Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO A701 poraďte z praxe

jaguarik_ce4you (98)|21.10.2006 21:35
Zdravím všetkých čo používajú A 701.Používam Nokiu 6310i a pda Palm EDGE. Uvažujem o zmene na A701.Prešiel som všetky spisy s témami tohto fóra, na mnohé som našiel odpoveď, no niečomu nerozumiem a niečo som nenašiel.
Rada nad zlato:
1.TERMÍNOVAČ - je možné rýchle zadávanie úloh do kalendára ako v 6310i?Rsp.urobenie si poznámky komu mám zajtra o 10.00 hod volať?Napr. nejaký soft, utilita ktorý otvorí na celom displeji takú veľkú klávesnicu s možnosťou ťukania palcom na písmená ako pri normálnom telefóne?
2. SMS - je možné písanie sms jednou rukou s T9 ako 6310i?S interpunkciou, kt. neskracuje sms.
Tieto dve veci neustále používam a väčšinou to musím zvládať jednou rukou za volantom.
3. SYNCHRO - kontakty sa synchroniz. len s Outlookom? Pri palme mám Palm Desktop - bohovsky jednoduchý a prehľadný. Outlook je zbytočne komplikovaný.
4. ÚDAJE prevod - napadá niekoho ako by sa dali dostať dlhoročne nazbierané údaje z OS Palm 3.5 do WM5 a tiež tel. kontakty z PC Suit Nokie? Je to ohromné množstvo.
5.BLUETOOTH Motorola - mám HS820 - V1.1 a V1.2. 3iel som do Metra na skusy či spolu fungujú. 701 videla všeličo len moju naušničku nie? Pozeral som komp.na Miu, bohužiaľ ani na Motorole tento typ nie je.
6. FM - má toto zariadenie rádio?
7. PROCESOR- niekde som sa dočítal, že je možné pretaktovanie procesora, je to možné i u tejto mašinky?
8. GPS - píše sa že SIRFIII nefunguje, či čo a používa sa NEMETH či ako sa to volá.
a) presnosť - udáva sa že SIRFIII je super presná navigácia, no na druhej strane sa veľa píše o oneskoreniach a nepresnostiach iGO? Je taká navigácia
užitočná? ČI TomTom mapy sú presnejšie?
b) mapu SR až tak nepotrebujem, tu som doma, nutnejšie je okolité zahraničie - je dostupný nejaký balík s ulicami, väčšími mestami a ako často sa aktualizuje?
c)navi + hovor- je možné počas navigácie prijať hovor prípadne volať? nepadne soft?
d) vymeranie plochy - je možné použiť 701 napr na zmeranie rozmerov zahrady, parcely?
e)plán trasy PC - je možné v PC urobiť si trasu a preniesť do mia, prípadne vč. zastávok?
f) radary - miesta s radarmi sa dajú uložiť tak aby ma počas jazdy predvaroval

Vopred sa ospravedlňujem za tak rozsiahly dotaz. Ani neverím, že niekto bude reagovať. :(

Nokia 6310i, PDA Visor EDGE a chýbajúca GPS.
Praktické skúsenosti a rady sú k nezaplateniu. :(( :(
hawkens (90)|22.10.2006 12:44
3. 4. - da sa asi prevadzat dvojstupnovo, tj softwarom zosynchronizovat Pal a desktopovy Outlook, a nasledne softwarom ActiveSynch zosynchronizovat Outllook a Mio. Pripadne exportom do nejakeho suboru (XLS, databazovy) a naslednym importom do Outlooku. S takymito vecami si nikto robotu nedava, lebo to importnes raz a mas, robit konvertory pre programy "kazdy s kazdym" by bola riadna otrocina, tu skor sluzi Outlook ako medzistupen a akysi kvazi-standard. Kto je lenivy robit potrapit sa s eportom / importom vyssie uvedenym sposobom ... imo si nezasluzi aby si pre neho niekto dal tu robotu napisat konvertor "z mojho programu do mojho programu".

5. Bezne BT vraj funguje, problemy su iba s BT stereo, tam je to problematicke, problem je v stadiu riesenia a IMO je otazkou casu kedy sa to niekomu podari definitivne.

6. nie

7. ano, bud sa nastavuje na automatiku, cim sa meni spotreba, alebo neoficialne ROM-ky obsahuju nastroj na pevne nastavenie frekvencie na 5 stupnov, od 200 MH po 620 tusim, standarna je 520MHz.

8. Nezmysel, GPS funguje spolahlivo a so znacne vysokou presnostou, moj odhad cca 10m. Navigacia s IGO je tiez presna, oneskorenie zanedbatelne. Pozor, normalne nie je k MIU pribaleny ziadny software s mapami, ten treba dokupit. IGO aj ine softwary su v balikoch napr. pre celu Europu, to znamena kazde vacsie ako male mesto ma ulice a cisla domov, presne odnaviguje az ku hladanej adrese. To s radarmi sa priamo neda, iba ak rucnym dorobenim "points of interests", co mi pripada ako dost otrocka praca a nestoji to za tu namahu.