Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vhodnosť Nokie N95 na bežné GPS účely?

qwero (104)|24.10.2006 09:20
Nepodelili by ste sa tu o vaše názory na vhodnosť N95 so zabudovaným GPS ale bez dotykového displeja pre bežné GPS používanie (najmä v aute, občas na výlete, príp. doma ako prehliadač mapy)

Je lákave mať všetko v jednom.
radekhulan (315)|24.10.2006 12:14
Navigace bez dotykáče je jeden velký průser, tedy havárie. Vezmi si takový TomTom, jak se skvěle ovládá i za jízdy, protože nabízí 6 obrovských ikon na displeji, a ty jen v desetině sekundy ťukneš prstem. Ovládání bez dotykového displeje bude o vlastní či cizí zdraví / život..
qwero (104)|4.11.2006 09:23
ak zoberiem do uvahy, ze pocas jazdy je nebezpecne akekolvek ovladanie (k comu?) a navigacia mi tak ci onak ukazuje na mape moj pohyb resp. ma naviguje a moja pozicia je v strede, da sa existovat aj bez dotykoveho displeja, no nie? A mať "kombajn" vsetko v jednom,tak to aj tu nevyhodu displeja kompenzuje?
radekhulan (315)|4.11.2006 10:09
Podle mého názoru jsou zařízení bez dotykového displeje zcela k ničemu, hrají si, že jsou "skoro-PDA", ale jsou jen obyčejný telefon, se svojí špatnou ovladatelností. Ano, i na N95 se dá spustit email, office, MMS, navigace, atd., ale použitelnost je o třídu nižší než u zařízení s dotykáčem.

Ale to je tvoje volba, každý má právo udělat špatné rozhodnutí :-)
krabicka3 (361)|4.11.2006 12:41
Ja si myslim, ze N95 bude spis pro prilezitostne navigovani. Tentokrat pro zmenu souhlasim s rADem2, protoze navigace bez dotykoveho displaye mi pripada takova paralyzovana.:) Jinak jediny co pouzivam za jizdy je "Info" - v Navigonu tuknu uplne vlevo dole na dotykovy display, kdyz jsem zrovna nevnimal co "navigacni pani" rikala, aby mi to zopakovala.
qwero (104)|4.11.2006 15:25
čiže súhlasiš, že počas jazdy prakticky navigáciu nechávaš aby si robila svoju robotu a vodič nemá čo s ňou narábať! Samozrejme ďalšia manipulácia bez dotyk. displeja je komplikovanejšia. Ale človek nebude mať žiadne ďalšie zariadenie, ktoré musí zo sebou mať,nabíjať a starať sa oň, čo by možno stálo za vyrovnanie tej obtiažnosti. Medzi nami bratmi, z 90% navigaciu používame bez ďalšej maniplácie a zvyčajne keď ju najviac potrebujeme tak nejaka ošibka sa najde (vybitý modul gps, prípadne doma zabudnutý).
Preto ma láka ten "kombajn" len hľadám, aké negatíva mi prípadne napoviete.
Surgical (2364)|4.11.2006 15:56
čiže súhlasiš, že na serveru CE 4 you je diskutovani o symbianovske Nokii jaksi taksi off-topicem?
krabicka3 (361)|4.11.2006 16:06
2 Surgical: :D :D :D lol
2 qwero: Ano souhlasim...behem jizdy na navigaci behem jizdy nesaham (mimo toho infa obcas, ale to se na PDA nemusim ani podivat - levy dolni roh nahmatam v pohode a info je v mluvene podobe).
kocourek Damián (6)|4.11.2006 18:17
[QUOTE="rADo2"]Podle mého názoru jsou zařízení bez dotykového displeje zcela k ničemu, hrají si, že jsou "skoro-PDA", ale jsou jen obyčejný telefon, se svojí špatnou ovladatelností. Ano, i na N95 se dá spustit email, office, MMS, navigace, atd., ale použitelnost je o třídu nižší než u zařízení s dotykáčem.

Ale to je tvoje volba, každý má právo udělat špatné rozhodnutí :-)[/QUOTE]Myslíš tohle?

EDIT MODERATOR:
Jak napsal Surgical - diskuze je ne off-topic, ale off-fórum.