Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FS Loox n560 + SD 4G A-Data nefunguje! Proč?

tanto (1)|16.10.2006 16:45
Pánové, na základě Vámi anizovaných možností PPC FS Loox n560 jsem si koupil 4G SD kartu A-Data SDHC 2.0 turbo 150x, A ejhle !!!! Ono to nefunguje !!!! Karta se vůbec v PPC nezobrazí - nenainstaluje se!!! Co dělat, když všem na foru fungují ty 4G-ové karty, jen ta moje ne :-((( Co dělat ?Poradte,prosím!
Bobanovicz (511)|16.10.2006 16:59
V první řadě bych přestal za každou větou psát několik otazníků a potom bych kartu vyzkoušel v jiném zařízení, čtečka, foťák, jiné PDA, pokud nepůjde i jinde tak reklamovat.
xmike_ce4you (183)|17.10.2006 00:02
No pokiaľ dobre viem, tak SDHC karty sú niečo iné ako obyčajné SD karty. Na SDHC potrebuješ aj inú čítačku. Takže s looxom ani ničím iným bežným to kompatibilné pravdepodobne nebude.
yndor (222)|17.10.2006 09:37
Loox N560 SDHC karty nepodporuje. Tady byla zatim rec jenom o normalni 4GB A-Data "Turbo" SD 150x.
SDHC karty podporuje az treba Loox T830.
Jose_Gonzalo (30)|17.10.2006 16:27
Pokud kupuješ kartu přes internet, vrať ji, máš právo na vrácení peněz bez udání důvodů (beztak to bývá napsané na faktuře). Pokud osobním prodejem, je to horší, dá se to maximálně vrátit s nějakou srážkou cca 10% z ceny nebo výměna - to záleží na domluvě. Jinak já nikdy nekupuji kartu, aniž bych si ji na místě rovnou nevyzkoušel, právě z toho možného nabytí pocitu jaký má teď tazatel...... větší prodejci běžně nabízí možnost vyzkoušení před koupí, stačí se jen zeptat ;-). BTW u této "značky" A-Data je tato kontrola vždy nezbytná, to že těch 150x je bezkonkurenčně nejrychlejší SD kartou na trhu s nejnižší cenou svědší o tom, že se někde šetří.....
Erikt68i (266)|17.10.2006 18:09
Prosím, dejte si velký pozor na nové typy velkoobjemových karet řady SDHC !!!!!:!: :!: :!: :!:
Jsou už svým principem práce rozhraní(HW ale i SW) naprosto odlišné od standardních a jsou určeny pouze pro nově přicházející řady přehrávačů MP3 a pod. - takže v současně používaných PDA naprosto nepoužitelné. U novinek nutno ověřit, zda už s tím výrobce počítá. Tyto karty nebudou fungovat v žádném zařízení tj. od foto až po mp3 přehravače pro staré provedení, takže tuto nemalou investici si dobře promyslete. Zjednodušeně- nové rozhraní a vnitřnosti bylo asi nutno navrhnout pro plánované zvýšení kapacity až na 16GByte a dál, bez velkého nárůstu ceny - tj. aby byla zajištěna velká výtěžnost výroby čipů. Podrobnosti viz Google a pod.
P.S. Ani jsem si nevšiml, že už jsou u nás v prodeji :?