Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sunnysoft World off-line

Kleid (213)|3.1.2004 01:14
WorldOffline (WOL) je aplikace určená všem uživatelům kapesních počítačů PocketPC2002 a Windows Mobile 2003 (PocketPC2003), pomocí níž je možné stahovat přímo do kapesního počítače internetové a také intranetové stránky včetně podstránek, obrázků a souborů. Aplikace poskytuje mnoho nastavení umožňujících uživateli maximálně ovlivnit to, kdy a jaká data se do jeho kapesního počítače dostanou. Výhoda této aplikace oproti například AvantGo, která je v této oblasti velice známá a používaná, je skutečnost, že pro práci nevyužívá žádného prostředníka, žádný mezistupeň. Tím je zjednodušena cesta obsahu od poskytovatele k uživateli a je zabezpečeno, že se mezi uživatele a poskytovatele „nevetře“ žádná překážka.

Autor :: Sunnysoft
Překlad :: kompletně CZ
Zařízení :: Pocket PC


Kleid (213)|3.1.2004 01:20
Aktuální verze 2.0
m.sachl (153)|3.1.2004 15:59
[QUOTE="Kleid"]Aktuální verze 1.7.1[/QUOTE]

slo by strucne shrnout hlavni zmeny? :)

Martin S.

edit:
btw: kde se da vyzkouset? na http://www.sunnysoft.cz/download.php je jen 1.7 (04.09.2003)
Kleid (213)|3.1.2004 16:16
Omlouvam se preklep jde o 1.7,
verze 1.7.1 je v anglictine :)

Verze 1.7 je optimalizovana pro WM2003 a jeho PIE.

Ve chvilkach volna se pokusim vytrorit seznam rozdilu v jednotlivych verzich. Budte trpelivi :sarcastic:

Pepicek (25)|4.1.2004 12:23
Jojo...pouzival jsem WOL nakou dobu, ale nekoupil jsem si ho, protoze mi nebylo jasny, jestli je v cene zahrnuty free upgrade na novejsi verze. Je? Jinak je to dobrej programek. :yes:
Kleid (213)|4.1.2004 13:51
Dekujem za pochvalu.

Upgrade v ramci stejne verze je samozdrejme zdarma.

Takze smele do toho :D


strojvudce (390)|10.2.2004 19:40
V případě, že mám nastavených 7 stránek, zobrazí se mi obrazovka se seznamem ke čtení rozhozeně. Se šesti stránkama je vše OK.
Kleid (213)|11.2.2004 10:46
Tento problem byl u starsi verze vyzkousejte 1.7 tam by to melo byt OK.
Kleid (213)|11.2.2004 17:25
11.2.2004 je uvolněna verze 1.8. Historii verzi naleznete na www.sunnysoft.cz.

Majitele starsi verze mohou prejit zdarma na novou. Licencni kody jsou stejne s 1.7.
strojvudce (390)|12.2.2004 07:03
Mám verzi 1.7. Tak ted jdu skusit 1.8.
strojvudce (390)|12.2.2004 19:24
Tak jsem tam šoupnul 1.8 a je to OK!:yes:
Kleid (213)|13.2.2004 09:27
Pokud narazite na jakykolliv problem dejte vedet. Behem dnesniho dne budou na webu screenshoty a popisky.
Seff (73)|25.2.2004 06:20
Ahoj,

Jaká je podpora produktu? Jestliže si koupím verzi 1.8 a Sunnysoft brzo vydá novou verzi 2.0, jaký budu mít upgrade během 6-12 měsíců? Ostatní produkty u jiných sw firem jsou vázány spíše na období, než na číslo verzí (zde 1.x). Může mi někdo sdělit, jak je spokojen s WOL, pokud předtím používal AvantGo? Jde mi hlavně o prezentaci stránek - čeština, tabulky, obrázky, rychlost synchronizace, úspěšnost přenosu (nemám namysli placené kanály).

Díky moc,
H.
MDA - PPC 2002
johny_ce4you (57)|25.2.2004 09:39
[QUOTE="Kleid"]Pokud narazite na jakykolliv problem dejte vedet. Behem dnesniho dne budou na webu screenshoty a popisky. [/QUOTE]

S novou verzi mam problem: jako jeden z kanalu stahuji textovou verzi mobilmanie (www.mobilmania.cz/text). V minule verzi to nekdy slo, nekdy to spadlo, ale aspon nejaka data se stahla. V nove verzi to stahne treba 8 MB, pak to spadne a neni tam nic. Navic vcera mi pri stahovani tohoto kanalu zacal padat WOL (proste se vypnul bez jakekoliv hlasky). Pouzivam verzi 1.8 na PPC 2002, synchronizuji prez Activesync (mam tam cca 7 dalsich kanalu, ty se synchronizuji bez problemu, zkusil jsem i avatgo verzi mobilmanie, funguje, ale neni to ono :( )

Diky
Kleid (213)|25.2.2004 09:42
[QUOTE="Seff"]Ahoj,

Jaká je podpora produktu? Jestliže si koupím verzi 1.8 a Sunnysoft brzo vydá novou verzi 2.0, jaký budu mít upgrade během 6-12 měsíců? Ostatní produkty u jiných sw firem jsou vázány spíše na období, než na číslo verzí (zde 1.x). Může mi někdo sdělit, jak je spokojen s WOL, pokud předtím používal AvantGo? Jde mi hlavně o prezentaci stránek - čeština, tabulky, obrázky, rychlost synchronizace, úspěšnost přenosu (nemám namysli placené kanály).
Díky moc,
H.
MDA - PPC 2002[/QUOTE]

Upgradovaci politika obecne:
Pokud se jedna o drobna vylepseni ci odstranovani chyb je upgrade vzdy zdarma, v pripade pridani zasadnich funkci, kterym byl venovan patricny vyvoj je upgrade placeny.

Mate-li chut muzete si aplikaci stahnout z webu: www.sunnysoft.cz/download.php a vyzkouset 30 denni demo (neni funkcne nijak omezeno).
Kleid (213)|25.2.2004 10:20
[QUOTE="johny"][QUOTE="Kleid"]Pokud narazite na jakykolliv problem dejte vedet. Behem dnesniho dne budou na webu screenshoty a popisky. [/QUOTE]

S novou verzi mam problem: jako jeden z kanalu stahuji textovou verzi mobilmanie (www.mobilmania.cz/text). V minule verzi to nekdy slo, nekdy to spadlo, ale aspon nejaka data se stahla. V nove verzi to stahne treba 8 MB, pak to spadne a neni tam nic. Navic vcera mi pri stahovani tohoto kanalu zacal padat WOL (proste se vypnul bez jakekoliv hlasky). Pouzivam verzi 1.8 na PPC 2002, synchronizuji prez Activesync (mam tam cca 7 dalsich kanalu, ty se synchronizuji bez problemu, zkusil jsem i avatgo verzi mobilmanie, funguje, ale neni to ono :( )

Diky
[/QUOTE]

Ted jsem prave testoval MOBILMANII a vse jede jak ma. Cela MOBIL mania zabira 20kB (bez obrazku), Nastaveni kanalu: Hloubka 2, adresa: www.mobilmania.cz/avantgo.asp

Vyzkousejte toto nastaveni, popripade importujte nastaveni z instalace. Problem s vypnutim aplikace byl v jedne verzi 1.8 (nyni je vse opraveno) stahnete si z webu novy instalator 1.8 build 02161 tam je vse OK.
johny_ce4you (57)|25.2.2004 10:33
[QUOTE="Kleid"]
Ted jsem prave testoval MOBILMANII a vse jede jak ma. Cela MOBIL mania zabira 20kB (bez obrazku), Nastaveni kanalu: Hloubka 2, adresa: www.mobilmania.cz/avantgo.asp

Vyzkousejte toto nastaveni, popripade importujte nastaveni z instalace. Problem s vypnutim aplikace byl v jedne verzi 1.8 (nyni je vse opraveno) stahnete si z webu novy instalator 1.8 build 02161 tam je vse OK. [/QUOTE]

Jak jsem jiz psal ve svem puvodnim prispevku, Avantgo verze mi take funguje, ale radeji bych stahoval textovou verzi, ktera je uplnejsi (obrazky, clanky za vice dnu, bleskovky, diskuze)
Je mozne v aplikaci zjistit cislo buildu (v About jsem to nenasel)?
Stahnu si aktualni verzi a zkusim to :)

Diky
johny_ce4you (57)|25.2.2004 11:03
Vyzkousel jsem novy build a zda se, ze je vse v poradku (mobilmania se stahla cela - 17 MB :) )

Diky
Kleid (213)|25.2.2004 11:07
[QUOTE="johny"][QUOTE="Kleid"]
Ted jsem prave testoval MOBILMANII a vse jede jak ma. Cela MOBIL mania zabira 20kB (bez obrazku), Nastaveni kanalu: Hloubka 2, adresa: www.mobilmania.cz/avantgo.asp

Vyzkousejte toto nastaveni, popripade importujte nastaveni z instalace. Problem s vypnutim aplikace byl v jedne verzi 1.8 (nyni je vse opraveno) stahnete si z webu novy instalator 1.8 build 02161 tam je vse OK. [/QUOTE]

Jak jsem jiz psal ve svem puvodnim prispevku, Avantgo verze mi take funguje, ale radeji bych stahoval textovou verzi, ktera je uplnejsi (obrazky, clanky za vice dnu, bleskovky, diskuze)
Je mozne v aplikaci zjistit cislo buildu (v About jsem to nenasel)?
Stahnu si aktualni verzi a zkusim to :)

Diky
[/QUOTE]

Textova verze bez obrazku , vnoreni 2 zabira 485 kB a stahnuti probehlo korektne. Build jsme zacli uvadet po uvolneni verze 1.8 a najdete jej jak v instalatoru tak v "About" obrazovce k aplikace.
johny_ce4you (57)|25.2.2004 11:14
[QUOTE="Kleid"]
Textova verze bez obrazku , vnoreni 2 zabira 485 kB a stahnuti probehlo korektne. Build jsme zacli uvadet po uvolneni verze 1.8 a najdete jej jak v instalatoru tak v "About" obrazovce k aplikace. [/QUOTE]

S obrazky to ma 17.61 MB, asi zacnu uvazovat o tom, ze se bez obrazku obejdu :)
V nove verzi cislo buildu je, ale v puvodni nebylo, proto jsem si nebyl jisty, o jakou verzi jde.

BTW Nedavno jsem si poridil ET Smartphone. Je mozne pouzit WOL licenci pro PDA i na Smartphone nebo je nutne koupit novou?

Diky
Seff (73)|25.2.2004 11:18
Díky moc.

Je s češtinou je vše vyřešeno? Četl jsem spousty příspěvků datovaných zhruba před rokem. Mám na mysli princip, kdy se HTTP GET správně prezentuje a požaduje stránku v české kódové strance. Dneska to doma vyzkouším, uvídím a po 10-20 dnech se rozhodnu jestli koupím.
:-)

H.
Kleid (213)|25.2.2004 14:12
WOL pro SmartPhone a Pocket PC jsou odlisne aplikace a je zapotrebi si zakoupit licenci specialne pro dany typ OS. Osobne se domnivam, ze stahovani 17MB kanalu trochu ztraci smysl, nicmene proti gustu disputat :)
Kleid (213)|25.2.2004 14:14
[QUOTE="Seff"]Díky moc.

Je s češtinou je vše vyřešeno? Četl jsem spousty příspěvků datovaných zhruba před rokem. Mám na mysli princip, kdy se HTTP GET správně prezentuje a požaduje stránku v české kódové strance. Dneska to doma vyzkouším, uvídím a po 10-20 dnech se rozhodnu jestli koupím.
:-)

H.
[/QUOTE]

Pokud je mi znamo tak vsechny kanaly zobrazuji ceskou diakritiku korektne - jediny problem je s PalmServerem, kde kodovani neni uplne v poradku.
johny_ce4you (57)|25.2.2004 14:19
[QUOTE="Kleid"]WOL pro SmartPhone a Pocket PC jsou odlisne aplikace a je zapotrebi si zakoupit licenci specialne pro dany typ OS.[/QUOTE]

Myslel jsem si to :)

[QUOTE="Kleid"]Osobne se domnivam, ze stahovani 17MB kanalu trochu ztraci smysl, nicmene proti gustu disputat :)[/QUOTE]
Pro mne to smysl ma - obvykle nemam cas si precist web v praci a pripojovat se na inet za roamingove ceny (jsem v zahranici) ce mi nechce. Tak to stahnu do ipaqa (trva to max. 10 minut) a prectu si to v klidu vecer. Uznavam, ze stahovat to pres GPRS by asi byla hloupost :D
Seff (73)|28.2.2004 05:56
Zatím jsem mi to moc líbí, už se k AvantGo nevrátím. Jenom se mi nenačítá více úrovní pro Lidovky:

http://www.lidovky.cz/pda/
Max. level: 5
Max. channel size: 512 kB
Images: No
Off-site images: No
Download files: No
Follow off-site links: Yes
Max off-site level: 1

Synchronizace OK.

Můžete se na podívát? Zkoušel jsem více úrovní, ale nepomohlo to.
Jdu na hlavní čtení kanálu, např. jdu na "kultura", potom na článek, který není zároveň uveden na hlavním čtení kanálu a dokument není dostupný...

Díky moc,
Ostatní stránky jsou v pořádku.
H.
Seff (73)|28.2.2004 06:00
Ještě jsem zapomněl napsat, že u Lidovek se mi stáhne pouze 50k. Takže předpokládám, že se všechny stránky nestahují a chybka je při synchronizaci.

H.
Kleid (213)|1.3.2004 17:44
Misto url zadejte: lidovky.centrum.cz/pda pak bude vse OK. :yes:
Seff (73)|1.3.2004 18:28
Je to OK.
:yes:
Seff (73)|7.3.2004 05:21
Mám dotaz ohledně synchronizace. V principu mi vyhovuje, že WOL je transparentní. Můžu se rozhodnout a synchronizovat jakýkoliv kánál přes ActiveSync nebo GPRS. To je fajn, jsem na cestách a chci jenom ekonomické zpravodajství, znám průměrnou velikost kanálu, připojím se přes GPRS. Pokud jsem připojený přes ActiveSync, tak si musím spustit aplikaci Remote Desktop (jinak jsem hrozivě nataženy přes stůl k MDA), potom WOL, potom vyberu všechny kanály, odškrtnu obrázky, soubory a synchronizuju. To je spousta práce. Myslel jsem, že se mi povede nastavit WOL tak, aby všechny kanály pro synchronizaci vypršely a při další synchronizaci ActiveSync se mi spustila automaticky sychronizace WOL (mám nastaveno Spustit po ActiveSync). Vím, je možné nastavit čas synchronizace, ale já nejsem pravidelně připojen přes ActiveSync. Možná by šlo napsat ActiveSync plug-in, který by inicioval synchronizaci kanálu WOL. Také jsem hledal v registrech, jak změnit permanentní nastavení manuální synchronizace - všechny kanály, obrázky a soubory. Četl jsem on-line help a nic jsem nenašel. Žádná další dokumentace není.

Jinak jsem s WOL velmi spokojený a můžu všem vřele doporučit.
WOL 1.8 (build 02161)


Díky moc,
H.

:)
Kleid (213)|7.3.2004 13:09
Zkuste vyuzit nastaveni primo u kanalu: Kliknete na kanal, upravit nastaveni kanalu - posledni polozka: KDY AKTUALIZOVAT - Po synchronizaci s PC

:yes:
Seff (73)|8.3.2004 05:34
Mám anglickou verzi 1.8 build 02161 (mám vše v angličtině) plus malou češtinu:

Run after ActiveSync: zaškrtnuto
Autosynchronization: nemám žádný profil (měl by snad být? Dokumentace mlčí...)

A všechny kanály mají nastaveno:
Channel expires: After ActiveSync

Nevím, jestli je to potřeba, ale nechal jsem WOL bežet na pozadí (zkoušel jsem i bez), v PHM Task Manageru:
Wol.exe, Thread 1

Vložím MDA I do kolíbky, spustí se ActiveSync, synchronizuje se vše v ActiveSync a WOL synchronizace se nepustí.

Je to možné nějak více trasovat? Je něco špatně nastaveno?

H.

Kleid (213)|8.3.2004 10:55
Zkuste vytvorit profilm, ktery bude synchronizovat vse po active sync. Nicmene pro funkconost staci mit zatrhle: Synchronizovat po active sync. Chovani aplikace ve vasem pripade je divne. Zkuste take provest upravu v nejakem kontaktu - aby probehl dialog active syncu.
Seff (73)|9.3.2004 07:55
Už jsem to rozchodil. Po mnoha pokusech jsem musel odškrtnout Synchronizovat po ActiveSync, restartovat MDA a zpět zaškrtnout. Teď se mi po synchronizaci všech položek v ActiveSync spustí na MDA WOL a začne synchronizovat. Musím si ale postěžovat. Technicky je WOL dobrý produkt. To samé se ale nedá říci o marketingu. Tam je velký prostor pro zlepšení. Dokumentace je velmi obecná a nepostačující. Zcela chybí funkční specifikace. De facto jsem se o funkci automatické synchronizace dověděl až z ce4you fóra. Když se podíváte na Resco, AgendaFusion, Spb, tak najdete popis jak příšlušný produkt pracuje a co umožňuje (s příklady) ve formátu PDF. Anglická verze dokumentace WOL je psána velmi jednoduchou angličtinou a je plná gramatických chyb. Hlavně jsem se z nápovědy nic nedozvěděl. Na webu je odstavec "Průběh synchronizace WOL", který jenom popisuje toolbar.

H.
J-T. (5)|6.4.2005 17:17
Mám problém s instalací World off-line. Nevím čím to může být ale při pokusu o instalaci mě to neustále píše chybovou hlášku: Že nemám nainstalovaný ActiveSync, že ho mám nainstalovta a pak znova spustit instalaci.
Mám nainstalovanou verzi 3.7.1. a všechno ostatní mě nainstalovat bez problémů jde. Kde může být problém?

dík moc za radu

Martin
anicka.balounova (165)|21.6.2005 01:29
zkusila jsem tento soft v 2.0 a je to krize stejne jako mobilni kanaly off-line od MS.

ma tolik chyb ze sel hned z myho MDA Compact pryc

spatne se synchronizoval, nekdy byl odkaz zakesovanej, nekdy ne. Proc proboha nekdy ano a nekdy ne. samozrejme ve stejne urovni.

synchronizace trva dlouho

proc se neinstaluje do program files na storage card ale musi mit extra adresar?

libor_m (1026)|23.6.2005 14:26
[QUOTE="anicka.balounova"]zkusila jsem tento soft v 2.0 a je to krize stejne jako mobilni kanaly off-line od MS.

ma tolik chyb ze sel hned z myho MDA Compact pryc

spatne se synchronizoval, nekdy byl odkaz zakesovanej, nekdy ne. Proc proboha nekdy ano a nekdy ne. samozrejme ve stejne urovni.

synchronizace trva dlouho

proc se neinstaluje do program files na storage card ale musi mit extra adresar?

[/QUOTE]
taky jsem u něj dlouho nezůstal, stejný chyby, dlouho jsem se tomu snazil přijít na klub, ale nakonec šel
Zdenek Malinsky (9781)|23.6.2005 16:34
Možná, než WOL kategoricky odsoudíte, by to chtělo pořádně vyzkoušet a případné problémy řešit zde ve fóru nebo u výrobce.
Koukněte ještě do této diskuze.
A jak jste problém vyřešili? Máte jinou a lepší náhradu? Podělte se o zkušenosti.
libor_m (1026)|24.6.2005 07:19
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Možná, než WOL kategoricky odsoudíte, by to chtělo pořádně vyzkoušet a případné problémy řešit zde ve fóru nebo u výrobce.
Koukněte ještě do této diskuze.
A jak jste problém vyřešili? Máte jinou a lepší náhradu? Podělte se o zkušenosti.[/QUOTE]
To víš, že mám tuhle diskuzi prolezlou od A až po Železo :D Problém je v tom, že mi to moc nepomohlo. Za prvé se tam toho o problémech v2 a jejich řešeních moc nepíše a navíc jsem zkoušel laborovat se vším možným hodně dlouho, intenzivně asi 3 týdny a stejně jsem nic nevykoumal - pomalý start aplikace, nahodilé odmítání synchronizace nahodilých kanálů (občas to stáhlo kanál až na 5. pokus a ne, server nebyl down) určité odkazy po stažení OK byly v cache a některé ne, velmi pomalé stahování z internetu i na mém vysokorychlostním wifi... Určitě je to super program, jen kdyby fungoval tak, jak má. Žádnou alternativu jsem zatím nenašel, AvantGo mi silně nevyhovuje a proto jsem smutný a čekám a hledám a čekám a hledám ... :( :( :(
hybo (3107)|24.6.2005 07:36
jiste, ze je to super program, taky jsem ho navrhoval ja :D
libor_m (1026)|24.6.2005 07:37
[QUOTE="hybo"]jiste, ze je to super program, taky jsem ho navrhoval ja :D [/QUOTE]
No vidíš, to jsem nevěděl, alespoň máš jistotu, že jsem to myslel upřímně :D :D :D
hybo (3107)|24.6.2005 07:41
;) stejne nechapu, ze neni alternativa, je to par let a porad nic...snad kazdej program, at blbej, nebo dobrej ma alternativu...
libor_m (1026)|24.6.2005 08:06
Přesně! Navíc si nemyslím, že by o program tohoto typu nebyl zájem. I kdyby tam dali někam nějakou textovou reklamu dle typu off-line stránek. Vůbec by mi to nevadilo a oni by na tom ještě mohli vydělávat :cool:
hybo (3107)|24.6.2005 08:14
ono to neni tak jednoduche, palmare melo dokonce v planu reklamu do mobilniho kanalu davat, mozna i dava, nevim, problem je, ze ta reklama je "slaba", neni mozne odkazovat na vetsinu stranek, protoze se spatne zobrazi, nebo nezobrazi a jen reklama bez linku je taky vhodna leda pro budovani jmena...
libor_m (1026)|24.6.2005 08:42
[QUOTE="hybo"]ono to neni tak jednoduche, palmare melo dokonce v planu reklamu do mobilniho kanalu davat, mozna i dava, nevim, problem je, ze ta reklama je "slaba", neni mozne odkazovat na vetsinu stranek, protoze se spatne zobrazi, nebo nezobrazi a jen reklama bez linku je taky vhodna leda pro budovani jmena...[/QUOTE]
Ale není problém v rámci produktu - prodej reklamy - udělat inzerentovi jednoduchou textovou reklamní stránku s produkty a kontaktem. Samozřejmě, že to není plnohodnotná webová reklama, ale je to přeci PDA, které také není plnohodnotné. Vždyť i na WAPu jsou reklamy. Omlouvám se za OT.
Zdenek Malinsky (9781)|24.6.2005 12:04
Tak jestli ten program potřebuješ nebo chceš používat a nic lepšího není, pak nezbývá než obrátit se na jeho výrobce = Sunnysoft a "otravovat" je tak dlouho, dokud to neupraví do použitelnější podoby.
Myrek_ce4you (188)|25.7.2005 14:35
Asi tyden mi WOL dela nasledujici: pri synchronizaci na nahodnem, prvnim az rekneme tretim kanale (treba iDnes nebo ian.cz nebo cokoliv jineho) bez jakekoliv chybove hlasky aplikace spadne (skoci tam desktop).
Kdyz ji nahodim znova, tak ten konkretni kanal vetsinou (ale ne vzdy) zpusobi oped pad aplikace.
Podotykam, ze tuto aplikaci pouzivam denne dlouhou dobu, a naprosto bez problemu tohoto razu.
Deje se to stejne u 1.8 i posledni 2.0.
Nemam pustene nic jineho, a volne pameti je take hodne, vsechno je na SD karte.
Zkousel jsem i nadefinovat kanaly znovu, zmenit uloziste dat atd. ale dela to furt stejne...
Mam nekdo nejakou radu a/nebo alespon podobnou zkousenost?
Myrek_ce4you (188)|25.7.2005 16:01
Tak uz jsem vyse zmineny problem snad (tukam do stolu) snad vyresil. Smazal jsem vetev registru pro WOL a prepsal jsem nainstalovane exace a dll temi ze zalohy...