Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak je to s poctem barev u HP Jornady 680 ????????

Spawncz (206)|7.1.2004 13:28
Na oficielnich strankach je psano ze podporuje jen 256 barev, ale v inzeratech je psano ze podporuje 65tis. barev.

Tak jak to tedy je ??????

Diky za odpovedi

Spawncz
Pavel Koza (4761)|7.1.2004 13:41
KOuknete se sem, mela by mit 65536 barev, existuje patch i na 256...
Spawncz (206)|7.1.2004 13:46
[QUOTE="Pavel Koza"]KOuknete se sem, mela by mit 65536 barev, existuje patch i na 256...[/QUOTE]

Ale kdyz se podivate sem jornada, tak tady je psano ze umi jen 256 barev !!

Diky za odpoved

Spawncz
Pavel Koza (4761)|7.1.2004 13:55
Pokud si dobre vzpominam (coz prosim skutecne vemte na vedomi, preci jen je to uz hodne let), tak u prvnich Jornad 680 byl v ROMce prave tento soubor, ktery umel jen 256 barev. Ale potom tam zacali davat novejsi, ktery umel tech barev vic, ale z duvodu kompatibility s nekterymi aplikacemi (PPT viewer:?: ) nechali moznost tam vratit ten puvodni... Mozna si PavelR. vzpomene lip:)
Spawncz (206)|7.1.2004 14:24
[QUOTE="Pavel Koza"]Pokud si dobre vzpominam (coz prosim skutecne vemte na vedomi, preci jen je to uz hodne let), tak u prvnich Jornad 680 byl v ROMce prave tento soubor, ktery umel jen 256 barev. Ale potom tam zacali davat novejsi, ktery umel tech barev vic, ale z duvodu kompatibility s nekterymi aplikacemi (PPT viewer:?: ) nechali moznost tam vratit ten puvodni... Mozna si PavelR. vzpomene lip:)[/QUOTE]

A jak poznam jestli tam ten soubor uz je (bude podporovat 65tis. barev) nebo neni ale je mozne ho dohrat ????
Chtel bych si totiz koupit tuto jornadu ale jen v pripade ze mi na ni pujde 65tis. barev

Diky za odpoved

Spawncz
Pavel Koza (4761)|7.1.2004 14:54
Nevim. Fakt ne. To bych si uz vymyslel, snad se ozve nekdo z majitelu.
PavelR. (2184)|7.1.2004 18:47
[QUOTE="Pavel Koza"]Mozna si PavelR. vzpomene lip:)[/QUOTE]

... bohuzel nevzpomenu. Myslim ale, ze to bude nejak tak, jak jsi napsal...

[QUOTE="Spawncz"]Chtel bych si totiz koupit tuto jornadu ale jen v pripade ze mi na ni pujde 65tis. barev[/QUOTE]

Pokud se rozhodujete mezi Jornadou 680 a 720, tak bych rozhodne volil Jornadu 720. Ponecham-li stranou rozdily v HW, tak pro 680ku uz moc SW nenajdete (no, ne ze by na tom byla Jornada 720 o moc lip ale sance budete mit vyssi nez u starsiho modelu). Napr. BT kartu Socket, kterou zminuji ve sve odpovedi na vas prispevek v jine diskuzi zde na ce4you, jiz na 680 nerozchodite nebot neexistuji ovladace pro Windows HandheldPC Professional a SH3 procesor...

Mozna nez kupovat starsi HandheldPC, tak bych se poohledl po PDA s PocketPC2002 nebo jeste lepe s Windows Mobile2003 a externi klavesnici. Dostupnost SW, prislusenstvi atd. je podstatne lepsi ... ale samozrejme to jsem si dovolil vyjadrit jen muj nazor; osobne jsem k HandheldPC totiz nikdy moc neprilnul...

PavelR.

Spawncz (206)|8.1.2004 08:57
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="Pavel Koza"]Mozna si PavelR. vzpomene lip:)[/QUOTE]

... bohuzel nevzpomenu. Myslim ale, ze to bude nejak tak, jak jsi napsal...

[QUOTE="Spawncz"]Chtel bych si totiz koupit tuto jornadu ale jen v pripade ze mi na ni pujde 65tis. barev[/QUOTE]

Pokud se rozhodujete mezi Jornadou 680 a 720, tak bych rozhodne volil Jornadu 720. Ponecham-li stranou rozdily v HW, tak pro 680ku uz moc SW nenajdete (no, ne ze by na tom byla Jornada 720 o moc lip ale sance budete mit vyssi nez u starsiho modelu). Napr. BT kartu Socket, kterou zminuji ve sve odpovedi na vas prispevek v jine diskuzi zde na ce4you, jiz na 680 nerozchodite nebot neexistuji ovladace pro Windows HandheldPC Professional a SH3 procesor...

Mozna nez kupovat starsi HandheldPC, tak bych se poohledl po PDA s PocketPC2002 nebo jeste lepe s Windows Mobile2003 a externi klavesnici. Dostupnost SW, prislusenstvi atd. je podstatne lepsi ... ale samozrejme to jsem si dovolil vyjadrit jen muj nazor; osobne jsem k HandheldPC totiz nikdy moc neprilnul...

PavelR.

[/QUOTE]

Dekuji za odpoved a hlavne za VAS nazor, rozhoduji se co koupit a proto mi VAS nazor pomohl. Mel jsem Palma m515 a strasne me na tom stvalo to ze clovek kdyz neumel psat podle graffity tak byl odkazan na tukani perem do soft. klavesnice na display. Proto jsem si rekl nikdy vice a shanim neco s klavesnici. Uvazoval jsem take o notebooku ale ten je moc velky a pro zjisteni okamzitych dat nepouzitelny (boot systemu atd...).

Byl bych docela rad kdyby jste mi poradil nejakou rozumnou alternativu k Jornade 720 (myslim tim nejakej novejsi kousek se kterym bych nemel problem s programy ani s dokoupitelnym hardware) nebo neco ze sveta PPC (PDA) bohuzel tedy bez klavesnice.

Dekuji moc za rady a pripominky a hlavna za VAS nazor.
Tenhle server je naprosto skvelej a preji hodne zdaru i v letosnim roce 2004.
PavelR. (2184)|8.1.2004 09:47
[QUOTE="Spawncz"]Uvazoval jsem take o notebooku ale ten je moc velky a pro zjisteni okamzitych dat nepouzitelny (boot systemu atd...)[/QUOTE]

... me se prave zda i ta Jornada 680/7xx prilis velka ... :-)

[QUOTE]
Byl bych docela rad kdyby jste mi poradil nejakou rozumnou alternativu k Jornade 720 (myslim tim nejakej novejsi kousek se kterym bych nemel problem s programy ani s dokoupitelnym hardware)
[/QUOTE]

... potiz je v tom, ze Microsoft vyvoj OS pro HandheldPC ukoncil a ani vyrobci se do uvadeni Windows CE PDA s klavesnici moc nehrnou. Vyjimkou mohl byt NEC MobilePro 900 s Windows for HandheldPC 2000 (dokonce jsme meli na nekolik mesicu zapujcen jeden kus), ale v Evrope nakonec uvaden nebude a priznam se, ze ani nevim, zda se vubec nekde prodava ...

[QUOTE]
nebo neco ze sveta PPC (PDA) bohuzel tedy bez klavesnice.
[/QUOTE]

... no, externi klavesnici dnes koupite temer ke kazdemu PDA a u vetsiny se dodava lokalizace i s CZ podporou prave pro zadavani znaku z externi klavesnice (pokud se rozhodnete nejake PDAcko koupit a budete jej chtit s klavesnici pouzivat, rozhodne si to overte). Typu je spousta a Vase volba bude zalezet na tom, co od sveho PDA ocekavate, jak jej budete pouzivat (BT, Wifi, CF vs. SD slot atd.) popr. na co jste zvykly s palmu a predevsim na tom, kolik jste ochoten za nej zaplatit. Rozhodne doporucuji precist recenze a projit diskuze ke kazdemu zarizeni, ktere budete zvazovat, a pri rozhodovani vzit v potaz i zkusenosti uzivatelu. Z klasickych PDA (tj. bez vestavene tel. casti) se me nejvice libi ASUS 620 s BT, PocketLOOX 610 a iPAQ 4150. Dobrych PDA je ale samozrejme vic :-)

PavelR.
skromny (84)|8.1.2004 10:15
...takze ako jeden z vlastnikov sa k poctu farieb idem vyjadrit...

jeden z prvych oficialnych patchov pre Jornadu 680/690 bol prave tento - 65k color...

nejake to info - Information the Vibrant Colors Display Driver for the Jornada 680 and 680e:

The HP vibrant color display driver increases the color-depth of your HP Jornada 680/680e from 256
colors to 65,536 colors, which greatly enhances every color image you view on the Jornada while
browsing the web or viewing BITMAP files. This driver will replace the existing 256 colors display
driver in your Jornada. The file 680DDI64.ZIP contains two files: DDI.DLL and README.TXT. Please read
the README.TXT for install and uninstall information. If you have an International English (purchased
outside of the US/Canada) or non-English Jornada 680/680e, or if your unit has serial number SG92600000,
this driver is already pre-installed in your Jornada and you do not need to install the driver again.

download - teoreticky by to malo byt vyhladatelne aj na oficialnych HP strankach, link z ktoreho som to ale tahal je uz mrtvy (holt, restruktualizacia ftp serverov pri zluceni s Compaqom), mat to ale mam a aj na nete samotnom je to najditelne...



zipiik (206)|8.1.2004 13:23
[QUOTE="Spawncz"]
Mel jsem Palma m515 a strasne me na tom stvalo to ze clovek kdyz neumel psat podle graffity tak byl odkazan na tukani perem do soft. klavesnice na display.
[/QUOTE]

pokud vas na palmu stvalo jen zadavani znaku, tak existuji modely PDA s miniklavesnickama - napr. TungstenC, nejake modely Sony. samozrejme existuji podobne stroje s jinymi OS, napr. Sharp s Linuxem nebo iPaq 4350 s WM 2k3. na psani romanu to neni, ale na poznamky vic nez dostatecne.
Pavel Koza (4761)|9.1.2004 11:17
Ten iPAQ h4355 se k nam bohuzel dovazet nebude, ale porad je moznost ho objednat z webu. Ja ten iPAQ mam, a jen co si ho jeste vic osaham, napisu o nem par slov:)