Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FS T830 - tipy, triky a zkušenosti

john_ce4you (112)|22.10.2006 13:51
Tak jsem si misto HTC Hermes poridil FS T830 a po vzoru existujici diskuse o svem byvalem zerizeni jsem se odhodlal zalozit diskusi o svem stroji novem. Mam ho teprve od 16. 10. (timto dekuji firme AHmobile) a navic jsem byl cely tyden na cestach, takze jsem moc casu k testovani nemel. Jsem zde s T830 sam, nebo je nas jiz vice?
S T830 jsem zatim celkem spokojeny, ale drobna rozcarovani jiz (jako obvykle) zazivam...
yndor (222)|22.10.2006 22:01
Ja bych do nej sel, kdyby udelali update s HSDPA... jinak asi pockam na N95. :?
Ale o tech drobnych rozcarovanich i dobrych zkusenostech bys mohl neco napsat, zatim to moc lidi nema... Dost by me to zajimalo.
john_ce4you (112)|22.10.2006 23:38
dobra, tady je par prvnich drobnosti, ktere mi vadi:

1) vypinani
na tlacitkach se opravdu setrilo, je jich mene nez na jinych zarizenich a komfort ovladani tak dostava za usi. vypnout t830 neni jednoduche. pokud jste na today obrazovce, staci pro vypnuti zarizeni zmacknout cervene sluchatko - avsak vyjma pripadu, kdy jste pripojeni pres gprs/umts, to cervenym sluchatkem dojde k jejich odpojeni. pokud jste jinde nez na today obrazovce, hodite cervenym sluchatkem tuto aplikaci na pozadi. no a jak tedy ve dvou ze tri vyse popsanych stavu zarizeni vypnout? musite cervene sluchatko podrzet az do nabehnuti menu, kde vyberete akci vypnout.

2) zapinani
take zapinani mi prilis nevyhovuje. slouzi k nemu opet cervene sluchatko, avsak jste vyzvani jeste ke dlouhemu stisku klavesy enter. nepohodlne, zdlouhave.

3) na mrnavem displeji se zbytecne plytva mistem. dole lista s ikonou zamknuti displeje a klavesnice ktera nejde odstranit, nahore na liste uplne zbytecna ikona stavu baterie jejiz zobrazeni take zrusit nejde. polozka datum/cas/alarm na today obrazovce zabira dva radky oproti beznemu jednomu a rovnez neni mozne to zmenit (tedy mohu tuto polozku nezobrazovat vubec, ale to nechci).

4) na klavesnici jsem si zatim nezvykl psat prilis rychle a jiste - t830 je docela siroka, takze je treba dosahnout palcem hooodne daleko, navic je i hodne vysoka a teziste je tedy daleko od malicku, ktery v dlani podepira jeji spodni hranu; proste pri psani na klavesnici mi nepripada t830 v ruce prilis stabilni.

5) pri pripojeni pres gprs se na horni liste zobrazuje klasicka mala ikonka g, signalizujici spojeni; zvlastni je, ze g se zobrazuje i pri pripojeni pres umts.

6) v telefonni aplikaci nefunguje vyhledavani kontaktu dle jmena, a to ani na klavesnici hw, ani sw (prestoze na ni jsou nejen cisla, ale i pismena). pritom toto vyhledavani funguje v aplikaci kontakty. vazne hruza.

7) hlasitost sluchatka/reproduktoru je nizka, a to jak pri telefonovani (navic mi pripadal zvuk o hodne mene cisty nez u hermesu), tak pri sledovani ct24

...no a jeste par dalsich drobnosti mi vadi a urcite prijdu jeste na jine...

zaroven je treba dodat, ze se mi toho mnoho na t830 naopak libi a take doufam, ze nektere nevyhovujici vlastnosti sw charakteru napravi kdyz ne upgrade na novou verzi systemu (verim, ze proti nim budou protestovat i dalsi uzivatele), tak alespon nejake utility...
Bobanovicz (511)|23.10.2006 00:25
2) Nevím jak to myslíš, ale zapínání funguje normálním stiskem červeného sluchátka.

3) Dostat čas a datum na jeden řádek můžeš takhle.

5) Ikona GPRS se mění z G na 3G
john_ce4you (112)|23.10.2006 20:04
[QUOTE="Bobanovicz"]2) Nevím jak to myslíš, ale zapínání funguje normálním stiskem červeného sluchátka.[/QUOTE]
dobra, vysvetlim podrobneji. po stisku cerveneho sluchatka se sice t830 zapne, ale na displeji se zobrazi hlaska now press and hold a velky obrazek klavesy enter. pokud do tri vterin nezmacknu hw klavesu enter a nedrzim ji asi vterinu, zarizeni se opet vypne
[QUOTE="Bobanovicz"]3) Dostat čas a datum na jeden řádek můžeš takhle.[/QUOTE]
tak to je skvele, neco podobneho sem si predstavoval. pokud bys vedel o necem, co umozni upravit horni listu (hlavne z ni odstrani prisernou ikonu baterky, ktera ma stejne jen tri stavy) a upravit/odstranit spodni radek na today obrazovce (kde je ikona zamku), budu snad jiz (alespon v teto oblasti) uplne spokojen
[QUOTE="Bobanovicz"]5) Ikona GPRS se mění z G na 3G[/QUOTE]
tak tedy podrobneji. mas pravdu, ze ikona g ja na horni liste vzdy, kdyz jsem v dosahu gprs a ze pokud je pritomen i signal umts, zmeni se na 3g. a ted ten problem - pokud se pripojim na internet, objevi se malicka ikonka g v levem hornim rohu ikony stavu sily signalu, a to at jsem zrovna pripojen pres gprs, nebo pres umts - vzdy se zobrazuje g. pravda, ikona vlevo od teto by stale signalizovala g/3g, ale tu ja zobrazenou nemam, nebot pouzivam magic buton a na tomto miste se pak zobrazuje ikona jina (domecek). pokud by se dala zrusit ta zbytecna ikona baterie, posunuly by se ikony zvuku, sily signalu a pritomnosti datoveho signalu o jednu pozici vlevo a videl bych tak obe. jinak u jinych zarizeni, se kterymi jsem se setkal, se informace o aktualnim pripojeni pres gprs/umts zobrazuje nikoli v rohu ikony sily signalu, ale velka ikona g/u(3g) vpravo od ni se zmeni na nalou ikonu g/u(3g) a dve protismerne sipecky. vysvetluji to nyni srozumitelne?:)
Bobanovicz (511)|23.10.2006 20:29
2) Nemám teď T830 u sebe, ale to co popisuješ jsem nikde neviděl, tím vypnutím myslíš Stand By a nebo Off po kterém nastává SR?

3) Jinou horní lištu i s ikonami má velice kvalitně udělanou WisbarWisbar Advance, funguje i jako task manager (nezkoušel jsem na T830).
Spodní řádek myslíš ten ve kterém se zobrazují některé spuštěné programy na pozadí, např. TomTom nebo Pocket Informant? Tu neodstraníš, odstranit můžeš lištu "Phone" - "Contacts" (nezkoušel jsem na T830).

5) Ikonu jsem pochopil...možná, že by to vyřešil ten Wisbar.
john_ce4you (112)|23.10.2006 21:44
2) opravdu je to tak. vypnutim myslim stand by. ale jinak v bodu 2 hovorim spise o zapinani t830...

3) wisbar sem v nejake davne verzi mel, ale nevyhovoval mi (uz ani nevim proc, ale podivam se na nej). s magic butonem sem naprosto spokojenej a menil bych jen nerad. jinak ale verim, ze se casem neco co bude pouze upravovat ikony na horni liste objevi (odstranit ikonu baterky by jiste slo i zasahem do registru).
spodnim radkem myslim posledni radek na today screen (tedy to co je hned nad spodni listou; zda se v nem zobrazuje tomtom ci pocket informant netusim, ani jeden jsem nikdy nepouzil) - ten ktery nejde odstranit v today nastaveni. snad opet jen nejakym zasahem do registru...
Bobanovicz (511)|23.10.2006 21:59
2) já vím, že myslíš zapínání, jen jsem chtěl vědět z jakého stavu zapínání myslíš. Až ho budu mít v ruce tak se kouknu pořádně.
john_ce4you (112)|23.10.2006 23:45
ad 2) no tak si rozumime. teda i ja uz ted rozumim, jak si to myslel

a budu pokracovat ve vyctu nepeknych vlastnosti:

8) pokud mi nekdo vola a ja hovor prijmu, trva minimalne dve sekundy, nez je ve sluchatku neco slyset. to je naprosto priserne! zadny z mych predchozich stroju toto nedelal, ale v recenzich sem neco podobneho cetl o nekterm z etenu, nebo o miu (nebo o obou). a to ani nemluvim o tom, ze volajicimu je velmi spatne rozumet, ze sluchatka se line tichy plechovy zvuk jak ze sudu, proste hruza...
mobico (6)|25.10.2006 06:40
Mám T830 právě 12 hodin ale ty hrůzy o nichž píše Johny jsem nezaznamenal, naopak. Přístroj se na to, že je v něm prakticky první ROMka chová překvapivě dobře a to všechny jeho funkce - net, wifi, gsm (volání) a gps. K aktivaci gps sem použil tomtoma navi6 - překvapila mne citlivost vestavěného modulu. V bytě kde se horko těžko probojovával k satelitnímu signálu se stejnou aplikací (tt6) např. Universál a TyTn (modul Haicom), T830 hravě zvládá. Telefonování jak aktivní tak pasivní skvělé-bez jediného negativního poznatku (zatím). Vyhledávání v kontaktech shodné s ostatními podobnými zařízeními od HTC,HP atd. Důležitým prvkem je také rychlost zařízení, na níž má nepochybně zásluhu CPU - PXA270 416MHz . Zkoušel jsem tři paměťové karty - 1GB (micro v redukci) a 2GB (Pretec 133x)v pohodě, 4GB (A-Data 150x) která by podle manuálu v tomto modelu neměla chodit maká taky, ale její chod se mi zdá oproti tomu jak chodila v Univerzálu méně svižný..
kocurxx (7)|15.12.2006 05:31
Priatelia, chcel by som sa opýtať- nikde som sa to nedočítal- že či sa Pocket lox T830 dodáva aj so softwerom Sunnysoft InterWrite Pro,alebo ho treba dokúpiť ? Za odpoveď Vám ďakujem
Bobanovicz (511)|15.12.2006 13:16
Dodává se.
kocurxx (7)|15.12.2006 16:15
Ďakujem- potešil si ma .
stannak (6)|17.12.2006 16:12
[QUOTE="Bobanovicz"]Dodává se.[/QUOTE]Nemůžeš mě poradit zda je u T 830 možné nějak sledovat provolané minuty?Mám Vodafon a v nastavení telefonu-délka hovorů,se ukazuje pouze -Všechny hovory a Poslední hovor.Kolik jsem provolal já sám minut,bez příchozích hovorů nemůžu nijak nastavit.Díky
Bobanovicz (511)|18.12.2006 22:16
Myslím, že to co myslíš se řešilo tady.
Kohelet (9)|31.1.2007 20:10
Dobrý den, chvíi jsem vlastnil HP IPAQrw6815, preferuji slušný zvuk do sluchátek a výdrž baterie. Jak je na tom tento stroj? IPAQ děsně šumí, jinak zvuk. potenciál je celkem dobrý. Díky
kocurxx (7)|8.3.2007 06:11
Už tu bol kritizovaný slabý zvukový výstup na FS T830. Chcel by som sa opýtať či niekto nevie ako by sa to dalo vylepšiť- napr cez registry alebo nejak inak- ďakujem
RadimHr (20)|14.3.2007 13:21
ahoj, jsem úplný začátečník, pošilhávám po 810, je možno ji použít jako modem pro PC?
myslím že se to jmenuje HW modem

tak už jsem to našel, má
RadimHr (20)|14.3.2007 15:28
chci si s přístrojem koupit i SD kartu, do jaké velikosti je podporovaná, zvládne 4GB ?
Bobanovicz (511)|15.3.2007 00:25
V T830 4GB karta funguje bez problému.
RadimHr (20)|15.3.2007 11:07
to je super, dík
teď už jen aby fungoval usb host s foťákem Fuji F700 a nemusím na dovču tahat noťas :D
RadimHr (20)|27.3.2007 15:38
tak jsem si ho pořídil, první PPC, zatím jsem spokojený,
až na některé mouchy popsané už dříve je to skvělý stroj,
:)

btw: nemáte někdo instalačku Today pluginu, který umí nacpat datum a čas na jeden řádek?
z toho španělského webu to nemůžu stáhnout :(
iron side (253)|28.3.2007 20:32
tak jsem si ho take koupil,trochu mi vadilo,ze ma ten maly dispej,ale ted uz jsem si zvykl,nahral jsem novou romku a i ten zvuk ze sluchatek mi ted pripada v poradku.
Zpozoroval jsem,ze se mi trochu vykla displej,ma to taky nekdo?
Jeste bych potreboval poradit,jak jednoduse zapinat navigaci.
RadimHr (20)|29.3.2007 11:49
no jo no, ten display...

jinak by to ale byl ideální přístroj a ten přece neexistuje :D

jak se do něj dá nahrát ROM a kde ji stáhnout?
RadimHr (20)|29.3.2007 11:52
display se nehýbe,

pokud máš Tomtoma, tak se GPS zapne automaticky po jeho spuštění
iron side (253)|29.3.2007 13:53
romku jsem normalne stahnul
http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/downloads.html
istalaci te to provede,je to za 20 min hotove.:yes:
RadimHr (20)|29.3.2007 17:26
dík, zkusím...
Mijo_ce4you (32)|1.8.2007 23:52
Měl bych k majitelům T830 dva dotazy:

a) Jak máte vyřešené uchycení (držák) v autě? Chtěl bych si koupit nějaký držák na T830, ale je to náročnější, než jsem si představoval. V obchodě na sunnysoft.cz jsem viděl tento:

[CODE]http://obchod.sunnysoft.cz/01_prislusenstvi-pda-tel/16_drzaky-pda-a-tel/02-pasivni-do-auta/%5Bid-848697%5D-brodit-drzak-pasivni-fujitsu-siemens-pocket-loox-t810-t830.html?&Search=t830[/CODE]

...ale preferoval bych nějaký ten "husí krk". Poradíte?

b) Mám ze "starého" (ukradeného) PDA autonabíječku se stejným konektorem jako je v T830. Konkrétně je to autonabíječka z PDA Asus A686. Myslíte, že je možné tuto nabíječku použít? Není tam nějaké jiné napětí, nebo tak něco? Nerad bych nové PDA hned zlikvidoval.

Předem díky za odpověď :))
janek.conka (1)|14.10.2007 11:31
ano dodavase ktomu mam ho neni problem si ho koupit zeptat se tam kdesi ho kupoval:yes:
lvvi (2)|22.5.2008 12:01
Zdravím...vyznáte se někdo v nastavení GPS...bliká mi zeleně kontrolka, jako že vyhledává...ale stále nic...
kdepak mám co nastavit..jaký port či com...či rychlost..prosím poradte :) a jednejte se mnou jako s blbcem :D ať to pochopím.
krok po kroku děkuji.
Mám T830
stannak (6)|22.5.2008 12:16
[QUOTE="lvvi"]Zdravím...vyznáte se někdo v nastavení GPS...bliká mi zeleně kontrolka, jako že vyhledává...ale stále nic...
kdepak mám co nastavit..jaký port či com...či rychlost..prosím poradte :) a jednejte se mnou jako s blbcem :D ať to pochopím.
krok po kroku děkuji.
Mám T830[/QUOTE]
Také mám T830 a nenastavoval jsem nic,vše bylo nastaveno od výrobce.Špatně se GPS ozývá v místnostech,někdy se nechytí vůbec.Chce to zkusit venku a tam se najde do 1 minuty.Horší je spárování s TomTomem,ale to mě nastavil odborník.
lvvi (2)|22.5.2008 13:52
Mám k tomu IGo navigaci...tedy mám to testovat jen venku...dobře, zkusím to. Děkuji zatím...
tak jsem to testoval..prošel jsem od Letenského náměstí na Vltavskou a ani píp..žádný satelit to nenašlo...stále hledalo..prosím napište mi někdo jaký máte nastavený com port a rychlost a tak...vy, kterým to funguje...děkuji
marobud (1)|26.6.2008 13:54
[QUOTE="lvvi"]Mám k tomu IGo navigaci...tedy mám to testovat jen venku...dobře, zkusím to. Děkuji zatím...
tak jsem to testoval..prošel jsem od Letenského náměstí na Vltavskou a ani píp..žádný satelit to nenašlo...stále hledalo..prosím napište mi někdo jaký máte nastavený com port a rychlost a tak...vy, kterým to funguje...děkuji[/QUOTE]

Dej com 6 a rychlost 9600