Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Insight - RSS/Atom čtečka od SPB

Zdenek Malinsky (9781)|17.10.2006 14:48
SPB dnes vydal svou novou aplikaci.

Spb Insight je aplikace pro čtení novinek, přinášející bohaté offline zážitky společně s jednoduchým připojením a plnou podporou formátu RSS/Atom. S programem Spb Insight budete mít vždy v kapse aktuální informace včetně obrázků a kompletních textů článků, optimalizované pro prohlížení na malé obrazovce.


Vlastnosti:

Kompletní internetové zprávy
Plná podpora RSS/Atom (0.9x, 1.0, 2.0)
Čtení offline včetně obrázků
Jednoduché připojení
Obsluha jednou rukou
Přehledy článků
Stolní počítač není nezbytný

Soft je určený pro zařízení s OS WM 2003, 2003 SE a WM 5.0

Stránka aplikace

Download

Cena je překvapivě velká - 19.95 USD

Screenshoty



Praktické zkušenosti s aplikací jsou diskutovány zde.
osch (1330)|17.10.2006 18:29
HaHa, všimněte si "zcela" Czech prostředí stránek Spb Softwarehouse :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|17.10.2006 19:41
A je tu už i recenze.
TheMelin (1642)|17.10.2006 20:34
Zkusil jsem a zustavam nadale u Davidova readeru. Ale mohl by nejake napady pouzit. Treba ty male nahledy obrazku vedle nadpisu zpravy by se mi v pRSSreaderu libily ;)
Kroom (4)|18.10.2006 18:17
Tak jsem zkousel SPB Insight a nejak mi nefunguje to stahovani celych clanku. Stahne se mi jen hlavicka a nic vic. Vam to stahuje cele? Nebo to funguje jen u nekterych stranek?
Keddie_ce4you (49)|19.10.2006 09:45
Myslím si, že je to přesně tak, jak říkáš. Týká se to pouze vybraných serverů. Ty mají ve svém katalogu. Pokud si tam přidáš vlastní RSS kanál, tak to stáhne pouze to, co je v něm nadefinované. A většina českých zpravodajských serverů poskytuje právě jen tu hlavičku a odkaz na celý článek. Proto jsou v jejich katalogu z českých serverů jen České noviny.
buko2760 (52)|19.10.2006 09:50
Nevíte prosím někdo proč když chci aktualizovat přes PC mi to píše, že připojení není aktivní. Přitom počasí funguje úplně normálně.
atomion (1159)|19.10.2006 17:34
4Kroom&Keddie: MobiPocket Reader (freeware) stahuje z českých serverů bez nejmenšího problému celé články. Doufám, že tento problém v SPB Insight vyřeší v další verzi.
Problém jsem zmínil i v mé recenzi. Estli máte zájem tak bude k večeru (možná až večer) na mém "blogu" www.wm4you.xf.cz ;)


Edit (19:32): Tak jestli máte někdo zájem tak Spb Insight: První podrobný pohled je tu :!:
Honza Cech (50)|19.10.2006 19:36
Chci se zeptat jestli existuje nějaký seznam RSS či jak mohu poznat, že článek je exportován celý a ne jen jeho kousek. Třeba ceskenoviny.cz exportuji cele clanky (zastoupeno v katalogu Insight), ale bezproblémů funguje v Mobicpoket. Používám PDA na cestách bez netu, takže celé články jsou pro mě nutností. Znáte někdo ještě něco podobného jako ceskenoviny.cz, které opravdu exportuji cele clanky??
Díky
Keddie_ce4you (49)|20.10.2006 09:17
Já používám pro čtení RSS MobiPocket Reader a ten stahuje celé články a vyrábí z nich soubory prc. Tedy jakoby nové knihy. Při dobrém nastavení hradwarových tlačítek pak čtení zvládám pouze pomocí nich a nemusím používat stylus. Jedinou nevýhodou je, že musím mít na PC nainstalovaný program, který mi tohle dělá a vždy před čtením synchronizovat PDA s PC.

Jinak jsem nepátral po všech zpravodajských serverech, ale kromě Českých novin jsem nenašel žádný, který nabízí přímo celé články. Proto bych být tebou místo Spb Insight používal MobiPocket Reader. Navíc je zdarma. :)
megaherz (13)|10.1.2007 14:08
Bylo tu zmineno, ze InSight nestahuje cele telo clanku. Vse je popsano zde: www.spbinsight.com a ja se to pokusim strucne vysvetlit.

InSight umi totiz z cele stranky s clankem vyseparovat reklamy, navigacni menu a ostatni zbytecnosti ktere nesouvisi s clankem jako takovym. Protoze ale kazdy server ma jiny design a jinou konstrukci svych stranek, je potreba to InSightu nejak vysvetlit. K tomu slouzi tzv templates (dale jen sablony). V sablone je urceno, ktera konrketni cast stranky je nadpis, ktera je hlavicka, ktera je vlastni clanek. InSight pote stranku z clankem rozebere a vyhazi to, co neni potreba. Sablony neni tezke vytvorit, postup je uveden na vise zminene adrese.

Dale je moznost, pokud vytvorite sablonu, zanest ji na vise zminene adrese do jejich katalogu. Pak bude dostupna i pro ostatni uzivatele.

To je asi vse, InSight me celkem zaujal. Ostatni programy podobneho typu neznam, takze srovnani necham na nekom jinem.
freewall_ce4you (476)|10.1.2007 14:40
Insight je pekne graficky provedena, mne se obcas stalo, ze program zatuhl, kdezto u Egress nebo Davidova pRSS se to nestava - jinak na srovnani by toho bylo vic, treba Insight neumi podcast (jezisi snad se nepletu :) )
Chuck (284)|15.1.2007 18:53
To: megaherz
Ta šablona se ti povedla. není odkaz jak tvořit další? Nemůžu to najít.
megaherz (13)|16.1.2007 10:09
Je to tady: http://www.spbinsight.com/documentation.php podle toho jsem to delal.
kmozis_ce4you (117)|30.1.2007 22:54
Tak já nevím, ale po nainstalování té šablony jako nového kanálu nepozoruji žádnou změnu, pořád se mi stahují pouze hlavičky bez jakékoliv grafiky :?

EDIT: tak se omlouvám, chyba byla způsobena tím, že jsem měl zároveň nainstalovánu Mobilmamii.cz jako obyčejné RSS bez šablony a ono to bralo jako jedno a totéž. Po té, co jsem obě smazal a nainstaloval pouze tu samotnou ze šablony, už to chodí. Teď ještě vykoumat, aby to šlo mít obě vedle sebe, tu jednoduchou pouze pro hlavičky a tuhle se šablonou pro aktualizaci plných článků přes kolébku...

PS: nemá někdo nějaké další šablony na české servery (např. Komunikátory.cz, ce4you.cz, mobil.idnes.cz apod.?
Honzam75 (130)|24.4.2007 14:08
Ahoj,
vyšla nová verze Spb Insight v. 1.5

Version 1.5:
A Today plug-in with two configurable views (single-article and list), which can be integrated into Spb Pocket Plus, Spb Mobile Shell and Spb Diary.
Today plug-in article thumbnails.
Data storage system changed. Now all data is stored much more efficiently — it requires fewer files and uses zip compression. This provides faster access, faster deletion, faster mark-all-as-read, and smaller memory footprint.
Internet connectivity improved.
Memory consumption optimized.
The main application preserves the current location between sessions.
JScript interpreter updated to the new version.
Optimized thumbnail generation & storage.
Minor bugs fixed.
Honzam75 (130)|25.4.2007 10:05
Ahoj,
nemáte někdo náhodou další šablony neb nějakej postup v češtině, jak je vytvořit? Díky ;)
Honzam75 (130)|10.5.2007 18:51
Ahoj,
vyšla nová verze 1.51.

Změny:
Better integration of Today Plug-in in Spb Diary and Spb Mobile Shell.
Possibility to disable the view state saving added.
A message is displayed when upgrading from version older than 1.5.
The bug with some channels not appearing in the list in Today Plug-in options fixed.
Minor bugs fixed.
SPB Insight
eLKa_ce4you (189)|1.8.2007 13:53
Insight je fajn, ale docela mi tam chybí jedna věc a to označení článků pro pozdější pročtení. neplánuje se do další verze?
Kibitz (212)|25.2.2008 14:01
Taky bych se primluvil za dalsi sablony. Treba na idnes, osla..
psaf (81)|29.2.2008 00:15
Tak jsem si trošku pohrál s insight a udělal jsem první verzi templatu pro idnes.cz.
Kibitz (212)|29.2.2008 18:52
borce! perfektni! kolik ti to zabralo casu? ja jenom jestli si vubec muzu dovolit te poprosit abys udelal sablony pr nekolik serveru co sleduju:)
psaf (81)|29.2.2008 20:54
Vtip spočívá v tom, že pokud je zdrojový kód smysluplně generován a důležité textové bloky jsou identifikovatelné např. přes jedinečnou CLASS nebo jiný ID název, tak to není problém. Např. si delší dobu lámu hlavu u webu www.osel.cz. Tam se mi daří identifikovat pouze od nadpisu až po konec stránky. Tj. je tam i textové pole pro přidání komentářů k článku :-( To se mi zatím nedař.
Ale pokusím se ještě pro některé weby vytvořit template.
psaf (81)|29.2.2008 21:33
Tak jsem vytvořil template pro www.osel.cz.
Kibitz (212)|29.2.2008 22:50
tleskam:) kdyz se ti bude chti, tak jeste zkus kouknout na myego.cz :)
jvejlupek (6)|4.8.2008 16:59
Na Spb Insightu opět začaly fungovat rss kanály Českých novin včetně obsahu a obrázků, dlouho to nefungovalo.
Zdenek Malinsky (9781)|4.8.2008 17:25
Jj, také jsem si všimnul - je tam toho trošku víc, i když osobně bych si představil lepší či jiné zdroje.

PS:
Kdyby tak Spb trošku tuto RSS zrychlili, vychytali bugy a hlavně konečně udělali automatickou aktualizaci.
lachomir (6)|16.9.2008 16:25
Moc by som prosil niekoho fundovaneho, keby nejak zrozumitelne, cesky, ozrejmi ten navod na vytvaranie sablon. Diky moc.