Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová oficiálna ROM R65

stehan (114)|26.10.2006 14:55
TAHAJ

Major changes in this release:

* Microsoft email-push and MSFT technologies
* Voice command and dialling
* Emergency location sms - Location call
* New speed dialer
* Build-in Phone City application
* Operators settings GPRS Configuration tool updates
* And bug fixes
levis_ce4you (0)|26.10.2006 16:46
Zdravim, opravuju adresu...

http://www.mio-tech.be/support/support_A701.php
hawkens (90)|26.10.2006 18:02

mirror: http://mio.hawkens.sk/

diskusia: http://www.fourpages.co.uk/mioA701/viewtopic.php?t=1319

Zicim vsetkym ktori sa bali neoficialnych ROMiek a cakali na oficialnu od Mia, uz mozu byt konecne aj oni spokojni.
Naj_ce4you (183)|26.10.2006 18:55
Už du na instalaci. Doufám že nebude horší než ta R64-maká skoro dobře.
Naj_ce4you (183)|26.10.2006 19:00
No tak na to kašlu. Dočetl jsem se že se zase vrátí 2sec prodleva, která je pro mě hlavní mínus v ROMkách. Tak budu čekat na další...
trubka_ce4you (32)|27.10.2006 10:40
No, vzhledem k tomu, že je to konečně oficiální, tak jsem ji hned nasadil.
2sec. prodleva - u ně není.
Raději jsem ale dal češtinu jen "malou", počkám, zda ze Sunnysoftu vyleze nová, která bude tu novou verzi podporovat.
Martynez (206)|27.10.2006 12:28
2 sec. prodleva ja ta tam.... takze tohodle se bat nikdo nemusi...
Martin.sat (8)|27.10.2006 15:58
Jakým způsobem tam tu oficiální rom dostanu.Napište mi návod.Neumím anglicky Díky moc.........
Tofik_ce4you (43)|27.10.2006 16:39
[QUOTE="trubka"]No, vzhledem k tomu, že je to konečně oficiální, tak jsem ji hned nasadil.
2sec. prodleva - u ně není.
Raději jsem ale dal češtinu jen "malou", počkám, zda ze Sunnysoftu vyleze nová, která bude tu novou verzi podporovat.[/QUOTE]


Jak je to s češtinou, když dám komlpletní lokalizaci od Sunnysoftu nebude nova rom makat? díky za info
prokji (199)|27.10.2006 17:12
[QUOTE="Tofik"][QUOTE="trubka"]No, vzhledem k tomu, že je to konečně oficiální, tak jsem ji hned nasadil.
2sec. prodleva - u ně není.
Raději jsem ale dal češtinu jen "malou", počkám, zda ze Sunnysoftu vyleze nová, která bude tu novou verzi podporovat.[/QUOTE]


Jak je to s češtinou, když dám komlpletní lokalizaci od Sunnysoftu nebude nova rom makat? díky za info
[/QUOTE]

Maká naprosto v pohodě , pouze nové funkce , programy a dialogy jsou v angličtině - na tom musí zapracovat Sunnysoft. Mírně zmatečná je třetí/nová/ karta GPS settings , jež je v češtině naprosto bez písmenek - takže : karta nabízí tlačítko pro reset GPS /v případě nekorektní funkce gepeesky/ , po stisknutí dialogové okénko sděluje , že reset byl zdařilý a zavírá se křížkem v rohu /totéž jako stisk "OK" které je v tomto rámečku v angl. verzi , v češtině je prázdnej/. Jinak s touto ROM i při velké lokalizaci nabíhá a reaguje systém podstatně svižněji než s R45....
Mám už nainstalované všechny aplikace - tedy naprosto totožné prostředí , jako s předchozí R45 a volné RAM mám 28MB oproti 16Mb za stejných podmínek u r45 . Imho správa paměti je propracovanější
EDIT - doplněk: A taky se přestal samovolně zapínat activesync (to mě dost s*alo), při synchronizaci s PC zmizela ta otravná hláška o nepřidělené IP adrese (nevim proč to otravovalo , když tím synchronizace nebyla naprosto ovlivněna)- zdá se , že aspoň nějaký bugs odstranili...
M66 (116)|27.10.2006 23:03
Tak přispěji se svou troškou do mlýna:
+ instalace (původní R45) naprosto bez problémů.
+ následně instalované programy se zdají také funkční.
+/- instalovaná velká lokalizace Sunnysoft. Některé nedostatky jdou možná na její vrub.
+ přibyla klávesnice eKeyboard. Při troše šikovnosti a malých prstech lze psát bez stylusu.
+/- nastavení Today screen je asi trochu odlišné. U témat je volba jen Přenést a Odebrat, mám pocit, že tam bylo i tlačítko pro nastavení nového tématu. Každopádně jiné téma se nějakým poklepem povedlo. U Mio menu není volba nastavení, tzn. nelze z něj nastavit, které ikony se zobrazí v tray. Není tam ikona BT.
+/- do Today přibyl plug-in Wireless manager. Zobrazí název operátora (píše mi to Eurotel) a stav BT (zap/vyp). Zabírá to zbytečně místo, ikona BT v tray z Mio menu byla lepší. Musel jsem nastavit menší písmo :-(.
- 2 sec prodleva tam asi pořád je. Osobně s ní problém nemám. Nezkoušel jsem před nahráním lokalizace, tak nevím zda s ní souvisí.
+/- v nastavení/připojení je ikona pro nějaké nastavení USB. Po nahrání lokalizace ikona zůstala, nemá název, při poklepání se objeví kousek něčeho a nic to neděla.
+ BT headset (pro telefonování) funguje.
+/- přibyly nesmysly jako Phone City.
- u speed dialu jsem nezaznamenal žádný rozdíl.
+/- GPS u iGO bez problémů. GPRS bez problémů. MMS jsem nezkoušel asi ani nebudu. Nikdy jsem nikomu žádnou neposlal.
+/- drobné, asi jen kosmetické, změny některých drobností. Asi nabíhá o trochu rychleji.
+/- voice dial jsem nezkoušel.
- není odstraněn bug u SMS: když se aplikace ukončí před zobrazením o odeslání zprávy, SMS odejde vícekrát.

Hodnotil bych následovně: lehký facelift. Většina chyb, s kterými se setkávám, neodstraněna.
prokji (199)|28.10.2006 09:34
Cit : "+/- v nastavení/připojení je ikona pro nějaké nastavení USB. Po nahrání lokalizace ikona zůstala, nemá název, při poklepání se objeví kousek něčeho a nic to neděla."
V malé lokalizaci to funguje správně - jde o změnu modu funkcionality USB na rozšířený/jednoduchý pro řešení případných problémů s activesync. Tedy opět chyba Sunnysoftu , stejně jako v plné lokalizaci nefukční nastavení GPRS/"pokus o nepovolenou operaci"/což v malé lokalizaci funguje normálně/ale je to na prd , protože profily pro Česko stejně nepřibyly../.
Všeobecně , dokud Sunnysoft nezplodí novou verzi lokalizace /a bez chyb!!!/ , doporučuju používat maximálně malou lokalizaci , nebo lépe bez lokalizace. BTW - mám už třetí PDA a ještě jsem nenarazil na bezchybnou lokalizaci Sunnysoftu...
viper37 (22)|28.10.2006 11:18
U lokalizace (nastavení, informace o verzi) je možné deaktivovat jednotlivé soubory překladů, např. nastavení GPS (gpssettings.exe), možná by to šlo i s tímto nastavením USB.
trubka_ce4you (32)|28.10.2006 11:40
[QUOTE="viper37"]U lokalizace (nastavení, informace o verzi) je možné deaktivovat jednotlivé soubory překladů[/QUOTE]
Jasně, na to jsem taky přišel už u verze R52, ale řekni mi, kterým vypneš ten wireless manager na today (Bluetooth {null}) - to jsem nějak nenašel a nemám čas dělat 30x SR, abych to vyexperimentoval.

BTW: jinak na opravu pár nepřeložených věcí u SMS HKLM\Software\Microsoft\Inbox\Svc\SMSFriendlyName = Textové zprávy
NewMessage= Nová zpráva
SendMessage= Poslat SMS
MessageSend=Zpráva odeslána
M66 (116)|28.10.2006 12:44
Ta myšlenka vypnout některé soubory překladů mě také napadla. Jen je fakt, že když mám Mio jako pracovní nástroj a ve volných chvílích se raději věnuji jiným činnostem než laborování s nějakým mobilem, tak nemám čas zkoušet metodou pokus-omyl co se stane když něco deaktivuji.

[QUOTE]Prokji: ...ještě jsem nenarazil na bezchybnou lokalizaci Sunnysoftu... [/QUOTE]
No upřímě řečeno: nejsem už nejmladší (bohužel), ale nevzpomínám si na moc dokonalých věcí, na které jsem kdy narazil. Nevím, proč by lokalizace od Sunnysoftu měla být tou výjimkou. Nechci se jich zastávat, ale kdo z vás dělá jen naprosto dokonalé a bezchybné věci... Ale lepší by být mohla.
viper37 (22)|28.10.2006 13:35
Mám zatím ještě verzi R45, protože nemám s ničím problémy, takže to zkoušet nemůžu. Ovšem ten zmiňovaný SR nutný ve skutečnosti není, třeba to nastavení GPS se "odčeští" i bez něj).
M66 (116)|28.10.2006 13:53
Viper37: jestli máš stále R45, myslím, že u ní můžeš klidně zůstat. R65 je dle mého názoru opravdu jen v kategorii lehkého faceliftu, který, s výjimkou eKeyboardu, nepřináší žádné zásadní vylepšení. Alespoň z mého pohledu.
Sice se zdá, že MIO rychleji nabíhá, ale je otázka, zda to není tím, že po instalaci R65 je nastaven "Super výkon CPU"...
Ještě jsem zjistil, že u Czech keyboard u velké lokalizace, při nastavení velikosti písma 14 a blue skinu, nefunguje CAPS lock :( . Po instalaci, před nastavením parametrů fungoval.
bkf1_ce4you (368)|28.10.2006 14:55
VIPER37: Pocitam ze R65ka bude jenom nepatrne poopravena R64 (opravte me nekdo jestli se mylim), takze jednoznacne doporucuji update;) Ja osobne mam R64 a fakt nevim proc bych si mel davat tu nestabilni pomalou hruzu R45 :/ Takze urcite updatni;)
PS: ten "Super výkon CPU" o kterem tu mluvi M66 si hod na "Auto" zbytecne to zere baterku;)
PS2: lokalizace nepouzivam zadny ale i kdyby tak nevim proc bych mel zustavat u R45 :/
THEuda_ce4you (18)|28.10.2006 17:53
změnilo se mě uboot menu na R55 tak doufám , že to eventuelně půjde zase flashnout dolu :sarcastic: :?
bkf1_ce4you (368)|29.10.2006 14:06
VIPER37: Jeste doplnim... tohle je TotalUpdate, ktery krome Woken (k update samotnych Woken jsou CEimage) updatuje i jine casti/partitiony flashe jako napr. GPS modul, UBoot ("zavadec" hardware) a jeste mozna dalsi (G3 IPL, MS IPL), takze proste kazdopadne doporucuji update;)
PS: take je konecne opraven problem s Bluetooth headsety/handsfree;)
hot666 (8)|29.10.2006 17:04
Při pokusu o přechod na novou Rom mě to napsalo " Neznámý hardware" a instalace končí. Neví někdo co s tím ?
bkf1_ce4you (368)|29.10.2006 21:47
Mno zkus treba napsat vic;) Napr. co jsi mel za ROMku, offic./neoficialni, CE/Total atd....
hot666 (8)|31.10.2006 21:26
Mam R52 nahranou z MIO serveru
prokji (199)|31.10.2006 21:51
[QUOTE="hot666"]Při pokusu o přechod na novou Rom mě to napsalo " Neznámý hardware" a instalace končí. Neví někdo co s tím ?[/QUOTE]
Instalační pokyny producenta jasně říkají , že v tom případě buď není hardware MIO A 701 /což asi není tvůj případ/ , nebo instaluješ nesprávnou jazykovou verzi /pravděpodobně BINGO/ ; ve druhém příspěvku píšeš o R52 ze serveru MIO - jenže jediná romka pro naši zeměpisnou a jazykovou /a potažmo lokalizační/ oblast je R45 ve verzi WWE /= WordWideEnglish/ , nejsem si jist , zda NEOFICIÁLNÍ R52 tento požadavek splňuje , spíš bych tipoval , že jejím základem je spíše dánština či holandština/v této oblasti vznikla a teprve ve vyšších verzích od OKIho existují mutace WWE/.Pravděpodobně budeš muset přeflešnout na R45 WWE / nebo alespoň R46 WWE která není pro 701,ale pro HW totožnou A 700/ a pak teprve fleš na R65....
hawkens (90)|31.10.2006 22:47
Nezmysel, som si isty ze rom updater R65 si kontroluje sucasnu verziu ROMky a ak nie je orginalna od firmy, stopne sa. Mitac mohli takto minutu energiu vyuzit lepsie, na fixnutie jednej z mnohych chyb, no ale kto im poradi?

Staci flashnut na niektoru z predchadzajucich oficialnych ROMiek a potom bude R65 spokojna a bude fungovat. Ja som to vyriesil tak, ze som flashol ten custom image co niekto vyrobil z oficialnej R65.
(a hned poslal R65 do <>, lebo podla ocakavania nema zriesene to co ja potrebujem mat)
bkf1_ce4you (368)|1.11.2006 15:11
Ja jsem prvni flash z puvodni R45ky provadel na OKIho 64ku CEimage a pak na "oficialni" (od Mia ale nevydana oficialne) R64ku CEimage, ze ktere jsem preflashnul na oficialni R65ku (oficialni TotalImage). Pokud nekdo neflashoval Uboot a tak (TotalImage flash) tak by to melo jit v klidu updatnout;)
PS: i kdyz to nema zadny vyznam tak jsem pred i po flashovani provedl hard-reset;)
janox (216)|2.11.2006 20:38
Ja som prešiel z R45 na R64, ktorá bola až na nefunkčné BT HF 100%. Teraz som napálil ofiko R65, a prekticky som oproti R64 nezbadal žiaden rozdiel okrem toho, že pribudlo TMC. Čo ma hnevá je, že BT HF stále robí to isté ako pri R64 - po pripojení a aktivácii píska a vrčí. S R45 šlapalo OK, takže je to v ROM. Inak som zbadal nového favorita - Glofiish X500 - má všetko čo nemá Mio A701 teda WiFi, rádio s RDS, AKU 3.2, 2 Mpx foto s auto focusom a iné (GPS samozrejme má). Keď sa objaví, okamžite do toho idem...
adra (24)|2.11.2006 21:54
Po 14 dnech testování nové Rom 65 jsem docela zklamaný. Je pravda, že Mio nabíhá podstatně rychleji a nekouše se. Zato u GSM to není tak vcelku OK, zlobí vyzvánění (nejde hlasitost ani vibrace) takže v kapse nezjistíte, že někdo volá. Také nenaběhne ani upozornění na zmeškaný hovor. Zatím se to stalo jen jednou, po restartu to fungovalo. Jenže není jistota, že se to nebude opakovat a zjištění bude jen náhodné.
Prodleva se snížila, ale stále tam je.
Přibylo hlasové vytáčení (SD Dealer).
Ikona pro nastavení komunikace s PC také nemaká a ani se nedá zapnout (nevím proč to tam je).
Wioraless Manager také zbytečně zabírá místo na ploše, původní záhlaví bylo lepší.
Foťák tak akorát vytrhnout a rozšlapat, stále hrůza.
Původní nastavení MMS a net. neplatí, nové přenastavení se mi nepodařilo a další hodiny práce tomu nechci věnovat.

Prostě a jasně za ty prachy to nestojí a začínám uvažovat o změně a tak jsem se těšil (vše v jednom). :-(((
prokji (199)|3.11.2006 08:25
To adra - nevím , v čem máš potíže - já jsem flešoval z R45 na R65 total a žádný z tebou popisovaných problémů se mi nevyskytl /jen ten foťák je na h...- ale za to může spíš "kvalita" čipu CCD/. Je ale pravda , že používám jen malou lokalizaci Sunnysoftu , protože dosud dostupná velká je korektní na R45 a na R65 dělá zázraky/nejen nepřeložené věci , ale i funkční změny - psal jsem výše../. Doufejme , že Sysoft vydá lokalizaci i pro tuto verzi Rom...
P.S. - pro pořádek dodávám , že fleš jsem provedl asi hodinu poté , co se R65 total objevila na MIO-tech.be...
bkf1_ce4you (368)|3.11.2006 09:53
Taky mám oficiální R65ku... Me se upozorneni o zmeskanem volani taky parkrat neobjevilo. Wireless manager nepouzivam lepsi je udelat si zastupce v Pocket Plus;) Foťák bude stát vždycky za h*vno díky CCD čipu (tohle píšu snad už po 100té :D )... možná až vyjde Cool Camera tak to bude o něco lepší;) BT by bylo nejlepší zjistit, která fungují (myslim, že dokonce kdosi na ce4you psal, že mu to jede bez problémů, ale nevzpomenu si, co má za handsfree). Celkově to vypadá, že zatím nejlepší bude R64 - rychlost stejná ale bez těchto celkem otravných chybek;)

PS: Co se týče Glofiish X500 tak pomalejší procesor, výdrž baterky bude hodně podobná, samozřejmě nemá slot na klasické SD... lepší foťák pro mě nemá žádnej význam... ale displej bude určitě lepší, co se týče čitelnosti na denním světle (to by byla jediná výhoda pro mě)... ale hlavně vypadá tak hrozně obyčejně... design bez designu :D
hawkens (90)|3.11.2006 10:06
Fotak nevyriesis. Moj osobny nazor je ze za mizeriu vo foteni je zodpovedna mizerna optika / cip, tym padom s tym nikto nepohne.
bkf1_ce4you (368)|3.11.2006 11:41
BTW teďka mi jeden typos potvrdil, že po oficialním flashi na R65 lze bez problémů (a bez flashovani UBootu) udělat CE image update na "oficialní" R64 i na OKIho R014ku, takže to hnedka doma zkusím;)
Medved009 (10)|3.11.2006 22:54
Hele já tomuhle moc nerozumím,nic jsem zatím neflashoval,ale tohle mi vrtá v hlavě a docela bych tam tu 65 šoupnul.Dá se to potom kdyžtak nějak vrátit zpátky? A stojí mi to vůbec za to? Díky
bkf1_ce4you (368)|4.11.2006 00:03
TO MEDVED:
Mno tu R65ku bych tam prece jen nehazel:/ Zda se mi chybovejsi nez R64ka:/ Navic od te doby co mam R65ku mi telefon sam volal na cisla, ktery jsem naposled prozvanel... Jdu zpatky na R64ku s tou jsem byl maximalne spokojenej;) Jinak kdyz flashnes jenom CE image (jenom cast flashe kde jsou Windowsy) tak muzes v klidecku zpatky na starej OS i kdyz nevim proc bys to delal;) Leda tak kvuli pripadne reklamaci;)
PS: Nez zacnes zalohovat a potom flashovat, tak si vsechno poradne precti a dokud v tom nebudes mit jasno, tak nic nepodnikej;) Jinak jestli mas R45ku jako jsem mel ja pred R64kou tak po flashi na R64ku poznas celkem velkej rozdil;)

EDIT: Tak jsem zpatky na R64ce (UBoot 55) a z ni jen tak nekam neprejdu to by musela bejt hodne vychytana ROMka;) Mozna tak OKIho;)
Medved009 (10)|5.11.2006 20:26
Dík moc
bkf1_ce4you (368)|6.11.2006 09:15
BTW UBoot je neco jako BIOS na zakl. desce, co mate v PC, akorat u PocketPC je to jedno jakej UBoot mate co se tyce stability atd. Jednotlive UBooty se lisi jenom pokrocilymi moznostmi nastaveni, ktery stejne vetsina z nas vubec nevyuzije;) Jinak nejvice moznosti ma asi UBoot 48 (pak jeste ma dost 50 a 51).
SilverHand (56)|20.11.2006 14:01
Mam nyni OFIKO R65, predtim jsem mel R64. Vsechno jsem flashoval Full Image z SD karty. Nikdy jsem s tim nemel (flashovanim) sebemensi problem. Co se UBOOT tyka, neni to zas tak jenom o menu s funkcema, ale jde taky o zpusoib pristupu k samotnemu IMG s Windowsama. Je to asi jako WinZIP. I se starym otevrete nove ZIPy, ale treba ne tak efektivne ci rychle. Vychazim ze zasady, ze zadna spolecnost nedela nic jen tak, protoze ji to stoji penize. Cili pokud udelali novej UBOOT, tak to melo nejakej duvod. Kdyz jsem procetl fora i na 4pages, tak jsem zjistil ze vetsina tech co mela problemy se stabilitou vzdy flashovala pouze CE image. Nevim, jak rikam, mam to flashnuty cely od ty doby co je R65 venku a zatim mi ani nespadl, ani se nezamkl a vse mi funguje vcetne netu prez ActiveSync, WiFi (externi SDIO karta) i BT. Jedina vec, mam pocit ze se mirne prodlouzila doba mezi zvonenim a prijetim hovoru. Tipnul bych tak na necelou pul vterinu. Predtim jsem to nepozoroval.
janox (216)|20.11.2006 17:40
Tak ako Silverhand som prešiel z R64 na oficiálnu R65 a maximálna spokojnosť. Odkedy ju mám, tak ani jediné zmrznutie a ani HR. Jediný problém mám s autolockom, kedy mi ho zablokuje pri nečinnosti aj pri behu hry a potom jedine SR. Radšej ho teda nepoužívam. Stabilita systému je OK, a to BT HF čo mi nefunguje od prechodu z R45 je asi problém komunikácie tejto značky s Miom a novšími ROM, pretože iné BT HF s Miom idú dobre. A čo sa týke tej pauzy počas prijatia hovoru, tak od prechodu na R64 a následne na R65 nemám žiadnu pauzu a počujeme sa hneď ako prijmem hovor ja alebo druhá strana. Tak mi povedzte, čím to je, že niekto ju tam má a niekto zasa nie???
bkf1_ce4you (368)|20.11.2006 22:36
[QUOTE="janox"]nemám žiadnu pauzu a počujeme sa hneď ako prijmem hovor ja alebo druhá strana. Tak mi povedzte, čím to je, že niekto ju tam má a niekto zasa nie???[/QUOTE]
Mno jasne na tohle neodpovim, ale zasadni vliv ma na to v jakym stavu je SIMka + jakej mas typ SIMky, to vim urcite a pak bych jeste tipoval, ze bude mit vliv jakyho mas operatora, ale to uz jiste nevim. Taky myslim ze zasadni vliv bude jakou mas verzi AKU... ona ta telefonni cast Windows Mobile se mi vubec nezda nejak povedena spis pekne zmrkwosoftena:/ Taky kdyz se mrknes na vylepseni co nabizeji nove AKU tak je to vesmes vsechno o vylepseni spoluprace PDA se SIMkou;) Myslim ze mrkwosofti maji jeste hoooooodne prace nez si moje PDA bude rozumnet se SIMkou, aspon tak dobre, jak moje snad vic jak 10 let stara motorola... moment mrknu na tu zrudu, co tam je napsany... Motorola A130 :)

PS: Ja jsem byl s novou oficialni R65 dost nespokojenej, hlavne protoze mi Mio dvakrat samo zavolalo poslednimu volanemu a pak se mi nekdy neukazovalo upozorneni na neprijaty hovor :/ takze mam zase R64 a spokojenost;)
SilverHand (56)|21.11.2006 06:53
Hmm, dobrej napad s tou simkou. Mam jeste uplne prvni, co jsem mel v prvnim telefonu pred 10 roky.....zkusim to vymenit, treba to pomuze.
carbik_ce4you (132)|24.11.2006 12:33
Mam verzi R64.3.101.0901.1
MIO A701 bylo zakoupeno minuly tyden
Ze stranek MIO stahnu oficilani verzi fw R65 (A701_english_R65.exe, 54 149 120b)

Ale pri pokusu o update fw mi to vyhodi tuto hlasku a konec:


Nejaky napad?
Dik
carbik_ce4you (132)|24.11.2006 12:46
... napadlo me udelat HR, ale radsi jeste pockam...

btw: jak se vubec dela?
SilverHand (56)|24.11.2006 12:55
HR ti nepomůže. Děla se VOLUME DOWN + ARROW UP drzet a pak STISKNOUT a pustit KONEC HOVORu (cerverne tlac.)

Tahle hlaska se stava u nekterjch ROMu. Budes muset udelat FLASH na starou R46 ktera je ofiko ceska a potom az ji tam budes mit, tak ti to pujde timhle updaterem udelat. Nebo by bylo potreba nekde sehnat TOTAl IMAGE od R65 ofiko, ale TOTAl IMAGE a ne jen CE a updatnout to z SD karty!
Borek_ce4you (50)|24.11.2006 17:37
zdravim,
mam problem a dotaz.
Stahnul jsem si odsud ofiko R65ku a rozhodl se flashnout kolegovi MiO 701, stezoval si na rychlost a stabilitu. Flash probehl z pocitace a byl to PLNY flash. Vysledek dopadl rozporuplne. MiO se VELICE zrychlilo ale zacalo vykazovat zajimave stale stejne chyby. Pokud zavesi hovor ktery trval tak dlouho ze MiO zhaslo display, nejde po ukonceni hovoru s pristrojem nic delat (je zhasnute a na tlacitka reaguje jejich kratkym podsvicenim). To se stane skoro vzdy. Pokud se ale pocka cca 2-3 minuty, MiO se k plne spokojenosti rozebehne a dela joko by nic.
Taktez se obcas stane ze po zazvoneni budiku se MiO dostane do stejneho stavu.

Provedl jsem druhy HR a na MiO nahral pouze cestinu (kolega na ni bohuzel trva), zakazal jsem mu pouzivat zamek, vypnul co se dalo z TodayPlug-inu. Porad stejne...
Zopakoval jsem FLASH a ze SunnySoftu stahnul novejsi verzi cestiny pro MiO nez dostal kolega v obchode. Bez vysledku.

Nemate pro me nekdo nahodou nejakou dobrou radu?

Diky moc.
bkf1_ce4you (368)|25.11.2006 17:17
Hmm zkus CE Image flash na R64 a pro jistotu po flashi hardreset;) A R65ku si tam vubec necpi... ma oproti R64 vazny chyby:(
carbik_ce4you (132)|27.11.2006 08:20
Tak jeste pridam maly doplnek z ELKA:

1.Nejsme jedinný distributor v ČR, takže nemáme informace o všech A701.
2.Mohu potvrdit, že existuje verze firmwaru, která píše číslo co máte vy, ale ve skutečnosti je to R65.


Podflashovat to na R64 a pak tam dat R65 by asi bylo reseni, ale pockam na pripadnou R66...
Borek_ce4you (50)|27.11.2006 09:08
[QUOTE="bkf1"]Hmm zkus CE Image flash na R64 a pro jistotu po flashi hardreset;) A R65ku si tam vubec necpi... ma oproti R64 vazny chyby:([/QUOTE]

Dik za radu, ve stredu to testnu... Drzim si palce:-)
bkf1_ce4you (368)|29.11.2006 21:38
Hlavne po flashi je treba provest hard-reset;) On se sice provede sam, ale nejak podivne:/ Proste po nastartovani s novou ROMkou ihned po najeti na today screen provest hard-reset;)
PS: Jestli mate nejakou zalohu dat udelanou v nejakym zalohovaci (např. Sunnysoft backup) tak si ji rozbalte a valte to do PDA rucne ;) Casto takova obnova totiz domrsi celej system a pak vetsinou nasleduje nalada v p*deli a hard-reset :D :( Bez toho se myslim kazdej obejde;)
Borek_ce4you (50)|30.11.2006 09:42
Tak jsem pohořel jako Baťa s dřevákama...

Nedokazu provest dalsi upgrade (v tomto pripade downgrade na R64) neb software kterym jsem z R46 presmahnul na R65 jiz telefon v BOOTmodu nevidi... Ten soft se konkretne jmenuje "ScoterRomUpdate-R01.exe" predpokladam ze je finta v tom R01 na konci... Tak jdu zkusit vyGOOGLovat nejakou jinou verzi... Pokud mate nejaky overeny postup, sem s nim, budu vam neskonale vdecen...
Dik, Borek.
bkf1_ce4you (368)|30.11.2006 10:55
Hmm spis bych rekl, ze delas nekde chybu. Vsem flashovani (CE Image update) i po oficialnim TotalUpdate (R65) funguje v pohode;) Mozna jsi zapomnel vypnout usb detekci v activesyncu... nebo neco jinyho...