Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Vario - problém - nenabíjí se, nelze zapnout

lukysy (9)|29.10.2006 12:26
Včera jsem měl téměř vybité Vario, které jsem před tím než jsem šel spát trochu nabil. V noci jsem zjistil, že je vybité (-> vypnuté). Zapl jsem ho, ale viděl jsem jak najel jen boot obrazovka... Hodil jsem ho zase pod polštář a ráno ho nemohl zapnout. Po připojení na USB nebliká napájení... Po dlouhé době připojení k napájení přístroj stále nereaguje. Poradí prosím někdo?
flashman (1366)|29.10.2006 15:11
USB z PC nemá dostatečný výkon pro nabití zcela vybyté baterie.
Napojte to na normální nabíječku do zásuvky
Marlo (29)|29.10.2006 19:40
Tak přesně toto se mi stalo asi před 4 dny - hruza a děs mě provázeli celým dnem (žil jsem v pocitu, že mi Vario odešlo do věčných lovišť) - dva dny před tím jsem ho totiž trochu nataktoval (tak jak je zde bezpečně doporučováno).
Po té co jsem dorazil domu a zapojil ho do PC přes USB a ono nic - jsem v podstatě začal propadat panice - a pak poslední šance - vyhrabal jsem nabíječku na 220V Vario se začalo nabíjet a fungovat a Já si z ůlevou oddychnul ;)
lukysy (9)|29.10.2006 20:20
Chm :( a můžete mi říct technické parametry originálního dobíječe? Někde se mi zatoulal a mám tu 5 V, 0,5 A a na tom to taky neudělá nic...
Marlo (29)|29.10.2006 20:24
Tak Já na tom originále mám napsáno 5V-1A, ale dobíjení se mi pak rozsvítilo, asi až po chvilce - jak si pamatuju (odhad 20-30 sec.)
lukysy (9)|29.10.2006 20:27
Aha, takže naděje neumírá... Ten můj adaptér, který mám k dispozici má proud o polovinu menší, takže to chce sehnat orig nabíječ... Jenže nevím kde je...
Zbyňa_oldd (64)|30.10.2006 06:39
Co vím, tak kolegové tu takové stavy léčí troškou šoku přímoo do baterky. Pustí se tam trošku vyšší napětí a proud na 20-30 sec. a pak se to už v klasické nabíječce rozjede. To teda pro případ, kdy se to nechytlo ani v nabíječce na 220V :-)
flashman (1366)|30.10.2006 16:06
Mě už se to taky asi dvakrát stalo, že jsem musel nabíjet na nabíječce do dvěstědvacítky.


[QUOTE="lukysy"]Aha, takže naděje neumírá... Ten můj adaptér, který mám k dispozici má proud o polovinu menší, takže to chce sehnat orig nabíječ... Jenže nevím kde je...[/QUOTE]

Já mám dvě origo nabíječky, takže můžu přenechat za pár korun.
crrash (1)|30.9.2007 21:28
Potvrzuji, dnes se mi stalo to samé. Jediná nabíječka, která byla schopná Wizarda oživit, byla ta originální. Pokud jsem ho připojil na cokoliv jiného, místo oranžové diody se mi rozsvítila červená (mimochodem mám dojem, že by tam měla být jen zelená a oranžová, asi nějaký upgrade spolu s WM6 :D ).
xhladi07 (525)|1.10.2007 10:09
zelena + cervena = oranzova! :)) Jsou tam dve..

A co se tyce toho nabijeni..

USB ma 5V, a myslim, ze 0.5A. takze neorig nabijecka se stejnym proudem to proste nenabije. Nepomuze delsi cas.