Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 61

Téma: Praxe s PIM SW - který je pro práci s osobními záznamy nejvhodnější?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Co je dobré a co ne na Pocket Outlook, Pocket Informant, Agenda Fusion pro správu kontaktů, úkolů, diář a deník/journal? Znáte něco užitečnějšího pro WM2003? Jaký používáte na svém PDA a proč? Podělte se o své zkušenosti.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Synchronizuji něco pod 1500 kontaktů, nad 1700 záznamů v kalendáři a nějaké ty úkoly. K PPC mě přivedla nutnost synchronizovat s Outlookem 2002. Dodaný P.Outlook mě nenadchnul, ale ani neotrávil. Na upozornění, že na CD mám ještě zdarma i P.Informant v.3 a na webu up na v.4 zdarma, jsem začal testovat tady. Zklamala mě nakonec neošetřená mezinárodní abeceda pro zobrazování kontaktů. Prostě jsem tam nedostal příjmení na Č,Ř,Š,Ž jinak než zadat to písmeno do hledání. Ani na konci seznamu za Z, jak je zatím ještě zvykem na př. u Running Voice GSM. Takže jsem se vždycky vrátil i přes nadšení jiných (původně i svoje) k obyčejnému P.Outlooku. Do té doby, než jsem nějak našel nabídku na Agenda Fusion.
    15 denní trial k dispozici. Nejen, že respektuje češtinu při zobrazování kontaktů, ale poskytuje toho tolik užitečného navíc, že jsem na něj i při o něco lepším P.Outlooku u WM2003 přešel. Přitom se tváří i přiměřeně na displeji, grafika je celkem střízlivá. Chodí rychle a zatím plní, co má. Používáte ho taky někdo? Jestli ne, zkuste ten trial.
    http://www.pocketinformant.com/
    http://www.developerone.com/

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od Milan Švec
    ...nad 1700 záznamů v kalendáři
    :O :O :O A jak se Pocket PC pri takovych objemech dat vubec chova? Je nejak vyrazne videt zpomaleni? Priznam se, ze kdyz mam v kalendari vice jak 20 zaznamu za mesic, tak uz si rikam, ze to mam pekne narvane

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Nijak mimořádně. Při každém spojení se automaticky ohmatají s PC (na pozadí) a srovnají si rozdíly. Změnami na PDA z terénu se doplní Outlook na PC a opačně, aniž bych se o to staral. Když se ActivySync nemůže rozhodnout, co kam poslat (dojde k různým změnám současně na obou), dostanu to k určení, co kam, nebo zda ponechat obojí.
    Rychlost:
    Při první synchronizaci přesun dat z PC teď s WM2003 trvá cca tři minuty, proti dříve tak osmi. S předchozím MC218 a jeho 20-25 (ale sW95) se to nedá srovnat.
    Průběžné synchronizace si ani nevšimnu, je takřka okamžitá.
    Otevření souboru kontaktů trvá s A.F. tři vteřiny, s P.O. necelou vteřinu. Kalendář se otvírá u P.O. tak deset vteřin, u A.F. tak patnáct. Je to tím, co tam je k zobrazení, jestli k denním událostem (narozeniny, výročí) ještě i úkoly (u A.F.). U A.F. se ale současně otvírájí s kalendářem i zbývající složky, takže na př. kontakty jsou dostupné hned.
    Paměť:
    Z celkové 59.76 MB dostupné paměti mám obsazeno - Úložná: Alokováno 28.76, Použito 21.59, Volné 7.17 a Programová 31.00,12.43 a 18.57 MB, když je LOOX mimo kolébku a navíc pouze WisBar Adv. Po ActiveSync se změní hodnoty progr. paměti na 13.57 a 17.43. Po spuštění A.F. na 15.85 a 15.15. Když k tomu přidám ještě Kalendář P.O. tak na 15.86 a 15.14. A ještě Kontakty: 15.91 a 15.09MB.
    Zatím nepoužívám Journal, ale teď už připojuji i obrázky ke Kontaktům v A.F., stejně jako to umí Outlook 2003.
    Další výhoda je možnost volat a posílat SMS v terénu přes GSM/GPRS kartu příno ze zvoleného čísla ze všech, která u kontaktu jsou uložena (1 nebo třeba 10). Spuštění RV GSM a spojení s operátorem jde při zasunuté kartě samo. Vybrané číslo je pak připraveno k potvrzení a k volání. Chodí stejně u P.O. i A.F.
    Toto byly hlavní důvody pro pořízení PDA. Dříve MC218, teď LOOX600. Mám tak už pár let vyřešeno, jak mít všechny potřebné údaje nejen v PC na stole, nebo v těžkém, rozměrném a neoperativním notebooku jako dřív, ale v terénu během pár vteřin před sebou (na př. během příchozího tel. hovoru).

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2002

Používam PocketInformant verzia (4.6.1). Cesta k nemu bola sice dlha, ale som spokojny tak na dvojku. Dostal som sa k nemu bezplatne pri kupe LOOXa v 2002. Teraz som si "musel" kupit platenu verziu k HP 4150. Vstavany Outlook je viac ako dost chudobny, hlavne pre mna ako uzivatela MS Outlook 2003 s planovanim udalosti "s pozvankami" a priradovanim a prijmanim uloh. Nejak stale nemozem rozchodit Journal - synchronizaciu s velkym dennikom v MS Outlooku.
    Chyba si stale moznost SMS kovat priamo z polozky kontakt. Neviete mi poradit nejaky slusny soft - plug in?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2002

Zklamala mě nakonec neošetřená mezinárodní abeceda pro zobrazování kontaktů. Prostě jsem tam nedostal příjmení na Č,Ř,Š,Ž jinak než zadat to písmeno do hledání.
    Tento problém teraz už neexistuje PI 4.6.1 všetko je zobrazované správne a možnosti vo vyhľadávaní sú rovnako ošetrené diakritikou.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Tak to je dobře. U AF je třídění jiné než anglické zajištěno zaškrtnutím "Enable international sorting" v "Contact View Settings".
    Jak je to v PI s editováním šablon pro zadávání "Subjects"? Tato možnost v AF šetří spoustu námahy a času při psaní záznamů do Calendar a Tasks a skvěle zjednodušuje (a tím zpřístupňuje) možnosti používání PDA pro Time Management.
    Záznamy přijatého tel.hovoru od kontaktu a současně na to navazujícího termínu a místa s ním dohodnuté schůzky do díáře jsou teď otázkou několika kliknutí na displej. Synchronizace se pak postará o přenos do PC sama. A Remind o včasné upozornění předem.
    Propojení s RunningVoice GSM umožňuje volat i posílat SMS přímo z kontaktů jak z Pocket Outlooku tak z AF (vzpomínám, že i z PI).

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2002

Šablony samozrejme pracuju bezchybne aj v PI. Vytáčanie tiež. Odosielanie e-mailu, SMS a pod. Vynikajúca je možnosť urobiť z úlohy stretnutie resp. zo stretnutia úlohu ako následovníka - teda výsledok činnsoti - napr. úloha zavolať XY a dohodnúť stretnutie, pri splnení úlohy urobím ..to appt a celý text úlohy aj s poznámkami, kategóriami aj časom je použitý na vytvorenie novej udalosti/stretnutia - rýchlejšie ako šablóna. A keď vytvoríte úlohu šablónou, potom je práca s PIM rýchlejšia ako vo veľkom Outlooku

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2002

Předevčírem byl uveden nový PI 5.0 :yes: Zprávy zde a zde. Už se chystám na stáhnutí

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2002

Tady je i recenze PI 5.0, škoda, že moje angličtina nestačí na kompletní překlad

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Tak už mi to taky přišlo od Handango ve zprávách.Screenshots.
    Já to budu muset zase nainstalovat a porovnat.
    A pro LOOXe je to pořád ZADARMO!!! No a nekup to, když to umí už i fotky do kontaktů a navíc i "Hierarchical Tasks"!
    Jsem zvědavý na rychlost vyhledávání v Notes.
    Ať žije konkurence! Ať se teď snaží zase u AF!

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Umí některý z PIM softů přidělení úkolů? Zatím používám Pocket Outlook a popravdě až na pár drobností mi úplně stačí. Tahleta feature mi ale opravdu chybí. V PI jsem to nenašel (možná jsem špatně hledal...). Kdo poradí co to umí? :sarcastic:

Jo a jestli teď někdo prohlásí, že to má v sobě i Pocket Outlook (a ukáže mi jak) tak jsem tady za blbce

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

skyvlado HEEEELP!
    Informant (teď 5, dříve 4, 3) jako druhý řádek zobrazuje "ABC Tab bar" stejně jako ostatní PIM SW.
    V Pocket Outlooku (PO), stejně Agenda Fusion (AF), když kliknu na "CDE", tak tam mám všechny kontaky od Č. V AF dokonce nejdřív pěkně podle abecedy všechny od C, pak teprve všechny od Č a tím to končí. Na rozdíl od PO, kde je všechno, co začíná C, pěkně v kupě, vč. CH. Je jedno, je-li to Cep nebo Čep. Cheben je tam později, před D. Tolik PO. Ale je tam to Č!
    Zato v PI ať, dělám co dělám, tak nemůžu najít něco podobného (ani teď ve v.5), jako je v AF v "Customize View"/Contact View Settings" možnost zaškrtnutí pro "Enable international sorting", což umožňuje to české řazení kontaktů pod "ABC Tab bars".
    A tak v PI i ve verzi 5 mám pod "CDE" pořád nejdřív všechny od C a dokonce až pak všechny od Ch (před D!), ale ty od Č nikde. Ani ty ostatní (Ř,Š,Ž) pod "ABC Tab bars" nejsou. Dostanu se k nim jen, když si umožním "Search Bar" místo "ABC Tab bar" a pak tam naklepu písmena s háčky.
    Otázka pro znalce PI zní. Je v PI možné dostat se ke kontaktům začínajícím na písmena s háčky a čárkami jinak, než jejich zadáním do "Search Baru" nebo šibováním celým seznamem na pravé liště (zase jenom u volby "Search Bar")?
    (LOOX600,WM2003,Leng)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Přidělení úkolů v Pocket Outlooku není.
    Je to vlastnost Agenda Fusion (AF) i Pocket Informant (PI) v posledních verzích.
    Vždycky po drženém kliknutí na jméno kontaktu vyjede menu a je tam možnost u AF "Task with..." a u PI "Create Task with...". Jméno kontaktu se i tady (stejně jako u "Appointment with...") přenese do "Subject" (při možnosti použít předtím ještě textové šablony z nabídky).

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2002

skyvlado HEEEELP!

Otázka pro znalce PI zní. Je v PI možné dostat se ke kontaktům začínajícím na písmena s háčky a čárkami jinak, než jejich zadáním do "Search Baru" nebo šibováním celým seznamem na pravé liště (zase jenom u volby "Search Bar")?
    (LOOX600,WM2003,Leng)
    Priznám sa, že som si musel pozrieť spôsob vyhľadávanie kontaktov v PI, ale uvedenú "chybu" som si až doteraz nevšimol, keďže prioritne používam pre vyhľadávanie Search Bar, prípadne záložku Search, kde ako už bolo spomenuté tento problém neexistuje. Spôsob vyhľadávania je zdá sa spojený s používaným spôsob zadávania znakov v PDA, ja používam na 99%InterWrite Recognizer - ktorý je podľa môjho subjektívne názoru asi najrýchlejší a najpohodlnejší.
    Ale je evidentné, že tá chyba tu je, teda aspoň v PI 4.6.1. Keďže som len user neviem posúdiť aká vážna oprava by bola potrebná...

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. MIO A701 poraďte z praxe
    Od jaguarik_ce4you v sekci Mio
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-10-2006, 12:44
  2. Dell Axim - CompleteCare - praxe ???
    Od steengo v sekci Dell
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 28-12-2005, 09:47
  3. Který telefon je nejvhodnější pro používání s HP 4700?
    Od MilanO_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-12-2004, 14:04
  4. Ako vymazat vsetky zaznamy v kalendari?
    Od rony_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-03-2004, 16:09
  5. Zaruka aneb ma HP zaznamy o prodeji???
    Od Ruka_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-01-2004, 17:50