Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Compact Flash (CF) karty

Pepicek (25)|4.1.2004 22:26
Jenom by me zajimalo jestli nekdo nema nakej tip na nakup naky CF karty. Mam PDA co ma pouze CF slot a potrebuju nakou dalsi pamet. Vubec se v tomhle odvetvi neorientuju. Chtel bych asi 512MB, ale rad bych aby mi nekdo poradil co a jak, na co pozor atp. Mimochodem pry jsou 2 druhy CF karet (I/II) - jsou kompatibilni? Predem dik :O :O :O ...PS: Na tohle mi svycarak nestaci :no:
Pavel Koza (4761)|4.1.2004 22:37
Teoreticky - CF karty se od sebe lisi jen tloustkou (typ I je tenci, typ II je tlustsi). Pokud Vase zarizeni podporuje typ I, muzete pouzit jen typ I. Pokud podporuje typ II, muzete pouzit jak typ I, tak typ II. Nemel by s tim byt problem.

Prakticky - ve VYJIMECNYCH pripadech muze dojit k nekompatibilite mezi kartou a zarizenim, nevim o zadnem urcitem duvodu, pouze to "nefunguje". Ja osobne pouzival asi 5 CF karet ruznych kapacit a nemel jsem nikdy problem.
hybo (3107)|5.1.2004 08:00
No, ja se setkla jen jednou s jednoznacnou nekompatibilitou, ale ne v ramci PDA. Fotak EOS 300D mi nechtel spravne spolupracovat s 2,2GB CF diskem.

Osobne bych ted doporucoval CFdisky, jsou dost levne.
váňa (242)|5.1.2004 12:51
Co se týká nákupu, zkuste CYBEX, mají slušné ceny.
Pepicek (25)|5.1.2004 13:49
Ovsem o CF discich jsem slysel ze maji vetsi spotrebu a jsou "krehci" resp. kdyz se upusti tak je, jak se rika GAME OVER :?: :?: