Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO P550 - nastaveni portu GPS

Kaktus71 (10)|15.10.2006 10:58
Můžete mi prosím poradit, jak nastavit tyto hodnoty:
a) port pro programy GPS
b) HW port GPS a přenos.rychlost
c) spravovat zařízení GPS automaticky?
Kocir (836)|15.10.2006 17:05
[QUOTE="Kaktus71"]Můžete mi prosím poradit, jak nastavit tyto hodnoty:
a) port pro programy GPS
b) HW port GPS a přenos.rychlost
c) spravovat zařízení GPS automaticky?[/QUOTE]

a) COM7
b) COM2 4800
c) Poku zaskrknete tak vytvorite virtualni port (v nasem pripade COM7) aplikace mohou pristupovat na port COM 7 a nebudou se "hadat" o nej. Avsak nektere aplikace ho nemusi "spolknout".
Jinak aplikace pokud pristupuji na COM2 tak to je fyzicky port a ten muze naraz vyuzivat jenom jedna aplikace v ten samy cas.

Kaktus71 (10)|16.10.2006 00:25
Díky za rychlou odpověď! Můj problém s porty GPS byl vyřešen jen částečně. V navigaci TomTom vybírám jako hardware GPS položku Jiná NMEA GPS, baud.rychlost 4800, a dále mi to nabízí na výběr 4 porty: COM7, COM3, TMC_COM, GPS_COM. Tady mohu vybrat jen GPS_COM, protože u ostatních to hlásí, že chybí zařízení GPS. Pokud tedy vyberu ten jediný funkční port, objeví se hláška "Žádný platný signál GPS" a bohužel se nic neděje. Nezobrazí se informace o satelitech, ani aktuální poloha. V jiné aplikaci SiRFDemoPPC vše funguje jak má a během pár vteřin jsou signály ze satelitů vyhodnocovány. Nevíte o nějakém způsobu, jak přimět navigaci TomTom aby fungovala?
Jaroslav Hudec (5)|17.10.2006 07:37
To spíš vypadá, že máte buď malou trpělivost, nebo problém s GPS, ne jeho nastavením. Pokud ukazuje TomTom neplatný signál, jde pouze o to, že se nefixnul. Pokud si v nastavení TomTom zobrazíte satelity, měl by jste vidět jak postupně přibývají. Mám také P550 a chová se mi podobně. Vždy se ale do 5ti minut (mimo budovy) chytí a pak je vše v pořádku.
Haldo (138)|17.10.2006 11:07
Cim dlhsie mam P550, tym viac sa mi zda, ze ten cas na pripojenie sa skracuje. Vcera som stal v kolone a chytil sa prakticky okamzite (GPS signal nemal asi 18hodin). Ked s nim idem, tak vidi satelity, trva to ale samozrejme dlhsie.
Kaktus71 (10)|19.10.2006 23:56
Dekuji za pomoc. Muj problem byl tom, ze jsem v programu SiRFDemoPPC prepnul GPS do SiRF Binary modu. Pokud pred ukoncenim tohoto programu neprepnu GPS zpet do NMEA modu, tak TomTom nefunguje. Zaver je jasny - chyba je mezi zidli a pristrojem, P550 funguje dobre. Takze jeste jednou diky !!!