Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Mapy pro terén?

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Díky Ivanm. Zkusim to převést a napíšu jak sem dopad.
    Jak sem již napsal tak mám doma "Turisticke_mapy_CZ_1_50_Shocart" jaké mapy používáte vy? Slyšel sem o mapách v měřítku 1:25000 a dokonce o mapách v měřítku 1:10000. Máte je někdo?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Jak smažu tenhle příspěvek? omylem to poslal 2x

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Ja pouzivam taky ty shocarti 1:50 000-OZI. POtom jsem kupoval i Smartmaps Navigator a k tomu se taky daji koupit mapy 1:50 000 /a myslim i 1:25 000/.
    Jinak problem podrobnych map je jejich velikost.
    Protoze 1 mapa pokryva relativne male uzemi a je velka/datove/.
    Nicmene pro opravdovou presnost a podrobnost lze zakoupit papirove zakladni mapy. Ty jsou 1:10 000 a mam i 1:5 000. Nejsou tak hezky barevne, ale je tam temer vsechno /k datu porizeni/. Pak se naskenuji a hura na kalibraci do Oziho.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

S místem by nebyl problem alespoň ne u mě.Ty 1:10000 nebo ještě líp 1:5000 by byly úplně špičkový. Asi je nikdo z vás nemá naskenovaný nebo dokonce vykalibrovaný že? Klidně bych je ohodnotil finančně. No každopádně se podívám po mapách v tiskové podobě a pokusim se je naskenovat a vykalibrovat sám - kdyžtak dám potop k dispozici. Daly by se někde sehnat například mapy nebo letetecké snímky použité na mapy.cz? Takhle musím každé místo pracně PrintScreenovat a pak screeny spojovat dohromady a kalibrovat. Třeba teď dělám svoje město ze 40 snímků (screeny dělám na monitoru s rozlišením 1600x1200 nebo jak je to druhý číslo tak to jde ještě docela dobře).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Co tohle?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Myslim, ze ti neni zcela jasne, kolik tech zakladnich map by pro CR bylo. moc moc moc moc.
    A v 1:5 000 jeste vic. A vubec si neumim predstavit, ze by to nekdo doma skenoval a upravoval a kalibroval.
    http://www.cuzk.cz/GenerujSoubor.ash...0-ZU_SM5_PREHL.

takze staci se podivat na http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?PRA...C:30-ZU_SORTIM.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Jsem novým majitelem PDA. Může mi někdo poradit jaký program (mapy) je nejvhodnéjší pro turistiku při použití v PPC, abych dlouho nezkoušel jednotlivé prográmky. Stačí mi pasivní navigace (orientace v terénu) se zobrazením barevných turistických tras tak, jak je to v turistických mapách v měřítku 1:50000. Z diskuse jsem porozuměl, že je u nás nejvíce používaný OZI a SmartMaps, ale není mi znám rozdíl mezi nimi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Citace Původně odesláno od Ivanm
    ..... A vubec si neumim predstavit, ze by to nekdo doma skenoval a upravoval a kalibroval....
    Sem ještě mladej - času na to mám ještě hodně (do důchodu daleko)
    Jinak díky za odkazy? dá se to tam někde downloadnout?

To Docent: díky za ling - ten program co tam dal Jason pracuje sqvěle :yes:

To Turista: Já mám jen OziExplorer a GPSdash a do těhle programů se vkládají nascenované mapy a jejich kalibrace pro GPS. Podrobnost map zaleží jen na tom jaký mapy v jakym formátu seženeš. Já osobně momentálně mám celou ČR :50´000 i s kalibrací ale schánim podrobnější pro geocaching a další moje účely.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

pěkné mapy jsou tu: http://rapidshare.com/users/JHWP4C
    doporučuji stáhnout RAPGET a sosat přes to.

V mapách jsou dokonce zakreslený dráty VN, včetně popisu napětí. Akorát si nejsem jistý, že jsou to mapy skutečně 1:25.000, protože u našeho baráku je cedule "žel. přejezd 240m" a podle zapnutýho měřítka v Ozim je to tak 50-100m. Zkoušel jsem koukat do .map souboru, ale tam jsem měřítko nevyčetl. Poradíte?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

To zapnutý měřítko v OZIm je nějaký divný... Teď jsem to zkoušel. vzdálenost 2 křižovatek podle OZIho 400 m, podle map na Seznamu 1900 metrů...

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od Docent
    To zapnutý měřítko v OZIm je nějaký divný... Teď jsem to zkoušel. vzdálenost 2 křižovatek podle OZIho 400 m, podle map na Seznamu 1900 metrů...
    to by pak vycházelo na 1:120 000? Jinak měřítko v Ozim má tři políčka, každé po x metrech. (nechci poučovat, jen jestli to víš).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Ano, a když ta vzdálenost byla přes 2 políčka, tak je to 400 metrů... . Což je právě ta blbost, protože vím kde to je a 400 metrů to rozhodně není, v tomhle má pravdu mapa Seznamu.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Mapy pro GO, One do MDA
    Od Superbobo75_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 10-04-2008, 11:19
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-11-2007, 17:11
  3. Mapy.cz - kterým browserem se otevřou mapy?
    Od hotovyrado_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 23-01-2007, 20:56
  4. Mapy
    Od Chrasty_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 22-02-2006, 13:58