Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS LOCATOR v FCS N520

tamass (4)|23.10.2006 15:59
Plíííz help ,
jak nastavim gps locator. mam n520ku a pokud chci zapnout GPS LOCATOR tak mi to porad pise ze vyhledava satelity .. jednou mi to naslo 3 satelity ale stejne to trvalo moc dlouho pak se mi v tom bracha hrabal a podle me to nejak rozhasil. Zalezi jak jsou nastavene com ? Prosím kdo mi poradí ? ja se v tom vazne nevyznam :(:!: :!: :!: :!:
PatrikL (383)|23.10.2006 16:05
najlepšie je ísť niekam na voľné pristranstvo a tam chytať satelity ;)
tamass (4)|23.10.2006 16:10
[QUOTE="PatrikL"]najlepšie je ísť niekam na voľné pristranstvo a tam chytať satelity ;) [/QUOTE]

A to map pokazde budu muset behat nekam na prostranství ? nebo už si to bude nejak pamatovat :yes:
tamass (4)|23.10.2006 16:12
[QUOTE="PatrikL"]najlepšie je ísť niekam na voľné pristranstvo a tam chytať satelity ;) [/QUOTE]

Takže v nastaveni poru to byt nemuze ?

Tim padem pokud mi to nenajde nekde na volnem prostranství tak je asi error v přístroji ?
PatrikL (383)|23.10.2006 16:44
niekedy to trvá dlhšie, ale na voľnom priestranstve to nájde na 100%. Potom sa to fixne rýchlejšie, ale po soft resete odznova treba čakať dlhšie. Skôr či neskôr prídete na to, že keď sa nepohybujete, a natočíte gps ku oblohe bude nájdenie satelitov omnoho rýchlejšie
tamass (4)|24.10.2006 08:26
[QUOTE="PatrikL"]niekedy to trvá dlhšie, ale na voľnom priestranstve to nájde na 100%. Potom sa to fixne rýchlejšie, ale po soft resete odznova treba čakať dlhšie. Skôr či neskôr prídete na to, že keď sa nepohybujete, a natočíte gps ku oblohe bude nájdenie satelitov omnoho rýchlejšie[/QUOTE]


Super tak jsem si s tim včera pohral a facha to :) dik
yoli (63)|24.10.2006 09:19
Môj postreh. Pokiaľ si spustíš GPS Locatora a hore Ti hneď nepíše Searching for satellites...,tak to zavri a spušťaj znova a znova, pokiaľ tu hlášku nezbadáš. SIRF III si niekedy robí čo chce a nekomunikuje korektne so softwarom....
A pokiaľ tu hlášku vidíš a nič sa nedeje, tak buď trpezlivý, asi si to potrebuje nasať množstvo dát zo satelitov, hlavne po resete, alebo prvom pripojení. Potom by to malo ísť do minúty. Skús si nastaviť gps aj podľa SirfTechu, nájdeš tu o tom viac tu.
fahrus (75)|24.10.2006 11:02
[QUOTE="PatrikL"]niekedy to trvá dlhšie, ale na voľnom priestranstve to nájde na 100%. Potom sa to fixne rýchlejšie, ale po soft resete odznova treba čakať dlhšie. Skôr či neskôr prídete na to, že keď sa nepohybujete, a natočíte gps ku oblohe bude nájdenie satelitov omnoho rýchlejšie[/QUOTE]

presne tak ... a myslim, ze ten softreset je mozna i duvodem, ze lidi na GPS u N560 casteji nadavaji ... pokud ma nekdo kazdodenni zalohovani, tak to musi byt s GPS otrava ...