Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A636N - samovolne se vypina

ludweek_ce4you (11)|31.10.2006 20:21
nekdy hodne casto nekdy jenom obcas ale zacal se mi vypinat PPC. proste najednou zhasne a musim jej znovu zapnout a nekdy pri stlaceni tlacitna pro spusteni se restartuje. nevyzkoumal jsem zadnou zavislost na baterii nebo nejaky bezici aplikaci ..vypne se pri iGO kdyz je napajen ze zasuvky 12V i kdyz je baterie full a adapter vytazeny nebo pri bezny praci. je nejaky zaruceny tester nebo antivir?
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2006 20:47
HR a čistá instalace.
Radek H (8)|8.11.2006 20:39
Tak mám stejný problém, dělá to i po HR. Namáte někdo nějaký nápad čím by to mohlo být? ASUS 636N.
dederon (2)|9.11.2006 16:02
Napad nemam, ale problem se mi deje taky i po nekolikatem HR a parkrat se mi stalo, ze vzdy po zapnuti se provedl restart a po dokonceni restartu se asus vypnul a po naslednem zapnuti opet restart.... Pomolo pouze vyndat na chvilku baterii a pak to zase nejakou dobu bezelo.
Bobek_ce4you (27)|9.11.2006 18:26
Tento problem mam prakticky jiz od zacatku co mam A636.Opravdu me pomuze pouze vyndani baterky.Premyslim o reklamaci.:(
oscar_ce4you (25)|13.11.2006 15:48
Poslední dobou mi to začal dělat taky. Přijde mi, jako kdyby si vždy nějak špatně zdetekoval stav baterie. Až se k tomu dostanu zkusím HR a přeinstalovat programy. Přeci jen jich tam nemám málo a ne všechny používám (pozůstatek z doby počátečních experimentů), takže třeba by to tomu prospělo. Pokud ne, půjde na asi na reklamaci.
rostama_ce4you (0)|13.11.2006 20:16
A jak před HR zazálohovat celý obsah PDA ???
Zdenek Malinsky (9781)|13.11.2006 20:37
SPB Backup, Sprite Backup, Sunnysoft Backup Manager.

Ovšem po HR a obnově se může problém vrátit, protože si ho jen zazálohuješ a znovu obnovíš. Pokud po HR a obnově bude problém trvat, nezbyde než HR a čistá instalace.
Radek H (8)|13.11.2006 21:19
[QUOTE="oscar"]Poslední dobou mi to začal dělat taky. Přijde mi, jako kdyby si vždy nějak špatně zdetekoval stav baterie. [/QUOTE]

Připadá mě to taky tak. Někdy, když to zapnu po samovolném vypnutí, tak je tam baterie s vykřičníkem a potom se hned ztratí a stav baterie je třeba 80% nebo i víc, tak jak byl před vypnutím. O reklamaci uvažuji také, ale je blbý, že se to tam musí posílat.
oscar_ce4you (25)|15.11.2006 09:36
Možná na tom něco bude. Stejně se mi choval kdysi i mobil a u něj pomohla výměna baterie.
ludweek_ce4you (11)|21.11.2006 08:16
tak ani po HR a cisty instalaci se stav nezmenil :( baterii to snad neni kdyz se to delo i pri napajeni ze site :( asi mi dojde trpelivost a pude na reklamaci
oscar_ce4you (25)|21.11.2006 21:09
Tou baterií bych si nebyl tak jistý :-) Pokud mohu soudit ze svých zkušeností s mobilem, tak ten se také dokázal vypnout i když byl na nabíječce či USB kabelu. Po výměně baterie chodí jak hodinky. S Asusem mě už též došla trpělivost a před chvílí jsem si zažádal u SILu o RMA číslo a pojede do Ostravy, dokud ho ještě opravují u nich.
Afterglow_ce4you (8)|22.11.2006 17:03
Mel jsem ten sami problem! Odnes jsem ho do SILu a cca po 3 tydech jsem si ho dnes prines domu.... Vymenili mi kompletne celej motherboard!! Zavada se projevovala uplne stejne jak popisujete nahodne vypinani nekdy i restart celeho systemu! Ale mel jsem stesti v nestesti mel jsem A636 ale ted koukam do vlastnosti jestli mi tam flashly nevejsi verzi OS a PDA se mi hlasi jako A636N!! Tak jsem si o neco malo polepsi zrejme uz asi desky pro A636 nedelaji nebo ja nevim!:yes: Jedina vec co jsem cekal tak mi nedotahli GPS antenu a ta te vykla stejne jako pred tim :? :(
freebird (61)|22.11.2006 18:16
Taky se k vám přidávám , začalo se mi dělat to samí před zhruba 3 dněma. Je to přesně jak popisujete. Stává se mi že se prostě zasekne a nejde spustit jen restartovat nebo v nejhoršim vyndat baterka. ale všim sem si že displey funguje ale podsvícení nejede, takže to bude alespoň v mém případě. Zkusil sem se kouknout do nastavení WM5 a zjistil sem že podsvícení bylo nastaveno na nejmenší možný čas, když sem automatické vypínání podsvícení zrušil, problem přestal. No zkusim jestli to tim bylo nebo ne. Je to zvláštní. V jinym případě na 100% reklamace
Afterglow_ce4you (8)|22.11.2006 19:29
No ja bych jeste dodal myslim ze to tady neni zmineno (pokud jsem to neprehlid). Stavalo se mi taky ze se to vyplo tak jsem to zapnul a hned se to zas vyplo, displej jen probliknul tak na 0.1s a takhle se to opakovalo nez se to normalne zaplo preda i 5x, 6x... A taky jsem pozoroval ze se to vypinolo daleko vic zactejic kdyz byla slabsi baterie a CPU nastaveno na max. takt!

freebird
No tak s tim podsvicenim jsem to neskousela ale jestli mas tu samou zavadu tak to opravdu reklamuj co nejdriv protoze ja jsem s tim takhle chodil skoro mesic a vypinalo se to cim dal tim castejc. Ke konci se to vipinalo i pri prehravani MP3 s vyplim displejem:( .
freebird (61)|22.11.2006 20:36
[QUOTE="Afterglow"]....Stavalo se mi taky ze se to vyplo tak jsem to zapnul a hned se to zas vyplo, displej jen probliknul tak na 0.1s a takhle se to opakovalo nez se to normalne zaplo preda i 5x, 6x... [/QUOTE]
To sami se dělo i mě, taky několikrát za sebou. Ale to se mi stalo jen jednou a PPC sem mě v síti a zrovna dělal soft restart. Možna to dělá max využitý CPU ale proč to dělá až taď po půl roce to nechapu .

Afterglow: reklamovali ti to v pohodě nebo si je musel překecávat? Sem z jížních čech, myslíš že je nějakej servis blíž?
oscar_ce4you (25)|23.11.2006 10:01
Tak jsem psal do SILu, že jim to pošlu na reklamaci a odkázali mě na ASUS Czech, že tam mi to prý opraví dřív a lépe. Tak píšu do ASUSu, jak a kam jim to mám poslat a tam mě zase odkázali na SIL! Takže teď zkusím ještě znovu SIL a uvidíme. SIL totiž přestává servisovat ASUS a předává servis do ASUS Czech. Ovšem mají to nějak na etapy a PDAčka by měli v SILu servisovat až do ledna. Tož jsem zvědav, kde mi to nakonec vyreklamují :-)
Závada přesně ta samá, jak je tu popsáno. Po vyndání baterky a HR, zatím dva dny běží, ale nevěřím, že mu to vydrží moc dlouho...
Alojz3 (46)|23.11.2006 11:07
No kolega ma 636N, slapal mu 2 dni od nakupu, potom zacal resetovat az sa na koniec nedal ani zapnut, nepomohla ani vymena za inu baterku. Takze baterkou to nebolo. Nakoniec mu to predajca vymenil kus za kus a slape mu to az doteraz (dva mesiace) bez problemov. Mam podozrenie, podla toho co tu pisete na nejaku vadnu seriu.
demo_ce4you (54)|23.11.2006 13:17
Som mal podobny problem s 636 a to taky ze som ho jednoducho nemohol pustit.proste ne a ne naskocit.tak isiel do SIL a po asi dvoch tyzdnoch sa mi minuly stvrtok vratil a uz je ztoho 636N.bola my vymenena komplet mainboard .....
freebird (61)|23.11.2006 19:38
Byl sem na dovoleny ve francii a jinou mapu sem sebou němel takze kdyby se mi to zhroutilo tam tak se domu nedostanu. Ted když pojedu zase mimo ČR tak abych se bal že někde zůstanu :(
Afterglow_ce4you (8)|25.11.2006 14:19
[QUOTE="freebird"].. reklamovali ti to v pohodě nebo si je musel překecávat? Sem z jížních čech, myslíš že je nějakej servis blíž?[/QUOTE]

Ne vubec jen jsem to tam prines rek jim oc se stim deje a bez jakejkoliv kecu to vzali:yes: ! + Jsem si teda jsete nechaval oprvit vypadavajici stylus to uz mi na zaruku nevzali ale stalo jen 170Kc.
No s tim servisem to nevim ten co je v Praze to je jen pobocka a od mi to vozej do Ostravy takze tam s tim nic nedelaj. No a ted pokud vim dobre tak by to uz nemi opravovat i v Asusu ale jak ten to ma s pobockama to netusim:(
dederon (2)|29.11.2006 12:50
Tak me napadlo, zda by to taky nemohla delat SD karta? Prave jsem udelal HR a behem nekolika minut se ausu zase vypnul a nesel vubec zapnout. Zkusil jsem vyndat kartu a pak ihned naskocil. Driv jsem tento stav resil vyndanim baterie.
freebird (61)|29.11.2006 17:34
Tak jo zkusim vyndat kartu až zase muj Aušus dostne sekací se náladu.
Alojz3 (46)|29.11.2006 17:56
Samozrejme kartou to nebolo, mrzlo to nadalej. Pomohla iba vymena kus za kus. Vybrat kartu bolo ako prve co napadlo, druhe skusit vymenit baterku ;)
Radek H (8)|10.4.2007 21:56
Měl jsem ten stejný problém PDA se smovolně vypínalo, ale v autě na nabíječce ne. V mém případě to pravděpodobně způsoboval kontakt pod krytem baterie, který nebyl spolehlivě sepnut krytem. Při manipulaci s PDA se kryt nepatrně pohyboval a docházelo k rozepnutí kontaktu. Kontakt je umístěn nalevo od tlačítka uvolňující kryt baterie. Zatím jsem ho jen podložil a od té doby nedošlo k samovolnému vypnutí. Tak snad to u mě bylo tím.
Gongush (12)|20.4.2007 23:45
taky sem měl problem se samovolným vypínáním, řešení sem viděl jedině v reklamaci... no a dneska po 16-ti dnech od vráceni stroje z reklamace (pry výměněna zakladovka) se mi stalo že display se jaksik rozjasnil a že nejde skoro nic rozeznat, jen paru pismenek, HR nepomaha, paměťovkou to asik taky nebude, nema na to ani vliv jestli jede z baterky či ze sitě... stalo se to už někomu? ..jinak sem to byl dneska znova reklamovat, jestli to tak pude dál tak projezdim na naftě aj treny, mám nějakou možnost chtít jiny kus či peníze zpět? diky
fun_thomas_ce4you (74)|2.5.2007 22:07
[QUOTE="Radek H"]Měl jsem ten stejný problém PDA se smovolně vypínalo, ale v autě na nabíječce ne. V mém případě to pravděpodobně způsoboval kontakt pod krytem baterie, který nebyl spolehlivě sepnut krytem. Při manipulaci s PDA se kryt nepatrně pohyboval a docházelo k rozepnutí kontaktu. Kontakt je umístěn nalevo od tlačítka uvolňující kryt baterie. Zatím jsem ho jen podložil a od té doby nedošlo k samovolnému vypnutí. Tak snad to u mě bylo tím.[/QUOTE]

Tak přesně tohle mě pomohlo :) Můj Asus A632 se mi ted poslední dobou taky čím dál tím častějc vypínal a už jsem si myslel že ho budu muset poslat do servisu (do čehož se mi zrovna moc nechtělo). Zkusil jsem podložit tu záklapku krytu, která tlačí na ten kontakt a zatím ani jedno samovolný vypnutí :D .

Super že ASUS nemusí jít do servisu. Díky za radu :yes: