Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9000 - paměť pro programy

sim_ce4you (106)|25.10.2006 18:18
Dá se nějak uvolnít paměť pro programy? 8MB se mi zda trochu málo pro bezproblémový provoz. Ostatně jsem ani nikde nedočetl kolik postačí pro chod...? SEznam běžících aplikacích jest prázdný. Hledal jsem podobné téma a nenalezl...pokud někde není zašité hluboko v diskuzi
ElSoft (1244)|25.10.2006 18:34
:sarcastic: a co napsat jaké zařízení, jaký OS, atd, atd ....

jinak dost žerou today pluginy a za zkoušku stojí taky nabootovat do safe mode a kokuknout se kolik zbyde paměti

a pokud používate orig ROM od některého z našich operátorů tak zkusit preflashovat

nebo nejednoduší řešení je HR:yes:
sim_ce4you (106)|25.10.2006 18:39
QTEK 9000 WM5... a s nejakymi boot rezimi nemam ani zkusenost:))

EDIT: uprvaven nazev tématu
ElSoft (1244)|25.10.2006 23:08
no proto jsem ti dal odkaz na prográmek pomoci kterého to můžeš zkusit, jinak co se týče paměti na Qteku9000 je tu už někde diskuze, zkus pohledat
dort (1212)|26.10.2006 00:15
8MB - proboha co všechno jsi tam naistaloval?

k tomuhle číslu jsem se nikdy ani nepřiblížil, nebude problém ve zbytečných instalacích soft to PDA a ne na kartu? anebo v nějakých e-mailech a jejich přílohách?
sim_ce4you (106)|26.10.2006 17:43
Na programek juknu...veskery SW instaluji do SD karty...proste na pocatku uz pri startu qtek...mam pemet pro programy nejakych 15MB natoz kdyz se otevre par aplikaci 8 mam standardem i kdyz je pozaviram nikdy se neveratim ke slibnemu cislu 15MB:)

Kolik mate vy???

Dekuji za program odzkousim...
dort (1212)|26.10.2006 19:25
to je divné, zkuste vypnout Today pluginy a měl by jste mít cca 18 - 20 MB
flashman (1366)|26.10.2006 19:35
Poslední dobou se oběvují trendy zmenšovat pagepool, ale Universal má bohužel page pool již tak malý (4MB), že při ještě větším zmenšení by se asi zhroutil..
Pro srovnání: HTC Wizard (MDA Vario) má pagepool 12 MB
dort (1212)|26.10.2006 19:44
jakou ROM jste vlastně použil? 1.30.96? i-mate? nebo jinou?
JiriE (117)|26.10.2006 21:23
O problémech s pamětí se ví, na XDA-Dev už k tomu byly nějaké připomínky, tady ty příspěvky jsou o tom:

--------------------------------------------------------------------------------

Memory Problem with 1.90.96 radio1.13


Hello All,

I have installed yesterday rom 1.90.96 and at the beginning it looked very good. I have installed all applications as usual - exactly like in previous installations and everything was fine untill I have checked the amount of free program memory. In build 1.30 I usually have around 24 MB, but with this build it is fluctuating between 12 and 16 and is is not enough for some of my applications. Does any of you know usefull application which show which application/process is really using the memory? any hints there? I have checked startup and there is nothing unusal there, and when I check in running programs there is nothing running - but still the memory is very low. Any clues???


--------------------------------------------------------------------------------

A odpověď:

--------------------------------------------------------------------------------

New version is on the way!


All,

I am in the final stages of testing the latest release 1.91.02 WWE

It should be ready to upload in the next few days. I have addressed many of the issues and suggestions that were reported. The only real issue that still remains is the CF 2.0 SP1 issue. This issue is with the AKU 3.2 core itself and only affects programs that interface with the PIM, although if I test a application written in .NET 2005 that connects to the PIM it works fine, so my theory is that older software will not work correctly, probably because of the PIM changes in AKU 3.2.

I performed this test by creating a version of my ROM without the CF 2.0 SP1 files in it and installed the CF 2.0 SP1 via the MS cab file, then tried various PIM software that requires CF 2.0 (C2C, i-mate 1-View, etc...) I received the same results between both ROM versions.

However I will keep looking to see if there is anything I can do about it.

Hope everyone is enjoying the ROMs and I truly appreciate all the wonderful feedback!

Take care,

-Jwrightmcps

P.S. I will keep you guys posted on my continued progress...


--------------------------------------------------------------------------------

Pokud to tu někdo ve zkratce přelouskne, tak se to dozvíme podrobněji, já to chápu tak, že se o tom ví a chystá se nová verze, která by tento problém měla řešit.
sim_ce4you (106)|5.11.2006 17:09
Tak jsem myslel ze jsem nad timto zvitezil ale asi ne...Povedlo se mi pomoci techto stranek a jisteho uzivatele nahrat do zarizeni nove

radio 1.13.00
rom 1.90.94WWE

nebudu tvrdit ze o proti vyrobnimu se nic nezmenilo zmena je to pekna

...ale pamet? rano zacnu s pameti 25MB a vecer mam 3MB zkontroluji vypis spustenych programu a a je prazdny...jak vyprazdnit pamet kdyz ve vypisu nic neni?
Predpokladam ze jistou cast pameti si ukousne system (cestinu nepouzivam) ale kdyz zkoncim na tech 4 uz se to moc nehybe:)
Napada nekoho neco? Dekuji
ElSoft (1244)|5.11.2006 17:40
najdi si programky Oxios Hibernate a Oxios CloseApps
sim_ce4you (106)|5.11.2006 22:00
Diky za typ odzkousel jsem ale zpetne se nad 14MB proste nevyhrabu:)) v nej pripade mi to prida 2,5MB ktere zas zmizi za chvilku ale vetsinou to uvolni tak 1,4 a mene