Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: 4GB SD/MMC pro C550

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Planuji koupi jedne z techto dvou karet, ma nekdo zkusenosti, zda funguje v C550?

http://www.alza.cz/a-data-secure-dig...50x-d57988.htm
    http://www.alza.cz/a-data-mmc-multim...00x-d57989.htm

Popripade doporuceni jineho vyrobce.

Dekuji

capy
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2007

Tu první mám, funguje bez problémů.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Bobanovicz
    Tu první mám, funguje bez problémů.
    V jakejch rychlostech zapisu/cteni se pohybujes?

Ma nekdo i zkusenost s tou MMC kartou?

capy

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Taky mam tu A-DATA - funguje sice relativne bez problemu, ale pri kopirovani malejch souboru je (aspon ta moje) strasne pomala... az desitky kB/s, a to i ve cteckach. Na vetsi soubory je bez problemu, rychlost odpovida. Jine karty mi jedou rychle pro vsechny soubory.
    Vyzkousel bych tu MMC - a kdyz bude fungovat, urcite bych do ni sel.
    Je overeny, ze Loox N560 ma problemy s kartami SD: kdyz se Loox vypne behem zapisu na SD kartu, je urcita pravdepodobnost, ze se znici adresarova struktura na karte, takze prijdes o data minimalne v jednom adresari. Kdyz v tu chvili zrovna zapisuje do rootu, tak mas v haji celou kartu. Je to napriklad duvod, proc obcas lidi prijdou o mapy, pokud pred vypnutim Looxe neukonci TomToma.
    MMC karty s tim problem nemaji.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od yndor
    Taky mam tu A-DATA - funguje sice relativne bez problemu, ale pri kopirovani malejch souboru je (aspon ta moje) strasne pomala... az desitky kB/s, a to i ve cteckach. Na vetsi soubory je bez problemu, rychlost odpovida. Jine karty mi jedou rychle pro vsechny soubory.
    No tomu bych se moc nedivil, u malych souboru dochazik k velkymu seeku do FAT ky. Proto se prenosova rychlost meri na velkych souborech, treba na filmu

Vyzkousel bych tu MMC - a kdyz bude fungovat, urcite bych do ni sel.
    No nechce se mi dat 2000kc abych pak zjistil ze s tim budou potize, budu ji mit jiste pri koupi moznost otestovat, ale nemuzu ji v obchode podrobit zadnymu slozitymu testu, takze neoverim prave tyhle 'druhorady' mouchy.

Je overeny, ze Loox N560 ma problemy s kartami SD: kdyz se Loox vypne behem zapisu na SD kartu, je urcita pravdepodobnost, ze se znici adresarova struktura na karte, takze prijdes o data minimalne v jednom adresari. Kdyz v tu chvili zrovna zapisuje do rootu, tak mas v haji celou kartu. Je to napriklad duvod, proc obcas lidi prijdou o mapy, pokud pred vypnutim Looxe neukonci TomToma.
    MMC karty s tim problem nemaji.
    Hmm, z toho je jednoznacny ze potrebuju tedy MMC, protoze k tomuhle vypnuti uprostred zapisu dat se ne vzdy clovek dokaze vyhnout.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Citace Původně odesláno od capy
    No tomu bych se moc nedivil, u malych souboru dochazik k velkymu seeku do FAT ky. Proto se prenosova rychlost meri na velkych souborech, treba na filmu
    No teoreticky to sice logiku ma, ale je rozdil, kdyz na svou starou 2GB kartu kopiruju napriklad album nekolikaset fotek pul minuty a na 4GB A-DATA pres pul hodiny. To jsem tim chtel rict.

No nechce se mi dat 2000kc abych pak zjistil ze s tim budou potize, budu ji mit jiste pri koupi moznost otestovat, ale nemuzu ji v obchode podrobit zadnymu slozitymu testu, takze neoverim prave tyhle 'druhorady' mouchy.
    U spousty prodejcu se muzes normalne domluvit, ze kdyz ti bude zlobit, tak ji do urcite doby muzes vratit. V e-shopech je to tak navic automaticky.

Hmm, z toho je jednoznacny ze potrebuju tedy MMC, protoze k tomuhle vypnuti uprostred zapisu dat se ne vzdy clovek dokaze vyhnout.
    Tak to souhlasim. Driv jsem pouzival MMC a temhle "famam" jsem neveril, ale bohuzel je to pravda.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Tak jsem se rozhodl pro tu 4GB MMC kartu. Budu ji zkouset v obchode, jak se chova ta karta v PDA, kdyz neni naformatovana? A kde se da v PDA naformatovat?

Ikdyz pokud si pamatuji muj posledni nakup MMC karty, tak tu jsem do zarizeni dal a hned zacala fungovat, tak ted si presne nejsem jisty jak to tedy je..

diky

capy

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Urcite bude naformatovana... kdyby z nejakeho duvodu nebyla, tak ji naformatujes v pruzkumniku nebo radsi pomoci Pocket Mechanic.
    V Pocket Mechanic muzes kartunavic i podrobne otestovat (chyby cteni/zapisu, rychlost, atd.)

Nováček
    Registrace
    May 2007

V jakejch rychlostech zapisu/cteni se pohybujes?
    Rychlosti jsou tady.

S extra malou rychlostí i při malých souborech já problémy nemám a ani při vypínání s TomTomem.

MMC bude pomalejší než SD.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Pri velkejch souborech mi cte 2GB MMC i 4GB SD priblizne stejne - 15 az 17MB/s. MMC Transcend je o trochu rychlejsi nez SD A-DATA.
    Ale tema s malejma souborama je to u me na 4GB A-DATA hruza.. kdyz to Bobanoviczovi jede rychle, tak to snad budu reklamovat.

O riziku ztraty dat na SD pri vypinani se zapnutym TomTomem (ale to se netyka jenom TomToma) jsem cetl uz na vice mistech. Me se to chvalabohu stalo jenom jednou, predtim na MMC nikdy. Od ty doby pro jistotu TT pred vypnutim ukoncuju

Nováček
    Registrace
    May 2007

Záleží jak malé ty soubory jsou, jestli chceš můžeme vyzkoušet kopírovat stejné a porovnat. Můžeš vytvořit *.rar obsahující určitý počet těchto souborů a uploadnout ho třeba na Rapid.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Diky, to by mi pomohlo. Zararovanej soubor jsem ti poslal v PM.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Tak jsem stastnym majitelem 4GB MMC A-DATA karty, LOOX C550 si s ni rozumi, ted sem dorazil domu a jdu ji podrobit nejakym testum, tak dam info jak to jede.

capy

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Pouzivam 4GB SD TRANSCEND 150x a maximalni spokojenost :yes:

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

tak jak ti jede ta nová karta ??

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dá se k C550 připojit TMC-RDS? Alternativy k C550/N560?
    Od Mira10 v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 29-11-2007, 10:36
  2. C550 zvětšení ram
    Od Jan Klust v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 28-09-2007, 11:42
  3. GPS pro c550
    Od Michal Bareš v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 09-07-2007, 19:15
  4. SPV C550 a sr/cz rom