Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Certifikáty v pda

aoc_ce4you (65)|19.10.2006 10:16
Mám takový dotaz, potřebuju vědět přesné umístění na disku v pda, kde se ukládají cerfikáty. Mám wm 5.0.
Potřebuju tedy najít umístění certifikátu abych s ním mohl dále pracovat, potřebuju totiž mít možnost poslat soubor z pda na server, a ten server je zabezpečený právě tím že potřebuju ověřit uživatele přes certifikát.
Díky za odpověď
Surgical (2364)|19.10.2006 11:24
Precti si tohle, jinak v PDA nebyva disk :) Nicmene muzes dat vyhledat soubory s koncovkou *.crt nebo *.cer treba TotalCommanderem nebo jinym filemanagerem....
aoc_ce4you (65)|19.10.2006 12:55
Tak teď jsem zjistil že třída System.Security.Cryptography.X509Certificates.X509Certificate nepodporuje .CreateFromCertFile, kterou potřebuju pro načtení certifikátu, dá se podpora .CreateFromCertFile nějakým způsobem nainportovat do .net cf 2.0 pod win ce 5.0 ?
Nebo je ještě nějáka jiná možnost jak načíst do třídy System.Net.HttpWebRequest certifikát, nějakým takovýmto způsobem :

Dim cert As System.Security.Cryptography.X509Certificates.X509Certificate = System.Security.Cryptography.X509Certificates.X509Certificate.CreateFromCertFile("C:\cert.cer")

Dim myReq As System.Net.HttpWebRequest = System.Net.HttpWebRequest.Create(uri)
Dim CredentialCache As System.Net.CredentialCache
myReq.Credentials = System.Net.CredentialCache.DefaultCredentials

myReq.ClientCertificates.Add(cert)

Díky za odpověď.
aoc_ce4you (65)|24.10.2006 12:07
Skutečně mi nikdo neporadí jak dostat xml soubor z pda na https server, na serveru i na pda mám certifikát, kterým server ověří při připojení pda k serveru že se jedná právě o toho a to a pustího dál.
Všechny možnosti jak to provést z pc na pc pod win ce nefungují.
Chtěl jsem to zkusit přes WebRequest, ale zase jsem zjistil že nedokážu do WebRequestu načíst certifikát který mám umístěný v pda, přes My.Computer.Network.Upload/Download/File to taky nefunguje, přes ftp je to dost náročná záležitost a ještě by se to muselo dělat přes ftp clienta.
Pak teda neexistuje teda nějaká aplikace nebo program jak bych ty soubory mohl dávkou posílat na server s certifikátem, když teda pominu aplikaci vytvořenou ve visual basic.