Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera 8.60 vs. Netfront 3.3

sep_ce4you (351)|19.10.2006 21:34
Ktery z techto dvou browseru je podle vas lepsi (rychlejsi, vice zvlada ruzne webove vychytavky apod.)?


U me zatim vede Opera, protoze je rozhodnerychlejsi, ale Netfron vypada sofistikovane :)
fahrus (75)|20.10.2006 11:18
hledal jsem prohlizec s podporou Java appletu... zacal jsem NetFrontem 3.3 a funguje co potrebuju, jsem spokojeny

kdyztak zkus napr. stranke www.klepna.cz, jestli se ti applet v Opere nacte nebo ne ;)
platon (27)|20.10.2006 11:51
netfront som pouzival je vyborny, ale na C550 ke mi nejde spustit,,hned ako ho zapnem sa vypne,,,takze musim pouzivat operu,,,takisto som maximalne spokojny,,,
sep_ce4you (351)|20.10.2006 11:54
[QUOTE="fahrus"]hledal jsem prohlizec s podporou Java appletu... zacal jsem NetFrontem 3.3 a funguje co potrebuju, jsem spokojeny

kdyztak zkus napr. stranke www.klepna.cz, jestli se ti applet v Opere nacte nebo ne ;)[/QUOTE]

no nenacte se, ale netfront mi na mda3ce beha desive pomalu a taky moc nezvlada nacitat rozumne velikosti pisem takovejch stranek jako lidovky apod. :(
fahrus (75)|20.10.2006 12:08
V Netfrontu se dalo hodne nastavit .. ja ho mam teprve par dni a pripojeni zatim jen v synchronizacni kolibce, takze zkusenosti chybi ...

kazdopadne velikost textu prip zoom stranky se daji nastavovat a zvlada to i fci "virtual canvas", kdy na ukor vzniku scrollovani je to zobrazeno vicemene korektne s rozlisenim napr 800x600

krome Java by mel umet i flash (jak j to u Opery netusim)


Proc to pada na C550, kdyz ja mam N560 mi neni jasne, zkus ho kdyztak stahnout znova... (jen pri zmenach nastaveni apod chce casto softrestart)
platon (27)|20.10.2006 12:25
fakt netusim preco mi nejde netfront na C550ke, skusal som to aj stiahnut druhy krat,, aj som ho vymazal a znova nainstaloval,,ano po HR to neslo,,nastavit tam nemam co ked sa mi nezapne ani na sekundu...
nastastie na to co potrebujem mi bohate staci opera,osobne som s nou nemal vobec ziadny problem skor naopak
dansafe (144)|20.10.2006 12:36
Nejlepší je kombinace obou browserů.:))
sep_ce4you (351)|20.10.2006 19:30
no tak to vypada, ze opera vitezi ...;) netfront se stava po nejake dobe uzivani nepouzitelnym kvuliva rychlosti.
xtonda (811)|24.10.2006 13:58
Zkoušel jsem obojí, NetFront má daleko více nastavovátek a vymakanější ovládání, v zobrazování stránek ale vede Opera.

NetFront byl opravdu dost líný a Opera mi po čase intenzívního browsení sestřelovala bluetooth. Plnohodnotný rendering současného webu je prostě na PDA poměrně náročný, zejména pokud je to lowend jako můj Loox 410.

Já jsem nedávno pro sebe objevil operu Mini - schopnosti i GUI jsou sice za výše zmíněnými dost pozadu, na druhou stranu je to pořád lepší než vestavěný Internet Explorer. Navíc šetří data a u T-Mobul můžete mít za stovku měsíčně neomezené browsení.
yasmeene2 (794)|26.10.2006 18:26
Obrovska výhoda netfrontu je v možnostech optimalizace stránek, pokud vám jde jen o text tak rychlost načítání stránek v Opeře je oproti Netfrontu želví. Navíc opera neumožňuje nic pořádně nastavit a nepřihlásí se k servis24 české spořitelny. NF je odzačátku vyvýjen jako browser pro pda, kdežto opera má dospělé jádro upravené pro potřeby pda..
sep_ce4you (351)|26.10.2006 19:03
no ja mam problem, ze Netfront nabiha neumerne dlouho a sezere tolik resourcu moji MDA3, ze je potom k nepouziti. Oproti tomu Opera je takova dietni a muzu zaroven pracovat na necem jinem.