodobne aktualnejsi nez mapy na TT5...
ywosh_ce4you (11)|5.11.2006 15:23
to gomolka: TT 5.1 jsem uspesne asi pul roku na A701 pouzival. Nepises co ti to dela (vubec nejde nainstalovat? pise,ze nema mapy?..) pak se tezko radi.
Ja momentalne zkousim 6.010, ale preferuju iGo
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 16:44
[QUOTE="levis"]Verze 5 mi fungoval take bez problemu, ale kdyz vysla 6, chtel jsem ji zkusit a zustal jsem u ni, ja mam 2gb SD kartu (premyslim o 4gb), tak ze neresim jestli ma 50mb nebo 1.6gb, ale pouzivam mapu 660.1212 Central Europe plus major roads of WE a ta ma 444mb, jeste je k mani 6.52 PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE ta ma 144mb a 6.52 PL_CZ_HU_SK 50mb a ty jsou pravdepodobne aktualnejsi nez mapy na TT5...[/QUOTE]
Naštěstí výrobci Mia jsou rozumní a zůstali u klasických SDček, které nejenže jsou už běžně k dostání ne 4GB (otázka je, jak se s touto velikostí popere Mio) za celkem slušné ceny, ale hlavně SD čtečka je dnes v skoro každém notebooku, nehledě k tomu, že mám foťák na SDčka a díky Miu budu mít u sebe stále čtečku (tak jako dneska využívám mého Compacta). Já bych potřebovat právě asi to 4GB SDčko, protože jezdím poměrně často Německo a Rakousko, takže jenom 2GB mi dají mapy a když tam budu chtít mít ještě něco navíc, tak by ty 2GB byly fajn. Ale slyšel jsem, že TT6 je dost trhavý při navigaci. Jak to je na Miu?
Nezkoušel někdo 4GB SDčko v Miu?
Surgical (2364)|5.11.2006 17:55
4 lide v mem okoli s Mio A701 strojky pouzivaji jeden jako druhy bez nejmensiho problemu SD A-DATA 4GB 150x (jednu z nejlevnejsich, co je k mani)....
Brejn_ce4you (0)|5.11.2006 18:50
Ja mam nove MIO P350. Mam tam TomTom 6. Mapu PL-CZ-SK-HU a ma to neco prez 50 mega. Pro me, jelikoz jezdim jen po CR je to vyhovujici.
prokji (199)|5.11.2006 19:41
[QUOTE="Surgical"]4 lide v mem okoli s Mio A701 strojky pouzivaji jeden jako druhy bez nejmensiho problemu SD A-DATA 4GB 150x (jednu z nejlevnejsich, co je k mani)....[/QUOTE]
Mohu potvrdit - CD A-data 4Gb z alzáče používám skoro půl roku v A701 naprosto bez problému - pouze ji nelze připojit přes usb jako čtečku karet /zřejmě limit v MIO utilities../
Falco_ce4you (311)|5.11.2006 22:06
No tak prima!
Tak pomalinku objednám 4GB kartičku. Asi si ale trošku pčiplatím a vezmu nějakého Kingstona. Ono ty 2GB omezení ve specifikacích je asi jen proto, že 4GB neměli odzkoušené. A nebo podpora 4GB karet přišla s novějším FW.
No, ať tak nebo tak, je cesta k otestování TT6 otevřená.
Jak je to s tím sekáním - nebo lépe řečeno - trhaným pohybem v TT6? A co přepočítávání? Někde jsem zaslechl, že TT6 má snad lepší algoritmy, tak jestli to není zase na úkor svižnosti?!
gnat (46)|8.11.2006 16:03
potvrzuju funkcnost 4 GB MMC A-Data a TT5.21 i TT6. Akorat nechapu proc resite karty na TT6, nebot se prodava prednahrany, vcetne SD. U me verze PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE je to karta 256 MB.
Falco_ce4you (311)|8.11.2006 16:21
Problém je právě v těch "major roads of WE". Jelikož potřebuji podrobnou mapu ČR a Německa, tak mi tahle mapa zkrátka nestačí a potřebuji plnou mapu WE, což je, alespoň dle mých informací, 1,6GB. :?
rvasek (11)|29.12.2006 12:45
Mel jsem moznost vyzkouset Tomtom 6.02 a iGO. Pro mne se jevi pro ovladani nejlepsi Tomtom oproti iGO. Zasadni a podstatny rozdil je ve kvalitach map, kde pro vychodni Evropu doporucuji iGO, kde TomTom ma jen zakladni trasy, iGO mel i bocni ulice. Testovano na Slovensku oblast Oravy. U iGO mi vadilo jeste spozdeni v pozici na mape oproti Tomtom. Podle meho ma jeste Tomtom lepsi prepocty nove trasy po vyboceni z trasy. Takze kdo jezdi po zapadni Evrope tak Tomtom, kdo na vychod tak iGO co se kvality mat tyce.
vali_ce4you (47)|1.1.2007 21:30
[QUOTE="Falco"]No tak prima!
Tak pomalinku objednám 4GB kartičku. Asi si ale trošku pčiplatím a vezmu nějakého Kingstona. Ono ty 2GB omezení ve specifikacích je asi jen proto, že 4GB neměli odzkoušené. A nebo podpora 4GB karet přišla s novějším FW.
No, ať tak nebo tak, je cesta k otestování TT6 otevřená.
Jak je to s tím sekáním - nebo lépe řečeno - trhaným pohybem v TT6? A co přepočítávání? Někde jsem zaslechl, že TT6 má snad lepší algoritmy, tak jestli to není zase na úkor svižnosti?![/QUOTE]
Zadny trhany pohyb, vse bezi uplne plynule.
timosnyders (4)|4.1.2007 19:14
zkousel jsem iGo2006 i TT6. To iGo ma dle me mnohem lepsi a privetivejsi ovladani. U TT se mi zase libi ze v hlavnim menu jsou tlacitka tak velka, ze se daji mackat i prstem, ale je celkem naprd, ze si nemohu prohlizet mapu rovnou a nemuzu se ani natacet :-(, nicmene reakce TT jsou mnohem rychlejsi a i kdyz jedete rychle, nestane se vam, ze byste prejeli jednu s tech za sebou nahustenych odbocek :-). A jeste kdyz zapnu TT, mam ho do 3 sekund nacteny primo na mape. => doporucuji TomTom 6
popel_ce4you (22)|4.1.2007 21:42
Přispěji taky trochou do mlýna. Vyzkoušel jsem TT i IGono a nakonec používám IGO už půl roku,projel jsem již několikrát I, NSR, AUST,SR a pracoval naprosto přesně bez chyby až do konkrétní ulice,zvláště německo a itálie - naprostá spokojenost, ovládání ,zobrazování, doporučuji přečíst návod, který jsem stáhl někde na netu (ve slovenštině) který rozšíří obzory uživatelum Iga
Patolog_ce4you (1)|28.9.2007 12:21
Ja dostal a701 bez map i a tak sem sem musel svindlovat a stahnul sem si
IGO 2006 plus i s mapama vlastne celyho sveta(i kdyz na co me je australie).Ceska republika tam ma mapu 2007.07_070730 a ta je dost podrobna a da se rict ze i celkem nova.Cesky to na me keca,reakce celkem rychla takze sem fakt spokojenej.
Dark_Mike (49)|28.9.2007 12:25
Já používám IGO a maximální spokojenost
PistaHufnagl (4)|5.10.2007 08:03
Používám IGO a jsem spokojený. Jen trochu moc mluví. A pak mi taky vadí že mi nejde jeho spuštění nahodit pod klávesu - GPS a musím ho pouštět z průzkumníka.
gashtan (18)|5.10.2007 11:29
mne to nastavilo automaticky...a skor mi to vadi ako by som to videl ako plus :Dnechcene tak dost casto zapinam navigaciu...no to je ale ina vec...proste mne hned po instalnuti, nahodil na tlacidlo GPS start iGo
PistaHufnagl (4)|5.10.2007 11:37
já na to nikde nemůžu přijít jak to tam nastavit. je fakt, že to pak asi člověk spustí nechtěně, ale možná lepší než pouštět IGO přes průzkumníka. Prosím kdybyste někdo věděl jak na to. Pomožte. díky
roko (6)|5.10.2007 15:06
Start/Nastaveni/Osobní - Tlačítka/Tlač.2 vybereš program z roletky.
PistaHufnagl (4)|5.10.2007 15:51
Jo to jsem našel, jen to nenabízí programy na SD kartě, ale jen ty nahrané v Miu a tam se mi IGO nevejde.
Tominos (3)|5.10.2007 20:45
TomTom 6 je dobrá volba.Funguje bez problémů.Tomáš