Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP IPAQ rw6815 - zkušenosti, tipy a triky...

mcquack_ce4you (40)|27.10.2006 19:05
Spolecnost Atcomp ma skladem HP rw6815!
viz.:
http://www.atcomp.cz/zbozi/hp-ipaq-rw6815-gsm-gprs-edge-w-bt-cam-wm5-0/detail.aspx?p=z:85817
Uz se tesim az nekdo udela recenzy a jaky budou zkusenoti se Skype;)
palacinka (242)|27.10.2006 20:43
Na tento typ zařízení s Intel procesorem jsem čekal hodně dlouho. V úterý bych ho měl mít tak potom poreferuju.
Asahi (29)|28.10.2006 21:05
Vykonove by to melo byt podobny Mda compactu, ze?

edit: myslite, ze bude velkej vykonovej rozdil mezi rw6815 a Miem A701? Na netu jsem cetl, ze temer identicky pristroj O2 XDA Atom ma jako zapor vykon procesoru :/
pekro (346)|30.10.2006 21:24
Tak jsem si jej poridil:D
Super!
Masinka je rychla, teda daleko rychlejsi nez MDAIII. Zatim jsem vcelku nadsenej.
Jen dotaz, pokud jej uz nekdo mate
Podarilo nekomu zprovoznit FMradio?
Jakoby ho HP vubec nepodporovalo.
Ta aplikace pro radio se vubec nezobrazovala v programech, ale fyzicky tam je v adresari windows.
Po spusteni nejde, ale nic naladit. repracky jen sumi???
palacinka (242)|30.10.2006 23:37
Dle specifikace rw6815 FM radio nemá.
pekro (346)|31.10.2006 00:15
Vím! Nikde v recenzi jsem nečel, že by tam mělo být nějaký FMradio. Ale trochu jsem najivně doufal, když je to vlastně Atom v novém kabátě a atom FM radio má:!:
Tak snad nedělali novou desku jen aby odstranily jeden šváb

v registrech rw6815 je hned několik zmíněk o FMradiu
aplikace je tam taky, i když ne přímo na očích. Tak proč to neodstranili z ROMky když ta je na rozdíl od Atomu jiná. určitě by to bylo jednodužší než upravovat HW.
Tak nevím, uvidí čas

No zbavovat se ho kvuli takové drobnosti jako je FMradio nebudu:))
Kvuli tomu jsem si to nekupoval.
i když krystalka na ryby by se hodila;)
Asahi (29)|31.10.2006 11:58
Na tehle strance http://www.hp.com.au/rw6800/ je ve flashovym intru zmineny FM radio, ze by bylo nekolik verzi 68XX?

edit: tak to vypada, ze rw6828 FM radio ma
Zdenek Malinsky (9781)|31.10.2006 13:47
Možná to rádio bude fungovat pouze po připojení sluchátek (HF), kde kabel funguje i jako anténa. Ale také je možné, že ti ho tam zapomněli namontovat. ;) :D
pekro (346)|31.10.2006 14:03
To ano bez připojení sluchátek nejde radio vubec zapnout. (nezačne šumět):?

Hodí to hlášlu abych připojil sluchátka

Skusil bych jiný program pro ladění rádia. Existuje nějaká aplikace pro podporu FMradia? nic jsem nenašel.
Asahi (29)|31.10.2006 19:23
Tak uz ho mam taky doma, prave se nabiji :) Jsem zvedavej. Zpocatku jsem se zdesil, ze v baleni chybi kabel na nabijeni a on se tam pouziva ten samej jako na spojeni s pocitacem. Docela uchylny.
mcquack_ce4you (40)|31.10.2006 19:35
Dejte vedet chlapi, jak jste spokojeny. Hlavne mne zajima ovladatelnout jako telefonu a funkcnost Skype.

Diky:cool:
pekro (346)|1.11.2006 21:17
Ovladatelnost dobrá. pokud nemáš prsty jak dřevorubec. Je to hodně malinkatý, ale to je samo účel výrobce. Ovšem menší MDA už asi nemá cenu.
Skype nepoužívám.
Rychlost velice slušná. můžu porovnat jen díky databázím SprintDB a otvírají se rychleji než na MDAIII.

Celkem hodnotím velice kladně a jsem z mé nové hračky nadšený.
12 bodu z 10:)


jinak dotaz pro Asahi. Jak ti jede rádio?
palacinka (242)|1.11.2006 21:38
Dle dostupných informací má aktivní FM radio pouze model rw6818 a rw6828. Ty jsou momentálně dostupné pouze v asii. Model rw6818 má radio a nemá wifi, rw6828 má vše, rw6815 nemá FM rádio a má wifi.
Asahi (29)|2.11.2006 10:56
Pekro: ja tam radio nemam nebo co :) a jak pise palacinka, taky jsem ho videl jen u 6828 :?

Jinak nestalo se ti, ze zacala blbnout grafika? Otevrel jsem Contacts, zavrel a najednou v uvodni nabidce mi zmizely nektery udaje (stav wifi atp.), misto informaci na tom modrym pozadi se mi udelaly sedy pruhy. Pak kdyz jsem klikl na Start, tak tam zustavaly graficky artefakty (cary, kousky oken atd.) pomohl az soft reset. Doufam, ze to bylo poprve a naposledy :evil:

edit: jeste jedna vec - jaky je rozdil mezi rychlym a pomalym na nabijenim pres USB? Snizuje rychle nabijeni zivotnost baterie?
pekro (346)|2.11.2006 11:48
Tak to stou grafikou se mi nestalo, vše šlape OK.

Co se týká rádia:
Už jsem o tom četl někde na netu:(
Přesto jsem zvědav jestli se jedná o HW záležitost nebo je to věcí SW
Příjde mi divný, že by dělaly tři druhy MB
Už to tady bylo vícekrát Zváště pak v mobilních telefonech.
Vydali dva modely a výrobce tvrdil, že se jedná o dva HW rozdílné modely.
A za nějaký čas se objevil na netu Patch, která aktivoval nové funkce.

V registrech jsou o FMradiu zmínky a aplikace na rádio je v adresáři Windows.
pekro (346)|2.11.2006 11:49
:?:
macula_ce4you (691)|2.11.2006 13:23
I kdyby tam rádio bylo, pochybuji o jeho kvalitě. Rádia v MP3 playerech nebo v mobilech jsou k ničemu, tak proč by to mělo být v tomto případě jinak.
palacinka (242)|2.11.2006 18:20
Osobne si myslim, ze je zbytecne u tohoto modelu resit nejake FM radio, je to ted diskuze o nicem kdyz tento model je v evrope par dnu a ma ho jen hrstka lidi a nekteri s nim jeste tzv. bojuji. Radeji napiste blizsi poznatky o tomto pristroji. Me osobne by napr. zajimalo jakou mate prodlevu pri prijeti hovoru, atd.
Asahi (29)|2.11.2006 21:23
Netusite nekdo jakej je rozdil v tom USB nabijeni ve verzi FAST a SLOW? Smysl chapu, ale ma treba Fast vliv na zivotnost baterie a tedy pokud nikam nespecham, je lepsi nabijet na rezim Slow?
palacinka (242)|2.11.2006 22:49
fast dokaze pda nabit, ale trva to celkem dlouho, slow v podstate nema zadny vyznam, pda se na slow nedokaze nabit, bere si velmi malo proudu. na zivotnost baterie to nema vliv, osobne to nejcasteji nabijim pomoci usb na PC, pripojuji pda nekolikrat dene, delal jsem to tak s hx4700 a i qtek 8310, nikdy to na baterii nemelo vliv, qteka jsem daval neustale do aktivniho drzaku v aute, takze se to kazdou chvili nabijelo, baterka vzdy ok. jinak nejrychlejsi nabijeni je pomoci prilozene nabijecky.
Asahi (29)|4.11.2006 11:49
Tak jsem narazil na dalsi problem. TCPMP verze 0.71 po zavreni mi vzdy udela nejaky sileny graficky zmatky na displeji, zarizeni jakoby jede dal, kdyz tuknu udela to zvuk, gsm modul blika, ale neda se nic delat, pomaha jen soft reset :(

edit: tak verze 0.72RC1 tenhle problem nedela a vse bezi korektne
Monkeyr (39)|4.11.2006 16:54
Taky po této mašince pokukuji. Nebyly by ke zveřejnění nějaké reálné fotky této mašinky ?
Doufám, že bude brzo nějaká recenze.
Za kolik jste ho koupili ? Já jsem viděla nejlevnější za asi 10 700 Kč bez DPH.
palacinka (242)|4.11.2006 20:14
reálné fotky jsou tady: http://www.pocketinfo.nl/artikel/6584
není to sice česky, ale kvůli fotkám to stačí, je jich tam celkem dost
Asahi (29)|5.11.2006 15:26
Monkeyr: taky tak 10 700 Kč bez DPH, levnejsi jsem nikde neobjevil.

dotaz pro zkusene: proc je kopirovani souboru do ipaqu na SD kartu tak pomale? Daleko rychlejsi to mam, kdyz kartu soupnu do fotaku, nahrnu tam treba filmy a zase vratim. 100MB soubor bych primo kopiroval nekolik minut :(


EDIT MODERATOR:
Další mimozemšťan a ještě neumí-nechce-je líný vyhledávat. Řešilo se tu tu velmi, ale opravdu velmi mnohokrát - používej čtečku.
jimy_ce4you (27)|8.11.2006 13:17
Pořídil jsem si tuhle mašinku jako moje první PDA a jsem celkem spokojen, jen mne ještě trápí:
- nejde mi vypnout - přidržením tlačítka on/off se pouze vypne display
- při příchozím hovoru jsou údaje o volajícím zobrazeny příliš malým písmem
- údaje o zmeškaných hovorech, příchozích sms zobrazeny pouze malými ikonkami
Pokud někdo ví jak se lze/nelze s nějakým problémem vypořádat, tak prosím o radu.
Dík
pekro (346)|8.11.2006 13:29
- nejde mi vypnout - přidržením tlačítka on/off se pouze vypne display
V pořádku jinak by se ti nikdo nedovolal
- při příchozím hovoru jsou údaje o volajícím zobrazeny příliš malým písmem
Zkus nastavení/system/screen
třetí záložka zvešit písmo
- údaje o zmeškaných hovorech, příchozích sms zobrazeny pouze malými ikonkami
To řeší přídavné aplikace např http://www.pocketmax.net/phoneAlarm.html
jimy_ce4you (27)|8.11.2006 13:37
ok, telefon vypnu ve wirewless managementu, ale jak vypnu korektně celý komunikátor - např budu chtít vyměnit SIM?
Surgical (2364)|8.11.2006 13:51
Vyndanim baterky
jimy_ce4you (27)|8.11.2006 14:06
vyndání baterkly mi nepříde jako korektní ukončení Windows :))
U Varia, které má kolega, přidržením power mu naskočí hláška zda chce vypnout zařízení - proč to nejde i tady:
Monkeyr (39)|8.11.2006 14:12
To s tím vypínáním je zajímavé. (Taky to bude moje první PDA). Takže třeba na noc nejde vypnout (jen asi přepnout profil, že ?) To je docela blbé, neb jsem zvyklá takto šetřit baterku.
palacinka (242)|8.11.2006 14:13
rw6815 není Vario, tady to prostě nelze, jen vyndat baterku, nic tím nepokazíš

edit: PDA nelze úplně vypnout, to je vlastnost, ne chyba, kdo by přece čekal než najedou WM5?
rhinos (113)|8.11.2006 15:41
TAK TAHLE MASINKA SE MI FAKT LIBI:)sice uz klasicky pda mam ale preci jen:)jakou to ma kvalitu porizenych foto?eni to sice hlavni vec na co mobil potazmo pda pouzivam ale obcas se hodi
Carpenter_ce4you (166)|8.11.2006 20:09
Mám ho asi týden, je to mé první pda, jedním slovem - nadšení!

Jen jedna věc mi zatím nejde - rozchodit iPAQ rw6815 přes BT jako modem... Všechny COM porty shodně nastavené, ale hází mi to chybu 633.

A pár dotazů
- jak dlouho vydrží stylus a kde pořídit náhradní? A co kryt displeje?
- existuje k tomuhle pda nějaké jiné než přibalené pouzdro? Chtěl bych takové, ze kterého bych pda při práci nemusel vytahovat.
- jaký držák do auta?
- a jaké GPS?
palacinka (242)|9.11.2006 07:56
Jako modem jsem ho zatím nerozcházel, takže zatím neporadím.

Zatím se nedá říct jak dlouho vydrží stylus a kryt displeje, PDA je v evropě na trhu ani ne dva týdny. Co se týká pouzder situace je stejná. Jedině si obědnat ze zahraničí nějaké pouzdro na O2 XDA Atom, je to shodný stroj (rw6815 nemá jen FM rádio). Držák do auta duď nějaký kvalitní univerzál a nebo počkat až tady oficiálně nějaký držák přímo na rw6815 bude. GPS modul použít nejlépe nějaký dvacetikanál, osobně mám dobré zkušenosti s I-Tec BT-339, Navilock BT-338, momentálně používám Navilock BT-359.
Monkeyr (39)|9.11.2006 16:59
A jde ten komunilátor vypnout alespoň softwarově (něco jako Start-vypnout) ? Někde jsem viděla nějakou aplikaci pro automatické vypnutí a zapnutí v uvedený čas. Bude fungovat ?
pekro (346)|9.11.2006 19:20
nějak se tady ta debata motá kolem obecných věcí.

Mám asi 6tý PDA/MDA a žádný se nevypínalo jinak.
prostě se vypne "jen displej" a jinak to ani nejde, je to vlastnost PDA/MDA

Třeba iPAQ 3950 nemá odnimatelnou baterku a vlastně jinak ani vypnou nejde.

Jinak by vám po každem zapnutí staroval systém (cca 1min) A to by asi niko nebavilo:evil:
IvanB_ce4you (46)|10.11.2006 13:18
Vypadá to zajímavě, škoda že ještě není žádná kloudná recenze. Má to MP3 přehrávač? Nikde jsem to neviděl uvedené.
pekro (346)|10.11.2006 13:40
WindowsMobile je otevřený operační systém.

MP3 je už ve standartu, ale existuje celá řada přídavných aplikací které ti umožní přehrávání MP3 konfotněji

Má vše co si do něj nainstaluješ;)
Třeba Navigaci, Databáze, Správa financí, Kniha jízd, Prohlížeč PDF, Slovník, Přehrávač videa ...
Monkeyr (39)|10.11.2006 17:45
Na webu HP píšou, že to má rozšiřující slot
cistuji: "K dispozici jsou zásuvky I/O pro přídavná zařízení: Zásuvka SD podporující standardní 1bitové karty SDIO a 4bitové paměťové karty SD/MMC"
Lze v tom tedy použít karty SD/MMC nebo jen mini SD ? Nebo ten rozšiřující slot je jen pro přídavná zařízení typu Wifi na SD kartě a pod ?
oltcit (1098)|10.11.2006 17:55
áno ,áno aj ;)
Arrow79_ce4you (6)|10.11.2006 20:40
[QUOTE="Monkeyr"]Lze v tom tedy použít karty SD/MMC nebo jen mini SD ? Nebo ten rozšiřující slot je jen pro přídavná zařízení typu Wifi na SD kartě a pod ?
[/QUOTE].. hm.. slot je len MiniSD..

radim_raf (20)|12.11.2006 11:52
Přeji všem pěkný den. Uvažuji o koupi HP rw6815, mohu poprosit odkaz na fotky z tohoto zařízení? Děkuji.
Jak je možné, že na lince HP o tomto zařízení a oficiálním dovozu nic neví?
Carpenter_ce4you (166)|12.11.2006 12:35
Ale už by měli vědět... Konečně ho doplnili i na HP stránky zde

Měl bych také otázku. Co se stane, když se úplně vybije baterie? Přiložená EN brožurka o následcích úplného vybití mlčí; česká brožura je bohužel k jiným přístrojům HP a píše o stejném efektu úplného vybití jako při hard resetu - tedy obnova továrního nastavení...:o)
Monkeyr (39)|12.11.2006 13:10
Ty fotky jsou tady: http://www.pocketinfo.nl/artikel/6584
už to tady bylo. Čtěte historii !!!
radim_raf (20)|12.11.2006 13:34
Čtu historii, ale ten odkaz je na foto toho přístroje a ne z toho přístroje! Rád bych viděl, jaká je kvalita fotoaparátu.
Pokud tam jsou, tak se omlouvám a nechám se poučit, ale neumím holandsky. :-)

EDIT MODERAROR:
Proč cituješ předchozí příspěvek?
:?
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2006 13:41
[QUOTE="Carpenter"]Co se stane, když se úplně vybije baterie?[/QUOTE]Bude úplně vybitá. ;)

Protože je tam OS WM 5.0, apps jsou stejně jako data v ROM a tudíž ke ztrátě dat nedojde. Jen cihlu nabiješ, max. uděláš SR.
Monkeyr (39)|12.11.2006 13:45
Radim.V.: Sorry, blbě čtu já.... :))
Carpenter_ce4you (166)|12.11.2006 14:14
[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Bude úplně vybitá. ;)

Protože je tam OS WM 5.0, apps jsou stejně jako data v ROM a tudíž ke ztrátě dat nedojde. Jen cihlu nabiješ, max. uděláš SR. [/QUOTE]

Ech, to jsem tedy opravdu rád....
Carpenter_ce4you (166)|12.11.2006 22:28
[QUOTE="Asahi"]Monkeyr: taky tak 10 700 Kč bez DPH, levnejsi jsem nikde neobjevil.

dotaz pro zkusene: proc je kopirovani souboru do ipaqu na SD kartu tak pomale? Daleko rychlejsi to mam, kdyz kartu soupnu do fotaku, nahrnu tam treba filmy a zase vratim. 100MB soubor bych primo kopiroval nekolik minut :(


EDIT MODERATOR:
Další mimozemšťan a ještě neumí-nechce-je líný vyhledávat. Řešilo se tu tu velmi, ale opravdu velmi mnohokrát - používej čtečku.
[/QUOTE]

Moderátor nebude mít radost, ale já mám úplně stejný problém. Než jsem zjistil, že to vězí v rychlosti ukládání na SD kartu, myslel jsem, že mám problém s foťákem. Trvalo totiž až minutu než se vyfocený snímek zobrazil.

Teď jsem zkoušel i kopírování mp3 do rw6815 a hezky se to vleče. Když kartu šoupnu do čtečky na notebooku, jede to jedna radost, takže pomalou kartou to nebude. To mám obden, když si budu na kartě měnit hudbu, dolovat kartu z PDA...:o)?
fatty0188 (7)|13.11.2006 23:36
Přeji všem hezký večer!
Pořídil jsem tuto bezva hračku - spokojenost se vším co Ipaq obsahuje.
Jediná věc mi chybí - asi jsem nenašel - a to zamykání klávesnice viz. mobilní telefony. Prosté zamčení kláves nějakou kombinací a následné odemčení opět kombinací s možností přijmout hovor při zamčené klávesnici. PDA nosím volně v kapse a každou chvíli si samo telefonuje na poslední volané číslo. U klientů jsem potom za blázna když už je to třeba potřetí za půl hodiny.
Věděl by někdo jak na to?

Díky za každou radu.

Fatty0188