Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nespravne naviguje

Robo (50)|24.10.2006 12:53
Poizivam iGO pomerne kratko a zatial som nenasiel odpoved.

Pri planovani trasy (napr. z domu) ma vzdy posiela evidentne nespravne - do vedlajsich uliciek, a pod.
Neda sa mu nejako povedat, ze cez dane ulicky nie, ale nech ma smeruje rovno na hlavnu, ktora je este k tomu blizsie ?
tortoise (546)|24.10.2006 13:42
No, funguje takový fígl. Konkrétní úseky se dají zakázat a ten zákaz daného úseku platí až do smazání trasy přes "Vymazat trasu". Obezlička je taková, že si udělám itinerář, zakážu úsek, co mi vadí. Pak vymažu trasu tak, že odmažu jednotlivé waypointy (nikoliv přes to Vymazat trasu) a opět udělám itinerář, ve kterém budou úseky, co chci zakázat, až mám hotovo.
No a když pak budu trasu mazat vždy smazáním waypointů, dosáhnu toho, že kritickými místy mě iGo vodit nebude. Ale je to děs-běs.
Robo (50)|24.10.2006 15:16
Dik za info.
Ale myslel som, ci sa niektore cesty nedaju "natrvalo" vylucit ... Ale to by som chcel asi moc :)
A tie mapy sa asi nedaju "editovat", ze ? Tam je zrejme definovana nejaka vaha/priepustnost alebo co pre kazdu ulicu ...
M66 (116)|24.10.2006 17:51
On je asi problém v tom, jak je postavená logika SW a algoritmus plánování. Z města do města je to pohoda, ale po městě, v mém případě Praha, je to občas zvláštní.
Používám Dynavix a iGO. iGO se mi zdá, že nabízí trasy, které se dost blíží těm, kudy bych také jel. Takže z mého pohledu celkem OK.
Pro srovnání: Minulá verze Dynavixu tvrdě preferovala ulice typu Jižní spojka a všechny ostatní víceproudové. Takže když jsem zkusi jet podle navigace z práce domů, byla to taková sightseeing tour. Ale dojel jsem. V nové verzi je průjezd lepší, ale některé úseky jsou nesmyslné: nejspíš raději 3x odbočí doprava než jednou doleva (prostě nesmyslně objede blok, nabízí otočení v křižovatce (v Argentinské :O ).
Docent (1234)|24.10.2006 22:14
Zkoušel jsem iGO, Dynavix i TomToma a iGO opravdu najde trasy tak, jak jsem zvyklý je jezdit, nebo jak bych si je naplánoval sám podle mapy (nastavení ekonomické trasy). Suverénně nejhorší je TomTom, buď najde cestu po polňačce nebo přes klády na cestě, nebo naprosto nesmyslnou.