Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 71

Téma: Servis pro zařízení HTC (starý)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Odstrašující zkušenost!

Tak mám opět velmi zajímavou zkušenost z GS mobile s reklamací TyTNa.
    U TyTNa mi přestala fungovat qwerty klávesnice,tak jsem to dal do SS,tak jsme sepsali reklamační protokol.Za 12 dní se mi ozvali z SS,že už to mají opravené.Dokonce mi to vzali i v rámci záruky a nevadila jim oficiální WM6.Vyměnili desku klávesnice a prý všechny testy dopadly v pořádku.Ani ne za 20 minut jsem byl v SS znovu s reklamací reklamace a dalšími vadami,které způsobili při reklamaci.Nejen že qwerty neseděla správně (propadlá tlačítka OK a Tab),tak jak má,ale navíc nešla vyvolat žádná nabídka funkcí a nešlo spustit kalendář,kontakty apod...
    V GSMobile jsou opravdu profesionálové na nejvyšší úrovni.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Výstupní testy OK - k smíchu

Ano,přesně tak,navíc si všimněte poslední položky na obrázku "Žádné další závady nebyly shledány"

To opravdu nemá obdob.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dobrá zkušenost

Jsem další, kdo má s GSMobile výbornou zkušenost a to bez ironie. TyTN po týdnu opravený, vyměněná základní deska bez jakéhokoliv zpochybňování nebo keců. Po přečtení příspěvků jsem měl obavy, neb tam samozřejmě byly WM6, telefon byl otlučený - zjevně spadnul atd. Ale naprosto nebyl problém.

Jinak zřejmě je Officiální verze už i novější, než 1.18, protože mám od nich 2.11.255.1 s radio rom 1.38.00.10

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2006

Servis na Slovensku

Ak to budes "servisovat" v MobilASK, tak si priprav celkom riadny balik... bliziaci sa cene noveho zariadenia... Display v servise povazuju za jednu z najdrahsich komponent... mozno nakoniec ten display z eBayu vyjde predsalen vyhodnejsie napriek straty zaruky - nechcem strasit, ale kedysi som sa informoval o vymene displayu pre Nokiu 9500 a rozhodne by sa to nevyplacalo...

Inak, co tu pisu rozny ludia o problemoch so servisom v CR, tu na Slovensku je to uplne rovnake ak nie este horsie. Ja som reklamoval TyTN POL ROKA(!). Mal klasicku vadu SPV M3100 - "tukanie" v pravom hornom rohu. Najhorsie bolo, ze sa to prejavilo az po zahriati. Telefon mi neustale vracali ako "zavada sa neprejavila". Najhorsie je, ze MobilASK je len zberna, hoci sa tvaria ako autorizovany servis. V skutocnosti HTCcka posielaju do madarska a servisuju ich tam. Takze:

1) Zobral som SPVcko, nefunkcne a neovladatelne, tukajuce v hornom rohu
    2) Servisak v MobilASK napisal do protokolu "zavada sa prejavila pri prijme"
    3) Madari napisali "zavada sa neprejavila"
    4) ...vzhladom k bodu 3) bol vysledok "neuznana reklamacia", bez ohladu na bod 2)

Po pol roku som uplne zufaly situaciu vyriesil tak, ze sa mi podarilo zohnat SUKROMNE cislo na osobu v Orange, ktora sa mi vyjadrila k staznosti na servis (ano, aj to som skusal) a dohodol si s nou rande s tym, ze jej poziciam telefon na pouzivanie na mesiac a nech sama vidi, co sa deje... Po dvoch tyzdnoch pouzivania (tyzden vsak bola na dovolenke) sa jej konecne "zavada prejavila" a veci nabrali konecne rozumny spad a o par dni som mal nove SPVcko... Podotykam, ze IBA vdaka Orange, keby to bolo na MobilASK, tak ho tam reklamujem doteraz a stale nemam funkcne zariadene.... Takze skusenost vyslovene silne negativna - ak viete o inom servise, tak sa tymto suflikantom na sto kilometrov vyhnite!

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Zákazník, náš pán... nepříjemné chování

Tak sem byl dneska reklamovat MDA Vario přímo GSMobile v Letňanech. Loupe se mi lak na boku telefonu, vypadává stylus a bohužel dost často telefon zamrz a nešel ani restartovat a tak sem musel natvrdo vyndat baterku. Mám to v rámci záruky (cca po roce). Tak sem pak napíšu svuj zážitek se servisem. Zatim moc dobrej pocit nemám. Při reklamaci byl servisák, kterej si přebíral mobil docela neochotnech moc se netvářil a byl dost otrávenej. Tak to snad bylo naposled co sem ho takhle vidě, teda doufám, že takhle otrávenej nebudu pak já :sarcastic:

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Reklamace SK - negativní zkušenost

no ja som dal do MobilASK reklamovat 4.9.2007 QTEK S200 s tym ze nefunguje zadne repro - neslo ozvucenie, zvonenie...opraveny bol az 12.10.2007 - suciastka vymenena, testy urobene, prehrany soft... SD kartu som pozical kamosovi s navi iGO2006 takze som nemal moznost pri preberani odskusat SD slot...na moje velke prekvapenie ked som vecer mal uz kartu od kamosa spat tak vobec nesla zasunut do SD slotu...neskor isla ale velmi tazko, niekde na jednej strane dralo kartu, mometalne je to v poriadku, dalsiu vec co som zistil je praskanie vo vymenenom prepraciku zadnom pri ozvuceni napr pri kliku na ponuku Start sa po zvuku ozve prasknutie, nemali ste niekto podobny problem? je mi divne ze v takomto stave sa mi vratil telefon zo servisu...do servisu isiel qtek bez tychto vad, resp ked bolo repro funkcne nikdy nebolo pocut praskanie...

rovnaky problem - nefunkcne zadne repro postretol aj mij starsi mda compact, tam bola vymena urobena do 30dni, a problemy dalsie ziadne...

:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Odstoupení od smlouvy

Mel jsi odstoupit od smlouvy a zadat nove zarizeni nebo vraceni penez z duvodu nedodrzeni zakonnych podminek. Ted kdyz jsi to prevzal uz musis jen znovu reklamovat provedenou opravu. Na vymenene dily je zaruka 2 roky a na provedenou praci tusim 3 nebo 6 mesicu. Tato zaruka plati jak u oprav v ramci reklamace, tak v ramci placenych oprav, takze jim to vrat at to daji dohromady.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Velmi kladné hodnocení

Tak jak sem slíbil, zasílám své zkušenosti se servisem GSMobile (o pár řádek výš - strana 10). SMS o dokončení opravy mi přišla přesně po týdnu ode dne kdy jsem do Letňan Vario donesl. Velice povzbuzující zprávou je, že všechny vady byly bez náhrady uznány do záruky.

Loupající se boční lak - byl vyměněn celý boční nový kryt (materiál mi příde však navlas stejný, tak doufám, že se odlupování nebude do budoucna opakovat).

Vypadávání stylusu bylo zábráněno výměnou mechanismu, který stylus drží.

Byl mi i nahrán nový firmware.

Navíc mi byla vyčištěna celá klávesnice a celé tělo telefonu od prachu.

Prři předání telefonu jsem nezaznamenal žádné problémy. S reklamací sem plně spokojený, jak s dobou jednoho týdne, tak i s provedenými opravami. Jedinou otázkou je, jestli se vady znovu neprojeví. Reklamaci a servis proto hodnotím velice kladně.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Kocourkov na druhou!

Ja tam reklamoval na jejich pobocce V Jame na Compactu casto se rozkalibrovavajici sedisplej.
    Jejich reseni: Prehrani SW (puvodne tam byl posledni, tak nevim co si slibovali), kalibrace LDC, vystupni testy OK. Kdyz jsem jim rikal ze to je kravina, tak argumetovali tim ze technik vi jak co ma opravovat. Kdyz jsem teda chtel mluvit s technikem tak ze prej to neni mozny. Cu....
    No co, kdyz to takhle udelaj jeste jednou, tak potreti uz to bude na vraceni prachu

MRH EDIT: Pozor na jednu věc, pokud není reklamace uznána (s tím, že vyjádření servisu je, že je vše ok), tak to není bráno jako chyba a nevztahuje se na to výměna / vrácení peněz po 3. (4.) reklmaci!

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Odstoupení od smlouvy

Taky se připojím. Marně řešíte možnost vrácení peněz po 3. reklamaci. Já jsem to zkoušel a neklaplo to. Vlastním Artemise asi 9 měsíců a z toho je 5 měsíců na reklamacích. Kousal se mi systém. Třikrát jsem ho reklamoval s tím že při té třetí reklamaci jsem chtěl vrátit peníze. Ti "Yntelygenty" z GSM mi ho poslali zpět že na žádost zákazníka provedena pouze diagnostika. To mě celkem dost vytočilo tak jsem ho hned poslal (po čtvrté) na reklamaci (opět jsem žádal vrácení peněz) s ostřejším dopisem. To už mi vyměnili základní desku a (bohužel) i kryt - výsledek - neměl jsem ani šanci vyzkoušet funkčnost, klávesnice nefunguje, mezi displejem a krytem je cca 1mm škvíra a reset také vůbec nejde. Měl jsem ho doma půl dne a odesílal jsem ho zpět. Bylo to v pátek tak jsem zvědavej co mi odpoví.
    Takže ikdyž jsem žádal o odstoupení od smlouvy, tak na to neberou zřetel a dělají so chtějí. Mám se s nima soudit?

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Blesková oprava a spokojenost

Ahoj, tak jsem byl nucen dat si Kaiser do opravy ke GSMobile a po přečtení příspěvků mi nedá než napsat: do druhého dne (dával jsem ho tam ve dvě odpoledne, v devět ráno jsem měl již smsku) jsem měl přístroj zpátky a, jak se zdá, zatím funguje bez problémů. Takže moje zkušenost byla dobrá.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Rychlost opravy

To zas oni jsou rychly, zalezi na typu opravy a mnozstvi prace. Me jednou telefon spadl a nenabehnul. A to jsem tam mel nelegani WM6. Dalsi den rano jsem to hodil do GSMobile V Jame a za 3h mi prisla SMS, ze to je opravene. Opravenka znela: Posunuty LCD flexo kabel, update SW, vystupni testy OK. Telefon pak slapal v pohode. Proste parada

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Odstoupení od smlouvy - objasnění!!!

Když jsem teď promazával a trochu upravoval tuto diskuzi, tak jsem narazil na spoustu špatných pochopení, které by mohly být pro čtenáře dost matoucí. Zkusím to tedy napsat tak jak to chápu já a jak to chodí. Nechci říkat, že to vím nejlépe, spíš jen vysvětlit (rozhodně nejsem právník, ani servisák).
    Odstoupení od smouvy se tu velmi často řeší. Padají zde proklamace typu: "Ještě jednou mi to kluci vrátí neopravený (nebo tak podobně)", tak chci vrátit prachy, protože mi to vrací už po třetí... atp."

Aby bylo možné dle zákona odstoupit od smlouvy, musí být k uznání tohoto kroku být:

a) Zařízení úspěšně (!) reklamováno na 3 stejné závady
    b) a nebo na 4 různé nesouvisející závady,
    c) nebo je možnost reklamovat skrytou vadu (viz níže)

Podmínkou je ale "ÚSPĚŠNĚ REKLAMOVÁNO", tzn. že pokud servis řekne, že se závada neprojevila, tak tím říkají, že zákazník reklamoval neoprávněně a nemůže tak uplaťnovat tuto reklamaci do oněch 3 (4) potřebných pro vrácení peněz. Takhle by to mělo zhruba být, pokud jsem někde udělal faktickou chybu, opravte mne prosím

Skryté vady do 6 měsíců od koupě
    Citace Původně odesláno od uiqjirka
    Nenapsal jsi vse,jeste je tam jedna moznost.U noveho zarizeni je napr PDA do 6 mesicu tzv. ve veci prevzeti.Vyskytne-li se vada do 6 mesicu mas narok na vymenu zarizeni nebo vraceni penez,nemusis cekat na tri stejne zavady pokud je to do pul roku od koupe.Bylo to v minulem roce v mobilitach vytistene i s paragrafem.
    Uznání / neuznání - detail
    Citace Původně odesláno od Saman
    Co se tyce uznani/neuznani zavady a opravy:
    Informace pochazi primo od pracovnika servisu
    Pokud je na vystupnim deokumentu napsano, ze servis provedl to a to a vystupni testy jsou OK, tak to znamena ze servis zavadu akcteptoval. Kdyby zavadu/reklamaci neuznal, tak to bude vyslovne receno. To byl skoro muj pripad, akorat napotreti uz provedli vymenu LCD a vse je jiz OK.

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Odstoupení od smlouvy - právní definice

Tady je plné znění zákona jak jsem slíbil.Dvakrát jsem s tím uspel u oficialnich dealeru.

DEFINICE VADY

§616, odst.1

Prodávající odpovídá kupujícímu za to,že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou,zejména že je bez vad

odst.2

Shodou s kupní smlouvou se rozumí,že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované prodávajícím,výrobcem nebo jeho zástupcem popisované,nebo na základě jejich reklamy očekávané,popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé atd.

odst.3

REKLAMACE VADY VĚCI

V případě,že věc při převzetí(doba převzetí trvá 6 měsíců) kupujícím není ve shodě s kupní smlovou,má kupující právo na to,aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího bud´ výměnou věci nebo její opravou(o tomto rozhoduje kupující,nikoliv prodávající).
    Není-li to možné,muže kupující požadovat přiměřenou slevu z cenu nebo od smlouvy odstoupit.To neplatí pokud kupující před převzetím věci o rozporus kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

odst.4

LHŮTA PRO POSUZOVÁNÍ ZBOŽÍ JAKO VĚCI S VADOU V DOBĚ PŘEVZETÍ VĚCI

Rozpor s kupní smlouvou,který se objeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci,se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí,pokud to neodporuje povaze věci nebo se neprokáže opak.Po dobu prvních šesti měsíců záruční doby se přenáší důkazní břemeno v reklamačním řízení na prodávajícího.

Guest

Takze, kdyz se mi pristroj potreti poroucha se stejnou vadou, tak to musim dat do opravy a servis zavadu opet uzna. A az si jako pujdu pro pristroj tak jim reknu ze chci vratit penize/odstoupit od smlouvy. Jestli jsem to spravne pochopil.

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Servis pro zařízení Mio
    Od Zdenek Malinsky v sekci Mio
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-02-2009, 18:15
  2. Servis pro zařízení Samsung - změny
    Od Zdenek Malinsky v sekci Samsung
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 18-12-2008, 13:18
  3. E-TEN servis - kam poslat zařízení?
    Od Carbourator v sekci Zbývající zařízení E-TEN