Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 64

Téma: Umí TOM TOM plánovat inteligentně - ne neumí :-(

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Souhlasím s Aaaikem, já tam kde to znám už jezdím bez navigace a tam kde to neznám, jsem rád, že mně dovede k cíli a to dnes splní snad každá. Jestli při tom najedu o deset kilometrů víc, nebo míň mně pak opravdu netrápí.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Aaaik
    Vzdy mne udivuje, ze priznivci iGO musi "kopat" do TT. Opacne to pritom neni.
    No, pokusy tady přeci jen byly, např. tady . Pravda je, že bez konkrétního úspěchu.
    Prostě, dobrý navigační soft je dobrý navigační soft.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Ale zeptal bych se docenta: jaka trasa z Mitova do Kladna je ta spravna(economicka). Ja bych jel podle te 1. varianty a dalsi bych vubec nehledal, pokud znam lepsi trasu, tak po ni jedu i pres rady navigace. Uzivatel GPS se prece nestane otrokem dobreho sluhy. Preju hezke cestovani s jakoukoliv navigaci, nevnucuji nikomu zadnou, ale uzivam jen nektere.
    Přece ta, kterou najde iGO : 1:26 hod., 85 km (a přesně ta, kterou jsem jezdil dávno před tím, než jsem měl navigaci).
    Nikomu iGO nevnucuju, TomTom má pár předností taky, ale já chci mít navigaci na navigování... Na iGO mně vadila šílená ukecanost, tak jsem si našel hlas, který to odstraňuje, a naprostá spokojenost...
    A další přednost, kterou jsem zjistil u iGO dneska: pokud zvolíte v TomTomu průjezdní bod kliknutím do mapy, může se stát, že se, při malém zvětšení mapy, trefíte do ulice pár metrů vedle od té, kudy budete projíždět... Pokud tento bod minete a neprojedete jím, TomTom vás na něj bude tvrdošíjně navigovat až do konce cesty a bude neustále řvát, abyste otočili. iGO se minutého bodu přestane všímat po 300 metrech a spokojeně bude navigovat k dalšímu...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Je pravda, že Ekonomická by se TomTomu hodila, cestu z místa v blízkosti cca 50-60 km D1 (přesný název si nevzpomenu) do HK nplánuje po dálnici přes Prahu ačkoliv si zajedu desítky kilometrů oproti rozumné trase. Naopak iGo někdy i na rychlá hledá zkratky, kolegovi co jezdí z prahy do Milevska počítá líp TomTom. iGo na mě dělá dojem, že bere jako by se po každé komunikaci mimo obec dalo jet 90. Shazování z mostu je jednoznačně vada mapy, s iGo sem to na slovensku zažil taky. A některými tolik vychvalovaný Navigon je taky šunt největší, stratuje to neskutečně dlouho a vůbec celé je to šíleně pomalé, když se to pustí bez připojené GPS tak se to sekne a pomůže jedině softreset, ABCDEF klávesnice je k zešílení, i když navigační schopnosti jsou vychvalovány, aplikace působí tak nepřátelsky, že sem se ani nedostal k tomu jí nějak víc testovat. A když jsou tam tak zásadní programátorské prasárny v tak základních věcech, prostě nedokáži věřit ž samotném navigování nejsou.

Takže celkově jsem s úrovní těchto systémů zklamán, zejména když uvážím, že TomTom i Navigon jsou již v šesté generaci. Garmin PNA a Garmin Mobile XT jsem neměl v ruce.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

2 xtonda: ad. Navigon - jojo startuje dlouho, asi největší chyba. Jinak problém s padáním při odpojené GPS jsem nikde nazažil (cca. 6 zařízení) a klávesnice se dá změnit jiným skinem. Ovládání je otázka vkusu, mně osobně vyhovuje.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to xtonda:
    no, já bych to tak příkře neviděl. Možná, že se mýlím, ale vždy jsem měl za to, že úroveň výpočtu trasy lze u i-GO nastavit v parametrech trasy. Já jsem to ponechal tak, jak je to z výroby a žádný hmatatelný problém ve výpočtu trasy jsem ještě nezaznamenal, a to i tam, kde TT zkrachuje jako třída.
    Na druhou stranu u TT nemožnost ekonomické trasy opravdu zaviňuje až jeho nepoužitelnost. Přitom je to jeden ze dvou nedostatků, který na něm vidím, které kdyby nebyly, asi bych ho v současné době povýšil na navigaci číslo 1. Tím druhým nedostatkem je, nevyužití RDS/TMC u varianty PDA. Tato skutečnost je s podivem, a to z důvodu, že soft je na užití TMC evidentně připraven…. a vypadá to, že varianta pro PNA danou oblast má zpracovanou přijatelně.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od Docent
    ... Na iGO mně vadila šílená ukecanost, tak jsem si našel hlas, který to odstraňuje, a naprostá spokojenost...
    pokud zvolíte v TomTomu průjezdní bod kliknutím do mapy, může se stát, že se, při malém zvětšení mapy, trefíte do ulice pár metrů vedle ... Pokud tento bod minete a neprojedete jím, TomTom vás na něj bude tvrdošíjně navigovat až do konce cesty a bude neustále řvát, abyste otočili....
    Tu ukecanost iGO bych rad taky omezil, můžete mi poradit?
    A druhy případ TT řeším zadávánim míst, kterými chci projet do "Oblibene", napr. 1 Kuks, 2 Kowary, 3 Lipnice. Po dojeti do 1. cíle dám Navigovat na 2...Je to myslím jednodušší, než "Itinerar" a mužu zadat víc průjezdních míst, než v Pokročilé plánování.

Plus pro TT je u mě "čas v cíli", strefuje se do 5min i na stovky km.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Docent na poi.cz zveřejnil link na nové hlasy pro i-GO.
    Po pohrání si u stolu s tím, zejména Jitka vypadá schopně. I přes některé nedostatky určitě líp, než ta původní, i upravená, Žuži.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    ... žádný hmatatelný problém ve výpočtu trasy u i-GO jsem ještě nezaznamenal, a to i tam, kde TT zkrachuje jako třída. ...
    A to zase já jsem s i-GO letos utrpěl pořádný krach (verze 2006 Plus, poslední mapa Slovenska).

Cestu ze Sobranců do Michalovec i-GO naplánoval velikou oklikou po úzkých silničkách okolo Zemplínské Šíravy, zatímco existuje přímá a krátká spojnice po silnici o třídu lepší. Když už jsme jeli skoro hodinu, tak se řidič se divil, že před delší dobou tuhle cestu absolvoval za 15 minut. Bohužel jsem na chybu v přišel pozdě, navigace je moje a tak jsem mlčel, aby mě řidič i s ní nevyhodil.

V Čechách používám TomToma, každá navigace má svoje všeobecně známé plusy a mínusy. Nicméně nekritické příspěvky Madrunky do nebe vychvalující i-GO a všemožně hanící TomToma na fóru o TomTomovi mi říkají, že to bude nejspíš prodejce navigace značky i-GO.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tady bych řekl, že budou možná alespoň částečně na vině ty mapy, taky sem byl letos o prázdninách na Slovensku a ty mapy opravdu nejsou nic moc.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Tu ukecanost iGO bych rad taky omezil, můžete mi poradit?
    A druhy případ TT řeším zadávánim míst, kterými chci projet do "Oblibene", napr. 1 Kuks, 2 Kowary, 3 Lipnice. Po dojeti do 1. cíle dám Navigovat na 2...Je to myslím jednodušší, než "Itinerar" a mužu zadat víc průjezdních míst, než v Pokročilé plánování.

Plus pro TT je u mě "čas v cíli", strefuje se do 5min i na stovky km.
    Používám hlas Jitka 2.3 z toho uvedeného odkazu...

S těmi oblíbenými místy
    a) bych jich za chvíli měl 1000 nebo bych je musel pořád mazat,
    b) Přepínat v navigaci cíle během jízdy mně přijde stejně pohodlné jako koukat před křižovatkou do autoatlasu, akorát o dost dražší...

S časem v cíli i iGO nemám problém, asi záleží na stylu jízdy.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Janhura
    Cestu ze Sobranců do Michalovec i-GO naplánoval velikou oklikou po úzkých silničkách okolo Zemplínské Šíravy, zatímco existuje přímá a krátká spojnice po silnici o třídu lepší. Když už jsme jeli skoro hodinu, tak se řidič se divil, že před delší dobou tuhle cestu absolvoval za 15 minut. Bohužel jsem na chybu v přišel pozdě, navigace je moje a tak jsem mlčel, aby mě řidič i s ní nevyhodil.

V Čechách používám TomToma, každá navigace má svoje všeobecně známé plusy a mínusy. Nicméně nekritické příspěvky Madrunky do nebe vychvalující i-GO a všemožně hanící TomToma na fóru o TomTomovi mi říkají, že to bude nejspíš prodejce navigace značky i-GO.
    To je takový problém se před vyjetím podívat na celou trasu a když se mně něco nezdá, tak tu naplánovanou prostě ignorovat?

BTW v tomhle konkrétním případě je to evidentně problém v mapovém pokladu, protože cestu zpátky to naplánuje správně, prostě to tu přímou považuje v úseku kolem jezera za jednosměrku...

Nevím, proč by Mudrunka musel být prodejcem iGO, já nejsem prodejcem ani iGO, ani jiné navigace, ba dokonce prodejcem čehokoli a taky nemůžu TomTomu přijít na jméno... Zkoušel jsem podle něj jezdit dost dlouho, naposledy celý minulý týden v jižních Čechách, ale prostě to nejde, pokud tedy nechci vymetat zkratky kolem kravínů nebo si naopak desítky km zajíždět...

Šlo by to, pokud bych měl při ruce autoatlas a vytvářel si podle něj itinerář nebo zde zmiňované oblíbené body, ale to si rovnou ty body můžu vypsat na papír, vrazit do ruky spolujezdci a nepotřebuju navigaci...

Takže TomTom mně zůstal jako pomocník pro navigaci k WiFi připojení, pokud se pohybuju pěšky někde po Práglu .

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Docent
    Takže TomTom mně zůstal jako pomocník pro navigaci k WiFi připojení, pokud se pohybuju pěšky někde po Práglu .
    I na tohle je lepší iGo, protože kromě pozice aproximované na nejbližší komunikaci (šipka) ukáže i reálnou pozici, kterou hlásí GPS (tečka)

PS: Já taky iGo neprodávám

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

To možná jo, ale já se ještě nenaučil POI do iGO přidávat, kdežto do TomToma mně to jde naprosto bravurně .

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Janhura
    Citace Původně odesláno od Mudrunka
    ... žádný hmatatelný problém ve výpočtu trasy u i-GO jsem ještě nezaznamenal, a to i tam, kde TT zkrachuje jako třída. ...
    A to zase já jsem s i-GO letos utrpěl pořádný krach (verze 2006 Plus, poslední mapa Slovenska).
    Vážený pane kolego, sděluji vám, že nejsem žádný prodejce i-GO, dokonce nejsem prodejcem ničeho. Já se živím poctivým způsobem.
    Váš ctěný příspěvek mě natolik zaujal, že mám něco málo dotazů. Můžete konkretizovat můj nějaký příspěvek, ve kterém haním Velkého Tomíka a přitom nemám pravdu? Pokud máte např. na mysli 1 příspěvek na této stránce,
    cituji:
    Přitom je to jeden ze dvou nedostatků, který na něm vidím, které kdyby nebyly, asi bych ho v současné době povýšil na navigaci číslo 1.
    konec citace

pak máme asi nejednotné hodnotové měřítko jednotlivých slov, a abych pravdu řekl, nejsem to já, kdo nechápe význam slov „asi bych ho v současné době povýšil na navigaci číslo 1.“
    Taktéž jsem nepochopil v čem do nebe vychvaluji (a neoprávněně) i-GO. Pokud by jste využil funkci „hledat“ (je umístěna na stránce seznamu fóra nahoře) a dal by jste si práci s vyhledáním mých příspěvků, jistě by jste našel mé formulace směrem k i-GO jako, puťovka náhodou navigující, navigační dvojka apod.
    No, a pokud budeme hovořit o tom, který soft považuji za nejlepší, je jím jednoznačně Navigon s celkovou úrovní komplexních navigačních informací téměř na úrovni geniality, které spolu s perfektní grafikou ostatní softy (o které se pereme) přímo deklasuje. Problémem je akorát to, že Navigon u nás zatím nemá vyhovující mapové podklady, a to ani ty, které se dají sehnat neoficiálně.
    Popisujete problémy na Slovensku. Můžu se zeptat, stalo se to jenom na jednom místě, nebo se jedná o systémový problém? Můžu se dále zeptat o jakou mapu jde? 2007.04 a ze kdy, nebo 2007.07? Můžu se dále zeptat, když vás i-GO tak zklamalo, proč jste pro navigaci v dané lokalitě nepoužil TT? Vždyť mapa 680.xx je tam už poměrně sjízdná, alespoň se to tak tváří. Já jsem danou mapu chtěl použít na mé nedávné cestě do Chorvatska přes Maďarsko a zkrachoval jsem, stejně jako to nebylo použitelný v samotném Chorvatsku. A mohu vám prozradit sladké tajemství, to zatracované i-GO bylo na jedničku.

Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 19-02-2007, 13:52
  2. .pdb které uBook neumí zobrazit
    Od lump_ce4you v sekci eKnihy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-12-2005, 21:05