Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefunkční různé metody zadávání textu (SIP)

kmozis_ce4you (117)|22.10.2006 11:07
Vážení kolegové,

předpokládám, že jste se s tím také už při různém experimentování setkali. Mě by zajímalo, kde je příčina a jak tomu mohu předejít.

Jedná se o to, že když nainstaluji různé metody zadávání textu na čistou ROMku (Decuma OnSpot Latin v300 - asi jediný handwriting, který umožňuje vkládat české znaky; MathInput - matematické symboly a řecká abecena; NullKeboard - zamezí vyskakování klávesnice v Landscape módu aj. aj.), tak vše funguje jak má. Jakmile ale začnu doinstalovávat do Varia další aplikace, různé SIPy přestanou fungovat a zůstane funčkní jediný (aspoň tak), a to RESCO KEYBOARD. Když zkusím zvolit libovolný jiný z těch ostatních doinstalovaných, vždycky se aktivuje pouze ta standardní bílá klávesnice. Zkoušel jsem to na různých verzích ROMek (2.17 Q-tek, 2.21 CZ T-Mobile, 2.26 US T-Mobile), vždycky to dělá to samé.

Nemá někdo z Vás řešení?
JecminekMaselnik (464)|22.10.2006 20:05
řešení nemám, nicméně vkládání českých znaků umožňuje i IW pro (přiznávám, nemám ho ale rád:o) a naprosto skvélá malá aplikace interpen
kmozis_ce4you (117)|22.10.2006 22:57
Díky moc za typ, Martine, o tom InterPenu jsem vůbec nevěděl. Bohužel mi Letter (ani Block) Recognizer také neje aktivovat. Viditelné v panelu inputů jsou, ale ten samý problém, po aktivování se ukáže pouze bílá klávesnice.
IW Pro je ten samý případ, funguje mi u něj pouze ta klasická klávesnička, handwriting nikoliv. A navíc si ho nemíním do systému instalovat. Přesto dík.
Saman_ce4you (1451)|23.10.2006 10:59
A zkousel jste ruzne kombinace tech SIPU (nedavat vsechny)?
Jediny externi SIP jsem ja osobne zkousel Resco a u toho jsem mel problem, ze po SR nesel rucne aktivovat. Slo to jen pres apklikaci SIPChange, kt. tesne po SR programove nastavi zvoleny SIP jako aktivni. Defaultni (pouzivam tedy jen Block recognizer) sly dobre.

Dalsi vec je zkusit kt. z tech aplikaci ma vlic na nefukcnost SIPu. Instalovat po jedne a testovat..

fenikso (54)|23.10.2006 21:27
Nemáš tak náhodou nainstalovaný SPB Diary?
kmozis_ce4you (117)|23.10.2006 21:44
Diary zrovna ne, ale od SPB mám Weather, Backup a PocketPlus.
fenikso (54)|23.10.2006 22:26
A nemas neco z toho na pametove karte? Stejny problem mam s Diary, když přistupuje ke kartě. Dneska jsem na to přicházel asi 2 hodiny. Zkus vypnout všechny today pluginy.
osch (1330)|23.10.2006 22:44
Jako základ bych doporučil všechny aplikace, které mají nějaký today plugin neinstalovat na kartu. Předejdete tak mnoha nepříjemnostem.

Ad. SIP: Taky jsem pozoroval problémy s SIP. Např. Decuma On Spot "uváděla" mašinu až k HR. Nakonec jsem testováním zjistil, že naprosto bez problémů funguje jen Resco Keyboard a Spb Full Screen Keyboard
kmozis_ce4you (117)|23.10.2006 22:48
Tak nic, zkusil jsem vypnout všechny Today Plug-iny a nic. Zkusil jsem i úplně vyndat paměťovku a ... taky nic (pokaždé samozřejmě SR). Takže chybka musí být někde v systému nebo registru. Funguje stále pouze Resco Keyboard.
JecminekMaselnik (464)|24.10.2006 08:39
Asi Ti nezbyde než HR, postupně doinstalovávat a zkoušet, kdo je na vině. Já tak odhaloval PZP, které bránily ukládání nepřijatých hovorů do logu, což je možná ještě větší pakárna (u telefonu), než nefunkční SIP.
Takový triviální troubleshooting, jako odinstalovat všechny input SW a nainstalovat znova jsi nejspíše zkoušel....
fenikso (54)|24.10.2006 10:32
[QUOTE="osch"]Jako základ bych doporučil všechny aplikace, které mají nějaký today plugin neinstalovat na kartu. Předejdete tak mnoha nepříjemnostem.

Ad. SIP: Taky jsem pozoroval problémy s SIP. Např. Decuma On Spot "uváděla" mašinu až k HR. Nakonec jsem testováním zjistil, že naprosto bez problémů funguje jen Resco Keyboard a Spb Full Screen Keyboard[/QUOTE]

To ja se vydrbal na tom, ze SPB diary bylo v pameti, ale SPB Finance na pametovce. Diary si bralo informace o sheduled transactions z pametove karty. Vysledek - today plugin hrabal do pametovky...
xhladi07 (525)|21.11.2006 10:02
[QUOTE="kmozis"]... NullKeboard - zamezí vyskakování klávesnice v Landscape módu ...[/QUOTE]
Co to je? Ani ce4you, ani google o tom nic nerika...
Zdenek Malinsky (9781)|21.11.2006 10:27
Tady to máš nebo můžeš zkusit tento.

PS: Měl jsi tam blbě slovíčko keyboard (chybělo Y). ;)
xhladi07 (525)|21.11.2006 10:54
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]PS: Měl jsi tam blbě slovíčko keyboard (chybělo Y). ;) [/QUOTE]

Tak to je husty!! :)) DIK!