Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Trapné :: ce4you a PDAgold byly napadeny...:(

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Včera kolem půl deváté večer byly oba mé weby ce4you i PDAgold napadeny útočníkem, podle všeho z Číny. Pro útok byly využity chyby v kódu a cílem útoku bylo pozměnit určité informace v databázi, místo textu byl vkládán odkaz nějaký javascript. Podle analýzy logů nedošlo k ničemu jinému, než k přepsání několika polí v tabulkách určených pro články a diskuze (konkrétně název článku a název tématu). K nápravě byla použita poslední záloha databáze, u diskuzí přidaných za posledních 24 hodin mohlo dojít k změně názvu (nebylo jak je obnovit, musely se domyslet).

Za uvedené nedopatření a několikahodinovou nedostupnost serveru se omlouvám. Zároveň byly podniknuty kroky vedoucí (snad) k zamezení podobných průniků do budoucna, tedy přesně řečeno do doby, než bude nasazen nový, profesionálně napsaný a bezpečný systém. Je možné, že v důsledku těchto změn mohlo dojít k omezení funkčnosti, takže pokud narazíte na nějaký problém, dejte mi prosím vědět.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2004

Aha, proto jsem měl včera v noci zamezený přístup...

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

aha a já sem si myslel že mám na ce4you ban za pití slivovice :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

hmm ja sem zrovna testoval Operu 8.60 na MDAcku a nadaval sem jak je nahovno, ze mi to nechce otevrit ce4you .... no hlavne, ze uz je vsechno v poradku ... cinana najdeme a dame mu na budku

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Hlavně nechápu, že si někdo dá tu práci. Číňan by asi potřeboval nasadit na práci někam do fabriky na mikyny, aby ho ty roupy přešly.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Prostě jak to nemá VELKÝ MAO pod kontrolou, tak to stojí za :no:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

No co - kurvy sikmooky to su...
    Doufam, ze ted tady preventivne radsi nezakazete cinsky/japonsky jmena - ale v tomhle jakozto zluta opice fakt nejedu

P.S. Pro ty, co berou zivot moc vazne - vsechno vyse uvedene berte s dostatecnou rezervou

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Nedávno jsem na GigaManii četl něco o změně identifikace. Program co změní Vaší identitu na internetu. Možná, že nebyl z Číny... :?:

Registrace
    Nov 2007

Ono se staci pripojit pres proxinu (i kdyz tohle se da vysledovat. nevim jake pavel pouzil metody k odhaleni vinika)

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Přátelé, on to vůbec nemusel být Číňan, dneska jsou různé prostředky k maskování identifikace.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

... ... a neni to ... ehm ... jedno ?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Tak nejak. Ze to je Cinan (nebo nekdo z Ciny) jsem usoudil proto, ze IP adresa, ze ktere utok prisel, patri do rozsahu pro Cinu a ze skript, na ktery se v napadenych polich odkazovalo, byl umisten na serveru s DNS nazvem koncicim .cn. Nicmene je to vazne fuk, dneska jsme spolu s Rene Steinem venovali cele dopoledne tomu, aby se server zabezpecil natolik, ze tech par mesicu do spusteni nove verze uz precka bez ujmy. Snad to tak skutecne bude...:?

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

... já mu říkal že ten čudlik s tim nápisem DEL nemá mačkat, že DELL se píše s dvěma L :? .
    A Píďa furt: "Neboj tati, to je odkaz na stránky výrobce.., hele, jsou tam čínský nápisy..", jenže mně to nedalo, protože má DELL se vyrábí v Emerice, nebo ne? Káždopádně jsem měl předtuchu, že z toho bude průser .

Nováček
    Registrace
    May 2006

nebudu jmenovatkonkrétní ména ale včera sem na intranetu v práci četl jména pracovníků, a to včetně anglickejch a čínskejch. nevěřili byste jak sem se u toho bavil

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Mne do oci udrelo oznacenie "Trapne". Nechapem, co ma byt trapne. Akoze je trapne, ze niekto napadol web ? Ja by som povedal, Pavel, ak uz nieco chces vyhlasovat za trapne tak trapne je to pre vas autorov, ze ste niekde mali dieru. Tak drzim palce, nech sa vam to dari rychlo opravit a hladky priebeh na vecne casy a nikdy inak.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. CE4YOU
    Od Antonsiu v sekci Provoz FÓRA
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 05-03-2006, 21:26
  2. First 60 minutes with Eten M600 [pdagold.com]
    Od Zdenek Malinsky v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 01-02-2006, 21:08
  3. ce4you.cz
    Od hrtak_ce4you v sekci Provoz FÓRA