Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Praxe s PIM SW - který je pro práci s osobními záznamy nejvhodnější?

Milan Švec (938)|6.1.2004 23:17
Co je dobré a co ne na Pocket Outlook, Pocket Informant, Agenda Fusion pro správu kontaktů, úkolů, diář a deník/journal? Znáte něco užitečnějšího pro WM2003? Jaký používáte na svém PDA a proč? Podělte se o své zkušenosti.
Milan Švec (938)|6.1.2004 23:55
Synchronizuji něco pod 1500 kontaktů, nad 1700 záznamů v kalendáři a nějaké ty úkoly. K PPC mě přivedla nutnost synchronizovat s Outlookem 2002. Dodaný P.Outlook mě nenadchnul, ale ani neotrávil. Na upozornění, že na CD mám ještě zdarma i P.Informant v.3 a na webu up na v.4 zdarma, jsem začal testovat tady. Zklamala mě nakonec neošetřená mezinárodní abeceda pro zobrazování kontaktů. Prostě jsem tam nedostal příjmení na Č,Ř,Š,Ž jinak než zadat to písmeno do hledání. Ani na konci seznamu za Z, jak je zatím ještě zvykem na př. u Running Voice GSM. Takže jsem se vždycky vrátil i přes nadšení jiných (původně i svoje) k obyčejnému P.Outlooku. Do té doby, než jsem nějak našel nabídku na Agenda Fusion.
15 denní trial k dispozici. Nejen, že respektuje češtinu při zobrazování kontaktů, ale poskytuje toho tolik užitečného navíc, že jsem na něj i při o něco lepším P.Outlooku u WM2003 přešel. Přitom se tváří i přiměřeně na displeji, grafika je celkem střízlivá. Chodí rychle a zatím plní, co má. Používáte ho taky někdo? Jestli ne, zkuste ten trial.
http://www.pocketinformant.com/
http://www.developerone.com/
Pavel Koza (4761)|7.1.2004 00:11
[QUOTE="Milan Švec"]...nad 1700 záznamů v kalendáři[/QUOTE]

:O :O :O A jak se Pocket PC pri takovych objemech dat vubec chova? Je nejak vyrazne videt zpomaleni? Priznam se, ze kdyz mam v kalendari vice jak 20 zaznamu za mesic, tak uz si rikam, ze to mam pekne narvane:)
Milan Švec (938)|7.1.2004 08:51
Nijak mimořádně. Při každém spojení se automaticky ohmatají s PC (na pozadí) a srovnají si rozdíly. Změnami na PDA z terénu se doplní Outlook na PC a opačně, aniž bych se o to staral. Když se ActivySync nemůže rozhodnout, co kam poslat (dojde k různým změnám současně na obou), dostanu to k určení, co kam, nebo zda ponechat obojí.
Rychlost:
Při první synchronizaci přesun dat z PC teď s WM2003 trvá cca tři minuty, proti dříve tak osmi. S předchozím MC218 a jeho 20-25 (ale sW95) se to nedá srovnat.
Průběžné synchronizace si ani nevšimnu, je takřka okamžitá.
Otevření souboru kontaktů trvá s A.F. tři vteřiny, s P.O. necelou vteřinu. Kalendář se otvírá u P.O. tak deset vteřin, u A.F. tak patnáct. Je to tím, co tam je k zobrazení, jestli k denním událostem (narozeniny, výročí) ještě i úkoly (u A.F.). U A.F. se ale současně otvírájí s kalendářem i zbývající složky, takže na př. kontakty jsou dostupné hned.
Paměť:
Z celkové 59.76 MB dostupné paměti mám obsazeno - Úložná: Alokováno 28.76, Použito 21.59, Volné 7.17 a Programová 31.00,12.43 a 18.57 MB, když je LOOX mimo kolébku a navíc pouze WisBar Adv. Po ActiveSync se změní hodnoty progr. paměti na 13.57 a 17.43. Po spuštění A.F. na 15.85 a 15.15. Když k tomu přidám ještě Kalendář P.O. tak na 15.86 a 15.14. A ještě Kontakty: 15.91 a 15.09MB.
Zatím nepoužívám Journal, ale teď už připojuji i obrázky ke Kontaktům v A.F., stejně jako to umí Outlook 2003.
Další výhoda je možnost volat a posílat SMS v terénu přes GSM/GPRS kartu příno ze zvoleného čísla ze všech, která u kontaktu jsou uložena (1 nebo třeba 10). Spuštění RV GSM a spojení s operátorem jde při zasunuté kartě samo. Vybrané číslo je pak připraveno k potvrzení a k volání. Chodí stejně u P.O. i A.F.
Toto byly hlavní důvody pro pořízení PDA. Dříve MC218, teď LOOX600. Mám tak už pár let vyřešeno, jak mít všechny potřebné údaje nejen v PC na stole, nebo v těžkém, rozměrném a neoperativním notebooku jako dřív, ale v terénu během pár vteřin před sebou (na př. během příchozího tel. hovoru).
skyvlado (72)|3.2.2004 16:25
Používam PocketInformant verzia (4.6.1). Cesta k nemu bola sice dlha, ale som spokojny tak na dvojku. Dostal som sa k nemu bezplatne pri kupe LOOXa v 2002. Teraz som si "musel" kupit platenu verziu k HP 4150. Vstavany Outlook je viac ako dost chudobny, hlavne pre mna ako uzivatela MS Outlook 2003 s planovanim udalosti "s pozvankami" a priradovanim a prijmanim uloh. Nejak stale nemozem rozchodit Journal - synchronizaciu s velkym dennikom v MS Outlooku.
Chyba si stale moznost SMS kovat priamo z polozky kontakt. Neviete mi poradit nejaky slusny soft - plug in?
skyvlado (72)|3.2.2004 16:30
[QUOTE="Milan Švec"]Zklamala mě nakonec neošetřená mezinárodní abeceda pro zobrazování kontaktů. Prostě jsem tam nedostal příjmení na Č,Ř,Š,Ž jinak než zadat to písmeno do hledání.[/QUOTE]

Tento problém teraz už neexistuje PI 4.6.1 všetko je zobrazované správne a možnosti vo vyhľadávaní sú rovnako ošetrené diakritikou.
Milan Švec (938)|4.2.2004 10:05
Tak to je dobře. U AF je třídění jiné než anglické zajištěno zaškrtnutím "Enable international sorting" v "Contact View Settings".
Jak je to v PI s editováním šablon pro zadávání "Subjects"? Tato možnost v AF šetří spoustu námahy a času při psaní záznamů do Calendar a Tasks a skvěle zjednodušuje (a tím zpřístupňuje) možnosti používání PDA pro Time Management.
Záznamy přijatého tel.hovoru od kontaktu a současně na to navazujícího termínu a místa s ním dohodnuté schůzky do díáře jsou teď otázkou několika kliknutí na displej. Synchronizace se pak postará o přenos do PC sama. A Remind o včasné upozornění předem.
Propojení s RunningVoice GSM umožňuje volat i posílat SMS přímo z kontaktů jak z Pocket Outlooku tak z AF (vzpomínám, že i z PI).
skyvlado (72)|4.2.2004 10:42
Šablony samozrejme pracuju bezchybne aj v PI. Vytáčanie tiež. Odosielanie e-mailu, SMS a pod. Vynikajúca je možnosť urobiť z úlohy stretnutie resp. zo stretnutia úlohu ako následovníka - teda výsledok činnsoti - napr. úloha zavolať XY a dohodnúť stretnutie, pri splnení úlohy urobím ..to appt a celý text úlohy aj s poznámkami, kategóriami aj časom je použitý na vytvorenie novej udalosti/stretnutia - rýchlejšie ako šablóna. A keď vytvoríte úlohu šablónou, potom je práca s PIM rýchlejšia ako vo veľkom Outlooku :D
váňa (242)|4.2.2004 13:20
Předevčírem byl uveden nový PI 5.0 :yes: Zprávy zde a zde. Už se chystám na stáhnutí :D
váňa (242)|4.2.2004 13:37
Tady je i recenze PI 5.0, škoda, že moje angličtina nestačí na kompletní překlad :(
Milan Švec (938)|4.2.2004 16:18
Tak už mi to taky přišlo od Handango ve zprávách.Screenshots.
Já to budu muset zase nainstalovat a porovnat.
A pro LOOXe je to pořád ZADARMO!!! No a nekup to, když to umí už i fotky do kontaktů a navíc i "Hierarchical Tasks"!
Jsem zvědavý na rychlost vyhledávání v Notes.
Ať žije konkurence! Ať se teď snaží zase u AF!
Sieno (70)|4.2.2004 17:54
Umí některý z PIM softů přidělení úkolů? Zatím používám Pocket Outlook a popravdě až na pár drobností mi úplně stačí. Tahleta feature mi ale opravdu chybí. V PI jsem to nenašel (možná jsem špatně hledal...). Kdo poradí co to umí? :sarcastic:

Jo a jestli teď někdo prohlásí, že to má v sobě i Pocket Outlook (a ukáže mi jak) tak jsem tady za blbce ;)
Milan Švec (938)|4.2.2004 18:27
skyvlado HEEEELP!
Informant (teď 5, dříve 4, 3) jako druhý řádek zobrazuje "ABC Tab bar" stejně jako ostatní PIM SW.
V Pocket Outlooku (PO), stejně Agenda Fusion (AF), když kliknu na "CDE", tak tam mám všechny kontaky od Č. V AF dokonce nejdřív pěkně podle abecedy všechny od C, pak teprve všechny od Č a tím to končí. Na rozdíl od PO, kde je všechno, co začíná C, pěkně v kupě, vč. CH. Je jedno, je-li to Cep nebo Čep. Cheben je tam později, před D. Tolik PO. Ale je tam to Č!
Zato v PI ať, dělám co dělám, tak nemůžu najít něco podobného (ani teď ve v.5), jako je v AF v "Customize View"/Contact View Settings" možnost zaškrtnutí pro "Enable international sorting", což umožňuje to české řazení kontaktů pod "ABC Tab bars".
A tak v PI i ve verzi 5 mám pod "CDE" pořád nejdřív všechny od C a dokonce až pak všechny od Ch (před D!), ale ty od Č nikde. Ani ty ostatní (Ř,Š,Ž) pod "ABC Tab bars" nejsou. Dostanu se k nim jen, když si umožním "Search Bar" místo "ABC Tab bar" a pak tam naklepu písmena s háčky.
Otázka pro znalce PI zní. Je v PI možné dostat se ke kontaktům začínajícím na písmena s háčky a čárkami jinak, než jejich zadáním do "Search Baru" nebo šibováním celým seznamem na pravé liště (zase jenom u volby "Search Bar")?
(LOOX600,WM2003,Leng)

Milan Švec (938)|4.2.2004 18:44
Přidělení úkolů v Pocket Outlooku není.
Je to vlastnost Agenda Fusion (AF) i Pocket Informant (PI) v posledních verzích.
Vždycky po drženém kliknutí na jméno kontaktu vyjede menu a je tam možnost u AF "Task with..." a u PI "Create Task with...". Jméno kontaktu se i tady (stejně jako u "Appointment with...") přenese do "Subject" (při možnosti použít předtím ještě textové šablony z nabídky).
skyvlado (72)|5.2.2004 09:53
[QUOTE="Milan Švec"]skyvlado HEEEELP!

Otázka pro znalce PI zní. Je v PI možné dostat se ke kontaktům začínajícím na písmena s háčky a čárkami jinak, než jejich zadáním do "Search Baru" nebo šibováním celým seznamem na pravé liště (zase jenom u volby "Search Bar")?
(LOOX600,WM2003,Leng)

[/QUOTE]
Priznám sa, že som si musel pozrieť spôsob vyhľadávanie kontaktov v PI, ale uvedenú "chybu" som si až doteraz nevšimol, keďže prioritne používam pre vyhľadávanie Search Bar, prípadne záložku Search, kde ako už bolo spomenuté tento problém neexistuje. Spôsob vyhľadávania je zdá sa spojený s používaným spôsob zadávania znakov v PDA, ja používam na 99%InterWrite Recognizer - ktorý je podľa môjho subjektívne názoru asi najrýchlejší a najpohodlnejší.
Ale je evidentné, že tá chyba tu je, teda aspoň v PI 4.6.1. Keďže som len user neviem posúdiť aká vážna oprava by bola potrebná...
Sieno (70)|5.2.2004 14:33
Děkuji, vyzkoušel jsem, ale to není ono :(

Když přiděluji úkol, tak se hláška o úkolu má dotyčné osobě dostat mailem a na tu ona odpoví (akceptuje). Jestli úkol splní, tak mi zmizí. Obávám se, že to PI taky neumí. Mám dost úkolů, které zadám a pak lidi do poznámky dopisují stav úkolu, nakonec ho odškrtnou jako splněn.

Uvedení jména do subjektu je dobrou věcí, nezaručí však, že se o tom dotyčný dozví.

Stejně děkuji za radu,
Milan Švec (938)|5.2.2004 21:54
Na můj dotaz na support page Pocket Informantu , proč Informant 5 nepoužívá "international sorting" stejně jako Agenda Fusion a v důsledku toho ve svém "ABC Tab Bar" nezobrazuje kontakty začínající jiným než anglickým písmenem, jsem od p. "Alex Kac,
President and Founder, Web Information Solutions, Inc." dostal tyto odpovědi:
Nejprve:

All of our sorts use international sorting. I honestly don't know what
other option there could be. But all of our contacts and tasks and
appointments use the Windows CompareString() function that is
specifically setup for international sorts.

Po dodání konkrétních detailů přišla také už přesnější a hlavně nadějná odpověď:

...The ABC bar uses only a-z for its characters. For
the Contacts view - all the searches are exact. So to find those
special czech characters you have to type them in - we don't
approximate them.

...the abc tab bar is purely for a-z without any international
character support
.

Ale nejlepší nakonec!

We started this support in PI5's search view using Soundex technology
that uses phonetic searches over character ones.

As we fine tune this, we'll move it to the searches provided in the Contacts view as well.
.

Alex Kac, President and Founder, Web Information Solutions, Inc.

Všichni uživatelé Pocket Informantu (vč. všech jeho ostatních skvělých a některých mezi PIM SW i unikátních možností) se tedy můžeme těšit, že to nebude dlouho trvat a taky Pocket Informant bude zobrazovat i české kontakty i přes ABC Bar (bez nutnosti zadávat česká písmena jen z klávesnice a/nebo přes Search Bar) stejně, jako to dnes umí už "obyčejný" Pocket Outlook nebo "nadupaná" Agenda Fusion.:))

skyvlado dík.
Milan Švec (938)|2.3.2004 14:02
Včera byla uvolněna Agenda Fusion v. 5.7! Upgrade pro majitele v. 5.x zdarma. Detaily a download..
Automaticky pozná neanglické PDA a nastaví mezinárodní třídění (Pocket Informant stále neumí). Už okamžitá aktualizace hodinového diáře při vytvoření události z kontaktu nebo ukládání úkolu jako událost. Viditelné zrychlení rolování. A další.
Už se chystá verze 6.
Pavlucha (1496)|2.3.2004 16:53
[QUOTE="skyvlado"][QUOTE="Milan Švec"]Zklamala mě nakonec neošetřená mezinárodní abeceda pro zobrazování kontaktů. Prostě jsem tam nedostal příjmení na Č,Ř,Š,Ž jinak než zadat to písmeno do hledání.[/QUOTE]

Tento problém teraz už neexistuje PI 4.6.1 všetko je zobrazované správne a možnosti vo vyhľadávaní sú rovnako ošetrené diakritikou.[/QUOTE]

Ten problém bohužel existuje i ve verzi 5.0.1, a jde o to, že pokud chcete vyhledat kontakt rychle "z lišty", resp podle prvního písmene, a máte tu smůlu, že jde o písmeno s diakritikou, nenajdete ho jinak, než že si zobrazíte první TAB - #ab - a scolujete a scrolujete .... :( :( :(
skyvlado (72)|2.3.2004 17:23
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="skyvlado"][QUOTE="Milan Švec"]Zklamala mě nakonec neošetřená mezinárodní abeceda pro zobrazování kontaktů. Prostě jsem tam nedostal příjmení na Č,Ř,Š,Ž jinak než zadat to písmeno do hledání.[/QUOTE]

Tento problém teraz už neexistuje PI 4.6.1 všetko je zobrazované správne a možnosti vo vyhľadávaní sú rovnako ošetrené diakritikou.[/QUOTE]

Ten problém bohužel existuje i ve verzi 5.0.1, a jde o to, že pokud chcete vyhledat kontakt rychle "z lišty", resp podle prvního písmene, a máte tu smůlu, že jde o písmeno s diakritikou, nenajdete ho jinak, než že si zobrazíte první TAB - #ab - a scolujete a scrolujete .... :( :( :( [/QUOTE]

Neviem či robíme to isté ale v PI 5, v záložke kontakty mám v toolbar nastavené "Search Bar". Potom môžem v lište na vrchu displeja zadať aj písmeno s diakritikou ako prvé a bez problému vyhľadávam.
Problém môže byť ak používate InterWriter a pred jeho použitím ste mali aktívnu inú ako SK resp CZ klávesnicu. V takom prípade InterWriter je v režime "US United States" a diakritiku nepozná. Takže je potrebné najprv prepnúť klávesnicu na CZ/SK a potom ju vymeniť za InterWriter. Mne to tak bez problému (ak toto nepovažujeme za problém) funguje.
good luck
Milan Švec (938)|2.3.2004 17:32
Pokud jde o třídění kontaktů a přístup k nim, autoři Pocket Informantu o tom vědí, že to jde jen přes Search Bar a ne přes ABC Bar. Viz výše. Zatím tedy počkat na další verzi, nastavit si automaticky Search Bar a volit kontakty zadáním z klávesnice (není to zas tak pomalé). Nebo používat Agendu Fusion, která má mezinárodní třídění (viz jejich další vylepšení této vlastnosti u včerejší verze 5.7) jako jednu ze svých předností.
Milan Švec (938)|16.3.2004 21:02
Agenda Fusion v aktualizované verzi 5.8 ode dneška ke stažení.
yasmeene2 (794)|17.3.2004 16:29
Spuští se AF hned po spuštění? :)) Zjistil sem, že programy podobného masivního ražení řádně zkracují dobu výdrže baterky, pokud pracují neustále na pozadí.
Milan Švec (938)|17.3.2004 17:55
[QUOTE="yasmeene2"]Spuští se AF hned po spuštění?[/QUOTE]
Kdepak, nic takového nehrozí. Z PIM SW se do složky StartUp usídluje jenom POutlook a PICleanup. I to lze zrušit.
Ascalabrus (3)|18.3.2004 13:17
Používám Agenda Fusion, v. 5.8., a jsem s ní NAPROSTO spokojený.

Když bych parodoval Milana Švece: původní Pocket Outlook mě nenadchnul, snad až otrávil. Měl jsem dříve PSION 5mx a celkový systém práce s PocketPC je jiný. AgendaFusion mi vyhovuje, má mnoho nastavení, je mnohem přehlednější a flexibilnější, čeština funguje na 100%.
Milan Švec (938)|24.3.2004 22:32
Nejnovější verze 5.0.2 špičkového Pocket Informantu ode dneška ke stažení.
Háčky a čárky na začátku příjmení kontaktů v ABC Baru pořád neuvidíte. Ale dá se to snadno obejít zadáním dotyčných neanglických písmen do Search Baru a volit je pak odtamtud.
Nejzajímavější je asi už dnes avizovaná plná podpora pro WM 2003 SE (screenshot, další na home page)!
Seznam dalších novinek (a oprav) se nevejde na jednu obrazovku, tak se na to podívejte tady.
Pro Agenda Fusion velká výzva.
A pro FSC LOOX pořád free. :))
Dr.Colombo (69)|28.3.2004 11:20
Nemáte někdo náhodou nějaký popis PI 5,0 v češtině, dost s tím bojuji a je škoda tento SW nepoužívat protože se mi zdá dobrý. Češina asi do něj nebude, tak alespoň ten popis.
Dík.
skyvlado (72)|30.3.2004 17:09
skúste http://palmare.idnes.cz/PocketPC_WinCE/WinCE_PIM/pocketinformant3020424.html
je to síce staršie ale základ ostáva
Milan Švec (938)|3.4.2004 21:37
Agenda Fusion 6.0 je tu!
A s ní další zlepšení v oblastech::yes:
- ukládání přednastavených filtrů pro různé výběry Kontaktů podle zvolených kombinací Kategorií
- jedinečný systém osobních poznámek s nastavováním upozornění (Alarmy) po/ve zvoleném čase s uplatněním šablon
- různá barevná zvýraznění vybraných dní v celoročním pohledu na všechny měsíce současně
- dnes už standardní připravenost na WM2003 SE
- víceřádkový text pro úkoly (stále bez stromové struktury)
- už implicitní rozeznání neanglického prostředí pro třídění kontaktů podle místní abecedy
- mnohem rychlejší zobrazování událostí při přehazování dnů

Trial jako obvykle. Upgrade za 14,95 USD.
salvator_ce4you (137)|15.4.2004 15:17
Používám Pocket Informant (nyní ve verzi 5.03), maximální spokojenost. Nedovedu si představit pracovat s předinstalovaným "outlookem"
Dr.Colombo (69)|15.5.2004 20:50
Tak a teď mi poraďte co zvolit. Zkouším oba a nemůži si vybrat.
Milan Švec (938)|15.5.2004 23:11
[QUOTE="Dr.Colombo"]... co zvolit ...[/QUOTE]
Výhodou Pocket Informantu je jedinečná stromová struktura úkolů, je rychlejší při složitých hledáních, má víc možností u kalendáře a pro majitele LOOXů je zdarma.
Přesto dávám přednost Agendě Fusion, která je mnohem propracovanější v oblastech bohatých možností vnitřních i vnějších vazeb (viz např. tady), má jednoduchou správu šablon, má jediná celý roční kalendář na jedné obrazovce, respektuje neanglické abecedy při třídění a má menší nároky na paměť.
Hynchenzo (81)|23.5.2004 11:25
Tak jsem vyzkousel PI a muzu konstatovat, ze pomalost prace na ipaq 1910 je katastrofalni. Jeste zkusim Agendu.
Milan Švec (938)|1.6.2004 19:49
Další vylepšení Agendy Fusion ve verzi 6.1 dnes k dispozici. Stažení a detaily.
Milan Švec (938)|30.6.2004 08:49
Pocket Informant od 29.6. v bohatě vylepšené verzi 5.1 ke stažení (pro PPC 2002 i 2003). Změny.
Wuffi (1599)|30.6.2004 09:03
[QUOTE="Hynchenzo"]Tak jsem vyzkousel PI a muzu konstatovat, ze pomalost prace na ipaq 1910 je katastrofalni. Jeste zkusim Agendu.[/QUOTE]

A nemas to nahodou na karte...?
Milan Švec (938)|30.6.2004 22:26
Tak to po dnešku vypadá (= po stažení a vyzkoušení nejnovější verze Pocket Informantu/PI), že historie se opakuje i tady.

Jako kdysi s prvními pokusy na PC s Outlookem (97). Zprvu složitý a málo použitelný SW. Žádné příručky pro skutečné uživatele. Tehdy se pro PIM na PC jako mnohem lepší (= pro použití jednodušší a požadavky plnící) ukázal free Lotus Organizer. S ním se to člověk mohl dokonce i naučit, k čemu se vlastně takový SW dá používat. Až během praxe se ale ukázalo, kolik toho ten PC Outlook vlastně umí. A další verze (2002, 2003) Outlooku už toho nabídly tolik a tak jednoduše, že pro PIM na PC by skoro nebylo co řešit. Až na tu synchronizaci (příloh) s PDA, že.

U PDA musím dnes podobně konstatovat, že (téměř) všechno, co mi dříve vadilo na PI, je pryč.
PI dnes vypadá dobře hned po instalaci. Je proti dřívějšku mnohem přehlednější a i na první pohled příjemnější. (A pro LOOXe je pořád zdarma.)
To, co by se u PI mohlo vidět ještě jako (dnes už jen drobný) nedostatek, jde snadno obejít. Stále tu totiž proti Agendě Fusion/AF chybí u kontaktů možnost řadit jejich seznamy (a pak z nich vybírat) jinak, než jenom podle anglické abecedy. Ale v praxi je skutečně mnohem rychlejší (nejen na PI, ale i u AF) hledat jméno kontaktu zadáním textu (česky).
Jestli bere PI víc paměti, je mi teď už celkem jedno. Naopak mi teď mnohem víc vyhovují jeho neporovnatelně rychlejší a širší vyhledávací možnosti.
PI teď umí mnohem líp zejména šablony a taky vnitřní i vnější vazby. Je to sice o něco složitější (pro šablony je nutný manuál!) než u AF, ale zase toho (PI) nabízí o hodně víc.
Fotky kontaktů mají teď oba SW kdekoliv (= na paměťových kartách).
PI má proti AF mnohem víc možností různých nastavení. Dokonce nabízí i vedení Narozenin a Výročí z Kontaktů v Kalendáři odděleně od Pocket Outlooku (viz manuál, zatím jsem nezkoušel)! Kalendář pro 12 měsíců, sice bez editace barev pro dny, má už taky. Už déle vpředu je se stromovou strukturou úkolů a navíc má i funkci "Screenshot" (po 5 sec.).

Pro uživatele NDays od eXEdena Michala jsou "Datumy svátků" Kontaktů k dispozici pod "Extra" po Tap/Hold (držet) na jméno kontaktu.

AF je jednodušší a pro přestup z Pocket Outlooku pro začátek určitě vhodnější. PI je sice složitější, ale nabízí toho ve svých rozsáhlých možnostech zjednodušení a zrychlení (zejména opakovaných) vstupů, v bohatých variantách propojování dat, jejich výběrů a výstupů svojí poslední verzí 5.1 mnohem víc.
Zatím jsem se po vyzkoušení nové verze PI vždycky vrátil k AF. Dnes to bude poprvé jinak.

Praktická ukázka, k čemu je dobrá konkurence. Pro AF tým u DeveloperOne velká výzva.

Milan Švec (938)|6.7.2004 14:47
A už tu máme první reakce na připomínky uživatelů. Pocket Informant ve verzi 5.11 ke stažení. Co je nového.
Šeba_oldd (1184)|2.8.2004 11:37
Agenda fusion - lze nějak nastavit zobrazení kontaktu podle abecedy? Myslím např CČ SŠ kontakty s háčky mám až na konci seznamu.Pokud to lze nastavit prosím poraďte podrobně jak.
Milan Švec (938)|2.8.2004 12:29
[QUOTE="seba"]Agenda fusion - lze nějak nastavit zobrazení kontaktu podle abecedy? Myslím např CČ SŠ kontakty s háčky...[/QUOTE]
U AF je třídění jiné než anglické zajištěno zaškrtnutím "Enable international sorting" v "Contact View Settings".
Butch_ce4you (73)|2.8.2004 14:14
Teda můžu říct ,že tu poslední verzi co tam mají ke stažení už opravdu vypilovali :yes:
Zcela vážně uvažuju ,že si jí koupím,zatím jedu týden na trial,ale je to fakt dobrý...
Dr.Colombo (69)|22.8.2004 22:18
Tak jsem se ještě nerozhodl, jestli PI, nebo AF, co mám dělat, proč není jenom jeden, jak by to bylo jednoduché.
Milan Švec (938)|25.8.2004 17:50
Jestli jste ještě nezaregistrovali novou verzi 5.2 Pocket Informantu, nic se neděje. Už je doplněná. Novinek ve verzích 5.2 a 5.21 je hodně. Download, 2.3 MB. Nejen, že pro LOOXe je pořád zdarma, ale navíc je k němu teď přidána Lite verze (bez synchronizace s PC) vylepšených poznámek PhatNotes. Ty jsou s PI propojeny (chodí ale i samostatně) a umožňují k textovým (rukou psaným) poznámkám připojit i zvuk. Zatím zřejmě jen ve .wav formátu. Tudíž jen na krátké komentáře, ne na záznamy porad.

Další zajímavost je u ABC Baru. Autoři PI se pokusili umožnit, aby i neangličtí uživatelé si mohli tuto lištu upravit. Protože to nikam nenapsali, jak na to, tak takhle.
Ve složce My Documents\WebIS je soubor ABCBarChar.txt. Jeho obsah změňte přiloženým:
    [HKEY_CURRENT_USER\Char]
    "0"="abc"
    "1"="čde"
    "2"="fgh"
    "3"="ijk"
    "4"="lmn"
    "5"="opr"
    "6"="řsš"
    "7"="tuv"
    "8"="wzž"
Jiný počet znaků, než 27 a vždy po třech pohromadě, tam nedostanete. Nebo ano, ale nebudou chodit. Proto to odnesly q,x a y. Předpokládám, že příjmení s těmito písmeny bude potřeba hledat pod ABC Barem v PI minimálně.
Dále Ch je pořád za C a navíc na konci.
Je to tedy opravdu jen snaha (ale poprvé aspoň něco) a zatím zdaleka ne mezinárodní třídění jako u Agendy Fusion. Svislý ABC Bar zůstává přitom pořád stejný - 26 anglických písmen ve dvou sloupcích.

Přesto je PI suverénně na špici své kategorie a je vidět, že si tuto pozici chce dlouho podržet.
skyvlado (72)|25.8.2004 17:55
Začali sme (konečene) vo firme používať Exchange server a zisťujem, že mám problé so vzdialenou synchronizáciou a vyzerá to tak, že na vine je Pocekt Informant, ktorý už používam 1 a 1/2 roku ...no a som asi skončil. Všetko ide ako má aj cez GPRS synchronizácia so serverom (kontakty, kalendár, pošta) a občas sa mi stane že sa nepripojím a iPAQ hlási chybu: "Synchronizace selhala. Zskuste to později znovu.Kód chyby: DEV_4"

Riešenie je síce jednoduché:
If you receive an error DEV_4 this means that your calendar, contacts or inbox are corrupt on the Pocket PC. You can fix this by unchecking the option to sync calendar, contacts or inbox, sync and then re-check the option and sync. This will reestablish the data on the Pocket PC from Exchange and you may lose any data that was not synchronized
ale treba sa dostať ku kolíske a desktopu - takže končí mobilita.
Teraz už tretí deň mám odinštalovaný PI a všetko funguje ako má...
Nestretol sa niekto s podobným problémom?
Dr.Colombo (69)|25.8.2004 22:08
Tak jsem asi rozhodnut, PI vede o 23,5698 procent. Těď jak a kde nejlépe nakoupit. Máte s nákupem někdo ty nejlepší zkušenosti?;) Prosím poraďte.
Milan Švec (938)|25.8.2004 22:35
[QUOTE="Dr.Colombo"]...Máte s nákupem někdo ty nejlepší zkušenosti?[/QUOTE] Už skoro dva roky všechno přes Handango. Stačí si tam zřídit Member account napojený na nějakou vlastní e-mailovou adresu, mít jimi akceptovanou platební kartu k účtu tady v nějaké bance a není nic jednoduššího. Po vyplnění všech potřebných údajů do formuláře a stažení SW dojde po několika minutách registrační kód na zaregistrovaný e-mail a je vystaráno. Fakturu si můžu rovnou vytisknout nebo nechat ještě poslat na e-mail. Za nákupy jsou body a za ně slevy nebo různé vyhlašované výhody.
pufo_ce4you (113)|26.8.2004 00:07
Mam Loox-a. Ako na to, ked chcem PI zadarmo?
Honzabr (192)|26.8.2004 07:06
:D To mne po posledním rozhodnutí jit do 720 a ne do iPQu 4700 také véééélmi zajímá.Sice jsem ho měl koupenej do 5450 ale to už se asi nepočítá :?
Milan Švec (938)|26.8.2004 08:26
[QUOTE="pufo"]Mam Loox-a. Ako na to, ked chcem PI zadarmo?[/QUOTE]Úplně normálně stáhnout poslední aktualizaci z webu. PI sám pozná, že je na LOOXi a usídlí se tam naprosto v pohodě jako registrovaný s poznámkou LX na konci.
00025263_capture001_m_1Ulc.jpg
Honzabr (192)|26.8.2004 08:32
:O Dooooooobrý :D :D :D