Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastaveni GPRS na MDA1 a WM2003 4.0.5

czeky (5)|5.1.2004 19:15
Ahoj, moc rad bych poprosil o radu co a kde nastavit u vyse uvedeneho telefonu, po nahrato tmobile nastaveni.cab pro verzi PPC2002 se nic nestane, nastaveni se sice objevi, ale v at vyberu v connections cokoliv, dela si to co chce, nic nezustane ulozeno, ruzne se nastaveni prepinaji, nejcasteji na WAP settings nebo MMS settings, u PPC2002 jsem mel zvoleno Internet GPRS a jelo to fajn.. zde nevim co a kde nastavit, proto prosim o pomoc, dekuju vsem..

czeky
Pavel Koza (4761)|5.1.2004 19:37
Myslim, ze problem je v tom .cab souboru. Ve WM2003 je toto spojeni trochu (dost) jinak, takze to samozrejme nemuze fungovat. Musite to nastavit rucne, bez pomoci toho .CABu.
PavelR. (2184)|5.1.2004 20:19
[QUOTE="Pavel Koza"]Myslim, ze problem je v tom .cab souboru. Ve WM2003 je toto spojeni trochu (dost) jinak, takze to samozrejme nemuze fungovat. Musite to nastavit rucne, bez pomoci toho .CABu.[/QUOTE]

... presne tak. Ten cab soubor jsme pro T-mobile delali pro puvodni OS v MDA1 (tj. PPC2002) a u WM2003 nebude a ani nemuze fungovat. Jedna se o zaznamy klicu v registrech, ve kterych je nastaveni pripojeni ulozeno, zkompilovanych do cabu (po instalaci probehne jejich import). Ve WM2003 se tyto klice samozrejme lisi.

PavelR.
czeky (5)|5.1.2004 21:13
dekuji, nicmene moc rad bych znovu poprosil o radu co a jak kde editovat, ci zda je mozne u nas system 4.0.5 ENG a pristup na net rozhodit.. dekujumoc
st.tom_ce4you (365)|5.1.2004 21:59
[QUOTE="czeky"]dekuji, nicmene moc rad bych znovu poprosil o radu co a jak kde editovat, ci zda je mozne u nas system 4.0.5 ENG a pristup na net rozhodit.. dekujumoc[/QUOTE]

start-setings-connections-connections-add a new connection -zde zadat jmeno, tedy asi t-mobile a zadat "celuar line GPRS", next-zadat access point, kliknout na advanced-zalozka servers-zadat ip adresu primarniho a sekundarniho dns serveru a zvolit finish.
PavelR. (2184)|5.1.2004 22:40
[QUOTE="czeky"]dekuji, nicmene moc rad bych znovu poprosil o radu co a jak kde editovat, ci zda je mozne u nas system 4.0.5 ENG a pristup na net rozhodit.. dekujumoc[/QUOTE]

... pokud se vam to nepodari rozchodit, ozvete se mi pristi tyden (po 12.1.) soukromou zpravou a ja vam poslu vyexportovane registry pro nastaveni pripojeni vaseho operatora na WM2003.

PavelR.
czeky (5)|5.1.2004 23:59
diky moc, vse popsane jsem samozrejme zkousel, nicmene i pozadani vseho se konfigurace evidentne neulozi, nebot po opetovnem zvoleni edit se neobjevi zadne nastaveni a ani nikde jinde se zadna zmena neprojevi..

APN je internet.t-mobile.cz a ip DNS je 62.141.0.1 a sekundarni 62.141.0.2?

dekuji, budu experimentovat a pokud se enzadari dovolil bych si vas pozadat o ten registr, diky moc..
Pavel Koza (4761)|6.1.2004 14:15
Zaloha -> hard reset a otestovat... Vic asi neporadim:) Je mozne, ze za to muze nejaka instalovana aplikace...
czeky (5)|6.1.2004 15:12
diky, je tady nekdo komu to pripojeni s 4.21 radiem a 4.00.05 ENG ROM jede?
st.tom_ce4you (365)|6.1.2004 15:18
[QUOTE="czeky"]diky, je tady nekdo komu to pripojeni s 4.21 radiem a 4.00.05 ENG ROM jede?[/QUOTE]

mam 4.00.11 ale testoval jsem i 05, vse jelo OK tedy s Eurotelem.
czeky (5)|6.1.2004 15:33
po hard resetu to jede, sice velmi pomalu, ale jede, po prvnim spojeni mi nabehla stranka http://www.gprspeed.t-mobile.cz/ a nejakym nastavenim komprse obrazku, zadal jsem komprimovana, dle infa na strankach t-mobile jsem se ale nedozvedel, zda me vyuziti sluzby speed bude neco stat, jelikoz pisou zdarma pro ty co maji aktivovane gprs s apn, gprs mam, ale nevim, zda s apn, omlouvam se zaz neznalost.. ma smysl na pda instalovat tu lepsi sluzbu speedPlus? diky
PavelR. (2184)|6.1.2004 20:01
[QUOTE="czeky"]po hard resetu to jede, sice velmi pomalu, ale jede...[/QUOTE]

... ono take zalezi na momentalni vytizenosti BTS, se kterou vase MDA1 komunikuje a v pripade T-mobilu i na kvalite signalu na jehoz zaklade se urcuje typ kodovani (CS1 - CS4) resp. korekce chyb.

[QUOTE]
po prvnim spojeni mi nabehla stranka http://www.gprspeed.t-mobile.cz/ a nejakym nastavenim komprse obrazku, zadal jsem komprimovana, dle infa na strankach t-mobile jsem se ale nedozvedel, zda me vyuziti sluzby speed bude neco stat ...
[/QUOTE]

... nebude

[QUOTE]
ma smysl na pda instalovat tu lepsi sluzbu speedPlus? diky[/QUOTE]

... nikdy jsem rozdil mezi temito dvemi sluzbami presne nemeril, ale podle meho soudu by klient GPRSpeed Plus mel byt efektivnejsi.

PavelR.
Magua (98)|7.1.2004 08:53
Já osobně mám nainstalovanou romku 4.00.05 a radio 4.21 a GPRS s oskarem mi chodí uplně v poho, jen jedinný problém mám: když se připojím na icq tak to jde v poho ale po odhlášení a odpojení se znovu dokud nerestartuji nepřipojím...
Asi nikoho nenapadá nějaký "hack" co? :) :)) :))