Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A636 zevnitř ?

Negative (2)|27.10.2006 17:25
Ahoj,
mám takový problém. U mého PDA odešel display a držák stylusu. Poslal jsem tedy pda do firmy SIL jako reklamaci. Display a celý zadní plast vyměnili. Když mi dnes vše přišlo, tak jsem zjistil, že vše funguje, ale nejde vyklopit anténa na GPS ! Tak jsem se chtěl zeptat, jestli jste někdo neviděl Asuse zevnitř, jestli tam nejsou nějký plomby... Zkusil bych si to rozebrat, protože si myslím, že tam bude jen nějak seknutá pacička, ale bojím se, abych nepřišel o záruku. Nechce se mi opět posílat do Ostravy na reklamaci.

A ještě jedna věc. Docela mě zarazilo vyřízení reklamace. Jelikož se stylus uvolnil, tak jsem o něj přišel -> jasně škoda způsobená vadou výrobku, takže za ní nese odpovědnost výrobce. Ale stylus mi byl naúčtován za cenu 125 Kč bez DPH a to se mě ani nezeptali, jestli ho vůbec chci. Dále je mi hodně podivné, že mi naúčtovali i poštovné, takže mě celkově záruční oprava vyšla na krásných 280 Kč. Nevím, ale pokaždé, když jsem něco reklamoval, tak poštovné tam jsem platil já a zpět firma. Nevíte někdo, jak je to podle zákona?

No celkově mě firma SIL těžce naštvala... Na internetu měli 2 dny napsáno, že je reklamace vyřízená, ale že zařízení je na výstupní kontrole. Za 2 dny si nikdo nevšiml, že vinnou technika nejde vyklopit anténa. Já jsem si toho všiml za cca 1 minutu... Otřes

Díky moc za rady
montelino (19)|2.11.2006 17:59
Se stylusem na A636 mám úplně stejný problém a chystám se na reklamaci. Ta plomba tam je, na levé straně je pod gumovou krytkou zalitý šroubek takovým voskem.
P.S. Jak dlouho ta oprava trvala?
Negative (2)|13.11.2006 20:57
[QUOTE="montelino"]Se stylusem na A636 mám úplně stejný problém a chystám se na reklamaci. Ta plomba tam je, na levé straně je pod gumovou krytkou zalitý šroubek takovým voskem.
P.S. Jak dlouho ta oprava trvala?[/QUOTE]

Ahoj,
tak nakonec jsem se odhodlal pda rozebrat. Nic ve vnitř nebylo (ten vosk už asi chyběl z první reklamace). Jenže k anténě se stejně nedá dostat - je uvnitř zadního krytu, takže ani zezadu neni přístup. Kdyby jste chtěl někdo rozebírat, tak pozor ! Velmi opatrně, protože jsou tam nejenom šroubky, ale tak zacvakávací pacičky, které se budou určitě snadno lámat...

Jinak už jsem znovu odeslal na reklamaci - dokonce uznali chybu, takže si pda u mě doma vyzvedli a zase přivezli. Vše už funguje tak jak má... Oprava trvá tak 10 dní... Výhoda je, že když vyplníš formulář na jejich stránkách, tak ti pošlou mailem RMA číslo. To napíšeš na krabici a do žádosti o reklamaci. Potom můžeš na netu sledovat stav reklamace...