Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co su nenarocne hry, ktore pojdu na n311?

milos797 (259)|24.10.2006 15:20
Zdravim, dnes cely den browsujem toto forum a mam v tom trosku bordel. Estevcera som bol presvedceny o tom, ze chcem n311. Dnes ked to tak citam, rozmyslam. Ide hlavne o toto: to ze video bude len v 320*240mi neni zas taky zasadny problem (ono je to aj lepsie koli pamatovym kartam) a neviem ako, ale myslim ze sa to da plnohodnotne pozriet aj nejaky ten film. No ale co mna trapi, mozno to PDA nebudem ani vyuzivat na hry, len ma to zaujima. AKe hry na tom budu fungovat? Ak to maju byt graficky nenarocne hry, tak ja vazne neviem, ktore to su. Teda mozte mi tu hodit nejake gamesky (ak sa da aj nejake screeny) ktore na n311 frcia. Teda mam asi zaujem najma o nejake strategie (pojde transport tycoon, AOE) potom nejake take multiplayere... proste stale sa pise, ze graficky narocne hry to nevezme. Normalny pouzivatel sa ale mozno k tymto hram nikdy nedostane a bude hrat len tie klasicke. Prosim nejakeho dobraka, aby mi tu hodil nejake tie gamesky co frcia, naozaj budem vdacny.
Ono teraz rozmyslam nad tym c550 ale mne sa hodne paci design n311. Paci sa mi hlavne ze je maly, ten display je super ze je taky velky... Nebudem sa pytat na porovnavanie, len tie hry prosim skuste. Ja to PDA budem vacsinou pouzivat na pisanie skolskych prac, na zaznamenavanie pracovnych veci a tak celkovo. len sam viem, ze ked som pouzival Palm OS tak som dost casto hral nejake srandicky. Takze tesim sa na radu
Johny_G (384)|24.10.2006 17:05
Prosímtě - to že je n311 "pomalé" PDA neznamená, že ti na tom nepůjdou hry, jako tomu bývá u PC. Bez potíží si zahraješ cokoli, co nevyžaduje HW akceleraci. HW akceleraci vyžadují asi tak 3 hry :-).
milos797 (259)|24.10.2006 18:06
Jasne, tak toto je prispevok, ktory ma moze presvedcit o tom, ze si ju kupim. Len ono v kazdom porovnavani s c550 to bolo pisane tak, ze n311 nezvlada hry s grafickou akceleraciou. Laik nikdy nevie, ktore hry su to. Takze dakuejm za odpoved. nieje teda nejaky problem v tom, ze ak klasicky budem tahat hry z netu, akekolvek nahmatkovo, mali by na tom pda frcat hej?
Johny_G (384)|24.10.2006 20:06
[QUOTE="milos797"]Jasne, tak toto je prispevok, ktory ma moze presvedcit o tom, ze si ju kupim. Len ono v kazdom porovnavani s c550 to bolo pisane tak, ze n311 nezvlada hry s grafickou akceleraciou. Laik nikdy nevie, ktore hry su to. Takze dakuejm za odpoved. nieje teda nejaky problem v tom, ze ak klasicky budem tahat hry z netu, akekolvek nahmatkovo, mali by na tom pda frcat hej?[/QUOTE]

Yip. Hry které by ti nešly, poznáš na první pohled, protože mají prostě akcelerovanou 3D grafiku. A většina takových her stejně existuje i v software-render verzi. S tím bych si nedělal hlavu. V životě jsem se nesetkal s hrou bez akcelerace, který by chtěla víc než 400MHz, a i ty se 400 se na mých 312MHz hrají velmi pohodlně ;-).
xmike_ce4you (183)|24.10.2006 20:41
No mal som n311 3 dni a nie je pravda, že na tom ide hocičo. Už taký motogear bol neuveriteľne pomalý. To isté aj street duel. Všetko nehrateľné. Radšej to C550.
milos797 (259)|25.10.2006 09:26
Ok, ja sa spytam takto - pofrci na tom trannsport tycoon deluxe vo VGA a AOE a Warcraft a po¨tom som videl este jednu stihacku zaujimavu , pohlad zhora, klasika. neviem ako sa to vola. Tak a este worms pojde? ak ano, to je pre mna smerodajne, nejake tie doomy a quake nemusim, takze tolko
xmike_ce4you (183)|25.10.2006 12:10
Vymenované hry som na tom neskúšal. Zo stratégií jedine Warfare Incorporated a to bolo tiež také spomalené, dosť pomaly to vykreslovalo pri pohybe. Jak staré LCD, keď zanechávali duchov.
Čo sa týka stíhačky, tak problém je myslím v tom, že ten joystick nezvláda šikmé smery.
Viem, že je tam 3-4 tisíc rozdiel medzi n311 a C550, ale skús si ešte prečítať nejaké ohlasy na acer servis, možno ťa to presvedčí :).
Mne sa tiež na začiatku viac páčila n311 ako C550. Ale keď mi došla C550tka a držal som ju v ruke, tak musím povedať, že v skutočnosti vyzerá oveľa lepšie, jak na obrázkoch.
ivanmart07 (88)|25.10.2006 14:53
Warfare Incorporated seká aj mne na Axim X51v, je to už stará hra a určite nie pre VGA. VGA samo o sebe robí veľa starším hrám problém, na starom iPAQ-u 4150 pri 400 MHz mi bežali rýchlejšie ako na Axime pri 624 MHz. Ale iba staré hry určené pre QVGA, nový Quake je ukážka toho čo Axim dokáže aj keď je to v podstate nehrateľné kôli ovládaniu. Ale na ukazovanie je to super.
xmike_ce4you (183)|25.10.2006 15:05
OK, tak to bol zlý príklad. Ale už len ten motogear a street duel sú vhodné ne zváženie, nakoľko na mojej C550 idú bez problémov a na n311 to bolo nehrateľné.
milos797 (259)|27.10.2006 11:45
Ten warfire to je nieco ako kedysi davno Duna 3d. to su tie narocne hry ktore n311 nezvlada? tak to je pruser. cakal som nieco viac asi. no a co sa tyka toho druheho PDA, no mne sa ten design vobec nepaci, neviem mu prist na chut, no skratka n311 je velmi vydareny kusok. mohli spravit n312, nech je aj cena vyzsia a nech to trosku frci, teda tam chyba asi len grafika, trosku lepsia baterka a mozno trosku procak a ja nerozmyslam ani sekundu
xmike_ce4you (183)|27.10.2006 13:39
Keď som kupoval n311tku, tak som si tiež nevedel predstaviť iné pda. Myslel som si, že výkon mi bude postačovať a že ten design je nádherný. Design síce je pekný, ale výkon by mi nepostačoval. Nakoľko moja n311 patrila medzi tie prvé kusy, čo vytuhli, tak som ju vrátil a kúpil si C550, ktoré som od začiatku odmietal kvôli designu. Lenže keď som to držal v ruke, tak som hneď zabudol na n311. V skutočnosti to je naozaj pekné pda. A to, že som si pri kúpe n311 myslel, že mi bude stačiť hrať len jednoduché hry (šachy,...), tak som pri C550 zistil, že by mi to nestačilo. Napríklad ten MotoGear, čo je obdoba Elastomanie, tak je to dosť chytľavá hra, ktorá je na n311 nehrateľná. Skúšal som na n311 ešte 3D Mini-Dogfight a nebolo to úplne plynulé. Momentálne hrávam Michael Schumacher Racing World Kart a neviem si predstaviť, že by to šlo plynule na n311tke.
A môžem povedať, že je dosť veľký rozdiel pozerať na VGA displayi video 320x240 alebo 640x480. Ak sa chceš hrávať a utešuješ sa tým, že by ti stačili nejaké nenáročné hry, tak si myslím, že je to len taký sebaklam, aj u mňa bol a som rád, že mám nakoniec C550. Pretože hrávať sa na tom hrávam naozaj dosť.
milos797 (259)|27.10.2006 17:01
:-) ukecat ma vies celkom dobre. ono je na to m nieco pravdy, ze ja som zaujaty tym designom. ale asi som sa uz nechal ukecat na tu c550. Predsalen, myslim, ze je lepsie mat to poriadne ako pekne. Inak mozem sa ta spytat odkial si? ak budes niekde z okolia BA alebo niekde z Martina pripadne z Oravy, mohli by sme sa stretnut? ja by som sa chcel pozriet na to PDA, ako vyzera v skutocnosti, ako to je s tym displayom,, ako sa drzi, aky je velky... Takze by som ta pozval na pivo :D
xmike_ce4you (183)|27.10.2006 18:10
Som z Nových Zámkov. Držať sa drží v ruke pohodlne a čo sa displaya týka, tak je super. Ten acer mal oveľa horší obraz pri pohľade zboku. A celkovo C550 vyzerá byť odolnejšia, nakoľko sa zdá, že obal je z dvoch kusov plastu (plus kryt baterky). Ak si kúpiš C550, tak si určite nebudeš neskôr trieskať hlavu, že ti niečo chýba.
milos797 (259)|27.10.2006 18:13
No tak to teda dufam, ja este kazdopadne chvilku pockam, asi tak mesiac:D ako sa poznam mozno aj menej. teraz momentalne riesim krizu v praci a uvidim ako to dopadne. takze cakam. no ale tak asi som sa rozhodol teda vazne dat na tvoje rady. dufam, ze naozaj bude vsetko v poho.