Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

4GB SD/MMC pro C550

capy (18)|18.10.2006 00:36
Planuji koupi jedne z techto dvou karet, ma nekdo zkusenosti, zda funguje v C550?

http://www.alza.cz/a-data-secure-digital-4gb-hispeed-150x-d57988.htm
http://www.alza.cz/a-data-mmc-multimedia-card-4gb-hispeed-200x-d57989.htm

Popripade doporuceni jineho vyrobce.

Dekuji

capy
Bobanovicz (511)|18.10.2006 01:17
Tu první mám, funguje bez problémů.
capy (18)|18.10.2006 09:08
[QUOTE="Bobanovicz"]Tu první mám, funguje bez problémů.[/QUOTE]

V jakejch rychlostech zapisu/cteni se pohybujes?

Ma nekdo i zkusenost s tou MMC kartou?

capy
yndor (222)|18.10.2006 09:50
Taky mam tu A-DATA - funguje sice relativne bez problemu, ale pri kopirovani malejch souboru je (aspon ta moje) strasne pomala... az desitky kB/s, a to i ve cteckach. Na vetsi soubory je bez problemu, rychlost odpovida. Jine karty mi jedou rychle pro vsechny soubory.
Vyzkousel bych tu MMC - a kdyz bude fungovat, urcite bych do ni sel.
Je overeny, ze Loox N560 ma problemy s kartami SD: kdyz se Loox vypne behem zapisu na SD kartu, je urcita pravdepodobnost, ze se znici adresarova struktura na karte, takze prijdes o data minimalne v jednom adresari. Kdyz v tu chvili zrovna zapisuje do rootu, tak mas v haji celou kartu. Je to napriklad duvod, proc obcas lidi prijdou o mapy, pokud pred vypnutim Looxe neukonci TomToma.
MMC karty s tim problem nemaji.
capy (18)|18.10.2006 10:13
[QUOTE="yndor"]Taky mam tu A-DATA - funguje sice relativne bez problemu, ale pri kopirovani malejch souboru je (aspon ta moje) strasne pomala... az desitky kB/s, a to i ve cteckach. Na vetsi soubory je bez problemu, rychlost odpovida. Jine karty mi jedou rychle pro vsechny soubory.[/QUOTE]

No tomu bych se moc nedivil, u malych souboru dochazik k velkymu seeku do FAT ky. Proto se prenosova rychlost meri na velkych souborech, treba na filmu :)

[QUOTE="yndor"]Vyzkousel bych tu MMC - a kdyz bude fungovat, urcite bych do ni sel.[/QUOTE]

No nechce se mi dat 2000kc abych pak zjistil ze s tim budou potize, budu ji mit jiste pri koupi moznost otestovat, ale nemuzu ji v obchode podrobit zadnymu slozitymu testu, takze neoverim prave tyhle 'druhorady' mouchy.

[QUOTE="yndor"]Je overeny, ze Loox N560 ma problemy s kartami SD: kdyz se Loox vypne behem zapisu na SD kartu, je urcita pravdepodobnost, ze se znici adresarova struktura na karte, takze prijdes o data minimalne v jednom adresari. Kdyz v tu chvili zrovna zapisuje do rootu, tak mas v haji celou kartu. Je to napriklad duvod, proc obcas lidi prijdou o mapy, pokud pred vypnutim Looxe neukonci TomToma.
MMC karty s tim problem nemaji.[/QUOTE]

Hmm, z toho je jednoznacny ze potrebuju tedy MMC, protoze k tomuhle vypnuti uprostred zapisu dat se ne vzdy clovek dokaze vyhnout.
yndor (222)|18.10.2006 12:21
[QUOTE="capy"]No tomu bych se moc nedivil, u malych souboru dochazik k velkymu seeku do FAT ky. Proto se prenosova rychlost meri na velkych souborech, treba na filmu :)[/QUOTE]
No teoreticky to sice logiku ma, ale je rozdil, kdyz na svou starou 2GB kartu kopiruju napriklad album nekolikaset fotek pul minuty a na 4GB A-DATA pres pul hodiny. To jsem tim chtel rict.

[QUOTE="capy"]No nechce se mi dat 2000kc abych pak zjistil ze s tim budou potize, budu ji mit jiste pri koupi moznost otestovat, ale nemuzu ji v obchode podrobit zadnymu slozitymu testu, takze neoverim prave tyhle 'druhorady' mouchy.[/QUOTE]
U spousty prodejcu se muzes normalne domluvit, ze kdyz ti bude zlobit, tak ji do urcite doby muzes vratit. V e-shopech je to tak navic automaticky.

[QUOTE="capy"]Hmm, z toho je jednoznacny ze potrebuju tedy MMC, protoze k tomuhle vypnuti uprostred zapisu dat se ne vzdy clovek dokaze vyhnout.[/QUOTE]
Tak to souhlasim. Driv jsem pouzival MMC a temhle "famam" jsem neveril, ale bohuzel je to pravda.
capy (18)|19.10.2006 10:35
Tak jsem se rozhodl pro tu 4GB MMC kartu. Budu ji zkouset v obchode, jak se chova ta karta v PDA, kdyz neni naformatovana? A kde se da v PDA naformatovat?

Ikdyz pokud si pamatuji muj posledni nakup MMC karty, tak tu jsem do zarizeni dal a hned zacala fungovat, tak ted si presne nejsem jisty jak to tedy je..

diky

capy
yndor (222)|19.10.2006 12:01
Urcite bude naformatovana... kdyby z nejakeho duvodu nebyla, tak ji naformatujes v pruzkumniku nebo radsi pomoci Pocket Mechanic.
V Pocket Mechanic muzes kartunavic i podrobne otestovat (chyby cteni/zapisu, rychlost, atd.)
Bobanovicz (511)|19.10.2006 13:40
[QUOTE="capy"]
V jakejch rychlostech zapisu/cteni se pohybujes?
[/QUOTE]

Rychlosti jsou tady.

S extra malou rychlostí i při malých souborech já problémy nemám a ani při vypínání s TomTomem.

MMC bude pomalejší než SD.
yndor (222)|19.10.2006 14:25
Pri velkejch souborech mi cte 2GB MMC i 4GB SD priblizne stejne - 15 az 17MB/s. MMC Transcend je o trochu rychlejsi nez SD A-DATA.
Ale tema s malejma souborama je to u me na 4GB A-DATA hruza.. kdyz to Bobanoviczovi jede rychle, tak to snad budu reklamovat.

O riziku ztraty dat na SD pri vypinani se zapnutym TomTomem (ale to se netyka jenom TomToma) jsem cetl uz na vice mistech. Me se to chvalabohu stalo jenom jednou, predtim na MMC nikdy. Od ty doby pro jistotu TT pred vypnutim ukoncuju :)
Bobanovicz (511)|19.10.2006 14:56
Záleží jak malé ty soubory jsou, jestli chceš můžeme vyzkoušet kopírovat stejné a porovnat. Můžeš vytvořit *.rar obsahující určitý počet těchto souborů a uploadnout ho třeba na Rapid.
yndor (222)|19.10.2006 15:25
Diky, to by mi pomohlo. Zararovanej soubor jsem ti poslal v PM.
capy (18)|19.10.2006 16:08
Tak jsem stastnym majitelem 4GB MMC A-DATA karty, LOOX C550 si s ni rozumi, ted sem dorazil domu a jdu ji podrobit nejakym testum, tak dam info jak to jede.

capy
ymir (42)|20.10.2006 05:45
Pouzivam 4GB SD TRANSCEND 150x a maximalni spokojenost :yes:
Baltazarek (121)|23.10.2006 14:20
tak jak ti jede ta nová karta ??
yndor (222)|23.10.2006 14:51
Pro zajimavost - vysledek testu rychlosti s Bobanoviczem je, ze adresar, ktery se na MMC zapisuje neco pod 3 minuty, trva na SD neco pod 20 minut.
Baltazarek (121)|23.10.2006 14:57
a jaké karty jste přesně porovnávali ?? moc by mě to zajímalo.
yndor (222)|23.10.2006 15:02
Tuhletu MMC+ Transcend se SD A-DATA 4GB, kterou mame oba.
Baltazarek (121)|23.10.2006 15:44
to znamená že MMC+ v tomto PDA vpohodě jede ? tak to je fajn :-) půjdu tedy do té 4GB MMC+
yndor (222)|23.10.2006 15:51
Jede, uz jsem ti to psal tady ;)
Baltazarek (121)|24.10.2006 13:17
ahoj, prosímtě mohl bych s tebou pokecat emailem, případně po icq ? kde zjostím tvůj email ? Tom
capy (18)|24.10.2006 16:20
No moc casu na testovani jsem nemel, ale v kompu na to kopiruju 1500kb/s coz si myslim ze je slusny, a kdyz dam kopirovat 100MB cca 15kb souboru, tak rychlost se drzi na 150kb/s. Primo v PDA se to secko chova naprosto super a nejak sem si nevsiml ze by byl problem s rychlosti.

Urcite zkusim jeste ten PocketMechanic na otestovani primo v PDA, ale k tomu se dostanu az nekdy o vikendu..

[QUOTE="Baltazarek"]ahoj, prosímtě mohl bych s tebou pokecat emailem, případně po icq ? kde zjostím tvůj email ? Tom[/QUOTE]

to patrilo komu?
Baltazarek (121)|24.10.2006 18:27
to patřilo yndorovy