Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odemknuti Varia s ipl a spl 2.21

Pandora74 (12)|20.10.2006 13:06
Preji hezky den. V poslednich dnech se u nove vytvarenych ROM ucastniky z tohoto fora objevil problem se zamknutymi Varii. Pokud je Vario zamcene,neprovede se upgrade na vyssi verzi OS a GSM.
K tomuto bych se tedy znalych chtel zeptat,jak provest odemceni Varia,pripadne jake s odemykanim maji zkusenosti.Probehlo vzdy vse snadno,nebo se daji ocekavat nejake komplikace?
Dekuji za odpovedi vas zkusenejsich.
Saman_ce4you (1451)|20.10.2006 13:39
Hledej CID unlock, uz to tady bylo x-krat...
fenikso (54)|21.10.2006 17:21
No to jsem si říkal taky. Pak jsem pohledal, stáhl lokiwiz02b a ono to na 2.21/2.21 nefunguje.
Saman_ce4you (1451)|21.10.2006 19:08
V tech forech je taky receny ze verze >1 nelze pomoci tech toolu odemknout..
Jedine downgrade na 1.xx pomuze..
NeoPlex_ce4you (248)|21.10.2006 19:19
ale pri downgradu na 1.x si dejte pozor aby ste pak neflashovali nejakou custom ROM bez ipl/spl.. az to odemknete a tak si tam zas hodte oficilani 2x a pak teprve muzete flashovat custom...
fenikso (54)|21.10.2006 19:33
Delal jsem downgrade, ale IPL se nepřepsalo. Jinak všecko ano. Takže stejně nic.
fenikso (54)|21.10.2006 19:34
Dával jsem tam CUSTOM__RUU_Wizard_1050412_WWE_101_11210_WWE.
Pandora74 (12)|21.10.2006 21:14
Prestoze si Samana vazim pro jeho vedomosti a neco uzitecneho softu co spachal, musim at nerad konstatovat, ze sve nadrazene nicnerikajici placani do diskuzi by si mohl odpustit a byt budto konkretnejsi a nebo mlcet.
Rada: Hledej CID unlock, uz to tady bylo x-krat... je k nicemu, protoze co jsem hledal, v zadne diskuzi se konkretne o odemknuti 2.21/2.21 primo nemluvi. Sem tam se objevi magie a carovani s downgradem ROM, ve stylu tak jsem zkusil X ROM a ono se to povedlo, nebo nepovedlo. Pak jsem odemkl, neodemkl, flashnu vyssi oficialni ROM a bylo, nebo nebylo. Proste nic, co by 100% tento problem popsalo a dalo by se prohlasit za fungujici konecne reseni.
Doufam, ze se nejakeho konecneho reseni po case v teto diskuzi dobereme.
Dekuji tedy vsem ochotnym, co s odemknutim 2.21/2.21 maji prakticke zkusenosti, za podnetne rady nam zacinajicim, kteri bychom si sva Varia radi odemknuli.
flashman (1366)|22.10.2006 00:10
já prostě unlocknul tak, že jsem nahrál tuto ROM a pak tu orig CZ a je to!! ale bacha. Tu, co jsem na ní dal link nemůžete házet na G4 stroje !!
fenikso (54)|22.10.2006 00:13
No tak přesně tu jsem tam dával a nepřepsalo se SPL (předtím jsem se sekl, zkoušel jsem to znovu).
flashman (1366)|22.10.2006 00:16
a OS se přepsal ? a co IPL (píšeš jenom o SPL)
fenikso (54)|22.10.2006 10:05
Jak píšu, předtím jsem se spletl. Tou starou romkou se přepsalo všechno kromě SPL, to zůstalo 2.21. IPL, GSM, OS se přepsal.
sorrex (12)|22.10.2006 11:10
to fenikso:

pre unlock zdá sa nie je podstatné IPL/SPL, ale verzia OS.
Tá by nemala byť OS 2.xx.xx.xx , ale OS: 1.xx.xx.xx

vtedy by malo byť možné spraviť unlock (bez chyby), po ňom skús inštalovať novú ROM

ja som mal pôvodne neviem čo
potom som začiatkom roku upgradoval cez oficiálny QTEK rom na
IPL/SPL: 2.17 GSM 2.07.10 OS 2.17.7.2

teraz so upgradoval na Molskis ROM, ale verzie OS ostala pôvodná (kvôli CID locku)
IPL/SPL: 2.26 GSM 2.25.11 OS 2.17.7.2

oba unlockery (aWizard aj LokiWiz) však hlásili pri pokusoch o odblok chybu zápisu. Tak som urobil downgrade, ako som ho popisoval (a ty čítal) inde.
Po downgrade som mal verzie:
IPL/SPL: 2.26 OS 1.6.7

Potom som opäť urobil unlock cez aWizard (v 1.3) - tentokrát úspešne. Na to som hneď inštaloval NeoPlex-ovu ROM. Po nej mám :
IPL/SPL: 2.26
GSM 2.47.11
OS 2.26.10.2

to je celé...
ad LokiWiz - mám pocit, že CID unlock robia len jeho verzie do 0.2, vyššie už nie.
songo (23)|22.10.2006 11:53
Bylo by mozne nahrat ten Qtek ROM na TMO MDA Vario ? (jeslti to T MObile jeste nejak neblokuje) ?
sorrex (12)|22.10.2006 12:14
Ľudia !
... ak chcete nejakú radu a súčasne aby Vaša konverzácia poslúžila aj iným nepýtajte sa otázkami typu "...išlo by to aj na mojom PDA ?"

Bez konkrétnej otázky nie je možné ani zmysluplne odpovedať. Ak ti má niekto pomôcť je potrebné povedať aký máš phone t.j. výrobcu (T-mobile, QTEK, i-Mate a pod.), verziu software OS (IPL/SPL, GSM, OS) a čo a na čo vlastne potrebuješ.

(verzie zistíš po soft resete v ľavom hornom rohu)

toto neber ako buzeráciu, ale vo fórach nájdeš tony takýchto otázok, bez odpovedí, lebo sa na ne jednoduch odpovedať nedá :-)
songo (23)|22.10.2006 12:21
mno myslim ze moje otazka byla vic nez jasna, (v teto diskusi se bavime porad o Vario=Qtek 9100=wizard)

IPL, SPL 2,21
Saman_ce4you (1451)|22.10.2006 12:41
Pandora74: Problem vetsiny zacinajich uzivatelu je ze vsechno chteji vedet hned a chteji to mit jasne a strucne napsany. Patrani po informacich a skladani ruzne nalezenych kousku do sebe je pro ne prilis moc namahavy, asi z duvodu jejich lenosti.
Ti snazivejsi i hledaji, ale nekterym to nejde, protoze neumeji spravne formulovat dotaz, neznaji spravne pojmy
Jelikoz ty jsi vy svem dotazu nenapsal nic o tom, ze by jsi provedl hledani, jako prvni jsem ti dal hint k vhodne frazi ke hledani..
Evidentne jsem te svym nucenim k hledani pobouril. Predpokladam, ze jsi svuj post napsal v zapalu tohoto poboureni spojenem s chvilkovou mentalni slabosti, jinak si to nejde vylozit, urcite jsi svoji urazku nemyslel vazne..

Pokud nekdo napise ze ma problem s "tim a tim", nasel "to a to", a ze mu "tohle" neni jasny, tak to je pro me pekne polozeny dotaz, kt. bych dal, pokud bych vedel, konkretni odpoved..
sorrex (12)|22.10.2006 13:14
to songo:

ešte raz - kým neviem akú máš verziu OS (nie len IPL/SPL), tažko ti poradiť a navyše neviem na čo chceš inštalovať QTEK verziu s OS 2.17.7.2, keďže podla loaderu (to IPL/SPL) máš asi verziu vyššiu.

Povedz čo potrebuješ dosiahnuť
fenikso (54)|22.10.2006 16:14
Asi takhle:
Mam MDA Vario od T-mobile.
Mám
IPL 2.21
SPL 2.21
OS 2.21.2.7
GSM 02.19.11

Chtěl jsem si nahrat romku od Johnnnnyho.
OS - 2.26.10.2 WWE
GSM - 2.47.11

Nešlo to, protože mám CID locked zařízení. Říkal jsem si, ok, ok, odemknu to a bude po problemu. Lokwiz 0.2b to nezvladl tak jsem začal pátrat. Podle rad zkušenějších jsem chtěl udělat downgrade na CUSTOM__RUU_Wizard_1050412_WWE_101_11210_WWE.

To neprošlo korektně, SPL mi zůstalo 2.21. Unlocknout to nešlo.
Takže teď to zkusím podle sorrexe, uvidíme jestli to projde.
fenikso (54)|22.10.2006 16:19
To sorrex

Jo, už si vzpomínám, ten downgrade se mi nepovedl podle toho návodu :( . Este si s tim zkusim pohrat. Vubec mi to nechtelo tu romku do wizarda nahrat.
sorrex (12)|22.10.2006 21:30
Skús najprv manuálne nahrať do PDA súbor EnableRapi.cab a nainštaluj ho tam (ten umožnuje komunikáciu cez ActiveSync). To isté by mala robiť aj volba "e" v aWizarde, ale mne občas neprešla.

Čo to znamená, že ti neprešiel download - vypísal chybu a vrátil sa do hlavného menu, alebo sa akoby zasekol ? Rátaj s tým, že download trvá neskutočne dlho (čakaj aj pol hodinu - hlavne neprerušuj!). Po skončení by sa mal vrátiť do základného menu.

Potom treba spraviť HARD reset, Soft nastačí. Je dobré zamedziť inštalácii ExtROM, aby sa opäť neinštalovali CAB-y od providera. Tomu zabrániš počas nabiehania systému (po kalibrácii monitora) vyvolaním soft resetu počas oznamu o začiatku inštalácie ExtROM.

!!! Hlavne si podrobne prečítaj ten návod a rob downgrade cez aWizard a nie priamo spustením inštalácie !!!
fenikso (54)|23.10.2006 10:29
EnableRapi jsem samozřejmě dělal.

aWizard tam tu romku prostě nenahrál. Vrátil se do menu, žádná chybová hláška, nic.

Přečíst návod a řídit se podle něho ještě zvládnu. :D

Včera jsem ale zjistil že jsem měl nějakou starší verzi aWizarda, takže proto to možná nešlo. Ale protože se mi taky včera podařilo flashnout Molskis ROMku i bez odemknuti (chtěl jsem to udělat přesně jako ty, ale přepsal se i OS a GSM), tak to přestávám prozatím řešit. Nejspíše by to teďkom šlo podle tvého návodu. :yes:

Každopádně díky za pomoc.
songo (23)|25.10.2006 17:06
tak abych taky prispel svoji troskou do mlyna

chtel jsem dat do sveho T-mobile MDA Varia (aby mne nekdo nenarkl z nedostatku presnosti) nejakou lepsi ROM, samozrejmne neofic, vzdy kdyz jsem tam nejakou dal, tak se vykon nezmenil a az pozdeji jsem zjistil ze vlastni OS zustaval porad stejny, tedy ze mam zarizeni CID locked, pak se objevila jedna osoba (ted dotycny se doufam poznava :) ) ktera mne dala novou ROM, ktera mela jit i na zamcene zarizeni -nesla, v 94% se to pri flashovani kouslo a to tak ze mne to po 30ti minutach prestalo bavit, s obavami ze jsem bricknul zarizeni (zminena rom totiz obsahovala i IPL a SPL) jsem vario restartoval, a ejhle, najel jsem aspon do bootloaderu.

Pak jsem zkusil flashnout origo Tmobile, ale jelikoz jsem mel IPL a SPL 2.26 a origo ma jen 2.21 , tak mne to hlasilo ze to nejde. Tak jsem zkusil Molskiho a to se povedlo.

I tak jsem se nechtel vzdat lepsi ROM a tak jsem tam nahral
CUSTOM__RUU_Wizard_1050412_WWE_101_11210_WWE , ktera mne zmenila IPL , SPL zustalo stejne (nebo opacne, nepamatuji si),
pote jsem nahral EnableRapi.cab , nainstaloval ho, a pomoci Lokiwiz uspesne odblokoval me Vario (to ze to bylo skutecne uspesne mne presvedcilo to, ze se mi podarilo nainstalovat Johnyho final rom)


takze tak, asi bych kazdemu doporucil odemknout Vario, neni to tak tezke jak se zda a stoji to za to
flashman (1366)|2.11.2006 20:39
jenom doplním, že 2.x ROM bez ipl/spl se nesmějí flashovat na strojky, které mají před flashem IPL/SPL 1.x, takže pokud takto unlocknete, tak zkontrolujte, jestli máte ipl/spl řady 2.x a posléze, pokud ne, tak naflashujte nějakou 2.x originální ROM
Jimm98y (237)|4.11.2006 20:24
Tak jsem konečně taky odblokoval. Měl jsem tmo cz romku s ipl/spl 2.21, naflashoval jsem tam CUSTOM__RUU_Wizard_1050412_WWE_101_11210_WWE.exe, po naflashování byl stav:
ipl: 1.01, spl: 2.21,
po naběhnutí systému jsem nainstaloval Cert_SPCS.cab a EnableRapi.cab, pak jsem programem pdocread.exe přehrál cid.bin z ppc do pc, s typhooncidedit.pl ho poopravil a pomocí pdocwrite.exe ho nahrál zpět do varia. Nakonec jsem naflashoval zpět orig tmo cz romku, abych opravil ipl na 2.21 a ještě jednou stáhl cid.bin jestli je opravdu unlocknuto. Jestli tenhle postup někdo chcete zkusit (např. když vám nefunguje lookiwiz s spl 2.21), můžu sem napsat kompletní návod + linky na ty nástroje... a ještě dodatek - tenhle postup funguje jenom na G3(ipl/spl 2.xx).
flashman (1366)|14.11.2006 13:49
tenhle unlock sice funguje, ale mnohem jednodušší a taky funkční je nahrát tu 1.5 WWE ROM a pak na ní ulocknout (nejlépe lokiwizem) - je to rychlé a jednoduché
tazz1 (680)|17.11.2006 13:25
Tak se tu sešla hromada názorů a nápadu, ale jeden aby se v tom vyznal. Mohl bych požádat někoho, ať to trošku převede do začátečnické řeči a napíše postup jak pro blbýho (pro mě :D ) ?
To znamená 1)... 2)... atd.
včetně odkazů (vůbec nevím kde co mám hledat)

Díky moc
Jimm98y (237)|17.11.2006 13:28
Napsal jsem na to návod: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19103 Je to tam podrobně rozepsaný

Akorát ta romka co je k v tom archívu je asi poškozená, takže je nutno jí stahnout z toho linku uvedeného v návodu. Jinak mam potvrzeno už od dalších 3 lidí, že to funguje
tazz1 (680)|17.11.2006 13:54
Nemohl bys to prosím Tě nějak opravit? Stahuju přes EDGE, takže stáhnout přes 50 mega jen abych mohl začít stahovat podobný kvantum zase odjinud je pro mě víc než luxus.