Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535

Baharis_ce4you (95)|20.10.2006 17:32
Už několik týdnů sháním všechny dostupné informace o tomto all-in-one zařízení a po úvodních zprávách je najednou ticho. Jak se objevilo na fóru, ani na Invexu nebyl. Má prosím někdo nějaké konkrétní informace o tom, kdy bude uveden na trh? Původní termín do konce října, mě vzhledem k pokročilému datumu nějak nepřipadá reálný....
Otázka druhá: je nějaký vážnější důvod, proč si jej nekoupit? EDGE a UMTS jsem oželel a nepředpokládám, že bych je na jihu moravy využil. Ale požaduju Wi-Fi, které mnou původně zamýšlené MIO A701 nemá.
Díky:)
Hans 20 (91)|21.10.2006 17:03
Jeden cas jsem o nem premyslel taky,ale....,notebook jsem mel jiz 3x v servisu s 4 zavadama,vzdy odeslano z Prahy do Ostravy,cimz se prodluzuje doba na opravu,na baterii do 730 jsem cekal 5 mesicu,ostatni prislusenstvi jiz nemam odvahu objednavat,takze dle mne velmi slaba podpora,mozna ti prodaj pristroj a tim jejich zajem a podpora konci.Navic jestli se nepletu tak to ma ctvercovej displej 240x240,nekomu to mozna vyhovuje,ale ja z toho u HP 6515 moc nadsenej nebyl.Edge nebo umts nedokoupis,kdezto wifi a gps ano,navic v lepsi kvalite nez to napechovany do pristroje.A jestli to jeste bude stat 20 000,tak to taky zadnej trhak neni.
Baharis_ce4you (95)|21.10.2006 17:54
Díky za informace.
Displej P535ka má 240x320, 2,8 inch, 43,2x57,6 mm. Já jsem teda slyšel, že Asus má horší dílenské zpracování. Ta slabá podpora je špatná, to je pravda. Jediná šance je, že se nepokazí ;) . Můj dojem je, že se kvalita přístrojů postupně stírá. Všichni se nakonec stejně sejdem v Thaiwanu, nebo v Číně :mad: . EDGE opravdu nepotřebuji a než sem dojde UMTS, vystřídám další dva přístroje. Wi-Fi moc nerozumím, máto 802,11b a 802,11g. Ale GPS má SiRF Star III. To je momentálně asi vrchol.
Vybavené to je přesně podle mého gusta. Jedině ta kvalita provedení, technická podpora a vidět to v reále. Ošahat si to. Už aby vyšla nějaká důkladná recenze....:)
Hans 20 (91)|21.10.2006 20:08
Co se tyce zpracovani,tam bych 730 vytknul jen silenej kryt baterie,je to jak z kelimku od jogurtu,cekal jsem,ze s vetsi baterii dorazii lepsi a je to ten samej ausus:),vypadalo to, ze bude upgrade na WM 5 a nakonec nic.Dokonce na strankach Asusu je forum kde byla petice za zlepseni podpory,ale asi to nejak vysumelo:? Tak ti preju hodne stesti pokud si ho poridis;) ,to nemyslim ironicky;) ja uz asi treti zkusenost zazit nechci.
Baharis_ce4you (95)|22.10.2006 13:22
jj, dík. Uvidím, jak se to vyvine. V každém případě to budu chtít držet v ruce a určitě bych si rád přečetl nějakou recenzi. Česky.:) Zatím dík a ahoj.
Hans 20 (91)|3.11.2006 20:26
Je to sice trochu mimo,ale mozna pada jedna z nevyhod Asus a to spatna podpora.Na www.asus.as jsem se docetl o zmene servisovani vyrobku.Jestli jsem to dobre pochopil,tak zde bude skutecne zastoupeni Asus a ne jen jakysi regionalni "prekupnik".Zmeny se tykaji presouvani oprav z Ostravy-SIL do pravdepodobne skutecneho ASUS,takze snad konecne lepsi podpora,sirsi sortiment,rychlejsi uvadeni novinek atd.
Baharis_ce4you (95)|3.11.2006 21:29
To je sice příznivá zpráva, ale stále se nikde neobjevují informace o záčátku prodeje. Nechal jsem si vyhledat na jednom zahraničním serveru cenu P535tky a nic!!! Vypadá to, že se ještě neprodávává ani na západ od našich hranic. Tak to vidím, že to do vánoc nestihnu... :((
KarelKr (25)|20.11.2006 22:32
Také mně zajímá P535, ale možná se nechám zviklat na E-ten X500, neboli dnes už Glofiish. V parametrech je velmi shodný a v recenzi je velmi vychvalována citlivost GPS a perfektní výdrž PDA na jedno nabití.Jen P535 miniSD a X500 micoSD a nemá infrák. Pro mně je dost závažný nedostatek EDGE což X500 řeší. Našel jsem odkazy P535 :

http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=769

tam ještě časem přibude počítám recenze a další

http://www.mobinaute.com/mobinaute/article.php?id=20060914215524

Recenze na X500 CZ zde na servru

https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=290

a anglicky je na

http://www.mobinaute.com/mobinaute/article.php?id=20061030112319

porovnávat můžeme na

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer

a nebo přímo jen tyto PDA jsou na

http://www.mypocketpcmobile.com/ETENX500andASUSP535ComparisonReview/tabid/167/Default.aspx

No a verze s klávesnicí je ETEN M700 . Podle mně to je na velmi jemné zacházení, protože mnou používané mobily měli vždy první závadu na mechanických částech. Takže já radši bez klávesnice.
Baharis_ce4you (95)|20.11.2006 23:32
No, jak se situace vyvíjí, také pomalu hážu vyhýbku k X-500. Uvidíme. Zatím není na trhu ani jedna.
Hans 20 (91)|20.11.2006 23:48
Ahoj,asi jsem neskutecnej pesimista,ale ten pod stromecek asi taky nestihnes,ma byt az po novym roce:( Uz jsem o tom Asusu zacal uvazovat taky,ale 505 se neobjevila,525 taky nic....,tak mi asi to MDA III zustane do smrti,zatim nic co by stalo nejak vyrazne za rec abych menil.Snad mozna ta X500,tak snad se objevi aspon ta:)) ,v dohledny dobe:evil: ,porad jen ctu co bude a jak to bude uzasny a zatim...:mad: :no:
Baharis_ce4you (95)|21.11.2006 00:14
Já bych řekl, že tvůj pesimismus hraničí až s realitou :evil: . Už tomu taky nevěřím. Ale mám zatím funkční PDA i mobil, tak vydržím. :)
Hans 20 (91)|21.11.2006 00:26
Ja bych taky neco novyho:) ,ale jak jsem psal,musi to byt P.O.K.R.O.K.:) ,VGA,UMTS,velka pamet nebo aspon neco z toho,vim,ze dokonaly to nebude nikdy.Ale zatim si s nicim nejak moc vyrazne nepolepsim.Premejslim jeste nad TyTNem,preci jen v Praze to UMTS uzivim asi spis nez ty.Ale zase mne tam drtej ty Micro SD karty,kupovat zase novej format:evil: .Na e-shopu O2 ho maj za 17.500,tak to zkus vzit taky v potaz;)Jen se furt masiruju co prijde,pry uz brzy a zatim:mad: :mad: :mad: Na Asus.de ta 535 je,ale jen predstavena,nic konkretniho.
fury_only_ce4you (259)|22.11.2006 09:15
Ahoj, mam v hledáčku taky ASUS 535, ale malinko jsem v rozpacích, co se tvaru týče....Brousil jsem i zuby na 525, ale ta je bohu bez GPS......Jo, kdyby tak 535 byla v obalu 525, asi bych měl jasno...:D Jinak na zahr. serverech je cena 535 uváděna 599eur...
Hans 20 (91)|22.11.2006 23:48
Mne nadchlo tohle
http://mobil.idnes.cz/mob_denik.asp?c=A061121_221935_mob_denik_ada.:O
Baharis_ce4you (95)|23.11.2006 20:48
No, nevypadá to špatně. A jelikož jsem u O2 tak při nějakém upsání by mohla být i krásná cena. Ale bohužel - místo mobilu bych musel s sebou tahat (a nezapomínat) GPS modul. Nebudu ustupovat od záměru. ;)
Hans 20 (91)|29.11.2006 23:18
V jedny prazsky prodejne ASUS budou mit od pondeli udajne 525,cena cca 13000 bez dph.535 pry jen tak nebude.Tak snad ti to usnadni vanocni rozhodovani;)
Baharis_ce4you (95)|30.11.2006 09:20
Vánoce už mám vyřešené. Nechal jsem si naložit novou jachtařskou bundu.
Zařízení budu řešit v klidu, až se dostaneme z oblasti dohadů a očekávání, do reálného hodnocení kusů vyložených na pultě.
fury_only_ce4you (259)|5.12.2006 13:30
Nevíte už někdo něco bližšího...?Zatím jen toto.
Nevíte někdo o bližší specifikaci, pokud jsou tak o nějakých jiných fotkách, popř video...?
Petr Nowak (79)|8.1.2007 15:25
Uz ho nekdo mate ?
Chysta se nejaka recenze ?
Srovnani s ETEN X500 ?
drunkman (6)|8.1.2007 17:49
Ahoj,tak 535 se bude prodávat za 599 eur.. I odkazy se dají sehnat v češtině.
Proč já ho budu pořizovat je jednak podpora wifi na bázi G, rychlost, estetičnost a pak GSM modul.
Jak jsem to tak procházel, moc PDA s GSM a WiFi se nenajde, to nemluvím ani o GPS, které je tedy spíše nadstandard, ale příjemný.

Pokud máte někdo jiný návrh na PDA s GSM a WiFi s BT, dejte vědět..Ale ještě jsem neviděl PDA s WifiG:).


Dejv.
P.S. Jak jsou v restauracích ty WiFi hotspoty,musíte mít něco předplaceno?Nebo je to zdarma..?
Petr Nowak (79)|8.1.2007 18:22
To placeni za WiFi v rest: jak kde, nekde je to v cene utraty, jinde ne...

Jine PDA s podobnou vybavou ? ETEN X500, Mitac Mio 701.
Dovolim si prilozit muj skromny vyberovy seznam...
fury_only_ce4you (259)|8.1.2007 19:29
Mio myslím nemá WiFi...Ale jinak ASUS 535 taky vřele očekávám, myslím že něco málo se psalo na mobilmanii, ale nic víc, než o se už provalilo...
Baharis_ce4you (95)|8.1.2007 19:38
[QUOTE="drunkman"]Jak jsem to tak procházel, moc PDA s GSM a WiFi se nenajde, to nemluvím ani o GPS, které je tedy spíše nadstandard, ale příjemný.
Pokud máte někdo jiný návrh na PDA s GSM a WiFi s BT, dejte vědět..Ale ještě jsem neviděl PDA s WifiG:).
Dejv.
P.S. Jak jsou v restauracích ty WiFi hotspoty,musíte mít něco předplaceno?Nebo je to zdarma..?[/QUOTE]Tak nakonec jsem dnes pořídil E-Ten X500. Je malinko delší, ale zase tenší do kapsy, parametry snad srovnatelné. I tu Wi-Finu má! Nemá irDA a má zase Edge. Zatím těžce maturuji.
Co se týká free připojení Wi-Fi, doporučuji se podívat na www.poi.cz , Libor to tam dává dohromady. Něco můžete stáhnout, něco i přidat.;)
drunkman (6)|8.1.2007 23:46
[QUOTE="Petr Nowak"]To placeni za WiFi v rest: jak kde, nekde je to v cene utraty, jinde ne...

Jine PDA s podobnou vybavou ? ETEN X500, Mitac Mio 701.
Dovolim si prilozit muj skromny vyberovy seznam...[/QUOTE]

Hezké,jen SIMt znamená co?Že má GSM modul?To má i 535:).Jinak seznam je opravdu pěkný.
Kdyby byl ale asus p535 za cenu,kterou uvádíte,nepřemýšlel bych..
I tak ale z toho seznamu vychází snad nejlépe,ne?Navíc když vezmeme v potaz i věci,které se provalily (kvalitní zpracování,..).
drunkman (6)|8.1.2007 23:53
Jinak pánové,co si myslíte o Fujitsu-Siemens?Např. http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/set.asp?level=10&producer=Fujitsu-Siemens&producerroot=1 je mají pěkně dané, škoda jen u toho 520WWE,že nemá telefon a u t810/830, že mají 240/240 displej...
Petr Nowak (79)|9.1.2007 00:09
SIMt znamena SIMtoolkit, ale to snad dnes ma kazdy komunikator...

Ta cena samozrejme neplati. :)) Za tu bych to bral ihned...
Jinak ty ceny jsou bez DPH !
drunkman (6)|10.1.2007 05:07
Tak pánové, v médiích proběhla zpráva o iPhonu od Applu. Viz. http://www.novinky.cz/internet/hardware/apple-konecne-predstavil-iphone_106119_fea3o.html

Když už nic jiného, dá se očekávat propad cen dosavadních komunikátorů. Snad jediné, co by mě od Applu odrazovalo, je MacOS a nutnos dokupovat příslušenství, které je předražené (vycházím ze situace s iPodem).

Počkejme si, doufám, že do léta, kdy se chystám do zahr., se situace na trhu komunikátorů zlepší ve prospěch zákazníka:).
Zdenek Malinsky (9781)|10.1.2007 09:15
Vypadá možná hezky, ale to je asi tak všechno. A očekávat, že toto právě sníží nějak ceny ostatních zařízení je hodně naivní představa. Ceny Apple se při zemi příliš nedrží.
drunkman (6)|10.1.2007 17:20
To tedy nedrží, ale nebýt OS Mac, tak je to nadupaná věc. Koukněte se na technické specifikace.
Mimo to, cenově má být o 100 dolarů lacinější než 535.
Ale za tvrzením, že ceny kvůli němu půjdou níž si stojím, byť se tak třeba nestane v přímé návaznosti, ale třeba kvůli tomu, že jiní výrobci uvedou výbavou srovnatelné modely.

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
Losos_ce4you (1147)|10.1.2007 18:35
Předpokládat že iPhone jakkoliv zahýbe s trhem PDA je více nežli optimistické,nenabízí nic zvláštního oproti již dnes dostupným PDA, na trhu PDA 4Gb či více pamět je jistě výhodou,nikoliv však revoluční technologií která donutí "konkurenci" k jakýmkoliv ústupkům či změnám ..... bude pouze pěkným zařízením pro hudební nadšence a alternativou k nabízeným PDA ostatních výrobců , to je vše ... schválně píšu "alternativa" - konkurence by bylo myslím příliš silné slovo .....
drunkman (6)|17.1.2007 18:22
http://www.youtube.com/watch?v=YgW7or1TuFk

iPhone:)