Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkusnosti s HP 6915

mcquack_ce4you (40)|21.10.2006 13:54
Uvazuji o vymenu sve 8310 za HP 6915 a proto bych se chtel zeptat na DLOUHODOBE zkusenosti.
Zajima mne:
1. Funkcnost pro navigaci v aute (TOMTOM, iGO)
2. Geocaching (GPSDash,..)
3. Vydrz baterie
4. Spokojenost s funkcnosti jako telefonu. (rychlost odezvy, vyhledevani v kont.,..)
5. Jak to vypada s updatem firmware (oproti recenzy na ce4you)
6. Celkova spokojenost ....


Predem dekuji
Spamik (20)|21.10.2006 20:43
asi takto, mam ho tyden

1.IGO - naprosto v pohode, rychle bez problemu
Tomtom - soucast HP6915 - sunt, blbost, nefunkcni a k nicemu
2.neznam
3. pri zapnute navigaci 3-4 hodiny :-(
bez telefonu a wifi
jinak telefon a GPRS cca 1 den
4. nemohu moc posoudit, zezacatku se dost kousal, ted se uklidnil
5.nevim
6. NEMA vlastni zalohovaci program :-(
NUTNO dokoupit zvlast - to je ale nejvetsi chyba u tohoto zarizeni.

JInak zatim me to vyhovuje ale nepouzivam to na telefonovani to by se me asi nikdo nedovolal. Mam to jako hracku na internet a navigaci ICQ a Skype.

jinak pri pripojeni pres Active Sync - nefunguje wifi :-(
vsa_ce4you (46)|22.10.2006 08:39
1. iGO je OK
2. pouzivam GPSBeeLine, GPSDash se nevesel na display, GPSTuner5 prave testuju, ale nejak se seka. Citlivost GPS neni nijak zazracna a tak si to hledani po lese docela uzivam. Nicmene s timto strojem jsem nasel cca 100 kesek.
3. mam zaplej BT a mobil. Pokud zapnu i GPS je to do 3h prazdne. Mam nahradni akumulator a GPS lze snadno v BeeLine zapinat jen pokud ji potrebuju. Bez GPS to vydrzi do dalsiho dne.
4. pokud se uklepnu a vytocim spatne cislo, nejde to stornovat. Mobil to zavesi az kdyz to staci dotycnemu zazvonit. Mobilni cast neumi vse co umi normalni mobil, taky obsluha jednou rukou je problem, ale to je vlastnost PDAcek. Napr. to neukaze kolik jsem provolal minut za mesic, ale to zase resi dalsi SW, ktery lze zakoupit.
5. snad se ho nekdy dozijeme. Zatim neni zadna nova verze.
6. Je to uzasna vec, ktera integruje vse, ale ne v nejlepsi soucasne kvalite. Postradam USB 2.0, jemnejsi LCD, pouzitelny fotak, tenhle foti v kvalite potrbne pro tenhle LCD, GPS s SirfIII, vydrz akumulatoru. WiFi v G a BT 2.0 sice nepostradam, ale uz to tam byt mohlo. Stabilita systemu - reset 1x za den opravdu nepovazuju za normalni. Jinak toto PDA prezilo noc a den v rose a teplote kolem 0stC a slape vesele dal. Taky jiz parkrat letelo na asfalt a ma jen skrabanec na rohu. Urcite je potreba ochranna folie na LCD, pouzdro Krusell s kovovou sponou ! Ten plastovej klip v terenu nedrzi. Nahradni akumulator, nebo udelat adapter na 4xAA, no a v aute napajeci adapter, ale na 2A ! Ja mam slabsi a nejsem spokojen.
mcquack_ce4you (40)|23.10.2006 16:25
Pouziva to vubec nekdo jako svuj (hlavni) telefon?
A co skype? Nejake zkusenosti?
Spamik (20)|23.10.2006 17:47
skype jsem zkousel , sel ale musite byt pripojeni pres WIFI a rychlou linku
pres GPRS jsem se nepripojil
Unite (159)|23.10.2006 20:05
[QUOTE="Spamik"]asi takto, mam ho tyden

1.IGO - naprosto v pohode, rychle bez problemu
Tomtom - soucast HP6915 - sunt, blbost, nefunkcni a k nicemu

[/QUOTE]

podle ceho prosim te soudis ze Tomtom je k nicemu????
Pouzivam 6915 jako telefon a vse co na tom je( sice se vsemy zminovanymi problemy viz kolega "vsa" ) a zrovna Tomtom mi na tom chodi jako z praku. Ted zrovna ver. 6.010, ver. map 6.32
Spamik (20)|24.10.2006 10:49
lossos - puvodni aplikace vyzaduje stazeni mapy z netu :-(
nova instalace TT6 mi nenajde GPS, mam porad rezim letadla a v menu neni moznost vyberu GPS zarizeni. MOzna to mam nejak kousle, nejsem PDA odbornik.

JInak jsem psal ze puvodni aplikace TT6 je k nicemu.
frang (6)|24.10.2006 13:20
Mám ho chvilku, ale tomtom funguje bezvadně, byl jsem v itálii a naprosto super, všechno znal. Skype se mi připojí přes o2 datanostop, ale není moc slyšet - asi rychlost spojení. Nebo někdo si s tím ví rady ????
Handy_ce4you (3)|24.10.2006 21:30
Mám 6915 teprve dva dny, a zatím s ní trochu bojuju. GPS se mi zatím nepodařilo rozchodit. Používám to jako hlavní telefon a mám pocit že hovory mají poněkud slabou hlasitost, a taky telefon celkem pomalu reaguje. Problemy se zadrháváním zatím nemám, takže bez restartu. Oproti mému Qteku se mi zdá poněkud pomalejší (hlavně reakce telefonu). Pokusím si s tím pohrád a snad se to zlepší. Po dvou letech zvyku je to trošku jiný přístroj, jiné ovládání, ale myslím že si zvyknu.


PS: pokud by mi mohl někdo pomoci s GPS byl bych velice vděčný.
Unite (159)|24.10.2006 22:45
Pro TT6 se musi provest uprava v registru,musite hledat,ted nevim kde to mam.
Najel jsem na tt6 dnes 353km a chodi se vsim uplne v pohode.
Kazdemu se libi neco jineho,proc ne... :-)
A o tom to je
Martin2006 (49)|25.10.2006 16:56
mám take 6915 a jsem spokojený (ne docela) a určitě bych si ho znova NEKOUPIL :D mně totiž (trochu) vadí ten displej :D
janekx_ce4you (3)|26.10.2006 21:00
[QUOTE="mcquack"]Uvazuji o vymenu sve 8310 za HP 6915 a proto bych se chtel zeptat na DLOUHODOBE zkusenosti.
Zajima mne:
1. Funkcnost pro navigaci v aute (TOMTOM, iGO)
2. Geocaching (GPSDash,..)
3. Vydrz baterie
4. Spokojenost s funkcnosti jako telefonu. (rychlost odezvy, vyhledevani v kont.,..)
5. Jak to vypada s updatem firmware (oproti recenzy na ce4you)
6. Celkova spokojenost ....


Predem dekuji[/QUOTE]

Mam mesic ,
Igo - parada rychle
Geo ... neznam
vydrz ke 2 dnumspise 1,5 s dosti tel a Bluetooth a maily po 60 min
odezva jak je v pameti alikace phone a contacts v pohode, uzivam to jako hlavni mobil, je sice pomalejsi nez MT samotny ale zadna tragedie
fw zatim novejsineni
nejdrive se dosti sekal, to uz tu nekdo rikal, ale po cca 2 hard restartech je v klidu treba 5 dni a to jej dosti vytzuji. takze doporucim po koupi udelat nekolik hard restartu hned ze zacatku a budete mit klid

cibule_ce4you (39)|28.10.2006 21:20
Jsem tak trochu lama, a tak se ptám, protože nevím. Nacpal jsem si do 6915 co se dalo a trochu se mi to zpomalilo. Má cenu si všechno zazálohovat a udělat tvrdý reset? Nebo je to k ničemu? Anebo pomůže něco úplně jiného?
cibule_ce4you (39)|29.10.2006 10:26
JaK vypnu zvuky při ťuknutí na displej? V nastavení v Osobních/Zvuky mám tuto možnost nezaškrtnutou. A furt to kničí.
natron (28)|1.11.2006 11:15
Ahoj vsichni, dal jsem si na obrazovku dnes zamek zarizeni a zjistil jsem, ze kdyz ho pouziju, tak mi automaticky nastavi cas, kdy se ma vypnout podsviceni, na deset sekund, i kdyz to mam ve vsech profilech na 30s ... :-( nepomuze mi nekdo ? diky predem za kazdou odpoved :-)
bobby_ce4you (145)|2.11.2006 06:52
telefon používám s bluetooth sluchátkem SE HBH 835 a pak to jde bez problémů a zpožďování, pomohla možná taky aplikace photo contacts.
scenic (225)|13.1.2007 13:40
Prosim vas ako na Hard Reset na tomto zariadeni, nikde to neviem najst. A skusali ste niekto rozchodit BlackBerry na nom?
scenic (225)|17.1.2007 11:03
Taka malickost ktoru som tu nikde nenasiel. Ak si v telefone (regional settings) nastavite iny region nez anglicky tak prestane fungovat BT, WiFi, GPS. Som to riesil s hotline-om HP, vedia o tejto chybe a caka sa na novu ROM-ku. Inak PDA slape ako hodinky bz nutnosti resetu (uz mi ide 3den a v pohode). Jedine co ma stve ze nefunguje na nom Blackberry Connect takze som sa musel vratit k exchange-u :(.