Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FS Loox n560

Baltazarek (121)|20.10.2006 10:14
Dobrý den. Chci si koupit své první PDA. Nemám s tím žádné zkušenosti. Měl bych však několik dotazů.
1. Jakou paměťovou kartu si mám koupit? Zkuste prosím nějakou vhodnou doporučit.
2. Jak se připojit k netu? Doma mám WiFi router, tak tam asi problém nebude. U rodičů však mám pouze počítačovou zásuvku s 10/100Mb připojením. Jak se budu moci připojit k internetu, když nebudu mít požnost použít PC, je nějaká redukce mezi SD a Ethernet ?
3. Funguje u Looxe n560 vpohodě GPS ? Někde jsem slyšel že GPS u něj nejede moc dobře.
4. Na co dalšího si mám dát pozor, případně co dokoupit ?
fahrus (75)|20.10.2006 10:38
Jen pockej co si od mistnich vyslechnes :D

Dozvis se, ze je zapotrebi vyuzivat fci hledat a prip. google, ze o GPS v N560 se tady mluvi porad a pulka prispevku se tyka prave ji, ze redukce na sitovou kartu se tu pred nedavnem resila, ze na pametove karty se pta kazdy a stejne ti doporuci vsechny znacky na trhu...

Toz tak :)
Baltazarek (121)|20.10.2006 11:05
Ahoj, Něco o té redukci jsem hledal, prošel jsem tu několik stranek diskuze a nic nenašel. O kartách jsem něco přečetl, ale jak jsem napsal, nikdy jsem PDA neměl a tak vůbec netuším na co si dát pozor.
yndor (222)|20.10.2006 11:47
1) Do N560 bych doporucil radsi MMC, protoze se SD maji nekteri lide za urcitych okolnosti problemy (viz napriklad tenhle a mnoho jinych threadu). Konkretni kartu neni spatne pred nakupem vyzkouset.
2) Zadnou redukci SD<->ethernet s driverem pro WM5 si ted nevybavuju, i kdyz neni vylouceno, ze existuje. Mozna bych spis doporucil koupit nejake APcko za par stovek, ktere muzes kdykoli prinest, zastrcit do ethernetu s internetem a pripojit se k nemu z Looxe. Anebo jeste lip: investovat 2000,-Kc do Asus WL_HDD, ktery je ve spojeni s Looxem k nezaplaceni - da se napriklad vozit jako bezdratovy disk v aute, kdekoli ho muzes pripojit k internetu, s vhodnym firmwarem umi i QoS (pro zlepseni kvality VoIP hovoru), funguje jako tiskarnovy a webkamerovy server, muzes k nemu pripojovat dalsi USB disky a mnoho jineho. Pritom je skvele maly.
3) Zda se, ze interni GPS funguje vetsine lidi bez problemu. Podle meho dost dukladneho zkoumani uplne nahradi kvalitni externi GPS se SiRFIII chipsetem. Par lidi s ni ovsem dost zapasi - a nikdo nevi proc.
4) Dokoupit... asi hlavne dobrej futral, co PDA ochrani pri padu na dlazdice, beton atd. Taky folie neni spatna investice.
v.koutensky (97)|20.10.2006 12:29
Pouzivej Google a funkci hledat :-))))

1) Ja mam 2G High Speed Kingstona, a slape jak hodinky
2) Redukce se opravdu resila....ja bych jako nejjednodussi reseni videl koupit k rodicum nejake blbe apcko
3) Vetsine zde diskutujicich ano, jsou tu o tom asi 4 nekolikadesitko prispevkove diskuse
4) Dej si pozor nakoule na petanque. Jednou jsem looxe trefil a prezil to jen tak
Baltazarek (121)|20.10.2006 14:18
Ahoj, já jsem si myslel že do toho jde dát jenom SD karta. Do toho se dá vložit i MMC karta ? Má to potom stejnou rychlost ? Jinak k rodičům jezdím jednou za 1 měsíc případně ještě méně a nákum něčeho dražšího pro připojení k netu se mi nevyplatí. Doma mám asus WL-500g Deluxe a v nejhorším si ho jednou za čas přivezu sebou. Folii určitě koupím. Jinak nějaké pouzdro je u toho Luxe ne ? To není dobré ? Jinak doufám že ta GPS pojede v pohodě, už se na to těším :-)
v.koutensky (97)|20.10.2006 15:04
folii si urcite kup, pouzdro co je u looxe je uplne na draka. Ja jsem si koupil totok a nedam na nej dopustit:

http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=53891
yndor (222)|20.10.2006 15:35
MMC karty v looxovi fungujou - a ty problemy se ztratou dat se jich udajne netykaji. Rychlosti se muzou ruzne typy lisit, me jede pri cteni velkejch souboru MMC asi 17MB/s a SD asi 16MB/s.
Pouzdro doporucuju tohle. Je trochu mensi nez to kovove, lip se nosi v kapse, vejde se do nej nekolik karet a jeste neco navic.. a pripada mi, ze lip ochrani pri padu. To kovove taky neni spatne, ale proste se mi nejak lip osvedcuje ten Krusell.
To co je u looxe je uplne na prd, jak rika kolega.
v.koutensky (97)|20.10.2006 15:37
jj kruselem neudelas chybu, v zasade zalezi na tom jestli jsi elegan, nebo dobytek....ja jsem dobytek, ergo potrebuji pancerove pouzdro :-))

narozdil od kolegy yndora s looxem nehazim, ale soustavne ho o neco otloukam...
Baltazarek (121)|20.10.2006 15:45
prosímtě a ty MMC karty se dávají do toho PDA přes nějakou redukci ? myslel jsem že je tam pouze vstup pro SD karty. Jo a ještě jsem při výběru karty narazil na nějaké MiniSD a MicroSD. Kterou velikost vzít ?
yndor (222)|20.10.2006 16:01
Klid, v Looxovi je SD/MMC slot, takze tam jdou normalne pouzivat SD i MMC karty bez redukce (jsou stejne velke).
Kdyz koupis nejakou zmensenou variantu, treba abys ji mohl pouzivat i v telefonu (at uz SD nebo MMC), pravdepodobne k ni dostanes i redukci na klasickou SD nebo MMC.

EDIT: hlavne nekupuj SDHC kartu (viz jeden nedavnej thread) ;)
Bobanovicz (511)|20.10.2006 16:02
MMC karta je konstrukcí stejná jako SD takže pasuje do slotu bez redukce.
MiniSD a MicroSD jsou zmenšené varianty SD, do LOOXe potřebuješ standartní SD plné velikosti, MiniSD a MicroSD připojíš taky, ale musíš použít redukci na plný formát SD.
Baltazarek (121)|20.10.2006 16:09
super, přesně to jsem potřeboval vědět. Chci si totiž koupit také nový telefon a tam jsou ty malé, tak to bych potom mohl vyměňovat. To by asi bylo fajn. Dík všem za informace, musím to ještě nastudovat :-)
v.koutensky (97)|20.10.2006 17:40
tak me napada, jestli voni ty SD nejsou stejny jako MMC :-))
Baltazarek (121)|22.10.2006 16:34
tak jsem procházel dostupné karty na trhu a mám v tom docela chaos. Do tohoto PDA se tedy dá dát karta SD a také Multimedia. Chci si koupit telefon SonyEricson a tam se dávají karty Memory Stick Pro Duo a Memory Stick Micro. Dají se tyto karty přes nějakou redukci vložit do PDA ? Myslíte že to má smysl ? A ještě by mě zajímalo co bude rychlejší, zda SD nebo MM. Dík
Bobanovicz (511)|22.10.2006 18:38
Memory Stick do slotu SD/MMC nevložíš.
SD by měla být o něco rychlejší než MMC.
Baltazarek (121)|22.10.2006 22:12
takže SD je rychlejší ? Našel jsem totiž nějaké MMC karty co mají rychlost 200x a jsou za stejnou cenu jako 150x SD. To by znamenalo že budou rychlostné stejné, ne-li rychlejší. Ještě by mě zajímalo jak je to s MMC kartama, protože jsem narazil na Multimedia a také na Multimedia+ tak jestli pojedou oba formáty.
yndor (222)|22.10.2006 22:53
Nekdy na zacatku roku 2002 mely MMC karty maximalni rychlost cteni 2.5MB za sekundu, zatimco SD karty umely az 10MB za sekundu. Z tech dob se traduje, ze jsou SD karty rychlejsi. Dnes jsou MMC i SD mnohem rychlejsi a neni mezi nimi rozdil. Me treba v Looxovi chodi rychleji MMC (ktere by mely byt nominalne stejne rychle jako SD).
Samozrejme, ze ruzne modely mohou byt ruzne rychle. Taky nemuzes brat uplne doslova ty udaje (200x, 150x) na karte.
Karta MMC plus v N560 funguje, sam jednu mam.
v.koutensky (97)|22.10.2006 22:54
muzes byt klidny, v pda maximalnich rychlosti stejne nedosahnes, rozdil poznas mozna tak pripojis li kartu do PC do ctecky, pak se modli, abys mel dobre fungujici USB 2.0, a splnenych asi 378 nedeterministickych podminek ve windows, aby vse jelo tak jak ma.

To nemyslim nijak spatne jen tim chci rict, ze nic moc nevyspekulujes, 100% jistotu ze to bude chodit budes mit ve chvili, kdy tu kartu koupis a vyzkousis. Ergo kladivko, pokud jsi opatrny, zajdi s PDAckem do kramu a kartu tam vyzkousej (ale oproti e-shopu pridas par krejcaru. Pokud ses zdrave sebevedomej a lakomej, objednej neco z eshopu, uplacej si z hliny malej oltar a zapaluj na nem po vecerech svicky at ta karta co prijde, funguje dobre :-))))

Baltazarek (121)|22.10.2006 23:15
jedná se o to že PDA zatím nemám, teprve koupím i s kartou. A dočetl jsem se, že SD karty nějak v PDA ztrácejí data, tak bych proto asi raději MMC. Mohu teda vzít vpohodě MultiMedia+ ?? třeba tuto ? http://www.alza.cz/a-data-mmc-multimedia-card-4gb-hispeed-200x-d57989.htm
v.koutensky (97)|22.10.2006 23:21
ja ti neporadim, ja mam SD...delam s ni psi kusy,ale zatim drzi. Asi mam stesti.

Vzit ji urcite muzes a az ti prijde, tak uvidis jestli ti bude fungovat :-)
Baltazarek (121)|23.10.2006 10:05
Tak se zeptám jinak. Je zde někdo kdo má 4GB MMC kartu v tomto PDA a jede mu ??
fahrus (75)|23.10.2006 11:40
Ja mam 4GB SD Transcend a zatim kombinace PDA, fotak a ctecka v notebooku s ni nic neudelala ...

Pouzdro pouzivam to orig.pribalene, ale nosim ho v tasce, takze je chraneno jeste jednou :)
Bobanovicz (511)|23.10.2006 14:15
Já mám viz podpis.
yndor (222)|23.10.2006 14:40
Snad to neni offtopic:
Kdyz nemate srovnani, tak si toho treba nevsimnete a pripada vam to v poradku, ale... 4GB SD A-DATA je v nekterych vecech prokazatelne brzda. Napriklad download souboru primo na SD A-DATA je zkratka pomalejsi nez na MMC. Nebo rychlost prace s programem QMAIL ve standardnim nastaveni, kdy uklada jednotlive zpravy do samostatnych souboru.
Zajimavy je taky vysledek benchmarku v Pocket Mechanicu: MMC je pri zapisu vic nez 6x rychlejsi nez SD 4GB A-DATA.

Zkratka - jestli chces, kup radsi tu 4GB MMC+ a ja ji s tebou rad vymenim za svou 4GB SD A-DATA :))
v.koutensky (97)|23.10.2006 15:06
apropo mozna by nebyl od veci thread kde by byly typy karet a jejich vysledky v benchmarku Pocket Mechanicu....
Baltazarek (121)|23.10.2006 15:42
ano, to zní jako velmi dobrý nápad.
frogale (447)|23.10.2006 18:57
Bavite se o MMC nebo o SD? To nejak motate .-)
yndor (222)|23.10.2006 18:59
neboj, nikdo nic nemota :)
asi si toho threadu musis precist vic
yoli (63)|24.10.2006 09:30
Kto sa bojí o data na SD, nech si ju raz za čas stiahne do PC, ako archiváciu, keď spadne stačí format a naťahať naspať jej data z PC a pôjde všetko, aj inštalované app na SD. Tých 15min. raz do týždňa nikoho nezabije :)
Samozrejme to nerieši stratu čerstvých dát :/
Ja osobne som zatiaľ nič nestratil z SD a ani nikdy som nemal problém s SD kartami, iba niekedy, ked si ich mením za chodu PDA, tak ju nevidí, ale SoftReset to hneď porieši.
Storm8 (162)|22.11.2006 01:49
Já mám 4GB A-Data a nejsem s ní úplně spokojenej. Je dost pomalá ve všech možnejch čtečkách. To už sem ale trochu vyřešil správnym nastavenim Total Commadneru. Data se mi z ní žádný neztratily, ale jednou se mi stalo, že sem si tam něco nakopíroval a nebylo to vidět. Zabíralo to tam místo (asi 900 mega), ale nebylo to vidět ani na počítači. Tak sem jí musel naformátovat.
xentaur_ce4you (47)|22.11.2006 10:49
Ako si vyriesil pomalost karty v total commanderi?

Storm8 (162)|22.11.2006 16:05
V nastavení - kopírování a mazání jsem změnil:
Používat režim kopírování dlouhých souborů (bez vyrovnávací paměti)
Velikost bufferu pro velké soubory:
10240
64
a pak ještě
Pro následující disky používat kompatibilní režim: *

Rychlost ze četčky se pak zvýšila dost markatně.
franco25_ce4you (11)|22.11.2006 19:20
Zdravim Vas dnes my dosiel loox 520 a cely den sa s nim seriem :(, gps locator najde cca 3 satelity no nevypise my poziciu ak spustim program IGO a dam GPS info tak je tam zhruba 2-3 satelity no kolkonky pozicia, presnost, vyska, rychlost su prazdne. Stale my vypisuje ziadny Gps signal, v com teda robim chybu? Preco my nezobrazuje gps polohu a preco vypisuje ziadny gps signal? Vdaka za odpoved
yndor (222)|22.11.2006 19:27
Kdyz je novej, musi si nejdriv nahrat data ze satelitu, coz chvili trva. Takze: polozit nekam na louku (aby nebyly kolem domy, stromy, atd.) a pul hodiny nechat zapnuty napriklad to iGo - dokud nebude mit fixnutych hodne druzic.
ugo_ce4you (3)|23.11.2006 22:54
asi je to trochu mimo misu, ale diskuze na toto tema nemelo konce. zajima me jestli se uz podarilo nekomu rozhejbat kurzor mysi na WM5 :-P
milos797 (259)|29.12.2006 16:23
Ja sa vratim hned na zaciatok tejto temy - co dokoupit?
Tak by ma zaujimalo - je vhodnym riesenim kupit si napriklad 1GB kartu, pricom sa nebavime o jej type, a k tomu pouzivat napriklad 4gb USB kluc, na ktorom budu nahrate dajme tomu multimedia. Toto riesenie je cenovo vyhodnejsie, len neviem ci to niekto takto normalne robi. Teda da sa to robit bez problemu? Stacila by 1Gb karta na nainstalovany soft? tak bezne
a dalsia vec je usb klavesnica. Kedysi som tu na fore videl nejaku malu, taka miny bez nejakych zvlastnych funkcii. Neviete kde sa taka da zohnat? neviem ju uz nikde najst.
A moja otazka este smeruje aj k potrebe nahradnej baterky. Vy uz skuseny, ak pouzivate PDA napriklad klasicky cely den, mate potrebu dalsej baterie? teda ak napriklad ho vezmem rano do prace, budem do neho tukat tak zbezne, mozno skype zapnuty, potom sadnem do elektricky a pol hodinu sa v nom budem hrabat mozno aktivnejsie, mohla by to baterka vydrzat? a co pozeranie videa? dakujem za odpoved
frogale (447)|29.12.2006 18:20
Rychlost prenosu pres USB host je naprosto tragicka.. je to jen USB 1.1 a prenosy jsou v radech desitek kilobajty (cca 100kB/s).. Ja mam radeji 4GB SD kartu a USB ctecku v batohu.

Klavesnici jsem taky shanel.. da se ruzne najit.. ale dve stovky jako normalni klavesnice stat nebude :(

Ja jsem si baterku taky planoval pred koupi N560ky koupit, ale ted nejak vic energie nepotrebuju. Na MP3 mi to staci na celej den v kuse, filmy zerou dost, ale dve hodky se na ne taky v pohode kouknu.. wifina zere moc.. necela hodina a pul a konec...
milos797 (259)|29.12.2006 19:30
Dost tragicka je cena, za aku sa 4gb karta da oproti USB klucu kupit. Este sa skusim spytat takto - ak by som an tom usb kluci mal filmy, teda nejako specialne nekomprimovane DivX, stacila by ta rychlost na ich plynule prehratie? ak to nahodou nemas odskusane, mohol by si to skusit? Ono je to dost podstatne aby som nekupil blbost bo potom si budem hlavu buchat:-)
PatrikL (383)|29.12.2006 19:38
Film bude na 100% po určitom čase (asi 7s) znovunačítať - nepôjde to pozeratelne. Dávať niečo na USB kľúč je dosť nepohodlné.
milos797 (259)|29.12.2006 19:50
Prave naopak - usb kluc je najma na tieto veci dost pohodlnejsi nakolko ho hodim vsade kde treba. teda kazdy pc dnes ma usb port... Nastastie na notebooku mam SD slot takze aj tie karty mam jaksi poriesene. Ale urcite dakujem za pomoc, aspon viem ze si mam radsej kupit vacsiu kartu. To bude dalsia investicia.
PatrikL (383)|29.12.2006 20:07
Ale USB kľuč pripojený k PDA už nie je veľmi praktické ;)
milos797 (259)|29.12.2006 20:30
aha, tak tymto smerom to naozaj prakticke nieje.
Pufo Callo (165)|29.12.2006 22:55
[QUOTE="PatrikL"]Ale USB kľuč pripojený k PDA už nie je veľmi praktické ;) [/QUOTE] na bezne nosenie samozrejme nie, ale ked potrebujete dostat data z/na usb kluc tak usb(miniUSB) port na pda nie je vobec zly