Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell X51v nebo FSC Pocket Loox C550 ? - přístroj s VGA

Ladabu (0)|1.11.2006 03:24
Uz opravdu nevím. Přečetl jsem recenzí a diskuzí, ale nemůžu se rozhodnout pro přístroj s VGA displejem. Chtěl bych Vás poprosit, jestli byste mi to nepomohli rozlousknout.

Proč chci PDA (podle priorit):
- psaní mailů
- čtení knih
- kreslení si
- poslech hudby
- hraní her
- sledování filmů (není nutné)

Technologicky se dožaduju: bluetooth a jistojistě připojení externí klávesnice

Pro psaní a čtení bych vyžadoval delší výdrž baterie (pozdějšímu dokoupení baterie s vyšší kapacitou se nebráním).
Dá se počítat s lepší čitelností X51v díky většímu, 3,7” displeji? Jenže o tomto displeji jdou zkazky, že je s ním něco v nepořádku. A dá se skutečně říci, že největsí důraz kladu na dobré zobrazení (čitelnost doma i venku).

Zas na druhou stranu: má smysl se pídit po 0,2” větším displeji? Napomůže ke větší čitelnosti?
C550 disponuje USB Host a to je určitě úžasná věc.
Zkoušel jsem tehle problém vykompenzovat pro X51v a našel jsem tuto Bluetooth klávesnici:
http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/productdetails.aspx?pid=080
Má čtyři USB porty. Znamená to, že pomocí nich můžu připojit fotoaparát, externí disk či externí dvd mechaniku (s mp3 nebo filmy)? Nahrazuje tato klávesnice USB Host?

K zahození totiž není fakt, že se k X51v dá připojit monitor VGA; to může být pro oči při psaní v domácím prostředí určitě příjemné. Je velký rozdíl mezi psaním na LCD 15" nebo na 3,5". Zní to hloupě, ale dá se na tak malém displeji spokojeně fungovat po celý den? Je lákavá myšlenka "připojit PDA po příchodu domů na klasický LCD" zbytečně scestná? Přeci jen si člověk pořizuje PDA spíše z důvodů mobility.

Ještě prosim o radu: jak je to s tím zobrazováním portrait a landscape? Všechny PDA umí obraz otočit o 90° ?

Takže takhle. Výkonově by snad byly oba počítače „srovnatelné“, ale co s tím displejem? Je přece pro přenosný počítač důležitý. Displej C550 je prý kontrastnější, čitelnější? Je to pravda nebo ne ?!!
Přes víc než 400euro se mi dát nechce, ale kdyby Vás napadnul i jiný model....
Ještě jednou: PDA pro psaní mailů a čtení knih – s dobrou čitelností a pokud možno delší výdrží baterie.
Děkuju za aspoň nějaké náměty.

(Jak to po sobě čtu, tak vidím, je to trochu zmatený;
a to je dobře, protože právě takový jsem z toho rozhodování taky :) ).
Zdenek Malinsky (9781)|2.11.2006 10:08
Když to tak čtu, tak bych spíše doporučil koupit nějaký notebook. Ovšem tam asi bude problém s otáčením displeje. :D

EDIT: Otáčení displeje umí Tablet PC nebo UMPC/Origami
CommanderZ (1798)|2.11.2006 16:46
Ze notebook nejde otocit? Vzdyt na postaveni na stojaka ma uplne idealni tvar - ta cast s klavesnici je idealni opera. A softwarove hledisko? Nevim jak ATI, ale snad kazda nVidia karta otaceni podporuje :))

K tematu - PDA ti desktop/notebook urcite nenahradi, s tim nepocitej. A pripojovat ho k monitoru by me take nikdy nenapadlo

A k portait/landscape - to umi kazde PDA ktere ma wokna 2003SE/5 a spousta starsich.

[QUOTE]Technologicky se dožaduju: bluetooth a jistojistě připojení externí klávesnice[/QUOTE]

Prijde mi, ze jsis docela odpovedel - BT je s klavesnici velmi dobre slucitelny. USB klavesnici osobne prilis nedoporucuju - z vlastni zkusenosti vim, ze se jedna o velmi nepohdlne zarizeni, obzvlaste co opadne to pocatecni wow.

[QUOTE]
- psaní mailů
- čtení knih
- kreslení si
- poslech hudby
- hraní her
- sledování filmů (není nutné)[/QUOTE]

Thle pokud vim splnuji obe zarizeni. A axim to zvlada asi lepe
ivanmart07 (88)|2.11.2006 21:00
Tak toto :

- psaní mailů
- čtení knih
- kreslení si
- poslech hudby
- hraní her
- sledování filmů (není nutné)

zvláda úplne každé PDA bez problémov, s VGA je to trošku krajšie a viac sa na display vlezie ale na úkor veľkosti písma. U mňa to po prechode na VGA znamenalo asi toľko, že pri čítaní kníh mám stránkovanie v podstate rovnaké ako pri QVGA. Osobne vlastním Axim x51V a zo skúsensti aspoň toľko, že výdrž batérie je dosť slabá ( nabíjam každý deň, na HP 4150 som to robil každý druhý ). Pohoda na Axime je veľkosť pamäte, už neriešim čo pôjde na kartu ( iba dáta k programom a mp3 ). Na Axime ešte nie je na zahodonie ani dizajn, nepôsobí lacno. Ak potrebuješ pri práci zariadenie, ktoré musí aj trošky pôsobiť, tak ber Dell.
Ladabu (0)|3.11.2006 23:12
Zdenek Malinsky: UMPC by se mi líbilo. Velikost jeho displeje je pro mě ideální. Bojím se harddisku. Jsem celý den mimo domov, do práce jezdím na kole, neustále někde lítám, ale ten den má nevyužité mezery; a právě proto chci počítač, který budu mít u sebe, abych mohl psát poštu (to mě baví). Jedině přicházel v úvahu Lifedrive, ten má prý pro hdd aretaci. Jak je tomu u UMPC nebo tablet pc nevím. A vím jistě, že by mi mechanický disk časem odešel, protože si prostě nedělám s batohem servítky. PDA s displejem rozměrů UMPC by byl ideál.

ComanderZ a ivanmart07: z již zmíněné pohyblivosti a díky tomu, že jsem mimo republiku a taky nemám zbytečně hodně peněz je PDA nejlepší volba. Možnost připojit monitor je pro mě osvěžující pro práci doma (ale dá se prý zakoupit SD karta s výstupem na VGA; takže Axim není jediné řešení). Bluetooth klávesnice je věřím lepší nežli USB.
Jak je to tedy s připojením dvd mechaniky nebo hdd na Axim, je to možné a jak?

PS: nepochopil jsem to s tím stránkováním QVGA a VGA.
Kája_oldd (759)|3.11.2006 23:27
Mechaniku standartně k Dellu nepřipojíte, nemá USB host...leda přes CF kartu s usb hostem pokud má ovladače.
Jinak abyste připojil monitor, nebo projektor, musíte k dellu koupit kábl, moc dobře sehnat nejde, možná na vyžádání prodává dell.cz, nevím, co jsem viděl v americe, tak něco na tisíc káčé. Ale moc se mi nezdá ten tv-out z sd...možná z cf, u sd vím jen o tuneru, ale neinformoval jsem se, ale radši si to ověřte.

P.S. jinak dell na tom co se týče pohledů z úhlu není moc dobře, co se týče displeje, jo, to jsem onehdá měl čest vidět hx4700...ale to se tu už stokrát probíralo